Jump to content
Guest chp

Vw Polo 2009: Μεγαλώνοντας θα γίνει Golf!

Recommended Posts

Με πρόλαβες για μία εβδομάδα άτιμε!

16 μερες μετα... 26 28 δεκ καπου εκει βαριεμαι να δω τα χαρτια για να πω την αληθεια...απο τελος δεκ παραδοση τελος μαρτη?( για να μην πω μετα το πασχα επειδη ειναι κ κατι αργειες εκει μεσα...)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη επίσημα, αλλά τώρα τελευταία λέγεται ότι θα είναι 700¤ πιο ακριβό από το 1.400.

Είναι σίγουρα ακριβως 700€ πιο ακριβο απο το 1.4. Ολα τα άλλα εξτρα είναι ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα ακριβως 700¤ πιο ακριβο απο το 1.4. Ολα τα άλλα εξτρα είναι ίδια!

dld ακομα δεν υπαρχει ηλιοροφη σαν εξτρα....

οταν λεσ ειναι σιγουρο ρωτησες κ στο ειπαν επισημα απο αντιπροσωπεια??

Link to comment
Share on other sites

dld ακομα δεν υπαρχει ηλιοροφη σαν εξτρα....

οταν λεσ ειναι σιγουρο ρωτησες κ στο ειπαν επισημα απο αντιπροσωπεια??

Περιμενω το αμαξι σε 2 βδομαδες και ξερω την τελικη τιμη.

Απο αντιπροσωπεια εννοείται το ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι έτσι είναι επιβεβαιωμένο για την τιμή. Για όσους ενδιαφέρονται κοιτάχτε κι εδώ για να διασταυρώσετε:

http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=14394&start=870#p1762080

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρει κάποιος πόσα πραγματικά άλογα είναι ο 1,4. Εχω διαβάσει κάτι για 92 στο autotriti.gr σε ένα άρθρο.

thanks!

για 85 ξέρω, το autotriti λέει διαφορα.. και τον 1.2 TSI τον δυναμομετρησε 121 άλογα! και ποσα αλλα, το leon το 160άρι πχ του δίνει +30 άλογα.. τι να σου πω τώρα τι ισχύει και τι δεν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η δυναμομέτρηση που κάνουν συνήθως (αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας με διορθώσει) στις μηχανές και προφανώς το ίδιο πρέπει να ισχύει και στα αυτοκίνητα είναι για 2 περιπτώσεις. Για τα άλογα που βγαίνουν στον τροχό και τα άλογα που βγάζει η μηχανή. Οπότε είναι λογικό στο τροχό το 1.4 να βγάζει 85 και στη μηχανή να βγάζει γύρω στα 92, όπως λένε και στο άρθρο. Το ίδιο ισχύει και στον TSI και σε όλους ανεξαιρέτως τους κινητήρες.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η δυναμομέτρηση που κάνουν συνήθως (αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας με διορθώσει) στις μηχανές και προφανώς το ίδιο πρέπει να ισχύει και στα αυτοκίνητα είναι για 2 περιπτώσεις. Για τα άλογα που βγαίνουν στον τροχό και τα άλογα που βγάζει η μηχανή. Οπότε είναι λογικό στο τροχό το 1.4 να βγάζει 85 και στη μηχανή να βγάζει γύρω στα 92, όπως λένε και στο άρθρο. Το ίδιο ισχύει και στον TSI και σε όλους ανεξαιρέτως τους κινητήρες.

σωστός αλλα βεβαια το autotriti δεν διευκρινίζει αν η ισχύς που δίνει από την δυναμομέτρηση είναι στον στρόφαλο η στον τροχό για να ξέρουμε τι γίνεται. λογικά όμως θα πρέπει να είναι στον στρόφαλο (όπως οι εργοστασιακές δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Η απωλειες μεταξυ στροφαλλου - τροχου ειναι περιπου 18%. Αν ακολουθεί την "λογική" των TSI κινητήρων της VW θα ειναι καπώς πιο δυνατό απ οτι δηλώνει η μαμα εταιρία. Τωρα το Autotriti δεν θα το χαρακτήριζα αξιόπιστο περιοδικό, οποτε μην εχετε και πολύ εμπιστοσύνη σε αυτά που γράφει, ποσο μαλλον στις δυναμομετρήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχει πάρει κάποιος σίγουρα δεν είναι εδώ στο forum, γιατί σίγουρα θα το είχε ήδη δηλώσει με τυμπανοκρουσίες... Τουλάχιστον όταν με το καλό το πάρω εγώ αυτό θα κάνω :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχει πάρει κάποιος σίγουρα δεν είναι εδώ στο forum, γιατί σίγουρα θα το είχε ήδη δηλώσει με τυμπανοκρουσίες... Τουλάχιστον όταν με το καλό το πάρω εγώ αυτό θα κάνω :p.

νομιζω εσυ θα το παρεις σχεδον πρωτος ε? αν θυμαμαι καλα... εμενα μου ειπε οτι ειναι στο πλοιο κ ερχεται...μεσω αστα να πανε...γερμανια αγγλια ισπανια κτλ...κυπρο κ τελευταιοσ σταθμος ελλαδα..15 μαρτιου max θα το εχω ΛΕΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ζώα είναι; Κύπρος είναι πιο μακριά από Ελλάδα και το πάνε εκεί πρώτα;

Εχεις pm... :nea:

Μα καλά ζώα είναι; Κύπρος είναι πιο μακριά από Ελλάδα και το πάνε εκεί πρώτα;

Εχεις pm... :baby:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια ενημερωθηκα οτι το αμαξι δεν θα το εχω αυτες τις μερες οπως μου ειπαν στην αρχη αλλα γυρω στις 15 Μαρτίου! Αλλα μέχρι τότε πιστεύω θα μας παρουσιάσουν και άλλη καθυστέρηση... Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και με ενημέρωσαν πως θα το έχω 25 Μαρτίου, συν πλην 2 μέρες (μάλλον στο συν με κόβω). ¶ντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και με ενημέρωσαν πως θα το έχω 25 Μαρτίου, συν πλην 2 μέρες (μάλλον στο συν με κόβω). ¶ντε να δούμε!

τι εγινε με το ιδιο πλοιο ηρθανε προφανως ε? τα ιδια κ σε μενα..με πηραν σημερα...αυριο υπογραφουμε κ παρακαλαμε να δουλευουν οι τελωνειακοι....ουφ....σου ειπε ποσες μερες θελει στο τελωνειο??

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μου είπε πόσες μέρες και δεν τον ρώτησα :/. Τι εννοείς όμως με το "υπογράφετε"; Αποπληρώνετε το αυτοκίνητο και το περιμένετε; Αν εννοείς αυτό, εγώ αν δεν το τσεκάρω πρώτα να δω πως και τι δεν τους δίνω δεκάρα τσακιστή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.