Jump to content
athsak

Σοσ!Προβλημα Με Θερμοκρασια.

Recommended Posts

Ισως η πρωτη σκαλα του θερμοστατη να αργει λιγο να ανοιξει και να δινει εντολη να κυκλοφορησουν τα υγρα στον κινητηρα λιγο αργοτερα αυτο εχει ως συνεπεια να φτανει ο κινητηρας σου τους 90 γρηγορα σε συνδιασμο παντα με την ζεστη. Μολις ομως φτασει τους 90 δινει εντολη στο βενιλατερ να δουλεψει και ετσι δεν ξεπερναει τους 90 που εινα και το βασικοτερο.Για την ψυχολογια σου και μονο αν θελεις αλλαξε παλι θερμοστατη εναν μαμα ισως που να εχει χαμηλοτερο σημειο θερμοκρασιας της πρωτης σκαλας.ομως αν δεν ειδες στη ταπα της μηχανης και σα γρασσο και αν δεν ξεπερναει τους 90 ουτε φλατζα εκαψες ουτε προβλημα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε μου.Δεν ανεβαίνει τους 90 αλλά πιάνει νομίζω πιο γρήγορα τους 90...Ρε παιδιά αν έχει κανείς golf 3 μπορεί να μετρήσει απο τελείως κρύο σε πόση ώρα θα ανεβάσει στους 90 στο ρελαντί???

Φίλε μου αυτές τις ημέρες το Golf 6 που έχω πιάνει τους 90 βαθμούς σε 3 λεπτά. Σχετικά με τους 120 βαθμούς που είδες πιθανότατα είναι :

1. Ο θερμοστάτης.

2. Κάποια δυσλειτουργία του βεντυλατέρ.

Στο Polo που είχα παλιά ένα καλοκαίρι ανέβασε πάρα πολύ θερμοκρασία 120-130. Το πρόβλημα ήταν ότι "κόλλαγε" το βεντυλατέρ και δεν δούλευε στην 2η σκάλα, το άλλαξα λοιπόν και έβαλα ένα καινούριο και ησύχασα.

Πήγαινε το αυτοκίνητο σου σε έναν καλό ηλεκτρολόγο ή μηχανικό να το τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτές τις ημέρες το Golf 6 που έχω πιάνει τους 90 βαθμούς σε 3 λεπτά. Σχετικά με τους 120 βαθμούς που είδες πιθανότατα είναι :

1. Ο θερμοστάτης.

2. Κάποια δυσλειτουργία του βεντυλατέρ.

Στο Polo που είχα παλιά ένα καλοκαίρι ανέβασε πάρα πολύ θερμοκρασία 120-130. Το πρόβλημα ήταν ότι "κόλλαγε" το βεντυλατέρ και δεν δούλευε στην 2η σκάλα, το άλλαξα λοιπόν και έβαλα ένα καινούριο και ησύχασα.

Πήγαινε το αυτοκίνητο σου σε έναν καλό ηλεκτρολόγο ή μηχανικό να το τσεκάρει.

Μου ανέβασε θερμοκρασία 120 και το είχα πάει σε μάστορα και άλλαξε το θερμοστάτη γιατί δε δούλευε.Από εκεί και πέρα μου φαίνεται ότι ανεβάζει γρήγορα στους 90 αλλά μπορεί να είναι όπως λέει ο φίλος παραπάνω.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Μου ανέβασε θερμοκρασία 120 και το είχα πάει σε μάστορα και άλλαξε το θερμοστάτη γιατί δε δούλευε.Από εκεί και πέρα μου φαίνεται ότι ανεβάζει γρήγορα στους 90 αλλά μπορεί να είναι όπως λέει ο φίλος παραπάνω.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Παιδιά ξέρετε αν το γκολφ3 μοντέλο '97 έχει ηλεκτρικό γκάζι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν το γκολφ3 μοντέλο '97 έχει ηλεκτρικό γκάζι???

σε αυτοκινητα μετα το 2003 η 2004 υπαρχει ηλεκτρικο γκαζι

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με 2 θέματα για το golf 3 1.4 με τα θρυλικα 60 άλογα!!!Πρώτον έχω τριγμούς στο τιμόνι στην εγνατια μετα τα 110 χμ τι λέτε να είναι......και το δεύτερο θέλω πρόταση για ελαστικά για ζάντες 175R13.Τώρα έχω τα πιρελλι p3000 4 εποχων...Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με 2 θέματα για το golf 3 1.4 με τα θρυλικα 60 άλογα!!!Πρώτον έχω τριγμούς στο τιμόνι στην εγνατια μετα τα 110 χμ τι λέτε να είναι......και το δεύτερο θέλω πρόταση για ελαστικά για ζάντες 175R13.Τώρα έχω τα πιρελλι p3000 4 εποχων...Ευχαριστώ παιδιά!

Επειδή έχουμε Golf 3 στην οικογένεια, άμα σου τρέμει το τιμόνη ελαφρώς δεξια-αριστερα σε μεγάλες ταχύτητες πας για ζυγοστάθμιση. Λάστιχα 175/70/13 προτείνω να βάλεις Pirelli CINTURATO P4 ή Continental ContiEcoContact 3.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε Golf 3 στην οικογένεια, άμα σου τρέμει το τιμόνη ελαφρώς δεξια-αριστερα σε μεγάλες ταχύτητες πας για ζυγοστάθμιση. Λάστιχα 175/70/13 προτείνω να βάλεις Pirelli CINTURATO P4 ή Continental ContiEcoContact 3.

Ευχαριστώ φίλε μου.Πες μου λίγο τιμές που παίζουν για τα λαστιχα και τη ζυγοσταθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.Πες μου λίγο τιμές που παίζουν για τα λαστιχα και τη ζυγοσταθμιση...

Ζυγοστάθμιση γύρω στα 15 Ευρώ αν θυμάμε καλά.

Λάστιχα :

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=71701126.137.17236&typ=D-104799&ranzahl=4&Breite=175&Quer=70&Felge=13&weiter=45&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=137&sowigan=So

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=71701126.137.17236&typ=352010000&ranzahl=4&Breite=175&Quer=70&Felge=13&weiter=45&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=137&sowigan=So

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Φαίνονται καλά.Ποιο να έβαζα κάλυτερα τώρα που έρχεται χειμώνας?

Το δικό μας Golf 3 έχει τα Continental. Για τα Pirelli δεν ξέρω. Όποιο από τα δύο και να βάλεις είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγα για σερβις και μου ειπε ο μηχανικος της αντιπροσωπειας ότι θέλω δίσκο πλατό για το golf 3...Ξέρετε τι τιμές παίζουν γι'αυτο μαζι με αλλαγη και τα τσιμπραγκαλα?Μου ειπε 330 ολα...Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγα για σερβις και μου ειπε ο μηχανικος της αντιπροσωπειας ότι θέλω δίσκο πλατό για το golf 3...Ξέρετε τι τιμές παίζουν γι'αυτο μαζι με αλλαγη και τα τσιμπραγκαλα?Μου ειπε 330 ολα...Τι λέτε?

Κανένας???

Link to comment
Share on other sites

γιατι να τον αλαξεις εχεις προβλημα?? πατιναρει??

στα 330 ειναι και τα εργατικα???

ναι...οχι δεν πατιναρει...απλα ετσι μου ειπε γιατι απομονωνει ψηλα...τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν πατιναρει αστο, θα σε παει και αλλο, εκτος αν θες να τον αλαξεις, εγω δεν θα τον αλαζα...

οταν αρχισει να πατιναρει τοτε τον αλαζεις δεν σε αφηνει μπαμ και εξω...

Λες ε?Ναι μωρέ γιατι μου φαίνεται οτί κι αυτοί στις αντιπροσωπειες τους κυνηγανε με το ντουφέκι...330 καλή τιμή είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αμάξι μου τραβάει δεξιά...έκανα ευθυγράμμιση και τπτ...η ευθυγραμμιση οκ αλλά συνεχίζει να τραβάει δεξιά και πολύ μάλιστα...μολίς αφήνω το τιμόνι αυτό γέρνει ελαφρώς προς τα δεξιά και κατευθύνει εκεί το αμαξι...ο ευθυγραμμισας δεν εβγαλε ακρη...τι μπορεί να φταίει???εχω το βολκσ βαγκεν γκολφακι μκ3 1.4...ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!

Edited by Golfakias(iii)
Link to comment
Share on other sites

κοιτα μπροστινο σηστυμα!!!

ακρομπαρα κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι οκ...για πίσω μεριά λετε να παίζει τπτ???με αξονα???

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.