Jump to content
D1g1taL

1.8T 20V Agu Σε Golf 3

Recommended Posts

Καλησπέρα! Να μπω κατευθειαν στο θέμα, θέλω να βάλω στο 3αρακι μου ενα 1.8Τ 20v απο golf 4! Υπάρχει κάποιος που ξέρει συνεργείο να αναλάβει το project??? Θέλω επίσης να ρωτήσω αν θα περνάει ΚΤΕΟ το αμάξι μετα μιάς και το μοτερ ειναι παλι vw.. Επίσης θέλω να επισημάνω οτι θέλω ναλλάξω μοτερ,αναρτήσεις,άκρα(να γίνει 5μπούλονο) φρένα και οτι λοιπά απαραίτητα...

Edited by D1g1taL
Link to comment
Share on other sites

Νατος ο Λαζαρος!

βαλε ενα Vr6 να εισαι κομπλε και ασε τα 20vt

αν θες σιγουρα 1.8t ψαξε για AGU κινητηρα.

αν το δηλωσεις θα περνας κανονοικα κτεο. αν υπαρχει αναλογη μετατρωπη πληρωνεις 300ευρο

αν οχι 800 για να ανοιξεις φακελο.

δεν ξερω ομως τι γινεται στην περιπτωση του 20vt μιας και δεν βγηκε με αυτο το μοτερ.

θα ψαξω να βρω καποια λινκ που μου εδωσαν τα παιδια γιατι ειμαι και εγω σε φαση μετατρωπης του tsi σε gti k04 setup

και θα στα ποσταρω εδω. παρε με και τηλ αμα θες Λαζαρε το ιδιο τηλ εχω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι VR6 ρε φίλε πολλά τα κυβικά... Έχω βρεί κάτι μετατροπές έτοιμες με AGU αλλά πρεπει να βρώ και συνεργείο να τα φορτώσει και να συμπληρώσει με άλλα.. Το σπάσιμο μου είναι οτι πάνω στην μετατροπή θα μου φύγει και αλλο 1χιλιάρικο για ζαντολάστιχα γιατί θα γίνει 5μπουλονο... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Οχι VR6 ρε φίλε πολλά τα κυβικά... Έχω βρεί κάτι μετατροπές έτοιμες με AGU αλλά πρεπει να βρώ και συνεργείο να τα φορτώσει και να συμπληρώσει με άλλα.. Το σπάσιμο μου είναι οτι πάνω στην μετατροπή θα μου φύγει και αλλο 1χιλιάρικο για ζαντολάστιχα γιατί θα γίνει 5μπουλονο... :pardon:

Τριποτσερης στο Γαλατσι εκει που εκανα και εγω τη μετατροπη μου σε 20vt στο 2αρι μου...Εχει κανει και σε 3αρια παρα πολλες μετατροπες!Υπολογιζε 4000-6000 ευρω κομπλε αναλογα το τι 8ες!Αν θες τηλεφωνο κτλπ πες μου αλλα ειναι διακοπες τωρα!Απο Σεπτεμβρη..

Link to comment
Share on other sites

Τριποτσερης στο Γαλατσι εκει που εκανα και εγω τη μετατροπη μου σε 20vt στο 2αρι μου...Εχει κανει και σε 3αρια παρα πολλες μετατροπες!Υπολογιζε 4000-6000 ευρω κομπλε αναλογα το τι 8ες!Αν θες τηλεφωνο κτλπ πες μου αλλα ειναι διακοπες τωρα!Απο Σεπτεμβρη..

Στείλε μου σε πμ αν μπορείς το τηλέφωνο του, έχω δει ένα 3άρι με s3 μοτέρ από αυτόν νομίζω! Ας είναι και 6.5 χιλιάρικα αρκεί να μας τα κάνει σε δόσεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με γνώση στον 1.8Τ 20v AUG να μου πεί πως θα γίνει καμια 200αρα στον τροχό με απροβλημάτιστο μοτέρ?

με full πρώτο στάδιο θα είσαι κομπλέ...φ.π.ε. ιντερκουλερ+ κάτι άλλα ψιλά

Link to comment
Share on other sites

Φιλτρο-προγραμμα εξατμιση πας 200 τροχο πανευκολα...Εχεις πμ το τηλ του Τριποτσερη!Υπαρχει ενα κοκκινο 3αρι που λες το οποιο ειναι πανω απο 400 αλογα δικο του!

Link to comment
Share on other sites

Το GL είναι, το έχω φέρει απο γερμανία, είναι 1.6 8v και έχει μεγαλύτερα φρένα μπροστα αλλά δεν έχει δισκόφρενα πίσω.. (κ κατι άλλες μικροδιαφορές εμφανισιακές)

Edited by D1g1taL
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ 1,8Τ ΣΕ ΜΚ3 ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ !!!

ΤΟ ΜΚ3 GT ΜΟΥ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ !!!

ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.