Jump to content
hagi

Τι μεμβράνες να προτιμήσω?

???? ????? ???? ?? ????? ??? ? "????????" ???????? ??? ??????????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πραγματι ειναι πολυ ομορφες και στα δυο αυτοκινητα και εχει γινει οντως καλη και σοβαρη δουλεια.

Η αποχρωση που εβαλαν τα παιδια ειναι η ''μεσαια'', να την πω ετσι. Προσφερει και διακριτικοτητα και καλη ορατοτητα.

Η τιμη ειναι καλη, ουτε γελαει, ουτε κλαιει :thumbsup:

Με την Llumar συνεργαζομαστε εμεις και μεχρι στιγμης οτι porsche τους εχουμε παει, το εχουν προσεξει και οι μεμβρανες ειναι αψογες και χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  Επισης το παλικαρι που κανει την δουλεια, σε αφηνει να κοιτας, και κανει παρα μα παρα πολυ καλη δουλεια. Εμενα τουλαχιστον, ετσι μου εδειξε :thumbsup:

  Αν παει κανεις, ας πει οτι ειναι απο εμενα, και ισως παιξει και καμια καλυτερη τιμουλα. :D

ΕΛπιζω να βοηθησα.

Το παλικάρι ο Μάκης είναι πολύ επαγγελματίας. Είναι άψογος σε όλα. Δεν λέρωσε ΤΙΠΟΤΑ. Μια μεμβράνη ήταν ελαττωματική και την άλλαξε μόνος του και χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ναι του Μικε είναι πολύ πρώτες! Ούτε παράνομες αλλά και ωραίες! Εμένα μου αρέσει το look αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα έβαζα μεμβράνες ποτέ λόγω ορατότητας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι του Μικε είναι πολύ πρώτες! Ούτε παράνομες αλλά και ωραίες! Εμένα μου αρέσει το look αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα έβαζα μεμβράνες ποτέ λόγω ορατότητας...

Εγω έχω βάλει τις ίδιες με του Μιχάλη (Mike). Δεν υπάρχει θέμα ορατότητας. Αμα μπεις μέσα στο δικό μου θα το διαπιστώσεις και ο ίδιος. Θα αλλάξεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ CLUB ΑΠΟ ΤΗΝ LLOUMAR !!!!

ΠΕΡΙΠΟΥ 150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ 3ΘΥΡΑ POLO

KAI......

ΠEΡIΠOY 170 EYΡΩ ΓIA TA 3ΘΥΡΑ GOLF !!!!

6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ !!!!!!

P.S : H ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΗΣ.....

ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΦΟΥΣΚΑΛΕΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως Σπυρο, οποως ακριβως στο ειχα πει. Κανενα προβλημα, ειναι πολυ καλος στη δουλεια του. Ελπιζω να με θυμοταν, χεχε... ;)

Γρηγορη, σου υπογραφω, δεν θα εχεις κανενα προβλημα, ακομη κι εγω που ειμαι λιγο περιεργος...Εδω σου λεω, βαλαμε τις ιδιες στο οικογενειακο...

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα λογικα οχι...Ειναι και παρανομο...;)

Εχω δοκιμασει foliatec & llumar για 6.5 χρονια & με μπροστινη:

α) απλα πρεπει να φαινεται ο οδηγος,οχι μαυρες γιατι σε γραφουν με την μια μα & γιατι την νυχτα σε δρομακι στουκαρες

β) αν μπει αλεξηλιο τοτε με την αντιθεση δεν ξεχωριζει η μπροστινη που εχεις

γ) υπαρχει ειδικη για εμπρος ;) της V-kool hellas με χαρτι νομομοτητας

δ) οχι μονοι σας παιδια-θα χασετε

αυτα εν ολιγης...B)

Link to comment
Share on other sites

luke?150 eyrw για ολα κ το μπροστα?η δε βαζει μπροστα?

Αμα βάλεις το μπροστά (οι περισσότερες εταιρίες δεν το τοποθετούν πια) και τρακάρεις ή ακόμα κι αν σε τρακάρουν δεν θα σου καλύψουν την ζημιά έστω και αν δεν φταίς. Το ξέρεις? Το διακινδυνεύεις? Εγω όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα βάλεις το μπροστά (οι περισσότερες εταιρίες δεν το τοποθετούν πια) και τρακάρεις ή ακόμα κι αν σε τρακάρουν δεν θα σου καλύψουν την ζημιά έστω και αν δεν φταίς. Το ξέρεις? Το διακινδυνεύεις? Εγω όχι.

α) μαλλον δεν θα εχεις υπ'οψη σου οτι η V-Kool hellas εχει βαλει καταχωρηση οτι τοποθετει ΝΟΜΙΜΑ μπροστα ζελατινα ( ειναι διαφανης & οχι σκουρα ) ενω αν ξερεις να μιλησεις σωστα βαζουν & αλλες εταιριες.Υπαρχουν & οι λεγομενες securit που ειναι ειδικες στην συγκρατηση θραυσματων για συγκρουση η' βανδαλισμο.

β) μπορεις να βρεις & να μας δειξεις εδω στο Forum τον ορο της ασφαλιστικης εταιριας σου που να λεει ξεκαθαρα οτι σε περιπτωση πασης φυσης συγκρουσης εαν εχεις ζελατινα μπροστα ΔΕΝ θα σε αποζημιωσει;

Με την τοποθετηση μπροστινης ζελατινας [εγω εχω τωρα της Llumar love.gif ] γλυτωνεις ηλιο,στραβωμα απο ολα τα φωτα αντιθετου ρευματος,εχεις ξεκουραστη νυχτερινη & ημερησια οδηγηση,εχεις διακριτικοτητα,μειωση θερμοκρασιας ταμπλω,αν τρακαρεις δεν θα σου ερθει το παρμπριζ στο προσωπο να κοπεις & θα εχεις καλυτερη λειτουργια του a/c ;)

--αφου δεν θες τα ανωτερω τοτε μην την βαλεις...ειναι απλο !

Edited by TSAKHS-EYBOIA
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της Lummar είναι να μην βάζει φιμέ στο μπροστινό το τζάμι. έχω ρωτήσει και εγώ και ένα φιλαράκι και τα ίδια μας είπαν. ¶λλες εταιρίες που ακούω τοποθετούν μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Εχω δοκιμασει foliatec & llumar για 6.5 χρονια & με μπροστινη:

α) απλα πρεπει να φαινεται ο οδηγος,οχι μαυρες γιατι σε γραφουν με την μια μα &  γιατι την νυχτα σε δρομακι στουκαρες

β) αν μπει αλεξηλιο τοτε με την αντιθεση δεν ξεχωριζει η μπροστινη που εχεις

γ) υπαρχει ειδικη για εμπρος  ;)  της V-kool hellas με χαρτι νομομοτητας

δ) οχι μονοι σας παιδια-θα χασετε

αυτα εν ολιγης...;)

ποσο κοστιζει αυτη?μπορουμε να μαθουμε μια τιμη φιλε?

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει αυτη?μπορουμε να μαθουμε μια τιμη φιλε?

Της V-Kool Hellas που μπαινει νομιμα μπροστα δεν ξερω φιλε μου,το τηλ της ειναι

210-6616263 η' 800-11-85665 κοιτα & στο www.V-Kool.gr

Πανε χρονια που ειχα βαλει μπροστινη ζελατινα,υπολογισε τωρα ( πολυ χοντρικα )40-50 γιουρα ομως για να μην ψυλιαστει τιποτα το στρουμφ βαλε ενα αλεξηλιο (πιο σκουρα ζελατινα οχι sparco,racing team κλπ ) για να κανει αντιθεση οταν σκυψει & κοιταξει μεσα απο το παραθυρο σου

Π-Α-Ν-Τ-Α οταν εχουμε φυμε τζαμια & μας σταματησουν αναβουμε την πλαφονιερα & κατεβαζουμε πληρως το παραθυρο του οδηγου ωστε να ''ξεχαστει'' ο μπλοκακιας απο την σκεψη του φυμε γιατι λογω ελλειπους εκπαιδευσης θα νομιζει οτι σταματησε τον πασσαρη ;)

Link to comment
Share on other sites

α) μαλλον δεν θα εχεις υπ'οψη σου οτι η V-Kool hellas εχει βαλει καταχωρηση οτι τοποθετει ΝΟΜΙΜΑ μπροστα ζελατινα ( ειναι διαφανης & οχι σκουρα ) ενω αν ξερεις να μιλησεις σωστα βαζουν & αλλες εταιριες.Υπαρχουν & οι λεγομενες securit που ειναι ειδικες στην συγκρατηση θραυσματων για συγκρουση η' βανδαλισμο.

β) μπορεις να βρεις & να μας δειξεις εδω στο Forum τον ορο της ασφαλιστικης εταιριας σου που να λεει ξεκαθαρα οτι σε περιπτωση πασης φυσης συγκρουσης εαν εχεις ζελατινα μπροστα ΔΕΝ θα σε αποζημιωσει;

Με την τοποθετηση μπροστινης ζελατινας [εγω εχω τωρα της Llumar love.gif  ] γλυτωνεις ηλιο,στραβωμα απο ολα τα φωτα αντιθετου ρευματος,εχεις ξεκουραστη νυχτερινη & ημερησια οδηγηση,εχεις διακριτικοτητα,μειωση θερμοκρασιας ταμπλω,αν τρακαρεις δεν θα σου ερθει το παρμπριζ στο προσωπο να κοπεις & θα εχεις καλυτερη λειτουργια του a/c  ;)

--αφου δεν θες τα ανωτερω τοτε μην την βαλεις...ειναι απλο !

α) όχι η αλήθεια είναι οτι δεν το είχα υπόψη μου

β) Βεβαίως και μπορώ να στο δείξω όποτε θέλεις. Αν έρθεις την κυριακή θα στο δείξω και σε όποιον άλλον θέλει. Απαγορεύεται και από το άρθρο 81 παρ. 7 του Κ.Ο.Κ. Αμα θέλεις μπορώ και να στο στείλω να το δεις και μόνος σου. Το λέει και στην Εγγύηση της 3Μ που ανέβασα στην προηγούμενη σελίδα.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πιστευω οτι ειναι λιγο καγκουρια ρε να βαλετε στο μπροστα τζαμι φιμε και βεβαια σε αμαξια σαν τα δικα μας που εχουν και μια Α χλιδη στην κοινωνικη ταξη!!!!!!

Οσο για την ποιοτητα συνηστω 3Μ αλλα ο σκοπος και η μαγκια ειναι να γινει σωστη τοποθετηση!!!!!καταλαβατε????

Dr.Montoya(Polo tuner)

Link to comment
Share on other sites

α) όχι η αλήθεια είναι οτι δεν το είχα υπόψη μου

β) Βεβαίως και μπορώ να στο δείξω όποτε θέλεις. Αν έρθεις την κυριακή θα στο δείξω και  σε όποιον άλλον θέλει. Απαγορεύεται και από το άρθρο 81 παρ. 7 του Κ.Ο.Κ. Αμα θέλεις μπορώ και να στο στείλω να το δεις και μόνος σου. Το λέει και στην Εγγύηση της 3Μ που ανέβασα στην προηγούμενη σελίδα.

α) το αρθρο εχει & παραγραφο 8..λεει ''να φαινεται ο οδηγος'' δεν γραφει πουθενα οτι απαγορευεται η τοποθετηση φυμε περαν των εργοστασιακων τζαμιων κλπ..

Μαλλον ΔΕΝ εχει γινει κατανοητο οτι η μπροστινη ΔΕΝ ειναι ιδιας αποχρωσης με τις υπολοιπες των παραθυρων & φυσικα ΔΕΝ ειναι μαυρη σαν κατι γκαγκστερ στα εργα.Ειναι μια ιδεα πιο σκουρα απο το ''φυσικο'' χρωμα μιας διαφανης ζελατινας οποταν ειναι αδαες να λεμε συνεχεια περι σκουρας μπροστινης.

Το αν ειναι ''κιτς'' η' οχι το κρινει ο καθενας με το γουστο του & οσα ξερει..

ΟΣΟΙ υπουργοι,βουλευτες,πρεσβευτες,βιομηχανοι,επιχειρηματιες,σωματοφυλακες κλπ εχουν βαλει δεν ειναι μονο για να μην τους βλεπουν ( τοτε θα βαζαν σκουρες )

μα & τα αμαξια τους ειναι μακρααααααν πολυτελεστερα & πιο χλιδατα απο τα δικα μας & γυριζουμε το κεφαλι να τα δουμε οποτε περνουν.

β) το σωστο ειναι να μας βαλεις ΕΔΩ το κομματι που λεει για φυμε τζαμια να το διαβασουμε ολοι,αυτος ειναι ο σκοπος του forum..παντως σε 3 ασφαλιστικες που εχω περασει σαν πελατης με αμαξι & ρωτησα καμια δεν μου το ειπε αυτο αν & ημουν σαφης εως πιεστικος στο θεμα ''εμπρος ζελατινα-αποζημιωση''

Δηλ αν περασει ο αλλος 11πμ νταλα ηλιος στο αντιθετο & σου ερθει μετωπικα,θα φταιει η ζελατινα σου & δεν θα αποζημιωθεις ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να έχω βάλει (ακόμη τουλάχιστον! :blush: ) προτείνω Llumar. Αυτό όχι απο θέμα ποιότητας γιατι όπως είπα δεν είχαι ακόμη την εμπειρία, αλλά επειδή έχω δει και απο τις δύο εταιρείες. Μου αρεσε καλύτερα η απόχρωση του μαύρου, δεν είχα πρόβλημα ορατότητας απο μέσα (και απο τα δύο βέβαια). Αν όντως δεν υπάρχει πρόβλημα αντοχής στον χρόνο για Llumar, που δεν έχω ακούσει αλλά λέμε τώρα, και λόγω τιμής συμφέρει....

Link to comment
Share on other sites

α) το αρθρο εχει & παραγραφο 8..λεει ''να φαινεται ο οδηγος'' δεν γραφει πουθενα οτι απαγορευεται η τοποθετηση φυμε περαν των εργοστασιακων τζαμιων κλπ..

Μαλλον ΔΕΝ εχει γινει κατανοητο οτι η μπροστινη ΔΕΝ ειναι ιδιας αποχρωσης με τις υπολοιπες των παραθυρων & φυσικα ΔΕΝ ειναι μαυρη σαν κατι γκαγκστερ στα εργα.Ειναι μια ιδεα πιο σκουρα απο το ''φυσικο'' χρωμα μιας διαφανης ζελατινας οποταν ειναι αδαες να λεμε συνεχεια περι σκουρας μπροστινης.

Το αν ειναι ''κιτς'' η' οχι το κρινει ο καθενας με το γουστο του & οσα ξερει..

ΟΣΟΙ υπουργοι,βουλευτες,πρεσβευτες,βιομηχανοι,επιχειρηματιες,σωματοφυλακες κλπ εχουν βαλει δεν ειναι μονο για να μην τους βλεπουν ( τοτε θα βαζαν σκουρες )

μα & τα αμαξια τους ειναι μακρααααααν πολυτελεστερα & πιο χλιδατα απο τα δικα μας & γυριζουμε το κεφαλι να τα δουμε οποτε περνουν.

Nα σας υπενθυμισω οτι στα φυμε κρυσταλλα (οχι μεμβρανες) το ποσοστο φωτος που επιτρεπει ο νομος να μειωθει ειναι το πολυ 40% γιαυτο οι σκουρες ''απαγορευονται'' δηλ σου κοβουν 30 γιουρα κληση.

Οι εταιριες το ξερουν & κατασκευαζουν ως το οριο αυτο (πχ foliatec chromolux 40) ενω αν πατε στην Llumar εχουν ειδικο πινακα με ποιες κατηγοριες πληρουν η' οχι την ανωτερω προυποθεση του 40%.

Σας εκανα αναλυση των πλεονεκτηματων που εχουν οι φυμε μεμβρανες & σας εξεθεσα τις εμπειριες μου μετα απο 6.5 χρονια χρησης.

ΔΕΝ εχω καμια σχεση με μαγαζι η' εμποριο γενικα αυτοκινητου μα ουτε & μπορω να κανω τον συνηγορο υπερασπισης των μεμβρανων αυτων σε καθε εναν που τις βγαζει αχρηστες ανευ επαρκης αιτιολογησης.

--Οσοι τις βαλετε θα απολαυσετε πληθωρα πλεονεκτηματων & θα οδηγειτε με το χαμογελο στα χειλη :D ελπιζω να σας βοηθησα :blush:

Edited by TSAKHS-EYBOIA
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ LLOUMAR

ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΠΡΙΖ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ !!!!

ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ LLOUMAR (ΚΙΝΔΗΡΟΓΛΟΥ)

ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗΣ

ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΠΡΙΖ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΑΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ LLOUMAR

ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΠΡΙΖ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ !!!!

ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ LLOUMAR (ΚΙΝΔΗΡΟΓΛΟΥ)

ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗΣ

ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΠΡΙΖ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΑΣ !!!

Το ίδιο ισχύει και για την 3Μ. Εξάλλου το γράφει ρητά και στην εγγύηση που έχω ανεβάσει σε προηγούμενη σελίδα. :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι να βάλω μεμβράνες στο polaki μου θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τις παραπάνω εταιρείες, τι έχετε βάλει εσείς στα δικά σας, από που τις έχετε βάλει, πόσο καιρό τις έχετε κ.α.?....

Σας ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.