Jump to content
hagi

Τι μεμβράνες να προτιμήσω?

???? ????? ???? ?? ????? ??? ? "????????" ???????? ??? ??????????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Stoilas
Η φωτεινότητα είναι αυτό που απαγορεύει την τοποθέτηση στο μπροστινό τζάμι, όχι η δομή του υλικού της μεμβράνης, για το μπροστινό τζάμι η 3Μ είχε την cs-50 που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει τα λεφτά μας διότι σκουραίνει ελάχιστα το τζάμι

Τα υλικά της 3Μ έχουν το λιγότερο μέταλλο από όλες τις μεμβράνες παγκοσμίως

Κάνεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος!!! Αυτά τα λένε όσοι πουλάνε Llumar και 3Μ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνες Lloumar ποιο κατάστημα θα προτείνατε?

Eγω προτεινω τον Κυνδιρογλου που ειναι στην Πεντελης στο Μαρουσι. Κανει καταπληκτικη δουλεια, εχουμε παει εκει πολλα Porsche και ειναι ευχαριστημενοι και οι πελατες και εμεις. Νομιζω οτι και το καταστημα στην Κατεχακη δικο του ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 αυτοκινητα εχω βαλει Llumar και δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα.Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και με την φωτεινοτητα τους και με ολα.

Οποτε συστηνω Llumar.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως προσφατα εβαλα τις chromolux της foliatec και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος γιατι μπηκα και σε αυτοκινητο που ειχε 3Μ και... καμια σχεση πιστευω κατ αρχην παρολο που δεν ειναι παρανομα σκουρα γυαλιζει με τετοιο τροπο που δεν φαινεται απο εξω μεσα τιποτα... Με την 3Μ που εχω δει και τιν νυχτα πολλες φορες αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου φαινεται μεσα ο οδηγος...

Συνηστω chromolux foliatec και φιλτραρει και τις UV μεχρι 99%

η LLumar που ξερω απορροφα το 60% περιπου....

keep tuning.....................

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια, εγώ είχα κολλήσει εξ΄αρχής με τον κ.Γιαννικέλη Κώστα / Madico......και στην πράξη τελικά έμεινα 100% ικανοποιημένος!

Και σε εξυπηρέτηση αλλα και σε ποιότητα και τοποθέτηση

¨Φάνηκε να γνωρίζει πολύ καλά το προιόν του...αλλά και το Vwclub¨ B)

Αυτά απο εμένα

Καλές αγορές... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ας είμαι καλά εγώ που έκανα τα κονέ μου!!! B)

Πάντως ο Κος Γιαννικέλης είναι και γαμώ τα άτομα. Πολύ συζητήσιμος και ταυτόχρονα χαβαλές.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εβαλα μεμβρανες απο αυτο εδω το καταστημα www.floorprotection.gr που τυχαινε να γνωριζε ο πατερας μου τον ιδιοκτητη,κανει πολυ καλες τιμες,εχει μεμβρανες παχυτερες απο τις κλασσικες και πιο ανθεκτικες,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Η πλακα ειναι οτι νομιζα οτι ηταν της 3Μ αντιπροσωπος,αλλα τελικα 3Μ ειχα βαλει στο πρωτο μου αμαξι,και στα αλλα 2 της οικογενειας βαλαμε απο εδω.

τελικα πιστευω οτι εχει πολυ μεγαλη σημασια η τοποθετηση αντι για την μεμρβανη.Το υλικο κατασκευης σε ολες ειναι το ιδιο.Το παχος διαφερει,αλλα τελικα μικρη διαφορα κανει και αυτο.Ο τεχνιτης ομως ειναι αυτος που θα καταφερει να την φερει σωστα χωρις φυσσαλιδες και σκισηματα και ετσι θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ας είμαι καλά εγώ που έκανα τα κονέ μου!!! -_-

Πάντως ο Κος Γιαννικέλης είναι και γαμώ τα άτομα. Πολύ συζητήσιμος και ταυτόχρονα χαβαλές.

THANKS STOILAS :D

...και εγώ με την σειρά μου, πήγα ένα ακόμα φιλαράκι για φιμέ εκεί...και...όλα Super!

Cu..

Edited by MARINE
Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf
Κάνεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος!!! Αυτά τα λένε όσοι πουλάνε Llumar και 3Μ!!!

Στο golf μου είχα βάλει και μπροστά μεμβράνη κι όσοι το έβλεπαν απο μέσα πίστευαν οτι δεν είχα ενώ απ'έξω σκούρενε αρκετά,βέβαια δεν είχε καθόλου μέταλο η μπροστινή

ήταν όλες απο foliatec και εκτός αυτού την δουλειά που είχα εγώ στο αυτοκίνητο μου,δλδ χωρίς φουσκαλίτσες και την γραμούλα που έκανε το παράθυρο κορνίζα δεν την είχα δει σε κανέναν και ακόμα και σήμερα δεν έχω δει κανένα αυτοκίνητο χωρίς το πλαίσιο αυτό..

παιδια εγω παντως προσφατα εβαλα τις chromolux της foliatec και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος γιατι μπηκα και σε αυτοκινητο που ειχε 3Μ και... καμια σχεση πιστευω κατ αρχην παρολο που δεν ειναι παρανομα σκουρα γυαλιζει με τετοιο τροπο που δεν φαινεται απο εξω μεσα τιποτα... Με την 3Μ που εχω δει και τιν νυχτα πολλες φορες αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου φαινεται μεσα ο οδηγος...

Συνηστω chromolux foliatec και φιλτραρει και τις UV μεχρι 99%

η LLumar που ξερω απορροφα το 60% περιπου....

keep tuning.....................

Που να δεις και τα τελευταία επίπεδα!!!η μεγάλη πλάκα είναι όταν κάποιος προσπαθεί να κοιτάξει μέσα ενώ εσύ είσαι μέσα και δεν σε βλέπει!μεγάλη ήττα σε ορισμένες περηπτώσεις αλλα και μεγάλο καλό το καλοκαίρι που μόνο το 4% την θερμοκρασίας εισχωρεί στην καμπίνα!

Link to comment
Share on other sites

...αλλα και μεγάλο καλό το καλοκαίρι που μόνο το 4% την θερμοκρασίας εισχωρεί στην καμπίνα!

Να σε ρωτήσω! Τη θερμοκρασία ή την ακτινοβολία εννοέις? Γιατί για θερμοκρασία μου φαίνεται υπερβολικά μικρό το 4%!

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει εξω 50 βαθμους, και περνανε μεσα... 2 βαθμοι...

Προφανως και κατι τετοιο ειναι περα για περα ατοπο.

Αλλο πραγμα η ακτινοβολια, και αλλο πραγμα η θερμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83

Kαλησπέρα μάγκες!Ωραίες και χρήσιμες οι συγκρίσεις για τις μεμβράνες αλλά δεν αναφέρατε κάτι για τιμές,πόσο θα στοιχήσει ας πουμε για ένα Polo 6n?Επίσης αν γνωρίζει κανείς?Στα νότια προάστεια κάποιο μαγαζί που κάνει καλά αυτή την δουλειά!Ευχαριστώ και χρόνια μας πολλά

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μάγκες!Ωραίες και χρήσιμες οι συγκρίσεις για τις μεμβράνες αλλά δεν αναφέρατε κάτι για τιμές,πόσο θα στοιχήσει ας πουμε για ένα Polo 6n?Επίσης αν γνωρίζει κανείς?Στα νότια προάστεια κάποιο μαγαζί που κάνει καλά αυτή την δουλειά!Ευχαριστώ και χρόνια μας πολλά

3Μ θα βρεις καπου 160-180 ευρω πιστευω σε τιμες.η τιμη δεν παιζει αναλογως το αυτοκινητο αλλα αναλογως αν ειναι 3πορτο η 4-5πορτο και παλι εχουν 20 ευρω διαφορα μονο..

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠOΝ, ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ FLOOR PROTECTION ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΚΛΕΙΣΑ R/V ΓΙΑ ΦΙΜΕ 3ΘΥΡΟ ΠΟΛΟ 186€ + 80€ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΣΥΝΟΛΟ 266€. ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΞΕΡΕΤΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ?

Edited by polakias_1.4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μεμβράνη 3m απόχρωσης CS35 και πλήρωσα 175¤ για το 3θυρο.

Μέσα στις 3 πρώτες μέρες το παράθυρο του οδηγού, το πίσω παράθυρο του συνοδηγού και το πίσω παρμπρίζ ήταν γεμάτο μπιμπίκια και πήγα στο κατάστημα που τις έβαλα για να τους τις δείξω, και ενώ στην αρχή μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγει αψεγάδιαστο ένα τζάμι και ότι πάντα βγαίνουν λίγα μπιμπικάκια thumbsdown.gif ,τελικά (πάλι καλά) μου τις άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...Ξεχασες να μας πεις και που τις εβαλες, να ξερουν τα παιδια να μην πανε εκει....Εγω εβαλα ακριβως την ιδια εμμβρανη με εσενα, και αν θες ελα να δεις πως γινεται να μην εχει ουτε ενα μπιμπικι αν ο αλλος ξερει τη δουλεια του :)

Για αυτο οπως εχω ξαναπει, δεν μετραει μονο η μεμβρανη, αλλα κυριως ο μαστορας :whistling:

Καλοριζικες φιλε μου, εκανες τελεια επιλογη κατα τη γνωμη μου :whistling: Διακριτικοτητα, και αποτελεσμα μαζι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.