Jump to content
GC9N

Ερώτηση για τοποθέτηση ηχείων...

Recommended Posts

Παιδια μπορούμε να μάθουμε τι διαστάσεις ηχεία (10 CM - 15 CM )μπορεί να πάρει η πίσω θήκη ηχείων στο POLO 9N ειναι σημαντικό για να κανω μια αγορά.!

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.....??? :heart:

ΒΑΛΕ ΕΚΕΙ 2 ΟΒΑΛ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΕΡΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ !!! :)

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω να ξενερωσεις?

Ηθελα και εγω στο δικο μου (3πορτο) να βαλω 2 εμπρος και 2 πισω και με εναν φιλο μου ηλεκτρολογο λυσαμε τις πισω ταπετσαριες για να δουμε διαστασεις! Λοιπον οι θεσεις που βλεπουμε απο εξω ειναι μουφα!!!! Ειναι κλεισμενες με πλαστικο το οποιο ειναι κολλημενο πανω στην ταπετσαρια με λιωμενο πλαστικο και φυσικα δεν υπαρχουν καν βασεις ή υποδοχες για βιδες, να θες να βαλεις πισω ηχεια! Ακομα κλαιω με μαυρο δακρυ και βριζω που ωρες ωρες στην Vw δεν σκεφτονται! Χειροτερη η κατασταση στα golf V! Εκει να δεις δραμα!

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΑ,ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ......

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 16,5ΑΡΙΑ ΗΧΕΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ,

ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ,ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΗΧΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΟΜΕΝΑ ??? :)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Λοιπόν, μην επιχειρήσεις να τα βάλεις. Εκεί που φαίνεται να έχει θέση για ηχεία, δεν έχει. Πρέπει να ξηλώσεις την επένδυση όλη και να αγοράσεις καινούρια με θέση για ηχείο, πράγμα ασύμφορο οικονομικά. Τρύπα την εταζέρα, σιγά το πράγμα. Και καλύτερο ήχο θα έχεις και θα κάνεις πιο εύκολη τη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

MPENEI LEEI STO FILOSIDI PHRA THL...

APLA KOBOUNE THN MOUFA SITA POU EXEI

KAI BAZOUNE ALLH ME 3 EURO H MIA

YSTERA PERNAN TA HXEIA .. OPOTE PAIDIA GAMATA!

THA PAW NA TA TRYPISOUN KAI NA PERASOUN SITA....

Link to comment
Share on other sites

MPENEI LEEI STO FILOSIDI PHRA THL...

APLA KOBOUNE THN MOUFA SITA POU EXEI

KAI BAZOUNE ALLH ME 3 EURO H MIA

YSTERA PERNAN TA HXEIA .. OPOTE PAIDIA GAMATA!

THA PAW NA TA TRYPISOUN KAI NA PERASOUN SITA....

Οκ! Καντο και ανεβασε φωτο και ελα στο meeting να τα δουμε και απο κοντα! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
ΩΡΑΙΑ,ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ......

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 16,5ΑΡΙΑ ΗΧΕΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ,

ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ,ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΗΧΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΟΜΕΝΑ ??? :)  tongue.gif

Ούτε 16.5 παίρνει. Κάτι οβάλ πολύ μικρά είναι. Είχα αγοράσει εγώ και τελικά τα πήγα πίσω και πήρα 2 για την εταζέρα και ξεμπέρδεψα. Και έχω και καλύτερο ήχο!

Link to comment
Share on other sites

Guest GolfakiasIV

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ στην εταζέρα!

Καλύτερος ήχος από τις πίσω πλαινές θέσεις!

¨Οταν πήγα να φτιάξω γενικά τον ήχο στο αυτοκίνητο(ηχεία,ενισχυτής)σε πάρα πολύ γνωστο μαγαζί μου είπε ο υπεύθυνος να μην βαλω ηχεία στις υπάρχουσες θέσεις αλλα 2 μεγάλα στην εταζέρα!Αυτό και έκανα και κατά τη γνώμη μου έπραξα ορθώς εκ του αποτελέσματος!

Εκτός των άλλων αν κάποια στιγμή θελήσεις να αλλάξεις την εταζέρα....πόσο να κάνει?

Ψηφίζω 2 οβάλ στην εταζέρα! protest.gif

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρουμε πώς βγαίνει η επένδυση (σε 3θυρο) για να δούμε αυτές τις θέσεις για ηχεία; βρήκα κάτι σαν βίδα κάτω από το πίσω κάθισμα, αλλά δεν ξεβιδώνει..

Δεν ξεβιδωνει, θα την σηκωσεις σιγα σιγα με την ακρη ενος κατσαβιδιου ή κατι τετοιο και θα βγει. Οσο για την ταπετσαρια ειναι κουμπωτη και βγαινει σχετικα ευκολα ξεκινωντας απο εκει που ειναι το λαστιχο της πορτας. Προσοχη στο κατω μερος κοντα στην ζωνη γιατι κουμπωνει κατω απο αλλη επενδυση :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
ΤΕΛΙΚΑ η εταζέρα τρυπήθηκε και τα ηχεία ΤΟΠΥΜΠΑΝΑ μπήκανε!!!!

Χαίρομαι που με άκουσες

μήπως ξέρουμε πώς βγαίνει η επένδυση (σε 3θυρο) για να δούμε αυτές τις θέσεις για ηχεία; βρήκα κάτι σαν βίδα κάτω από το πίσω κάθισμα, αλλά δεν ξεβιδώνει..

Αν θες να με ακούσεις μην το κάνεις. Βάλε κι εσύ στην εταζέρα. Πάντως η επένδυση είναι κουμπωτή. Αν τη βγάλεις κάντο σιγά-σιγά γιατί τα κλιψάκια σπάνε και μετά δεν θα σου κουμπώνει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καθεστε και μιλατε τοσο πολυ και λιγα λετε

ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΙΕΡΑ ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθεστε και μιλατε τοσο πολυ και λιγα λετε

ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΙΕΡΑ ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ!!!

Ορίστε ρε! Ο Κωστόπουλος πάντα δίνει την λύση! Εγώ λέω να βάλει και στα καθίσματα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις αγορασα το νεο πολο (9Ν2 νομιζω λεγεται). Επειδη το πηρα με leasing, ωσπου να περασουν τα 4 χρονια πουχω υπογραψει συμβολαιο γι ναταγορασω ΔΕΝ εχω δικαιωμα να κανω την παραμικρη αλλαγη στο αμαξι.

Επειδη ομως θελω να βαλω πισω ηχεια (εχει πισω υποδοχες ,στις πορτες,χωρις ηχεια) ηθελα να μου πειτε αν μπορω να βαλω πισω στις πορτες ηχεια και οταν το παω για σερβις(επειδη κοιτανε αν εχω κανει τιποτα αλλαγες) να να τα βγαζω και να φενεται πισω οπως οταν ειναι εργοστασιακα.

ειναι εφικτο;

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στον 9Ν τουλαχιστον, οι θεσεις των ηχειων στην πισω πορτα στην πραγματικοτητα ειναι μονο η εξωτερικη σιτα καθως μεσα ειναι κλειστα και πρεπει να σκαφτει για να μπουν ηχεια. Πιστευω αν βαλεις ηχεια και περαστουν καλα και οι καλωδιωσεις και αφησεις τις ιδιες σιτες, αν δεν τα ακουσουν να παιζουν δεν νομιζω να το καταλαβουν.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεις "πρεπει να σκαφτουν";;

και κατι αλλο. ενας φιλος με Ιμπιζα καινουργιο ειχε πισω κι αυτος ετσι χωρο για ηχεια στις πισω πορτες αλλα τα καλωδια ηταν ηδη περασμενα. δηλαδη οταω εβαλε τα ηχεια εκει απλα τοποθετησε τα ΗΔΗ περασμενα καλωδια.

σε μενα δε θαναι περασμενα;

Link to comment
Share on other sites

Στο 9Ν αν βγαλεις την σιτα των πισω ηχειων απο κατω ειναι γεμισμενο με μονωτικο υλικο και πρεπει να φυγει ωστε να μπουν ηχεια. Τωρα αν το εχει αλλαξει στον 9Ν3 δεν το ξερω. Βγαλε τις σιτες και δες. Αυτο με τα καλωδια στο Ibiza δεν το εχω ξανακουσει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεις "πρεπει να σκαφτουν";;

και κατι αλλο. ενας φιλος με Ιμπιζα καινουργιο ειχε πισω κι αυτος ετσι χωρο για ηχεια στις πισω πορτες αλλα τα καλωδια ηταν ηδη περασμενα. δηλαδη οταω εβαλε τα ηχεια εκει απλα τοποθετησε τα ΗΔΗ περασμενα καλωδια.

σε μενα δε θαναι περασμενα;

μπορει να το ειχε αγορασμενο με προεγκατασταση για 6 ηχεια(δε ξερω ακριβως ποσα εχουν τα ibiza) οποτε γι αυτο να ειχε καλωδια ηδη περασμενα στη πισω ηχεια..

Link to comment
Share on other sites

μια αλλη ερωτηση ρε παιδια. μηπως ξερετε ΠΕΡΙΠΟΥ ποσο εχει μια εταζερα; μπας καια γορασα μια αλλη για να τρυπισω και να τις βαλω ηχεια και οταν πρεπει να το παω για σερβις να αλαξω να βαλω την εργοστασιακη και να μη καταλαβουν τιποτα.

ή θαναι μπελας λετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.