Jump to content
muscarius

Προβλημα Με Την Μαγνητικη Του Κομπρεσορα

Recommended Posts

Να σαι καλα φιλος για το ενδιαφερον..θα ενημερωσω αν εχω κατι νεοτερο,αν υπαρχει καποιος ομοιοπαθης με τα ιδια χαρακτηριστικα θα με βοηθουσε πολυ.Golf Gt 2007 μοντελο 2+2 χρονια εγγυηση.Το προβλημα με μηχανικο συμπλεκτη κομπρεσσορα(ενσωματωμενο με αντλια νερου)Και αν βρηκε καποιος ακρη εκτος εγγυησης..Ειδα δε topic εδω οτι με 3 χρονια κ 68000χλμ συνγκολφακιας ειχε μειωση 50% μειωση ανταλλακτικα κ εργασια(200ευρουλακια δηλ),σε μενα στα 77.000 κ 4 χρονια κ 1 μηνα μου λενε οχι προς το παρον.Αυριο Κοσμοκαρ τηλ..

Link to comment
Share on other sites

ζητα τους μειωση 50 % ...εδω ελεγαν τοσα χρονια οτι δεν υπαρχει προβλημα με τις μαγνητικες....και οι μαγνητικες λογω του ηχου τα επαιζαν σιγα σιγα..... και αυτοι μοκο.. τωρα που τα χιλιομετρα γινονται πολλα και παραδιδουν πνευμα...τι εχουν να πουν ?

Ζητα εξηγησεις...δεν εισαι ο μονος...και εξαλου τετοια εξαρτηματα υποτιθεται οτι φτιαχνονται να ειναι λειτουργικα για τουλ 150.000 χιλιομετρα.... οπως και τα σασμαν.... το εχουν παρατραβηξει....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να περιγράψει τι θόρυβο κάνει ακριβώς μια ελλατωμματική μαγνητική βαλβίδα κομπρέσορα & τι θα έπρεπε να κάνει μια σωστή?? Πότε συμβαίνει αυτός ο θόρυβος?? Είναι αυτό που ακούγεται ενώ συμπλεκτάρεις και παίζεις το γκάζι??? Αν η μαγνητική είναι σωστή δεν θα έπρεπε να ακούγεται καθόλου....???

Link to comment
Share on other sites

ζητα τους μειωση 50 % ...εδω ελεγαν τοσα χρονια οτι δεν υπαρχει προβλημα με τις μαγνητικες....και οι μαγνητικες λογω του ηχου τα επαιζαν σιγα σιγα..... και αυτοι μοκο.. τωρα που τα χιλιομετρα γινονται πολλα και παραδιδουν πνευμα...τι εχουν να πουν ?

Ζητα εξηγησεις...δεν εισαι ο μονος...και εξαλου τετοια εξαρτηματα υποτιθεται οτι φτιαχνονται να ειναι λειτουργικα για τουλ 150.000 χιλιομετρα.... οπως και τα σασμαν.... το εχουν παρατραβηξει....

Ετσι ακριβως φιλε μου..πηρα σημερα τηλ Κοσμοκαρ,μου ειπαν θα το δουν και αυτοι..περιμενω να δω κ αναλογως θα αντιδρασω!Ολα τα αυτονοητα δυστυχως γινονται με το στανιο σαυτη τη χωρα!Ταλαιπωρια κ ψαξιμο για να βρεις το δικιο σου..και τι τους ειπα? να πληρωσω εστω τα μισα που κανονικα θα πρεπε απο μονοι τους να μας πληροφορησουν για το συγκεκριμενο προβλημα κ να μας το αλλαξουν!Οσο για τον φιλο που ρωταει για τον ηχο..ας με διορθωσουν νομιζω το ειπαν κ προηγουμενοι απο μενα, ειναι σαν ακουγεται λιγο παραπανω ενα φσττ απο το κανονικο της σχαστρας εκει στις 2200-2300 στροφες(το λεγομενο ''σκουριασμενη κουνια'').Δυστυχως κ εγω κατοπιν εορτης τα εμαθα..αυτος ηχος μπορει να σαρεσει κιολας κ να λες μμμ αγριο ακουγεται.. αλλα ειναι θεμα χρονου να το βγαλει..Το βελτιωμενο που θελουν να μ βαλουν (με 400 ευρω μαζι με εργατικα) εχει κωδικο 03C 121 004 J.

Edited by fireangel
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιεσε τους και πιστευω θα καταφερεις κατι...Αν οχι στειλε μου ενΑ Πμ.

2)Θα πω κατι κακο ισως....καποιοι απο εδω λογω αγνοιας οταν απο τους πρωτους ελεγα οτι ειναι προβλημα ο ηχος και οχι"χαρακτηριστικο χρησης" με ειχαν κραξει ...(μου ελεγαν οτι δεν ειχα καν Golf) ...και μαλιστα προετρεπαν να μην κανει ο κοσμος αλλαγες επειδη εβγαζαν αρκετα πραγματακια απο το αυτοκινητο ...νομιζω δεν ειναι λογικη αυτη .

3) Φιλε χρησιμοποιησε την οδηγια που οι ιδιοι εξεδωσαν τον φεβρουαριο του 2010 για υποχρεωτικη αλλαγη σε οσες αντλιες εκαναν τον θορυβο ...Οτι επρεπε να σε ενημερωσουν ... Βασικα κυνηγα ενα 70% ...εχεις πολλα υπερ σου . Και στην τελικη 2 αυτοκινητα πηρες...να το εκλαβουν σοβαρα αυτο. Μιλα μαζι τους . Και οχι με totalcare με vw μιλας 210 99 45 554. Οι ιδιοι παραδεχτηκαν με την οδηγια οτι ο θορυβος τελικα δεν ηταν φυσιολογικος αλλα προβλημα

Ειναι εξαιρετικα αδικο γιατην ιδια της τη φημη η vw να εχει πεσει σε αξιοπιστια τοσο πολυ ..απορω ποτε θα το καταλαβουν .

ΥΓ(Ο νεος κωδικος αντλιας κομπρεσσορα βελτιωθηκε για χρηση στα tsi 180 )

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιεσε τους και πιστευω θα καταφερεις κατι...Αν οχι στειλε μου ενΑ Πμ.

2)Θα πω κατι κακο ισως....καποιοι απο εδω λογω αγνοιας οταν απο τους πρωτους ελεγα οτι ειναι προβλημα ο ηχος και οχι"χαρακτηριστικο χρησης" με ειχαν κραξει ...(μου ελεγαν οτι δεν ειχα καν Golf) ...και μαλιστα προετρεπαν να μην κανει ο κοσμος αλλαγες επειδη εβγαζαν αρκετα πραγματακια απο το αυτοκινητο ...νομιζω δεν ειναι λογικη αυτη .

3) Φιλε χρησιμοποιησε την οδηγια που οι ιδιοι εξεδωσαν τον φεβρουαριο του 2010 για υποχρεωτικη αλλαγη σε οσες αντλιες εκαναν τον θορυβο ...Οτι επρεπε να σε ενημερωσουν ... Βασικα κυνηγα ενα 70% ...εχεις πολλα υπερ σου . Και στην τελικη 2 αυτοκινητα πηρες...να το εκλαβουν σοβαρα αυτο. Μιλα μαζι τους . Και οχι με totalcare με vw μιλας 210 99 45 554. Οι ιδιοι παραδεχτηκαν με την οδηγια οτι ο θορυβος τελικα δεν ηταν φυσιολογικος αλλα προβλημα

Ειναι εξαιρετικα αδικο γιατην ιδια της τη φημη η vw να εχει πεσει σε αξιοπιστια τοσο πολυ ..απορω ποτε θα το καταλαβουν .

ΥΓ(Ο νεος κωδικος αντλιας κομπρεσσορα βελτιωθηκε για χρηση στα tsi 180 )

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια σου στελνω pm

Θελω μια αποδειξη οτι το ανταλλακτικο ηταν προβληματικο για τους την τριψω στην μουρη..Πηρα και στο τηλ που λες πιο πανω, στη Κοσμοκαρ..τα ιδια μου λενε οτι δηλ δεν ξερουν λεει οτι ειναι προβληματικο το ανταλλακτικο και οτι δυστυχως η εγγυηση δεν το καλυπτει.Με την οδηγια που λες ομως θα αλλαξουν τα πραγματα πιστευω.Ειναι κριμα πραγματικα..για την VW..ΜΙΛΑΕΙ καποιος τρελα φανατικος Golfakias που 11 χρονια οδηγει VW k ας παρεξηγηθω απο καποιους.Σκεφτομαι να στειλω email και στη Γερμανια αν υπαρχει support θα το ψαξω.Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευσπροδεκτη γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις αμαξι..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια σου στελνω pm

Θελω μια αποδειξη οτι το ανταλλακτικο ηταν προβληματικο για τους την τριψω στην μουρη..Πηρα και στο τηλ που λες πιο πανω, στη Κοσμοκαρ..τα ιδια μου λενε οτι δηλ δεν ξερουν λεει οτι ειναι προβληματικο το ανταλλακτικο και οτι δυστυχως η εγγυηση δεν το καλυπτει.Με την οδηγια που λες ομως θα αλλαξουν τα πραγματα πιστευω.Ειναι κριμα πραγματικα..για την VW..ΜΙΛΑΕΙ καποιος τρελα φανατικος Golfakias που 11 χρονια οδηγει VW k ας παρεξηγηθω απο καποιους.Σκεφτομαι να στειλω email και στη Γερμανια αν υπαρχει support θα το ψαξω.Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευσπροδεκτη γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις αμαξι..

ΑΥΤΑ ειναι μερικα links μετα απο πολυ ωρα ψαξιμο που αποδεικνυουν οτι το προβλημα μου ηταν γνωστο..Δεν εκαναν καμια κινηση ομως να μας ενημερωσουν ωστε να αλλαχτει η αντλια αυτη με αποτελεσμα να περασει η εγγυηση κ τωρα να μ απαντουν αρνητικα (ακομη κ μετα απο ολα αυτα τα στοιχεια) στο θεμα αλλαγης εκτος εγγυησεως...!Δυστυχως..δεν το περιμενα να τσατιστω τοσο πολυ ουτε εγω που σε αμετρητες συζητησεις υποστηριζα με θερμη τη VW κοντρα στα γιαπωνεζικα οτι θα μου συμπεριφερθουν ετσι..Προτιμω να δωσω 400 ευρω στο δικηγορο παρα σαυτους..ξερω οτι εχω δικιο.Διορθωνω προηγουμενο post για αλλους συμπασχοντες για να μη μπερδευτουν..Δεν κανει σαν σκουριασμενη κουνια αυτο ειναι αλλο..το συγκεκριμενο ΄΄σκουζει΄΄ λιγο παραπανω απο το κανονικο..Οταν τους ρωτουσα μου λεγαν η σχαστρα..ειναι μην ανησυχεις.Στα 77000 χλμ ομως παπαλα..Επισης να προσθεσω οτι απο οτι ειδα η οδηγια για το ανταλλακτικο ειχε ερθει κ πιο παλια αλλαζαν το τελευταιο γραμμα απο Κ σε L΄ή Μ μεχρι να καταληξουν στην J αυτην δηλ που αλλαζουν στα GOLF VI.Συνγκολφακηδες βοηθηστε

με..οποιος γνωριζει κατι παραπανω για να βρω μια ακρη!

http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=de|en&u=http://www.autobild.de/artikel/vw-aerger-mit-tsi-motoren_1205846.html%3Fbild%3D6%26now%3D20&prev=/translate_s%3Fhl%3Den%26q%3Dmichael%2Bvw%2Bgolf%26sl%3Den%26tl%3Dde&rurl=translate.google.com&twu=1#mmg

http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=de|en&u=http://www.autobild.de/artikel/vw-aerger-mit-tsi-motoren_1205846.html%3Fbild%3D6%26now%3D20&prev=/translate_s%3Fhl%3Den%26q%3Dmichael%2Bvw%2Bgolf%26sl%3Den%26tl%3Dde&rurl=translate.google.com&twu=1#mmg

http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=de|en&u=http://www.autobild.de/artikel/vw-aerger-mit-tsi-motoren_1205846.html%3Fbild%3D6%26now%3D20&prev=/translate_s%3Fhl%3Den%26q%3Dmichael%2Bvw%2Bgolf%26sl%3Den%26tl%3Dde&rurl=translate.google.com&twu=1#mmg

http://www.vwwatercooled.org.au/f40/tsi-sqeek-40589.html

http://www.golf-6.com/werkstatt/304-quietschende-magnetkupplung-vom-kompressor-8.html

Edited by fireangel
Link to comment
Share on other sites

Διορθωνω προηγουμενο post για αλλους συμπασχοντες για να μη μπερδευτουν..Δεν κανει σαν σκουριασμενη κουνια αυτο ειναι αλλο..το συγκεκριμενο ΄΄σκουζει΄΄ λιγο παραπανω απο το κανονικο.

Δηλαδή αυτό που ακούγεται στο video είναι η μαγνητική του κομπρέσορα??? Και τον ήχο σκουριασμένη κούνια τι πρόβλημα τον προκαλεί.....???? Παιδιά έχω καταμπερδευτεί....... :thumbsup: Help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που ακούγεται στο video είναι η μαγνητική του κομπρέσορα??? Και τον ήχο σκουριασμένη κούνια τι πρόβλημα τον προκαλεί.....???? Παιδιά έχω καταμπερδευτεί....... :thumbsup: Help!!!!!

Αυτός πρέπει να είναι ο ήχος της σκουριασμένης κούνιας.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

να μαι κ εγω με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα κομπρεσορας νεκρός.το αυτοκινητο μέχρι της 3000σαλ ειναι νεκρό μετα ολα καλά.Πηγαίνω σήμερα σε εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο στην περιοχή μου κ με διάγνωση την οποια κ πλήρωσα 24,60ε μου αναφέρουν σφάλμα στην μαγνητική του κομπρεσορα με κωδικό (03c121004j) με κόστος ανταλλακτικού 300ε συν εργασία 182ε σύνολο 482ε.Φεύγω κ παω σε αντιπρόσωπο στην Αθηνά κάνω ακριβώς την παραπάνω ενέργεια κ δεν μου ζητήθηκε ουτε ευρώ για διάγνωση κ μου αναφέρουν την ίδια βλάβη με κόστος επισκευής 380ε εργασία κ ανταλλακτικό.Τι παίζετε εδώ τώρα?Διαβάζω εδώ οτι το πρόβλημα ειναι γνωστό σε αυτούς κ αν είσαι εντός εγγύησης η αλλαγή ειναι δωρεάν εγω γιατί να πληρώσω κάτι που εκείνη ξέρουν οτι είναι ελαττωματικό?Τι να κάνω ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μεσα σε εγγυηση? Μαλλον και απ'οτι καταλαβαινω οχι.

Αφου δεν εισαι θα πρεπει να δεις αν δικαιουσαι μεσω της οδηγιας δωρεαν αντικατασταση.

Αν παντως υπαρχει οδηγια εχεις πιθανοτητα να την περασεις δωρεαν η να σου κανουν μια καλη εκπτωση. Αν οχι τελικα υπαρχουν αρκετες αντιπροσωπειες που πλεον κανουν εκπτωσεις και σε ανταλλακτικα και σε εργασια (20%). Τουλαχιστον μεσω αντιπροσωπειας θα εχεις 2 χρονια εγγυηση σε ανταλλακτικο/εργασια.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μεσα σε εγγυηση? Μαλλον και απ'οτι καταλαβαινω οχι.

Αφου δεν εισαι θα πρεπει να δεις αν δικαιουσαι μεσω της οδηγιας δωρεαν αντικατασταση.

Αν παντως υπαρχει οδηγια εχεις πιθανοτητα να την περασεις δωρεαν η να σου κανουν μια καλη εκπτωση. Αν οχι τελικα υπαρχουν αρκετες αντιπροσωπειες που πλεον κανουν εκπτωσεις και σε ανταλλακτικα και σε εργασια (20%). Τουλαχιστον μεσω αντιπροσωπειας θα εχεις 2 χρονια εγγυηση σε ανταλλακτικο/εργασια.

Σημερα παω σε δικηγορο αν ειδατε τα links μου προσεκτικα εχει πολλα στοιχεια...Εχω μαζεψει πολλα στοιχεια κ παω να τον συμβουλευτω για την επομενη μ κινηση.Δε μπορει να μας κοροιδευουν αλλο πια

και να ζηταν να πληρωσουμε ολη τη ζημια εμεις..Τερμα οι καλοσυνες μαγκες αυτοι κανουν τη δουλεια τους αλλα δε θα παιζουν με τη νοημοσυνη μου.Προτεινω οποιος το χει παθει εκτος εγγυησης κ του ζηταν λεφτα - γιατι αυτη ειναι η πολιτικη τους - ..να ενωθουμε( Η Ισχύς εν την Ενώση)..Αλλο να φωναζει ενας και αλλο 50!περιμενω pm

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παω σε δικηγορο αν ειδατε τα links μου προσεκτικα εχει πολλα στοιχεια...Εχω μαζεψει πολλα στοιχεια κ παω να τον συμβουλευτω για την επομενη μ κινηση.Δε μπορει να μας κοροιδευουν αλλο πια

και να ζηταν να πληρωσουμε ολη τη ζημια εμεις..Τερμα οι καλοσυνες μαγκες αυτοι κανουν τη δουλεια τους αλλα δε θα παιζουν με τη νοημοσυνη μου.Προτεινω οποιος το χει παθει εκτος εγγυησης κ του ζηταν λεφτα - γιατι αυτη ειναι η πολιτικη τους - ..να ενωθουμε( Η Ισχύς εν την Ενώση)..Αλλο να φωναζει ενας και αλλο 50!περιμενω pm

Εγω δεν εχω εγγύηση αλλα εφοσον το γνωρίζανε οτι υπαρχει θεμα με το συγκεκριμενο ανταλλακτικό κανουν τα κοροιδα κ μου ζηταει ο καθενας τα δικα του.Εκανα καποιες επαφες ήδη με κοσμοκαρ περιμένω ενημέρωση κ θα γραψω νεα.Παντως όσοι ακομα δεν εχει καποιο προβλημα το αμαξι σας κ ειστε εντος εγγυησης καντε την αλλαγη ειναι πολλα τα λεφτα παιδια.Το παραξενο δε ειναι οτι οσοι εχουν η ειχαν αυτο το προβλημα ειναι κοντα στα 100000χλμ το γιατι δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η αντλια αυτη ειναι ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ ανταλακτικο ...μονο που τα 150.000 που σχεδιαζαν.. εοχυν γινει κατα μεσο ορο 60-70 Αισχος πραγματικα το καλυτερο αυτοκινητο της κατηγοριας του και να πασχει απο τοσο σοβαρα προβληματα με εξαιρετικα αυξανομνους ρυθμους θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο δε ειναι οτι οσοι εχουν η ειχαν αυτο το προβλημα ειναι κοντα στα 100000χλμ το γιατι δεν το ξερω.

Το οτι η εγγυηση, ακομα και η προσθετη των 2 χρονων ληγει σε αυτα τα χιλιομετρα λεω μηπως εχει

κατι να κανει??

(στα δυο χρονια της μαμας εγγυησης ποσοι κανουν 100000 χλμ?)

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2006 εχει καταφερει να οδηγησει το γκολφ στην δευτερη χειροτερη θεση αξιοπιστιας (συγχρονιζε,παραθυρα,πολλπλασιαστες,Σασμαν και τωρα μαγνητικη κομπρεσσορα και δεν εχει τελειωμοο το πανυγηρι ...) Ειμαι Σε ΟΛΑ τα φορουμ γιατι μαρεσει η αυτοκινηση ...και σε αναλογια παντα με το κοσμο...που ενεργα διαβαζει τα forums ... εχουμε ξεπερασει καθε προηγουμενο στα προβληματα.

Βεβαια τα 2 μεγαλα το δικο μας και το σιροκο κλαμπ τα παρακολουθει η μαμα εταιρια ...

Απορω μαζι τους τραγικα σχεδιαστικα προβληματα εξαρχης τοσο μεγαλα... Το 7αρι θα ειναι ή αποκαλυψη επιτελους η η καταδικη ! Μεχρι και γερμανοφιλα περιοδικα στην αξιοπιστια δινουν μετρια βαθμολογια...

Μην πω για τα ιδια τα γερμανικα φορουμς ..που διαβαζω τερατα ........ τελοςπαντων ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι ξερουν οτι θελουμε να ασχολουμαστε με το αυτοκινητο μας.

Ειναι κατι σαν αυτο που λεμε 'σε παιδευω γιατι σε αγαπαω'.

Υπαρχει αυτη η σαδομαζοχιστικη σχεση με τα αυτοκινητα μας, τι να γινει?

Δεν μπορεις να την πεις την σχεση αδιαφορη!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρε παιδια καμια οδηγια απο vw που λεει οτι μπορουμε ν αλλαξουμε τη μαγνιτικη του κομπρεσορα κ ας εχει περασει η εγγυηση? ή εστω με καποια εκπτωση?ξερει κανεις να απαντησει με σιγουρια?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να παρω τη μειωση που δικαιουμουν..μετα απο 1 βδομαδα ταλαιπωριας.. απο οτι καταλαβα η εταιρεια

βλεπει τη καθε περιπτωση ξεχωριστα, οποτε δεν ειναι τπτ στανταρ ειδικα για μας με τα 5αρια που εχουμε κ παραπανω χλμ κ χρονια.Θα θελα να σημειωσω κ εγω οτι θα περιμενα απο μια εταιρεια οπως η VW να χει λυσει τα σοβαρα γνωστα προβληματα(σασμαν,παραθυρα,αντλια νερου) που εδω κ χρονια ακουω αλλα κ τελικα κ εγω ο ιδιος εζησα.Οταν οι κινητηρες κ τα αυτοκινητα ψηφιζονται ως τα καλυτερα στη κατηγορια κ πληρωνουμε τοσα χρηματα σε τοσο δυσκολες εποχες, περιμενεις περισσοτερη αξιοπιστια στη πραξη απο την πολυδιαφημιζομενη Γερμανικη τελειοτητα..Μακαρι να ναι η τελευταια μου στεναχωρια κ μακαρι κανεις να μην εχει ποτε προβληματα, μακαρι να μαστε μονο ενα μικρο ποσοστο..αλλα δυστυχως εχει κλονιστει η εμπιστοσυνη μου και ακομη περισσοτερο εξαιτιας των κακων χειρισμων της τοπικης μου αντ/πειας.Η Κοσμοκαρ πρεπει να πω πως φερθηκαν ως πιο επαγγελματιες τελικα, απεναντι μου τουλαχιστον αλλα τα προβληματα στα αυτοκινητα π τοσο αγαπησαμε δυστυχως παραμενουν

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να παρω τη μειωση που δικαιουμουν..μετα απο 1 βδομαδα ταλαιπωριας.. απο οτι καταλαβα η εταιρεια

βλεπει τη καθε περιπτωση ξεχωριστα, οποτε δεν ειναι τπτ στανταρ ειδικα για μας με τα 5αρια που εχουμε κ παραπανω χλμ κ χρονια.Θα θελα να σημειωσω κ εγω οτι θα περιμενα απο μια εταιρεια οπως η VW να χει λυσει τα σοβαρα γνωστα προβληματα(σασμαν,παραθυρα,αντλια νερου) που εδω κ χρονια ακουω αλλα κ τελικα κ εγω ο ιδιος εζησα.Οταν οι κινητηρες κ τα αυτοκινητα ψηφιζονται ως τα καλυτερα στη κατηγορια κ πληρωνουμε τοσα χρηματα σε τοσο δυσκολες εποχες, περιμενεις περισσοτερη αξιοπιστια στη πραξη απο την πολυδιαφημιζομενη Γερμανικη τελειοτητα..Μακαρι να ναι η τελευταια μου στεναχωρια κ μακαρι κανεις να μην εχει ποτε προβληματα, μακαρι να μαστε μονο ενα μικρο ποσοστο..αλλα δυστυχως εχει κλονιστει η εμπιστοσυνη μου και ακομη περισσοτερο εξαιτιας των κακων χειρισμων της τοπικης μου αντ/πειας.Η Κοσμοκαρ πρεπει να πω πως φερθηκαν ως πιο επαγγελματιες τελικα, απεναντι μου τουλαχιστον αλλα τα προβληματα στα αυτοκινητα π τοσο αγαπησαμε δυστυχως παραμενουν

Για δωσε πληροφοριες τι μειωση ακριβως σου εκαναν στην κοσμοκαρ με ποιον μιλησες κ πως βρηκες ακρη?Δωσε οσες περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις γιατι κ εγω βασανιζομαι αλλα ισως κ αλλος κοσμος οσο πιο πολλα ξερουμε τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε πληροφοριες τι μειωση ακριβως σου εκαναν στην κοσμοκαρ με ποιον μιλησες κ πως βρηκες ακρη?Δωσε οσες περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις γιατι κ εγω βασανιζομαι αλλα ισως κ αλλος κοσμος οσο πιο πολλα ξερουμε τοσο το καλυτερο.

Edited by fireangel
Link to comment
Share on other sites

στειλε μου pm

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι οδηγια υπηρχε κ μιλουσε οτι αν υπαρχει θορυβος στο αλλαζουν.Εμενα υπηρχε αλλα δεν καταλαβα ξκατι νομιζα οτι ειναι απλα η σχαστρα αυτο μ λεγαν κ οταν ρωτουσα.Μου αναψε τσεκ 15 μερες αφοτου τελειωσε εγγυηση..

Στις αντ/πειες εμενα μου ελεγαν οτι δε γινεται τπτ πρεπει να πληρωσεις ολα τα λεφτα..Μετα απο πολλα τηλ ισως καταφερεις καποια εκπτωση 50 ή 70 %.Προσπαθησε να μιλησεις με καποιον τεχνικο συμβουλο στη Κοσμοκαρ κ εξηγησε τους...Εγω πριν ενα μηνα ειχα δωσει 600 ευρω για αντλια βενζινης κ μπεκ (μου ειπαν οτι εφταιγε η βενζινη)κ μου λεει οτι κ αυτο επαιξε ρολο π μ καναν 70% εκπτωση.Πιεσε κ κατι θα καταφερεις.Αν θες στειλε pm

Link to comment
Share on other sites

Πως το αποδέχτηκαν και μετά από τι είδους πίεση? (Νομική ή κάτι άλλο) Υπάρχει ή δεν υπάρχει τεχνική οδηγία και αν ναι πια είναι αυτή? Την γνωριζεις? Με ποιον τεχνικο συμβουλο μιλησες? Γινε λίγο πιο διαφωτιστικός γιατί όλους μας ενδιαφέρει. Γιατι ειναι αρκετά μεγάλη η δαπάνη...

ΥΓ. Εστω και με pm

Ευχαριστώ

Edited by golf gtV
Link to comment
Share on other sites

Η μαγνητικη αλλάχτηκε με κοστος 166ε υπαρχει οδηγια για το συγκεκριμένο προβλημα μετα την παροδο της εγγυησης 50-50 στο ανταλλακτικό κ στην εργασια.Το αυτοκινητο ξανα έγινε οπως ηταν.Στην αντιπροσωπία που πηγα ετυχε να βρισκετε κ καποιος επιθεωρητής απο την κοσμοκαρ οπου κ το παραδεχτηκε κ επισημανε οτι ειναι υποχρεωση τους κ οτιδηποτε αλλο συμβαίνει ειναι παρανομο.Περιτο να σας πω τι αλλο ακουσε για τους αντιπροσώπους τους κ γενικα για την σταση της vw σε διαφορα ζητηματα ατυχη μερα για αυτον σημερα.Ευχομαι να μην συμβει σε αλλον αλλα αν λεω αν μην το αφησετε ψάξτε το καλα υπαρχει οδηγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.