Jump to content
ALdaperan

Car Audio Προβλημα

Recommended Posts

γεια σας , δεν ήξερα που να βάλω το παρόν θέμα αν είναι σε λάθος ενότητα διορθώστε με... λοιπόν τα πραγματα εχουν ως εξής :

έχω στο αμαξι εδω και 2 χρονια ενα ηχοσυστημα Pioneer DEH P 6900 IB , ολα δούλευαν μια χαρα μεχρι σήμερα οπου βάζω το cd μέσα και μου εμφανιζει στην οθονη στην αρχη το μηνυμα reading format και μετα απο λιγο μου εμφανιζει error 11 και δεν παιζει το cd !!

δοκίμασα με πολλα cd μηπως έφτεγε αυτο καθως επίσης και καθαρισα το cd αλλα και πάλι τα ιδια !!

με ενα πρόχειρο ψάξιμο στο internet(http://forums.justcommodores.com.au/car-audio/54530-pioneer-error-codes-code-11-a.html) διαπίστωσα οτι το πρόβλημα αυτο σχετίζεται με καποια σκονη που μπορει να εχει κατσει στο laser ή στο cd και δεν μπορει να διαβασει το cd (πάντως εγω δοκιμασα πολλα cd και μαλιστα τα καθαρισα εκτενως...αρα ισως να φτεει το laser της συσκευής)

απο οτι είδα στο διαδικτυο υπάρχουν τρόποι να καθαρίσει το laser της συσκευής με κάποια ειδικα cd που τα βάζεις και το καθαρίζουν απο σκονες κλπ

αυτο που θα ήθελα απο εσας είναι να με διαφωτίσετε περι αυτου διοτι δε ξέρω πολλα και δε ξερω που να βρω πληροφοριες!!

επειτα αν γνωρίζετε καποιο αλλο τροπο να το καθαρισω ειμαι ευπροσδεκτος ( μη μου πειτε να φυσήξω ...το εκανα :thumbsup: )

ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο ποστ closedeyes.gif

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

απο οτι είδα στο διαδικτυο υπάρχουν τρόποι να καθαρίσει το laser της συσκευής με κάποια ειδικα cd που τα βάζεις και το καθαρίζουν απο σκονες κλπ

Το ειπες μονος σου κανε αυτο και βλεπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

ναι που θα τα βρω αυτα , γι αυτο ποσταρα για να μου πειτε αν και που υπαρχουν αυτα !!

Παντού!!! οδος Στουρνάρι, καταστήματα ηχου και υπολογιστών σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.