Jump to content
bmwakias

Polo - Καταλογος Προαιρετικου Εξοπλισμου

Recommended Posts

ξερει κανεις που μπορω να βρω τον καταλογο (ME TIMEΣ) για ολα τα extra για το polo για να μπορεσω να βγαλω την παραγγελια μου με την ησυχια μου?

Σ'αυτό το post μπορείς να δείς ένα παλίοτερο κατάλογο.

Σε αυτό το κατάλογο λογικά θα έχουν μπει κάποια ακόμα extra (ηλιοροφή, xenon...) και ίσως είναι λίγο διαφορετικές οι τιμές (προς τα πάνω..)

Link to comment
Share on other sites

tsi-polo-2.jpg

polof.jpg

Αυτά βρήκα , δυστυχώς δεν γνωρίζω ημερομηνία έκδοσης για το 1ο εγγραφο .... για το 2ο γραφει κατω δεξιά !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

http://img688.imageshack.us/img688/8556/imgzq.jpg

Αυτός ήταν σίγουρα σε ισχύ στις 19/10 που το παρήγγειλα εγώ. πιο πρόσφατος δε νομίζω να έχει βγει.

Ωραίος ! :p

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μηπως μπορει καποιος να ανεωασει τα ΕΧΤΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕς οπως εκανε ενας φιλος παραπανω? απλως αυτα ειναι για τα 1.2 και 1.4 Polo!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε... φαντάζομαι πανω κατω ίδιες τιμές θα έχουν. Θα πάω να ζητήσω κάποια στιγμή απο αντιπροσωπία μια λίστα να δούμε... αλλα αν εχει κάποιος πρόχειρο πρόσφατο ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε... φαντάζομαι πανω κατω ίδιες τιμές θα έχουν. Θα πάω να ζητήσω κάποια στιγμή απο αντιπροσωπία μια λίστα να δούμε... αλλα αν εχει κάποιος πρόχειρο πρόσφατο ας μας πει!

 

Έχουμε λοιπόν: 08/2013 έκδοσης:

 

post-20429-0-47171800-1388789228_thumb.j

 

post-20429-0-26609200-1388789235_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2018 at 5:30 ΜΜ, ΠΕΖΟΣ said:

Καλησπέρα παιδιά! Τιμοκατάλογος προαιρετικού εξοπλισμού για το νέο Polo υπάρχει;

 

 

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟΣ_ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ HIGHLINE_(Polo_ AW1).pdf

Edited by Θάνος Βόσσος
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , gousias said:

Από αυτά υπάρχει κάτι που μπορεί να μπει μετά την παραγγελία;

Μονο μέσω retrofit κάποια πράγματα, όχι πολλά γιατί είναι καινούργιο το αμάξι, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις το κόστος είναι μεγάλο 

Link to comment
Share on other sites

retrofit εννοει η μετεπειτα τοποθετηση-μοντα να το πω πιο απλα αλλα στις περισσοτερες φορες δεν ειναι ευκολη υποθεση.και οσο για το κοστος εχει δικιο.πιο πολυ συμφερει να βαλεις κατι στην αρχη απ οτι μετα εσυ.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Άσε που με τα νέα τέλη ταξινόμησης τα πράγματα που μπορείς να βάλεις στο αμάξι είναι μετρημένα και αν ξεφύγεις ανεβαίνει 1500€ πάνω για πλάκα..

Edited by Θάνος Βόσσος
Link to comment
Share on other sites

φιλε Θανο Βοσσο μηπως εχεις τον προαιρετικο για trendline.Πριν λιγο καιρο πηγα στην Καρεντα στο Μαρουσι για το Πολο αλλα αυτοι με εγραψαν στα τετοια τους,παντελης αδιαφορια.Η οποιος εχει καποιον καταλογο προαιρετικου του νεου Πολο θα με βοηθουσε να γραψει κατι η να τον ανεβασει σαν pdf γιατι ειμαι απο επαρχια.

Edited by ad276
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω για το trendline..πάρε τηλέφωνο σε κάποια άλλη αντιπροσωπεία, εγώ θα σου πρότεινα το Φιλοσιδη και θα σου στείλουν και προσφορά και προαιρετικό εξοπλισμό στο e-mail σου άμεσα. Έτσι έκανα κι εγώ και μετά πήγα από κοντά και έκλεισα το αυτοκίνητο. Επίσης εγώ σε οποιαδήποτε vw εκτός καρεντα είχα μεγαλύτερη έκπτωση 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω κυριε Βοσσο.Δυστυχως μενω σε νησι και πριν δυο μηνες βρεθηκα στο Μαρουσι για προσωπικους λογους οποτε ηταν μονοδρομος να παω στη Καρεντα λογω ελειψης χρονου,καθως επρεπε να κατεβω Πειραια για να προλαβω το απογευματινο καραβι.Οπως και να χει ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Αλλωστε αυτος ειναι ο λογος που ενδιαφερομαι για το ατμοσφαιρικο 1000αρι το οποιο υπαρχει μονο στην εκδοση trendline σε αντιθεση με την Ευρωπη που το βρισκεις και στην comfortline.

Edited by ad276
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το cruise control. Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται σε polo full extra 2018 που έχει όλους τους αισθητήρες με park pilot, front assist, city emergensy brake κλπ μπορεί να γίνει αναβάθμιση του cruise control σε adaptive cruise control ή είναι κάτι που μπαίνει μόνο από το εργοστάσιο παραγωγής?

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive cruise control το έχει στάνταρ η έκδοση highline, στην comfortline έχει το απλό και δεν γίνεται να μπει σαν έξτρα από το εργοστάσιο. Για να μπει μετά δε νομίζω να γίνεται αλλά και να γίνεται το κόστος θα είναι απαγορευτικό. Εσυ ποια έκδοση έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το tgi και έχω παραγγείλει ως extra το cruise control, αλλά παρατήρησα ότι στη Γερμανία έχουν ως επιλογή extra μόνο το acc.  Επιπλέον έχω όλα τα extra αισθητήρες κλπ τα οποία πιθανόν χρειάζεται για να λειτουργεί το acc.  Με αυτή την αφορμή αναρωτιέμαι γιατί η εδω αντιπροσωπεία δεν δίνει το acc ως επιλογή ενώ υπάρχει, από τη στιγμή μάλιστα που και η θυγατρική seat στο ibiza το δίνει στο tgi μοντέλο, έτσι έλεγα εφόσον το αυτοκίνητο έχει τους απαιτούμενους αισθητήρες μήπως γίνεται μέσω κάποιας διαδικασίας εκ των υστέρων να μπεί το acc.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και τον αισθητήρα που είναι μέσα στο σήμα της VW που έχει η μπροστινή μάσκα???

 

Γιατί  πιθανών για να το βάλεις μετά ίσως να θέλει να ξανά αλλάξεις ίσως μονάδα τιμονιού 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς αυτό δεν το ξέρω. Πιθανόν να είναι πιο πολύπλοκο από ότι φαντάζομαι. Πάντως για μια ακόμα φορά η εδώ αντιπροσωπεία έκανε το θαύμα της και δείχνει ότι μας αντιμετωπίζει ως χώρα 4ης κατηγορίας. Αναγκάστηκα και παρηγγειλα το polo επειδή το golf tgi αποφάσισε να μην το εισαγάγει ενώ η seat φέρνει το αντίστοιχο Leon tgi κανονικά και τώρα διαπιστώνω ότι ένα σημαντικό κομμάτι του εξοπλισμού που είναι διαθέσιμο ως extra σε άλλες χώρες δεν σου έδινε την δυνατότητα κατά την παραγγελία να το επιλέξεις...λες και θα τους κόστιζε κάτι....τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.