Jump to content
konv

Golf 5 - Πισω Φωτα Μαυρα (Dimmed, Smoked)

Recommended Posts

μεσα εισαι.βεβαια εμενα μου τα εκανε μαστορας με 20 ευρω.αλλα ετσι το εκανε.

αν το κανεις μην ξεχασεις να τα κανεις λεια :( .ειναι πολυ καλυτερα ;) .(κατα την γνωμη μου βεβαια :lol::blink: :blink: )

λεια?τι εννοεις ακριβως?καταλαβα εχουμε φαει την ζωη μας με το γκολφ ολοι μας tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

λεια?τι εννοεις ακριβως?καταλαβα εχουμε φαει την ζωη μας με το γκολφ ολοι μας tongue.gif

οταν λεω λεια εννοω λεια... :wacko: :wacko: :wacko: ...

κατσε να δω πως θα το εξηγησω......

λοιπον,αν παρεις μονο σπρευ και βαλεις θα γινουν "σαγρε".

εμενα δεν ειναι ετσι.ειναι λεια.δεν φαινεται να εχουν μπογια πανω.αλλα ειναι απλα πιο σκουρα.σαν να τα εβαψες απο μεσα.....

καταλαβες περιπου τι εννοω???

σαν του r32.

(λεια,με τα κυκλακια να ΜΗΝ ειναι βαμενα)

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω λεια εννοω λεια... :wacko: :wacko: :wacko: ...

κατσε να δω πως θα το εξηγησω......

λοιπον,αν παρεις μονο σπρευ και βαλεις θα γινουν "σαγρε".

εμενα δεν ειναι ετσι.ειναι λεια.δεν φαινεται να εχουν μπογια πανω.αλλα ειναι απλα πιο σκουρα.σαν να τα εβαψες απο μεσα.....

καταλαβες περιπου τι εννοω???

σαν του r32.

(λεια,με τα κυκλακια να ΜΗΝ ειναι βαμενα)

α στα διαλα ρε μπερδεψες τον κοσμο δεν μπορεις να το εξηγεισεις εσυ....λοιπον ακουστε τωρα πως ειναι τα φαναρια του activious αν δεν ειναι διπλα ενα r32 απλα δεν προκειται να καταλαβεις οτι ειναι βαμενα ο μαστορας του εκανε κορυφαια δουλεια.πρωτα τα σκουρινε και μετα πεταξε και προσθετο βερνικι απο πανο καλυβοντας οποιαδηποτε ατελεια υπηρχε.δεν πιστευω να υπαρχει καλυτερο φαναρι βαμενο απο αυτο.ειναι απλα εψεγαδιαστο!απλα δεν ξερει ακομα οτι με το που κατεβω βολο θα του τα παρω.... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

καλη φαση οντως κ απο φωτο που εκανε upload ειδα οτι η δουλεια ειναι καλη..το θεμα ειναι οτι του μαστορα τα χερια ειναι διαφορετικα απο τα δικα μου tongue.gif

anesti κ τα δικα σου ομως στην φωτο που ειχες πολυ καλα φαινοντουσαν....

Link to comment
Share on other sites

α στα διαλα ρε μπερδεψες τον κοσμο δεν μπορεις να το εξηγεισεις εσυ....λοιπον ακουστε τωρα πως ειναι τα φαναρια του activious αν δεν ειναι διπλα ενα r32 απλα δεν προκειται να καταλαβεις οτι ειναι βαμενα ο μαστορας του εκανε κορυφαια δουλεια.πρωτα τα σκουρινε και μετα πεταξε και προσθετο βερνικι απο πανο καλυβοντας οποιαδηποτε ατελεια υπηρχε.δεν πιστευω να υπαρχει καλυτερο φαναρι βαμενο απο αυτο.ειναι απλα εψεγαδιαστο!απλα δεν ξερει ακομα οτι με το που κατεβω βολο θα του τα παρω.... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

ε,το ιδιο ειπα και εγω αλλα με ποιο απλα λογια.... tongue.giftongue.giftongue.gif

πες μου ποτε θα ερθεις για να τα κρυψο.... :D:huh: :huh: :huh:

καλη φαση οντως κ απο φωτο που εκανε upload ειδα οτι η δουλεια ειναι καλη..το θεμα ειναι οτι του μαστορα τα χερια ειναι διαφορετικα απο τα δικα μου tongue.gif

ας κοιταξει ο φιλος που θελει να τα βαωει εδω μεσα.καπου εχω βαλει φωτο..... tongue.giftongue.giftongue.gif

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...=26186&st=0

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν χρειάστηκε να βάλω νεύτη απλά κάποιος γνωστός που το κανε μου πε ότι επειδή του σκούρηναν πολύ τα ξέβαψε με νεύτη....εγώ δεν χρησιμοποίησα τπτ...γι αυτό εξάλλου σας είπα ότι όσο πιο μακρυά τόσο πιο καλά για αρχή...και βλέποντας και κάνοντας μετά....

δεν λεω ποιος εκανε μλκ................ :D:huh::huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο? Όσοι τα βάφεται μόνοι σας, βάφεται και το στοπ στην αεροτομή?

νομίζω ότι πρέπει να σκουρίνει κ λίγο η αεροτομή για να μην κάνει μεγάλη αντίθεση με το φανάρι..

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΛΕΥΩ!!! Κ ΓΩ ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο? Όσοι τα βάφεται μόνοι σας, βάφεται και το στοπ στην αεροτομή?

:blink::rolleyes::blink:

Αυτο παλι τι ηταν?

Γιατι του r32 ειναι βαμενο?

Βαλε φιμε

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι πρέπει να σκουρίνει κ λίγο η αεροτομή για να μην κάνει μεγάλη αντίθεση με το φανάρι..

Δεν πιστεύω ότι θα κάνει μεγάλη αντίθεση, γιατί δε θα βαφτεί όλο το φανάρι.

Οι κύκλοι στο κέντρο του θα παραμείνουν κόκκινοι και δε θα χτυπάει πολύ το κεντρικό στοπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα κάνει μεγάλη αντίθεση, γιατί δε θα βαφτεί όλο το φανάρι.

Οι κύκλοι στο κέντρο του θα παραμείνουν κόκκινοι και δε θα χτυπάει πολύ το κεντρικό στοπ.

σίγουρα..αν βάψει όμως κ τους κύκλους θα ταν καλύτερα να σκουρίνει έναν τόνο κ το stop..πάλι όμως είναι θέμα γούστου..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

Update! Τα φανάρια έχουν βαφτεί εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

Το σπρέι της duplicolor (γυαλιστερό μαύρο) κόστισε 8Ε και τα έβαψα μόνος μου, με αρκετή όμως χειροτεχνία...

Παραθέτω φωτογραφίες. Είναι όμως από κινητό και δεν έχουν καλή ποιότητα. Από κοντά τα φανάρια είναι αρκετά πιο σκούρα.

idhk8ruyfkekx0bm78vj_thumb.jpg wrltjt0h8kjy2zzkjtxu_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Update! Τα φανάρια έχουν βαφτεί εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

Το σπρέι της duplicolor (γυαλιστερό μαύρο) κόστισε 8Ε και τα έβαψα μόνος μου, με αρκετή όμως χειροτεχνία...

Παραθέτω φωτογραφίες. Είναι όμως από κινητό και δεν έχουν καλή ποιότητα. Από κοντά τα φανάρια είναι αρκετά πιο σκούρα.

idhk8ruyfkekx0bm78vj_thumb.jpg wrltjt0h8kjy2zzkjtxu_thumb.jpg

μια χαρά είναι,αν κ εγώ θα τα ήθελα έναν τόνο πιο σκούρα..σημασία έχει που έγινε καλή δουλειά κ με μικρό κόστος ! ! :)

Link to comment
Share on other sites

ειδα στην κρητη εν γκολφ που ειχε βαψει φιμε τα πισω φαναρια με βερνικι σαν του r32 και ηταν σχεδον αψεγαδιαστα.γνωριζετε αν υπαρχει καποιος μαστορας με @@ και οχι @@ μαστορας εδω στην αθηνα που να το κανει αυτο?το εχει κανει κανεις??

Παιδιά εγώ σκέφτομαι να πάω σε κανένα μάστορα που βάζει φιμέ και να του πω να μου τα ντύσει!!!

Τι λέτε??? Γίνεται ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σκέφτομαι να πάω σε κανένα μάστορα που βάζει φιμέ και να του πω να μου τα ντύσει!!!

Τι λέτε??? Γίνεται ???

προφανώς θα γίνεται, αλλά άμα είναι να πας σε μάστορα για φιμέ γιατί να μην πας σε μάστορα να σου τα βάψει?? tongue.gif

εκτός βέβαια αν φοβάσαι θέματα στεγανοποίησης ή αν θες κάτι τελείως προσωρινό..

Link to comment
Share on other sites

γινεται να σου ντυσει το φαναρι αλλα ολοκληρο μαζι με τα κυκλακια..κ το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο ομορφο με το βερνικι οπου μπορεις να πετυχεις R32look.

αλλα δεν ξερω αν το βερνικι με το πιεστικο η με τον ηλιο αρχισει να σκαει η ξεφλουδισει (με τον καιρο ετσι οχι αμεσως οποτε αυτοι που τα βαψατε μην προβειτε αμεσα σε απαντησεις)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να σου ντυσει το φαναρι αλλα ολοκληρο μαζι με τα κυκλακια..κ το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο ομορφο με το βερνικι οπου μπορεις να πετυχεις R32look.

αλλα δεν ξερω αν το βερνικι με το πιεστικο η με τον ηλιο αρχισει να σκαει η ξεφλουδισει (με τον καιρο ετσι οχι αμεσως οποτε αυτοι που τα βαψατε μην προβειτε αμεσα σε απαντησεις)

:blush::blush::D καλα τα λες

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα κ αλλη version οσον αφορα το βαψιμο φανου.

το βαψιμο θα γινει οχι με σπρευ αλλα με πιστολι αφου πρωτα ξυθει ελαφρα με γυαλοχαρτο το φαναρι κ περαστει με σπρευ σαν ασταρι.Κατοπιν περνιεται με βερνικι αυτοκινητου στο οποιο εχει αραιωθει ελαχιστο μαυρο χρωμα.

Τι λετε για αυτο το σχεδιο δρασης?ktm???

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα κ αλλη version οσον αφορα το βαψιμο φανου.

το βαψιμο θα γινει οχι με σπρευ αλλα με πιστολι αφου πρωτα ξυθει ελαφρα με γυαλοχαρτο το φαναρι κ περαστει με σπρευ σαν ασταρι.Κατοπιν περνιεται με βερνικι αυτοκινητου στο οποιο εχει αραιωθει ελαχιστο μαυρο χρωμα.

Τι λετε για αυτο το σχεδιο δρασης?ktm???

και μετα το περνας ΟΛΟΚΛΗΡΟ με βερνικι κανονικο 2 χερια αν θες να ειναι ομοιομορφο και λειο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα κ αλλη version οσον αφορα το βαψιμο φανου.

το βαψιμο θα γινει οχι με σπρευ αλλα με πιστολι αφου πρωτα ξυθει ελαφρα με γυαλοχαρτο το φαναρι κ περαστει με σπρευ σαν ασταρι.Κατοπιν περνιεται με βερνικι αυτοκινητου στο οποιο εχει αραιωθει ελαχιστο μαυρο χρωμα.

Τι λετε για αυτο το σχεδιο δρασης?ktm???

τα χρωματα πιστολιου ειναι παντα πολυ καλυτερης ποιοτητας απο τα σπρευ.Εννοεις με παντα καλυμενους τους κυκλους ετσι?οχι ολο καγκουρια?

κανε μια δοκιμη πως θα βγει αυτο με την αραιωση του μαυρου χρωματος σε μια διαφανη επιφανεια (π.χ plexiglass).Διοτι βερνικι και χρωμα εχουν διαφορετικη πυκνοτητα και δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει να αραιωθει σωστα και ομοιομορφα.

Επισης τα 2 χερια με βερνικι στο τελος ειναι πολυ καλο γιατι θα σβησουν το σκαλοπατι απο το σκουρο βερνικι με το πλαστικο.Και αυτο το σκαλοπατι ειναι εκει που θα πιασει το πιεστικο και θα σου βγαλει κομματι.

Link to comment
Share on other sites

τα χρωματα πιστολιου ειναι παντα πολυ καλυτερης ποιοτητας απο τα σπρευ.Εννοεις με παντα καλυμενους τους κυκλους ετσι?οχι ολο καγκουρια?

κανε μια δοκιμη πως θα βγει αυτο με την αραιωση του μαυρου χρωματος σε μια διαφανη επιφανεια (π.χ plexiglass).Διοτι βερνικι και χρωμα εχουν διαφορετικη πυκνοτητα και δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει να αραιωθει σωστα και ομοιομορφα.

Επισης τα 2 χερια με βερνικι στο τελος ειναι πολυ καλο γιατι θα σβησουν το σκαλοπατι απο το σκουρο βερνικι με το πλαστικο.Και αυτο το σκαλοπατι ειναι εκει που θα πιασει το πιεστικο και θα σου βγαλει κομματι.

sto myalo moy eisai!gi ayto eipa 2 xeria kanoniko verniki apo panw sto telos...

Link to comment
Share on other sites

τα χρωματα πιστολιου ειναι παντα πολυ καλυτερης ποιοτητας απο τα σπρευ.Εννοεις με παντα καλυμενους τους κυκλους ετσι?οχι ολο καγκουρια?

κανε μια δοκιμη πως θα βγει αυτο με την αραιωση του μαυρου χρωματος σε μια διαφανη επιφανεια (π.χ plexiglass).Διοτι βερνικι και χρωμα εχουν διαφορετικη πυκνοτητα και δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει να αραιωθει σωστα και ομοιομορφα.

Επισης τα 2 χερια με βερνικι στο τελος ειναι πολυ καλο γιατι θα σβησουν το σκαλοπατι απο το σκουρο βερνικι με το πλαστικο.Και αυτο το σκαλοπατι ειναι εκει που θα πιασει το πιεστικο και θα σου βγαλει κομματι.

τι εγινε με το σημα???ειναι ανθεκτικο στα πετραδακια???το ετριψες πριν το βαψεις???και στα κοκκινα μερη ???

Link to comment
Share on other sites

sto myalo moy eisai!gi ayto eipa 2 xeria kanoniko verniki apo panw sto telos...

δυστηχως δεν μου ανεφερε οτι στο τελος θα το περασει με βερνικι αλλα σταματαει την διαδικασια στο βαψιμο του φαναριου...ενα καλο μαστορι ΔΕΝ υπαρχει τελικα?καταλαβα παω για εργοστασιακα φαναρια...παλι θα ξηλωθω

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με το σημα???ειναι ανθεκτικο στα πετραδακια???το ετριψες πριν το βαψεις???και στα κοκκινα μερη ???

Ναι,ανθεκτικο ειναι το σημα.οσο το εχω τωρα δεν εχει κανει τσαμπουκα.Το ετριψα παντου.Υπ'οψιν οτι το νικελ το εκανα με το dremel και γυαλοχαρτο για να αγριεψει αρκετα.ασταρι ειδικο για πλαστικα (ειναι αρκετα τοξικο.φορεστε μασκα.)και αρκετα χερια βαψιμο.Το χτυπησα και με την πιεση και αντεξε το σκυλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.