Jump to content
hagi

Τι μεμβράνες να προτιμήσω?

???? ????? ???? ?? ????? ??? ? "????????" ???????? ??? ??????????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κοίτα και οι 2 θεωρούντε απο τις καλύτερες..

Η Lummar έχει 6 χρόνια εγγύηση ενω η 3M για πάντα.

Τωρα εγω προσωπικα θα πάω Lummar το καλοκαίρι γιατι βρήκα ένα κονε κ παίζει να τα βάλω με πολυ λίγα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Που θα τα βρω αυτα ... ?να παρω ενα ρολο θελω να κανω μονος μου την τοποθετηση ειναι ΠΟΛΥ Ευκολη και εχω και οδηγιες ...!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Είναι κλίκα η φάση. Δύσκολα θα βρεις κάποιον που θα σου πουλήσει το ρολό. Το κάνουν για να σε αναγκάζουν να πηγαίνεις σε αυτούς και να τους τα σκας. Φίλος μου αγόρασε ολόκληρο ρολό με 20¤ και τα πέρασε μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα τηλεφωνα

για το POLO 9N δεν ξερω για τους υπολυπους

3Μ 204ΕURO ! 100 MONO TO ΡΟΛΟ

Llumar 176 EURO ! 140 MONO TO ΡΟΛΟ

KAI BRHKA SE AKSESOUAR AYTOKINHTON GEITONIAS ΡΟΛΟ μπολικο ME EPISTROSEIS ANTIXARAKTIKA KLP 30 EURO ρολο!!!!

ANTE KALHSPERA! και προσεχετε να μην σας κωλοπιανουν λογο καυλας

Edited by GC9N
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις LLUMAR ένα χρόνο περίπου. Είμαι αρκετα ευχαριστημένος. Πάντως να ξέρετε, μεσα στην εγγύηση δεν καλύπτεται η γρατζουμιά της μεμβράνης αλλά μόνο αν ξεβάψει ή εαν ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Drago

Για το αν ειναι ευκολο θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Και αν το καταφερεις και δεν φαινεται σαν να εχει αραχνες τοτε μονο θα ειναι οκ. Ειναι λιγο μανικι και θελει αρκετη πειρα για να τις περασεις και να ειναι τελειες.

Τωρα εγω εχω τις LLumar απο το 97 και δεν εχουν παθει τπτ. Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι και οι δυο καλες. (μαζι και οι Madico)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θαμπορούσα με τίποτα να τις βάλω μόνος μου. Από τις 2 εταιρείς θα επέλεγα την Llumar. Και οι 2 είναι πολύ καλές πάντως

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο ψαξιμο κατεληξα σε 3M λογω εγγυησης και ονοματος που το εμπιστευομαι απολυτα. μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο με τοσα λεφτα που εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά Internet διεύθηνση για 3Μ έχουμε???Το σκέφτομε σοβαρά αν δεν αλλάξω την Golfιά του χρόνου,

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Αν δεν έχεις πείρα στο πέρασμα μεμβράνης μην το επιχειρήσεις,είναι μεγάλο παλούκι,στο λέω επειδή με το παιδί που περνάει μεμβράνες είμαστε πολύ φίλοι και τον βοηθάω όποτε χρειάζεται,θέλει πάρα πολύ προσωχή όσο αναφορά τα χνούδια και καλό θα είναι να είναι και ένα άτομο να σε βοηθάει την ώρα που θα τις κολάς.

Τώρα βέβαια εγώ δεν προτιμώ καμιά απο τις 2 εταιρίες χωρίς αυτό βέβαια να σημένει οτι δεν είναι καλές,απλά εμένα μου άρεσαν περησότερο σαν ποιότιτα οι foliatec,απλά αν δεν υπήρχαν θα επέλεγα Lummar,επειδή τις έχω δει και μετά απο 5ετή εφαρμογή,παίζει συμαντικό ρόλο και ο τεχνίτης όμως...όσα για τις γρατζοθνιές που λέτε παιδιά,εγώ μόλις γρατζούνισα την μπροστινή κι όλας μεμβράνη που δεν καλήπτει η εγγυηση μου την άλλαξε αμέσος και χωρίς να μου χρεώσει καν εργασία(να τονίσω οτι εκείνο το διάστημα δεν είμασταν φίλοι με το παιδί,είμουν απλά πελάτησα.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σήμερα το πρωϊ στην Λ.Σπάτων και τοποθέτησα της μεμβράνες της 3Μ CS 35. Μου κόστισαν 170 Ευρώ. Πολύ ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Να είσαι καλά ρε Μιχάλη που με έστειλες εκεί γιατί το άτομο είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γκαβός είσαι ωρέ??? :(  :ninja:  tongue.gif  ;)

και όχι μόνο :ninja:

το είδα απλά είχα στο μυαλό μου κάτι για 5άθυρο διάβασα και κάτι πόστ παραπάνω γιαυτό και έκανα την ερώτηση.(το είδα αλλά πέρασε το μάτι μου δεν έφτασε εγκέφαλο για επεξεργασία... σε ποιόν??? :ninja: )

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες δεν είναι πολλά για μεμβράνες??? παραπάνω είδα το ρολλό είναι φτηνό! οπότε πάνε τα λεφτά για την δουλειά!* αλλα 205 για 3θυρο δηλαδή για 5άθυρο πρέπει να πάρω δάνειο? τίποτα μέχρι 180 έχουμε για 5άθυρο??? :ninja:

*: όχι δεν θα το έκανα μόνος αντιλαμβάνομαι ότι είναι αγγούρι η δουλειά αλλά όχι και τόσο :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες δεν είναι πολλά για μεμβράνες??? παραπάνω είδα το ρολλό είναι φτηνό! οπότε πάνε τα λεφτά για την δουλειά!* αλλα 205 για 3θυρο δηλαδή για 5άθυρο πρέπει να πάρω δάνειο? τίποτα μέχρι 180 έχουμε για 5άθυρο??? :ninja:

*: όχι δεν θα το έκανα μόνος αντιλαμβάνομαι ότι είναι αγγούρι η δουλειά αλλά όχι και τόσο :(

Η Llumar είναι πιο φτηνή αλλά η 3Μ δίνει εγγύηση εφ όρου ζωής. Η Llumar για το 3θυρο το κοστολογεί κάπου 175 νομίζω. Αξίζει για 20 Ευρώ να μην έχεις εγγύηση εφ όρου ζωής. Ο Κώστας (Stoilas) δεν έχει μέινει ευχαριστημένος που τα έβαλε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η Llumar είναι πιο φτηνή αλλά η 3Μ δίνει εγγύηση εφ όρου ζωής. Η Llumar για το 3θυρο το κοστολογεί κάπου 175 νομίζω. Αξίζει για 20 Ευρώ να μην έχεις εγγύηση εφ όρου ζωής. Ο Κώστας (Stoilas) δεν έχει μέινει ευχαριστημένος που τα έβαλε εκεί.

εγγύηση εφόρου ζωής σχετικά με τί? δηλαδή ότι και να πάθουν στις αλλάζουν??? ή έχει και αυτό μικρά γράμματα! (σιγά μη δεν έχει) fire.gif

Link to comment
Share on other sites

εγγύηση εφόρου ζωής σχετικά με τί? δηλαδή ότι και να πάθουν στις αλλάζουν??? ή έχει και αυτό μικρά γράμματα! (σιγά μη δεν έχει) fire.gif

Για τα παντα...Και για φθορα, και για ξεθωριασμα στο χρωμ,α κατι που ΔΕΝ εχει η Lumar. Και μαλιστα για παντα.

Εγω περασα μεμβρανες εκει, και στο καινουριο το Α4, και στο Golf μου.

Μεσαιες φυσικα, και ειναι πολυ μα πολυ διακριτικες, και κανουν και παρα πολυ καλη δουλεια...

Και αλλα παιδια τις ειδαν απο κοντα, nikkosnet, scorpio, stoilas, skodakias, Σπυρος, οποτε μπορουν να μας πουν γνωμη... :D

Εγω για Audi και Golf, εδωσα 410 συνολο ΜΕ εκπτωση. Στην Lumar μου ζητησαν στην Καλλιθεα, με εκπτωση παλι, 400ευρω...Οποτε δεν ειναι να το συζηταμε...

Επισης το παλικαρι που κανει την δουλεια, σε αφηνει να κοιτας, και κανει παρα μα παρα πολυ καλη δουλεια. Εμενα τουλαχιστον, ετσι μου εδειξε :thumbsup:

Αν παει κανεις, ας πει οτι ειναι απο εμενα, και ισως παιξει και καμια καλυτερη τιμουλα. ;)

ΕΛπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.