Jump to content
konv

Golf 5 - Πισω Φωτα Μαυρα (Dimmed, Smoked)

Recommended Posts

ta ιδια ειχα και εγω...μην τα παρετε προς θεου!!!!αναψα μια μερα το ομιχλης και καηκε το εσωτερικο πλαστικο παραμορφωθηκε!!μετα απο κανα 2 μηνες αρχισε η υγρασια να γινετε καταρακτης!!!χωρια που σαν κατασκευη ειναι ψευτικα τελιως.εχει κατι λαστιχα στα εξω φαναρια που πεταγονται σαν πουτσ@για να μην μπαινει νερο!και πλαστικο μουφεξ!το εχω ξαναγραψει για τα συγκεκριμενα φαναρια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγυμμένο αυτό δηλαδή??για την παραμόρφωση κτλ?? γιατί το φανάρι φαίνεται πολύ όμορφο..πρέπει κάτι να κάνουμε να σπάσει η κοκκινίλα γμτ..

Link to comment
Share on other sites

Εγγυμμένο αυτό δηλαδή??για την παραμόρφωση κτλ?? γιατί το φανάρι φαίνεται πολύ όμορφο..πρέπει κάτι να κάνουμε να σπάσει η κοκκινίλα γμτ..

eleos re paidia !!! ti paparies einai aytes!!! apo ton ioylio ta exo balei k broxes efagan k sto plynthrio kanena problhma den eixa me ygrasies k tetoia!!!! to oti mporei se kapoion na bghkan skarta den paei na pei oti ola einai etsi...den exo kana kerdos!!! k ama eixa problhma tha ta eixa bgalei....sigoyra den einai h poiothta toy ergostasiakoy fanarioy...alla pros to paron kanena problhma.

Edited by KOSSI1
Link to comment
Share on other sites

εγω σας πιστευω κ τους 2 μπορει να ηταν αλλη παρτιδα η μπορει κατα την εγκατασταση να εγινε παπαρια...

Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι εξισου ομορφο αλλα τι γινεται στην περιπτωση π το αμαξι ειναι κοκκινο οπως κ τα φαναρια ?Δεν πιστευω να τ ταιριαζουν γι'αυτο κ δεν τα αλλαζω εγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω σας πιστευω κ τους 2 μπορει να ηταν αλλη παρτιδα η μπορει κατα την εγκατασταση να εγινε παπαρια...

Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι εξισου ομορφο αλλα τι γινεται στην περιπτωση π το αμαξι ειναι κοκκινο οπως κ τα φαναρια ?Δεν πιστευω να τ ταιριαζουν γι'αυτο κ δεν τα αλλαζω εγω :lol:

ma k go ton pisteyo ton filo poy to egrapse....gia na eimai edo sto foroym deignh oti k mena moy aresei to omorfo apotelesma....k sigoyra paizei rolo k aytos poy moy ta ebale k ekane teleia doyleia...k otan ta ebaze toy eixa pei an den ginei sosth doyleia ta ebgala......! ama einai kokkino gnomh moy einai na ta afhseis....emena htan mayro ekana k ta fime poly skoyra !!! k ta hthela ola katramh!!! xaros!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ε βαλε κ καμια φωτο να δουμε τον νεκροθαφτη σ !!!κ γραφε ελ.χαρακτηρες πονανε τα μυαλα μας :lol:

δικιο εχειs συγνωμη...απλα για λογουs ταχυτηταs....εχω σε αυτη την ενοτητα τηs εμφανισηs ενα θεμα που λεει...αλλαγη μασκαs κ πλαινα μασπιε......εκει θα δειs φωτο....http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25761

Link to comment
Share on other sites

ομορφο φιλε ....συμβουλη βαφεις το πισω σποιλερ μαυρο - βγαζεις το gti - καρφωνεις κ τα μαυρα φαναρια με κανα κατοσταρικο απο ebay κ εισαι σουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

ομορφο φιλε ....συμβουλη βαφεις το πισω σποιλερ μαυρο - βγαζεις το gti - καρφωνεις κ τα μαυρα φαναρια με κανα κατοσταρικο απο ebay κ εισαι σουπερ!!!

μου ειπαν να μην βαψω το σποιλερ ουτε τα πλαινα γιατι δεν πιανει καλα το υλικο κ μετα απο καιρο θα αρχισει να σκαει...κ για το σημα τουs ειχα πει να μου βαλουν το δικο μου το gt.. κ οταν το πηρα μου λεει αυτοs στην καρεντα..δεν κουμπονει το ιδιο σημα εκτοs αν θεs να κοψειs το ενα γραμμα για να μεινη το gt...αλλα εδωσα τοσα χρηματα κ δεν θελω να κανω καμια ζημια.....

Link to comment
Share on other sites

εγω σας πιστευω κ τους 2 μπορει να ηταν αλλη παρτιδα η μπορει κατα την εγκατασταση να εγινε παπαρια...

Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι εξισου ομορφο αλλα τι γινεται στην περιπτωση π το αμαξι ειναι κοκκινο οπως κ τα φαναρια ?Δεν πιστευω να τ ταιριαζουν γι'αυτο κ δεν τα αλλαζω εγω :D

Pes ton activious na sou steilei foto me ta dika tou fanaria....exei kokkini gt!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δε θελω να βαψω ολο το φαναρι μαυρο...τα φωτα (τους 2 κυκλους)θελω να τα αφησω ως εχουν

Link to comment
Share on other sites

Tι 50 κ 80 ευρω κ πα@#$ες, παρτε ενα σπρευ με 5 ευρω κ βαψτε τα οπως εκανα κ'γω, κ τα κανεις οσο σκουρα γουσταρεις.

συμφωνώ με τον φίλο....εγώ το αγόρασα το σπρέυ από μαγαζί με χρώματα αυτοκινήτου που είναι ειδικό για τα φανάρια και έκανε 10¤....

το πόσο σκούρο θα το κάνεις ή όχι εξαρτάται από την απόσταση που θα ψεκάζεις....γι αυτό στην αρχή κάντε ένα τσετ σε κάποιο υλικό άλλο και όχι απευθείας στο φανάρι ή απλά κάντε το από μακρυά και πλησιάστε μέχρι να δείτε πού σας αρέσει.....

έχω μία πρόχειρη φώτο από κάποιο meeting μας που τα χα κάνει έτσι (look R32)....

φανάρια μου

όσο για τα κυκλάκια απλά τα καλύπτεις με μια ταινία......

εκτός από τους 2 κύκλους επίσης οι 2 γραμμές που βρίσκονται στο κάτω μέρος των φαναριών θέλουν και αυτές επικάλυψη....(άμα δείτε το φανάρι θα καταλάβετε τί εννοώ)

τα αφήνεις μια μέρα να στεγνώσουν καλά και αυτό είναι.....απλά θα πρέπει να τα περάσω και ένα γυαλιστερό βερνίκι γιατί μπορεί να μην είναι ματ τα δικάμου αλλά θέλω να ναι πιο γυαλιστερά...πάντως το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό....και μόνο με 10¤....

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα είναι όντως πολύ καλό.

Σπρέι σε μαγαζί με αξεσουάρ αυτ/του βρίσκεις.

Αλλά αν σου βγουν πολύ σκούρα κ το μετανοιώσεις μπορείς να τα ξεβάψεις;

Αλλιώς εννοείται είναι καλύτερο, αφού έχεις και την ικανοποίηση ότι το'κανες μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

ναι με νεύτη βγαίνει.....από μακρυά προς τα φανάρια θα πηγαίνεις.....εγώ στην αρχή τα χα κάνει κάπως light....μετά τα σκούρινα άλλο λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Όταν βρω χρόνο θα το προσπαθήσω.

Πάντως όσο κοιτάω τα φανάρια σου, μου αρέσουν όλο και περισσότερο. Πολύ καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

ναι με νεύτη βγαίνει.....από μακρυά προς τα φανάρια θα πηγαίνεις.....εγώ στην αρχή τα χα κάνει κάπως light....μετά τα σκούρινα άλλο λίγο....

το θεμα ειναι να βγει και γυαλιστερο που δειχνει πιο ομορφο. ;)

γιαννη με νευτη θα ασπρισει το πλαστικο.οταν πειραματιστικα με ενα σπρευ τετοιο στα φαναρια που ειχα απο το 4αρι ειδα οτι ειναι πολυ δυσκολο να μην τρεξει.το εκανα ελαφρη και οταν εκανα λιγο παραπανω για να το σκουρινω ετρεξε σε μια πλευρα.πηρα νευτη και μολις το ετριψα λιγο ασπρισε το φαναρι και το πεταξα. :D :D :(

αν το καταφερει με το σπρευ τοτε παρε και ακομα ενα σπρευ βερνικι διαφανες για να φαινονται λεια.τα ματ ξεχωριζουν οτι ειναι βαμενα αλλα τα γυαλιστερα ειναι σαν του r32.εμενα ο μαστορας μου πηρε 20 ευρω.οποτε για 10 ευρω διαφορα γιατι να το διακυνδινευσεις να χαλασεις και τα φαναρια???

Link to comment
Share on other sites

πηρα νευτη και μολις το ετριψα λιγο ασπρισε το φαναρι και το πεταξα. :D :D :(

αν το καταφερει με το σπρευ τοτε παρε και ακομα ενα σπρευ βερνικι διαφανες για να φαινονται λεια.τα ματ ξεχωριζουν οτι ειναι βαμενα αλλα τα γυαλιστερα ειναι σαν του r32.εμενα ο μαστορας μου πηρε 20 ευρω.οποτε για 10 ευρω διαφορα γιατι να το διακυνδινευσεις να χαλασεις και τα φαναρια???

Αυτό ακριβώς φοβάμαι κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΒΑΖΕΤΑΙ ΝΕΥΤΗ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ! Θα ασπρησει κ θα λιωσει.

Εγω την πρωτη φωρα που τα εβαψα δ μ'αρεσε το αποτελεσμα κ τα'ξησα με βενζινη (θελει πολυ τριψιμο αλλα βγαινει)

activious εγω τα περασα πρωτα ενα light χερι κ ανα 10 λεπτα το περνας μεχρι να σου αρεσει το αποτελεσμα, πρεπει να εριξες πολυ σε καποιο σημειο για να σου ετρεξε.

Δειτε την υπογραφη μου για φοτο, εγω εβαψα λιγο κ τις γραμες (ειναι θεμα γουστου)

Παντως μην πετατε τοσα χρηματα σε μπογιατζηδες οταν μπορειτε να το κανετε μονοι σας

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πανέμορφο το φανάρι σου attnos !! αλλά πώς το κάνεις είναι το θέμα..δεν έρχεσαι καμιά βόλτα κατά δω να σε κεράσω ένα καφέ να κάνεις κ τα δικά μου?? χαχαχα.. worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πανέμορφο το φανάρι σου attnos !! αλλά πώς το κάνεις είναι το θέμα..δεν έρχεσαι καμιά βόλτα κατά δω να σε κεράσω ένα καφέ να κάνεις κ τα δικά μου?? χαχαχα.. worthy.gif

Αμε τωρα που εβαλα κ το revo θα παρω μια φόρα κ θα περασω πανω απο τη θαλασα ε καλο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν χρειάστηκε να βάλω νεύτη απλά κάποιος γνωστός που το κανε μου πε ότι επειδή του σκούρηναν πολύ τα ξέβαψε με νεύτη....εγώ δεν χρησιμοποίησα τπτ...γι αυτό εξάλλου σας είπα ότι όσο πιο μακρυά τόσο πιο καλά για αρχή...και βλέποντας και κάνοντας μετά....

Link to comment
Share on other sites

πως καλυψατε τα κυκλακια στα φωτα?με χαρτοταινια αφου πηρατε διαστασεις αρχισε επιχειριση διαβητης?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

πως καλυψατε τα κυκλακια στα φωτα?με χαρτοταινια αφου πηρατε διαστασεις αρχισε επιχειριση διαβητης?

μεσα εισαι.βεβαια εμενα μου τα εκανε μαστορας με 20 ευρω.αλλα ετσι το εκανε.

αν το κανεις μην ξεχασεις να τα κανεις λεια ;) .ειναι πολυ καλυτερα ;) .(κατα την γνωμη μου βεβαια :lol: :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε ρε παίδες κανένα μαστοράκι καλό κατά βόρεια Ελλάδα να μου τα κάνει κ μένα ένα διακριτικό κ τεχνικό βαψιματάκι??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.