Jump to content
batsisbees

Σασμάν Κουμπωμα Δευτερας

Recommended Posts

Στο golf 5 GT (170) διαπίστωσα οτι σε αλλαγή από πρωτη σε δευτερα ανω των 3000στροφων δεν κουμπώνει ομαλά ακουγοντας λες και μπαινει καρφωτα.

Μαλλον συνχρονιζέ δευτερας???

το εχει παθει αλλος?

Ειναι συχνη η βλαβη στο συγκεκριμενο αυτοκίνητο?

εχω 34000χλμ

εχω επεκταση εγγυησης και λήγει 20 Σεπτεμβριου

αυριο παω αντιπροσωπεια πιστευω να το καλύπτει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Στο golf 5 GT (170) διαπίστωσα οτι σε αλλαγή από πρωτη σε δευτερα ανω των 3000στροφων δεν κουμπώνει ομαλά ακουγοντας λες και μπαινει καρφωτα.

Μαλλον συνχρονιζέ δευτερας???

το εχει παθει αλλος?

Ειναι συχνη η βλαβη στο συγκεκριμενο αυτοκίνητο?

εχω 34000χλμ

εχω επεκταση εγγυησης και λήγει 20 Σεπτεμβριου

αυριο παω αντιπροσωπεια πιστευω να το καλύπτει εγγύηση

Φιλε μου εχει συζητηθει διεξοδικα το θεμα αυτο.Ψαξε λιγο και θα το βρεις στην κατηγορια "μεταδοση".

Link to comment
Share on other sites

Στο golf 5 GT (170) διαπίστωσα οτι σε αλλαγή από πρωτη σε δευτερα ανω των 3000στροφων δεν κουμπώνει ομαλά ακουγοντας λες και μπαινει καρφωτα.

Μαλλον συνχρονιζέ δευτερας???

το εχει παθει αλλος?

Ειναι συχνη η βλαβη στο συγκεκριμενο αυτοκίνητο?

εχω 34000χλμ

εχω επεκταση εγγυησης και λήγει 20 Σεπτεμβριου

αυριο παω αντιπροσωπεια πιστευω να το καλύπτει εγγύηση

Ναι το καλυπτει η εγγυηση ειναι γνωστο προβλημα αλλωστε καπου εκει παρουσιαζεται...Ολα φυσιολογικα εγω θα ανυσηχουσα αν δεν μου το εβγαζε αυτο το προβλημα...υπαρχει πλεον καινουργιο ανταλλακτικο ποιο αξιοπιστο κ δεν θα ξαναεχεις προβλημα απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλυπτει η εγγυηση ειναι γνωστο προβλημα αλλωστε καπου εκει παρουσιαζεται...Ολα φυσιολογικα εγω θα ανυσηχουσα αν δεν μου το εβγαζε αυτο το προβλημα...υπαρχει πλεον καινουργιο ανταλλακτικο ποιο αξιοπιστο κ δεν θα ξαναεχεις προβλημα απο αυτο...

Καποιος μου είπε ότι για αλλαγή χρειάζετε να μείνει στο συνεργείο για 2 ημέρες και ότι θα χρειαστεί να πληρώσω για εργατικά.

Ισχυει να πληρώσω τα εργατικά ενω εχω επεκταση εγγύησης η οποία καλύπτει και τις εργασιες?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ πρεπει να πληρωσεις ΤΙΠΟΤΑ ....... Ειναι ελατωματικο προιον εξ αρχης ... Μην δεχθεις ουτε ευρω ναπληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως κ να εχει ουτε εργατικα ουτε προλεταριακα ουτε τιποτα δραχμη δεν θα πληρωσεις κ θα τους πεις να αλλαξουν κ το γραναζακι της δευτερας και το συγχρονιζε...

Link to comment
Share on other sites

στην εγγυηση η στην επεκταση δεν θα ζητησουν φραγκο.

Θα μεινει μεσα 2-3 μερες αναλογα.Γραναζακι δευτερας θα αλλαξουν εαν εχει φαγωθει.Αναλογα με το ποσες φορες εχει χτυπησει.Σχετικα δυσκολα αλλα καποιοι το εχουν καταφερει.Εαν στο εχει κανει τωρα δεν θα εχει προβλημα.Οσο το εχεις ετσι να αλλαζεις δευτερα με διπλο-συμπλεκτια.Λιγο δυσκολο στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

στην εγγυηση η στην επεκταση δεν θα ζητησουν φραγκο.

Θα μεινει μεσα 2-3 μερες αναλογα.Γραναζακι δευτερας θα αλλαξουν εαν εχει φαγωθει.Αναλογα με το ποσες φορες εχει χτυπησει.Σχετικα δυσκολα αλλα καποιοι το εχουν καταφερει.Εαν στο εχει κανει τωρα δεν θα εχει προβλημα.Οσο το εχεις ετσι να αλλαζεις δευτερα με διπλο-συμπλεκτια.Λιγο δυσκολο στην αρχη.

εμενα μπηκε πρωι και το πηρα απογευμα!

δεν εδωσα χρηματα.

ειχα παει με ενα χαρτακι με αυτα που ηθελα να κανουν στο αμαξι και στο τελος τους εγραφα.

αλλαγη συνχροναιζ 2ερας. και μου λενε καλα γιατι να το αλαξουμε?

γιατι εχει προβλημα τους λεω. που το ξερεις? παμε βολτα να το δεις. μπορει να μην ειναι αυτο. καλα οκ.

μετα απο 5 λεπτα βολτας. πρεπει να αλαξουμε και το συνχροναιζ. εκει αρχισα να γελαω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε πρωι και το πηρες απογευμα???Τα βαλανε ολα σωστα σε τοσο λιγο χρονο???? :whistling::D :D :D :D

Τον νου σου Πανο........

Link to comment
Share on other sites

δεν μπηκε την ιδια μερα που "βρηκαν" το προβλημα!

περιμενα 10 μερες να ερθει το ανταλακτικο και πηγα μια μερα 8 το πρωι και μου ειπαν να παω να το παρω αργα απογευμα.

τελικα πηγα το επομενο πρωι γιατι δεν μπορουσα.

ολα οκ ειναι απλα εχω ατομο μεσα στο service του dealer που το παω ισως γιαυτο ηταν αρκετα γρηγορη η αλλαγη :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.