Jump to content
ktm25089

Συνχρονιζε Δευτερας 122

Recommended Posts

Καλοριζικο μου στα 55.000 χλμ

Και νομιζα οτι το ειχαν λυσει το προβλημα shockgun.gif

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο μου στα 55.000 χλμ

Και νομιζα οτι το ειχαν λυσει το προβλημα shockgun.gif

Για λεγε...

Τωρα σου παρουσιαστικε

ή δεν παει αλλο και πας στο συνεργειο για επισκευη? new_killpc.gif

Ετοιμος ειμαι και εγω, Golf Plus '07 με 40.000km... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ktm πες μας λιγο τι ακριβως σου εκανε?

εμενα ας πουμε η 2ερα μπαινει μονο πολυ αργα και χαλαρα.

και σιγουρα πριν τις 3000 σε ανεβασματα.

αν παω να την βαλω ποιο ψηλα ακουγετε σαν να κουρεβει ολα τα γραναζια μεσα

Link to comment
Share on other sites

ειχε λιγο καιρο που κουμπωνε λιγο δυσκολα αλλα χωρις θορυβο σε ολες τις στροφες.Σημερα εγινε,γεμισα λιγο την πρωτη 4000 και εκανα αλλαγη.Και ακουστηκε ο γνωστος ηχος σαν να αλλαζεις χωρις συμπλεκτη.Εαν κανεις αλλαγη μεχρι τις 2500 και χαλαρη μπαινει κανονικα.Σε οτιδηποτε αλλο κανει θορυβο.Ευτυχως γιατι σε 15 μερες ληγει η εγγυηση του εργοστασιου και δεν ηθελα να μου κατσει στην επεκταση.Παω δευτερα για επισκευη.Αντε Poen και εσυ για την επισκευη εισαι. :thumbsup::) Ελπιζω να εχεις εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

ειχε λιγο καιρο που κουμπωνε λιγο δυσκολα αλλα χωρις θορυβο σε ολες τις στροφες.Σημερα εγινε,γεμισα λιγο την πρωτη 4000 και εκανα αλλαγη.Και ακουστηκε ο γνωστος ηχος σαν να αλλαζεις χωρις συμπλεκτη.Εαν κανεις αλλαγη μεχρι τις 2500 και χαλαρη μπαινει κανονικα.Σε οτιδηποτε αλλο κανει θορυβο.Ευτυχως γιατι σε 15 μερες ληγει η εγγυηση του εργοστασιου και δεν ηθελα να μου κατσει στην επεκταση.Παω δευτερα για επισκευη.Αντε Poen και εσυ για την επισκευη εισαι. :D :D Ελπιζω να εχεις εγγυηση.

Eγω παντως δεν εχω πλεον εγγυηση, οποτε το καθυστερω οσο μπορω

λογω οικονομικων... rocket.gif

Οταν στο φτιαξουν, το ρημαδι το κιβωτιο, ρωτα τους

αν κανανε αντικατασταση κιβωτιου ή επισκευη και

ποσο θα κοστιζε αν ησουν εκτος εγγυησης.

Thanx και περαστηκα. knife.gif

υ.γ. και εγω ΚαΤεΜας ειμαι... :yahoo:

Edited by NIKΟΣ (+)
Link to comment
Share on other sites

εχω για καλη μου τυχη εγγυηση αν και πρεπει να θελω και δισκο πλατο.

ειναι γνωστο θεμα στα tsi 122 πως με προγραμμα και σκισιμο τα παιζουν.

ειναι πολλα τα leon tsi 1.4 και αρκετα τα golf 122 που με προγραμμα τα παιζουν..

μαλλον θα ψαξω για κατι ποιο ανθεκτικο σε σετ

Link to comment
Share on other sites

το δισκο-πλατο δεν εχει καμια σχεση με το συνχρονιζε.εκτος και εαν εννοεις οτι εφαγες τον δισκο απο τα σκισιματα.

Δεν κανουν αντικατασταση κιβωτιου αλλα επισκευη.Οσο για την τιμη θα το ρωτησω και θα σου πω.

Υ.Γ ΚΤΜ ηταν το πρωτο.Τωρα εχω ΤΜ.Πιο καλη κατασκευη και γενικα πολυ μακρια απο τα ΚΤΜ :yahoo::D

Link to comment
Share on other sites

το ξερω και αυτο ηθελα να πω Γιωργο...

θα δουμε τι θα μου πουν και εμενα απο βδομαδα που παω για αλαγη τακακια ελεγχο πριν την εξοδο απο την εγγυιση και αγιος ο θεος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχοντας πολύ άσχημη εμπειρία με την επισκευή συγχρονιζέ 2ας (πάει το σαζμάν και ο δίσκος μου...) σας εφιστώ την προσοχή που θα κάνετε την επισκευή, ανεξαρτήτως εργοστασιακής ή επέκτασης εγγύσης, καθώς σημασία έχει Ο Μάστορας και Μόνο!!

Πάρτε μια ιδέα απο τό πάθημα μου και ελπίζω να μην το πάθει κανείς άλλος.

Προσεχτε τα post #1 και #13 : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31991&st=0&p=341322entry341322

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχοντας πολύ άσχημη εμπειρία με την επισκευή συγχρονιζέ 2ας (πάει το σαζμάν και ο δίσκος μου...) σας εφιστώ την προσοχή που θα κάνετε την επισκευή, ανεξαρτήτως εργοστασιακής ή επέκτασης εγγύσης, καθώς σημασία έχει Ο Μάστορας και Μόνο!!

Πάρτε μια ιδέα απο τό πάθημα μου και ελπίζω να μην το πάθει κανείς άλλος.

Προσεχτε τα post #1 και #13 : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31991&st=0&p=341322entry341322

Kατα την ταπεινη μου γνωμη θα επρεπε να αναφερεις ποιος "εξουσιοδοτημενος"

σου εκανε της μλκιες στο αμαξι σου, προς γνωση μας και αποφυγης του new_grrrr.gif

Σε παραρακαλω στειλε μου σε Π.Μ. το ονομα του συνεργεια σου να το εχω στα υποψην μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο μου στα 55.000 χλμ

Και νομιζα οτι το ειχαν λυσει το προβλημα shockgun.gif

Καλά πότε θα μάθεις να οδηγείς σωστά ρε? Μετά φταίνε τα αυτοκίνητα... :)

Link to comment
Share on other sites

και εσενα μυριζει μπαρουτι η δουλεια.Αλλα πότε δεν ξερω ακριβως να σου πω :p :p :p :p :p

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο ποια παρτιδα διορθωσαν το προβλημα αλλα πιστευω οτι το προβλημα εμφανιζεται αναλογα με τις συνθηκες οπου κινειται το αυτοκινητο.Σε πολεις με κινηση και φαναρια οπου γινονται συχνες αλλαγες πρωτη δευτερα εκει θα εμφναιστει πιο γρηγορα απ'οτι σε συνθηκες με λιγοτερη καταπονηση.Εγω εχω 52.000 χωρις προβλημα μεχρι στιγμης αλλα το αυτοκινητο κινειται πολυ λιγο στην πολη.Αν και ειχε ακουστει οτι στο μοντελο μου ειχε διορθωθει το προβλημα...ποτε δε μπορεις να σαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

55.000 και το πολυ να εκανε 1000 χιλιομετρα μεσα στην πολη.Ολα ειναι εξω σε μεγαλες αποστασεις.Και επισης καμια καρφωτη.Μαλλον ειναι πως θα κατσει στον καθενα.Αν και νομιζα οτι το ειχαν φτιαξει στα 122 σαν πιο καινουργιο μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

55.000 και το πολυ να εκανε 1000 χιλιομετρα μεσα στην πολη.Ολα ειναι εξω σε μεγαλες αποστασεις.Και επισης καμια καρφωτη.Μαλλον ειναι πως θα κατσει στον καθενα.Αν και νομιζα οτι το ειχαν φτιαξει στα 122 σαν πιο καινουργιο μοτερ.

Ε δε στο εβγαλε και νωρις.Αν ησουν σε πολη με πολυ δουλεμα την πρωτη δευτερα θα στο ειχε βγαλει πολυ νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ε δε στο εβγαλε και νωρις.Αν ησουν σε πολη με πολυ δουλεμα την πρωτη δευτερα θα στο ειχε βγαλει πολυ νωριτερα.

Εγω το δουλευω στην πολη πιο πολυ, δεν ειναι "φτιαγμενο",

αλλα θα τρελλαθω στο τελος με αυτα που διαβαζω...

Δηλαδη ειναι νορμαλ να σου βγαινει BLR το κιβωτιο στα 55.000 ή το δικο μου απο τα 30.000? withstupid.gif

Καινουργια αυτοκινητα και καμμια ανακληση δεν εχει βγει...Δεν ξερω το λογο που το εχουν κανει αβαβα στα κεντρικα. Απο εδω μεσα και μονο ειμαστε αρκετοι με το ιδιο θεμα new_grrrr.gif

Τι σκ@τ@ αξιοπιστα ειναι δηλαδη τα αυτοκινητα μας?

Εμενα παντως, δηστυχως, με χασανε απο πελατη στο επομενο αυτοκινητο thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για την τιμη εκτος εγγυησης

300-350 τα εργατικα και 60 το συνχρονιζε.

Φανταζεσαι να πηγαιναν ολα τα γκολφ για σαζμαν στις αντιπροσωπειες τι ειχε να γινει με την ανακληση???

χαλαρα το πανε ετσι και οποιος την βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω στην πολη πιο πολυ, δεν ειναι "φτιαγμενο",

αλλα θα τρελλαθω στο τελος με αυτα που διαβαζω...

Δηλαδη ειναι νορμαλ να σου βγαινει BLR το κιβωτιο στα 55.000 ή το δικο μου απο τα 30.000? withstupid.gif

Καινουργια αυτοκινητα και καμμια ανακληση δεν εχει βγει...Δεν ξερω το λογο που το εχουν κανει αβαβα στα κεντρικα. Απο εδω μεσα και μονο ειμαστε αρκετοι με το ιδιο θεμα new_grrrr.gif

Τι σκ@τ@ αξιοπιστα ειναι δηλαδη τα αυτοκινητα μας?

Εμενα παντως, δηστυχως, με χασανε απο πελατη στο επομενο αυτοκινητο thumbsdown.gif

μην μιλάτε καθόλου!!!!http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35089

αξιοπιστα ειναι τα αμαξια μας ...το θέμα είναι γτ τόση λαμογια απο την vw!!

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για την τιμη εκτος εγγυησης

300-350 τα εργατικα και 60 το συνχρονιζε.

Φανταζεσαι να πηγαιναν ολα τα γκολφ για σαζμαν στις αντιπροσωπειες τι ειχε να γινει με την ανακληση???

χαλαρα το πανε ετσι και οποιος την βγαλει.

Aμα ειναι τοσα ψιλοτρωγεται το θεμα (το συνεργειο σε παρακαλω με Π.Μ.).

Λαικο προσκυνημα θα γινοτανε γιατι ειναι και χρονοβορο new_sugkrotima.gif

Δεν ιδρωνει το αυτι τους παντως.

Ορεξη να εχεις να τους τρεχεις στα δικαστηρια new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

μην μιλάτε καθόλου!!!!http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35089

αξιοπιστα ειναι τα αμαξια μας ...το θέμα είναι γτ τόση λαμογια απο την vw!!

Ο εχθρος του κακου ειναι το χειροτερο... :wacko:

Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Kατα την ταπεινη μου γνωμη θα επρεπε να αναφερεις ποιος "εξουσιοδοτημενος"

σου εκανε της μλκιες στο αμαξι σου, προς γνωση μας και αποφυγης του new_grrrr.gif

Σε παραρακαλω στειλε μου σε Π.Μ. το ονομα του συνεργεια σου να το εχω στα υποψην μου.

+1 θα ηθελα και εγω να ξερω για να μην εχω κατι αναλογο :clapping:

Στην Κέρκυρα έχουμε μόνο έναν εξουσιοδοτημένο οπότε εύκολα βγαίνει συμπέρασμα.

Και ο εξωτερικός μηχανικός μου είναι και αυτός Κέρκυρα, οπότε δεν σας βολεύει.

ρωτησα για την τιμη εκτος εγγυησης

300-350 τα εργατικα και 60 το συνχρονιζε.

Φανταζεσαι να πηγαιναν ολα τα γκολφ για σαζμαν στις αντιπροσωπειες τι ειχε να γινει με την ανακληση???

χαλαρα το πανε ετσι και οποιος την βγαλει.

Πω πώωωω κλέφτες! new_grrrr.gif

Ο μηχανικός μου , μου χρέωσε 22 ευρώ το συγχρονιζέ και 200 ευρώ εργασία και μετά που βγήκε και το πρόβλημα στο δίσκο δεν μου πήρε επιπλέον εργατικά μιας και είχαμε συμφωνήσει στα 200 ευρώ, και η δουλειά του άπαιχτη.

Σε συμφέρει να έρθεις Κέρκυρα για επισκευή. Θα σου έρθει πιο φθηνά και θα κάνει και ένα ΣΚ μπανάκια να πιούμε και καμιά μπυρίτσα στο νησί... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.