Jump to content
professor

Τοποθέτηση Αεροτομής Τύπου Trunk Lip Oem (Votex)

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα την αεροτομή της votex από τον βαφέα μου ο οποίος έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά και σας παραθέτω ορισμένες φωτό.Βέβαια η τοποθέτηση θα γίνει αύριο για να στεγνώσει καλύτερα το βερνίκι ωστόσο δεν άντεξα στον πειρασμό να την τοποθετήσω απλά και να βγάλω μερικές φωτό:

http://a.imageshack.us/img43/1037

http://a.imageshack.us/img821/845

http://a.imageshack.us/img294/958

Περιμένω τα σχόλιά σας.

Ξέχασα να υπερευχαριστήσω τον Αντώνη ο οποίος μου έφερε την αεροτομή ως χειραποσκευή

από την Αμερική!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά αλλά κάτι δεν πήγε καλά με το κατέβασμα των φωτό.......

Θα επανέλθω δριμύτερος.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά αλλά κάτι δεν πήγε καλά με το κατέβασμα των φωτό.......

Θα επανέλθω δριμύτερος.

Γιωργο πάλι εξοδα!!!

Edit

Μαλλον πηγε για μπανιο ο Γιωργος!!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πάλι εξοδα!!!

Edit

Μαλλον πηγε για μπανιο ο Γιωργος!!!!

Άστα να πάνε ρε Νίκο!!!!Αφού έχουμε το μικρόβιο τι να κάνουμε......

Βέβαια η συγκεκριμένη αεροτομή μου βγήκε πολύ μα πολύ φθηνά γιατί την βρήκα σε τιμή -80% και μου την έφερε ο φίλος Αντώνης όπως προανέφερα από Αμερική οπότε γλύτωσα μεταφορικά και τελωνείο.Η βαφή 80 ευρώ και τα περαστικά δικά μου.Όσο για μπάνιο την Παρασκευή.Πρώτα η τοποθέτηση αύριο με το καλό και βλέπουμε.:rolleyes:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

¶στα να πάνε ρε Νίκο!!!!Αφού έχουμε το μικρόβιο τι να κάνουμε......

Βέβαια η συγκεκριμένη αεροτομή μου βγήκε πολύ μα πολύ φθηνά γιατί την βρήκα σε τιμή -80% και μου την έφερε ο φίλος Αντώνης όπως προανέφερα από Αμερική οπότε γλύτωσα μεταφορικά και τελωνείο.Η βαφή 80 ευρώ και τα περαστικά δικά μου.Όσο για μπάνιο την Παρασκευή.Πρώτα η τοποθέτηση αύριο με το καλό και βλέπουμε.:rolleyes:

Αντε κουκλα το εχεις κανει.

....αναμένουμε φώτο

Link to comment
Share on other sites

http://img43.imageshack.us/img43/9263/0014vb.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/8459/0015r.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/5397/0016b.jpg

¶ντε να δούμε.......

Πρέπει να ανοίξουν τώρα.Ευχαριστώ Νίκο.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο πολύ καλό και πολύ πιο ωραίο από κάτι μαύρα passat με 19άρες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο... :D

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο πολύ καλό και πολύ πιο ωραίο από κάτι μαύρα passat με 19άρες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο... :huh:

Συμφωνώ Κοσμά! Το χρώμα έχει πετύχει στο 100%! Όχι σαν κάτι άλλα κόκκκινα, που το μισό αμάξι είναι κόκκινο, τα spoiler μπορντώ, η αεροτομή ροζ και δεν συμμαζεύεται... :D

¶σε που η αεροτομή του Γιώργου είναι γνήσια Votex, όχι σαν κάτι άλλες μαϊμού ΑΒΤ...

Τελικά έχεις δίκιο...

new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην τον φτιάχνεις Κοσμά γιατί έτοιμος είναι να παραγγείλει το Hi-Def bodykit του Vw passat sport.:D

Όσο για σένα Κοσμά......δεν πιστεύω να είναι αληθινές οι δηλώσεις του Νίκου για τρικολόρ αποχρώσεις στο γκολφάκι σου!!!???:huh:

Link to comment
Share on other sites

Μην τον φτιάχνεις Κοσμά γιατί έτοιμος είναι να παραγγείλει το Hi-Def bodykit του Vw passat sport.:D

Βάζε ιδέες εσύ!... :p

Όσο για σένα Κοσμά......δεν πιστεύω να είναι αληθινές οι δηλώσεις του Νίκου για τρικολόρ αποχρώσεις στο γκολφάκι σου!!!???:huh:

Και όχι μόνο! Στο δρόμο είχε κάτι μυγάκια, και με το που χτυπούσαν στο βαμμένο spoiler, έβγαινε και το χρώμα μαζί... upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxax....ti eiste eseis re!!!!xaxaxax...kathighta poly wraia h aerotomh sou!!kalorizikh!!kai egw evala prin liges meres lip mprosta edition 30 me 100 eyro!!!an psaxnese vriskeis pragmatika ayto pou thes se timh pou apla den yparxei!!!ante kai paly kaloforeth!poly koukla h passatoumpa sou me panemorfo xrwma..(vevaia den einai mayro.... sillyhorse1rb5.gif ...alla tespa..xaxaxaxa)

p.s soory gia ta greeklish alla grafw apo ton vaio.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

professor το μονο που δεν μ'αρεσε στις φωτο ειναι ο ξηλωμενος σοβας στο ταβανι!! το γκαραζ σου ειναι αυτο? Αν ναι ελπιζω να ελεγχεις το ν σοβα που εχει μεινει στο ταβανι γιατι ειναι επικινδυνο να τον δεις να πεφτει... σου μιλω εκ'πειρας και ευχομαι να μην γινω ποτε μαντης κακων!!

Με γειες την αεροτομη!! πανεμορφη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.:rolleyes:Είναι πανέμορφη η αεροτομή πράγματι.Την έβαλα και 1 χιλιοστό πιο δεξιά για να μην με πιάνει το μάτι.......:wacko:

Όσο για το φίλο makisg4 σωστή η παρατήρησή σου για τον σουβά.Έχω ρίξει όλο το κομμάτι που ήταν κούφιο και όλο το άλλο στοκαρίστηκε στο χείλος του και είναι προς το παρόν σταθερό.Αλλά μιας και μου το θύμισες θα το ρίξω μια ματιά αύριο.B)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.:rolleyes:Είναι πανέμορφη η αεροτομή πράγματι.Την έβαλα και 1 χιλιοστό πιο δεξιά για να μην με πιάνει το μάτι.......=@

Όσο για το φίλο makisg4 σωστή η παρατήρησή σου για τον σουβά.Έχω ρίξει όλο το κομμάτι που ήταν κούφιο και όλο το άλλο στοκαρίστηκε στο χείλος του και είναι προς το παρόν σταθερό.Αλλά μιας και μου το θύμισες θα το ρίξω μια ματιά αύριο.B)

Μπράβο κύριε καθηγητά.... Καλορίζικη!!!

Μου φαίνεται κάποιοι μαθητές πήγαν να σε ξεπεράσουν με τις μόντες τους και είπες να τους βάλεις τα γυαλιά..

Πώς και δεν έβαλες του r-line? Πόσο ΄κόστισε το project?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιατρέ.Τι να κάνω ένας φτωχός καθηγητάκος είμαι και έτσι προχωράω σιγά-σιγά.Η συγκεκριμένη αεροτομή μου κόστισε 50 ευρώ αγορά και 80 βάψιμο.Η τοποθέτηση έγινε από μένα με υλικά που έφερε κάποιος φίλος (παρμπριζόκολλα και primer).=@

Για να σε προετοιμάσω ψυχολογικά,στην αντιπροσωπεία κοστίζει περίπου 360-370 ευρώ + 200 βάψιμο και τοποθέτηση.new_lol.gifΜε του R-line δεν ασχολήθηκα γιατί αφενός είναι και αυτή πανάκριβη και αφετέρου δεν την πιάνει το μάτι σου.¶μα έχεις αεροτομή να έχεις!!!sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιατρέ.Τι να κάνω ένας φτωχός καθηγητάκος είμαι και έτσι προχωράω σιγά-σιγά.Η συγκεκριμένη αεροτομή μου κόστισε 50 ευρώ αγορά και 80 βάψιμο.Η τοποθέτηση έγινε από μένα με υλικά που έφερε κάποιος φίλος (παρμπριζόκολλα και primer).=@

Για να σε προετοιμάσω ψυχολογικά,στην αντιπροσωπεία κοστίζει περίπου 360-370 ευρώ + 200 βάψιμο και τοποθέτηση.new_lol.gifΜε του R-line δεν ασχολήθηκα γιατί αφενός είναι και αυτή πανάκριβη και αφετέρου δεν την πιάνει το μάτι σου.¶μα έχεις αεροτομή να έχεις!!!sillyhorse1rb5.gif

Να ρωτήσω που τη ψάρεψες? Πάντως η οικονομική κρίση χτύπησε το club...

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο! Στο δρόμο είχε κάτι μυγάκια, και με το που χτυπούσαν στο βαμμένο spoiler, έβγαινε και το χρώμα μαζί... upyours.gif

Ξέρω ότι με πήγες επίτηδες σε εκείνο τον βαφέα για να με σαμποτάρεις να μου το κάνει καραγκιόζη και να ξεβάφει με τα μυγάκια αλλά ότι και να κάνεις η ομορφιά είναι του golf ανεξίτηλη :p

Γιώργο δεν πιστεύω να την έβαψες στον ίδιο ε?? =@B):rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την παρακάτω εταιρία που έβγαλε πολύ πράμα στο σφυρί. http://www.ecstuning...Parts/ES248646/ Κοσμά ο συγκεκριμένος βαφέας είπαμε ότι είναι μόνο για ψιλοκτυπήματα και μικρογδαρσίματα.Φυσικά και δεν πήγα σ΄αυτόν.Την μέρα που πήγες τα κομμάτια για βάψιμο σου είχα πει ότι γι΄αυτές τις δουλειές υπάρχει άλλος.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Από την παρακάτω εταιρία που έβγαλε πολύ πράμα στο σφυρί. http://www.ecstuning...Parts/ES248646/ Κοσμά ο συγκεκριμένος βαφέας είπαμε ότι είναι μόνο για ψιλοκτυπήματα και μικρογδαρσίματα.Φυσικά και δεν πήγα σ΄αυτόν.Την μέρα που πήγες τα κομμάτια για βάψιμο σου είχα πει ότι γι΄αυτές τις δουλειές υπάρχει άλλος.

Ωραίος... Για την αεροτομή του r line μου είχαν πει 200 ή 250 άβαφη

Link to comment
Share on other sites

Από την παρακάτω εταιρία που έβγαλε πολύ πράμα στο σφυρί. http://www.ecstuning...Parts/ES248646/ Κοσμά ο συγκεκριμένος βαφέας είπαμε ότι είναι μόνο για ψιλοκτυπήματα και μικρογδαρσίματα.Φυσικά και δεν πήγα σ΄αυτόν.Την μέρα που πήγες τα κομμάτια για βάψιμο σου είχα πει ότι γι΄αυτές τις δουλειές υπάρχει άλλος.

καθηγητουλη διπλα ακριβος εχει και τα πλαινα της βοτεξ με 60 ευρο..μην τολμησεις και τα χασεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καθηγητουλη διπλα ακριβος εχει και τα πλαινα της βοτεξ με 60 ευρο..μην τολμησεις και τα χασεις!!!!!!

Το είδα κύριε Ανέστη.....:yahoo:

Πιο πάνω όμως έχει και το πίσω στα 460 $:D

Περιμένω να φθηνήνει και αυτό για να τα χτυπήσω μαζί και να γλυτώσω αρκετά από τα μεταφορικά:D

Link to comment
Share on other sites

και αν λεω αν δεν φτθηνηνει??η αν μετα ακριβεινουν τα πλαινα??χτυπα τα εκει να εισαι σιγουρος..θα επερνα και εγω τον πισω προφυλακτηρα της βοτεξ για το gti αλλα δεν εχει πινακιδα για ευρωπη... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο!!!!:yahoo:Αλλά ζορίζομαι αρκετά τελευταία.Ίσως να χτυπήσω το μπροστά και τα πλαινά τα οποία βγαίνουν γύρω στα 250 ευρώ με τα μεταφορικά κτλ. και μετά το πίσω.:DΚαι άντε τα πήρες,θέλουν και βάψιμο άλλα 240 ευρώ...για φυλακή είμαστε.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.