Jump to content
kentavrosr

Vw Golf Gti Or Alfa Romeo Giulietta Qv ?

  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για την 170 αρα ...που οδηγησα ...

1)Κιβωτιο Λουκουμι

2)Τιμονι με απιστευτη εξωμοιωση υδραυλικου

3) ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Υπεροχες βελουδινες ακριβεις...Απιστευτες !

4)Υπερ υπερ γραμμικο μοτερι ....κανενα ξεσπασμα... και ειναι 100 κιλα παραπανω απο τα Golf και λιγο μεγαλυτερη νομιζω.

5)Δεν εχεις την εντυπωση οτι φρεναρει και στριβει καλα....Οντως φρεναρει πολυ καλα και στριβει πολυ πολυ καλα.

Οποτε η qv που ειναι ενα κλικ πανω σε ολα νομιζω δεν χρειαζεται καμια σκεψη να ριξω εκει εναν ψηφο . Απλα οπως ειπαν και ολοι που την ειδα....Δυστηχως Αργισε ΠΟΛΥ να βγει ,ειναι λιγο βαρια . Κατα τα αλλα...με λιγη προσπαθεια απο μερους σου στο δεξι πενταλ και στροφες μπροστα ...σου δινει να καταλαβεις οτι οντως εχει λιγακι υλη των ονειρων μεσα της...αν και αποστειρωμενη !

Τα ηλεκτρονικα να πω οτι δεν επαιμβαινουν οπως στα δικα μας....ειναι κοιμησμενα !!! Και η ευχαριστηση ειναι μεγαλη .

Link to comment
Share on other sites

Για την 170 αρα ...που οδηγησα ...

1)Κιβωτιο Λουκουμι

2)Τιμονι με απιστευτη εξωμοιωση υδραυλικου

3) ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ Υπεροχες βελουδινες ακριβεις...Απιστευτες !

4)Υπερ υπερ γραμμικο μοτερι ....κανενα ξεσπασμα... και ειναι 100 κιλα παραπανω απο τα Golf και λιγο μεγαλυτερη νομιζω.

5)Δεν εχεις την εντυπωση οτι φρεναρει και στριβει καλα....Οντως φρεναρει πολυ καλα και στριβει πολυ πολυ καλα.

Οποτε η qv που ειναι ενα κλικ πανω σε ολα νομιζω δεν χρειαζεται καμια σκεψη να ριξω εκει εναν ψηφο . Απλα οπως ειπαν και ολοι που την ειδα....Δυστηχως Αργισε ΠΟΛΥ να βγει ,ειναι λιγο βαρια . Κατα τα αλλα...με λιγη προσπαθεια απο μερους σου στο δεξι πενταλ και στροφες μπροστα ...σου δινει να καταλαβεις οτι οντως εχει λιγακι υλη των ονειρων μεσα της...αν και αποστειρωμενη !

Τα ηλεκτρονικα να πω οτι δεν επαιμβαινουν οπως στα δικα μας....ειναι κοιμησμενα !!! Και η ευχαριστηση ειναι μεγαλη .

Mηπως ομως χωρις να θελω να μειωσω τις alfa θα βγαζει προβληματα εχοντας δοσει καποιος τοσα χρηματα?βεβαια γνωριζω και πολλες περιπτωσεις vw που βγαζουν προβληματα!Εκτος των αλλων συμφερει και στα τελη καθως μεχρι τα 1929κ.εκ ειναι 184ε αν και στα καινουργια απο το 2011 θα μετρουν οι ρυποι και οχι τα κ.εκ

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ομως χωρις να θελω να μειωσω τις alfa θα βγαζει προβληματα εχοντας δοσει καποιος τοσα χρηματα?βεβαια γνωριζω και πολλες περιπτωσεις vw που βγαζουν προβληματα!Εκτος των αλλων συμφερει και στα τελη καθως μεχρι τα 1929κ.εκ ειναι 184ε αν και στα καινουργια απο το 2011 θα μετρουν οι ρυποι και οχι τα κ.εκ

Ακομη και ετσι να γινουν απο το λιγο που ψαχτηκα στο διαδυκτυο προκειται για ενα οικολογικο μοτερ!

Επισης προβληματα μεχρι στιγμης ειναι ανυπαρκτα....

Οπως επισης και με 1.4...

Ο ομιλος εχει μαθει πλεον νομιζω που να εστιαζει χωρις να παραμελει κατι αλλο...

alfa romeo...απλα και μονο για το σημα! :good:

Forza Italia!

Link to comment
Share on other sites

Ποια προβληματα ? Μιλαμε για νεα γενια ...Και αν κρινω απο τα Mito ...θα ειναι ενα αξιοπιστο τουρμπατο αυτοκινητο. Εξαλου Vw ειμαστε ...μην μιλαμε για σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου .

Κιβωτιο-φρενα-αναρτηση-τιμονι- =Απλα κορυφαια αποδοση(σε σχεση με το μετριο σασμαν-τιμονι του golf) και με ευδιακριτο χαρακτηρα κατι που δεν εχει το golf

Αξιοπιστια ? Θα δειξει ...(Το προβλημα με τα πενταλ γκαζιου και το πλαστικο εξαρτημα συνδεσμου λυθηκε...για οσους παρακολουθουν το θεμα της Ιουλιετας.)

Ασφαλεια ?=Εξαιρετικη

Υλικα εσωτερικου 1-2 κλικ κατω απο του Golf οπως και η ηχομονωση ειναι λιγο ποιο θορυβωδεις στο κυλισμα απο το Golf .

Εγω ενα θα πω ...και αναφερομαι στην εκδοση 170 την ποιο πλουσια με σπορ πακετο . Εμπαινα με 150 σε στροφες στην εθνικη και ενιωθα λες και οδηγουσα Clio RS Sport και στην πολη στις λακουβες λες και ειχα citroen c6..απλα δεν τις ενιωθες ! Οδηγηστε το επιμενω... η αναρτηση του ειναι κορυφαια.

Πριν πουμε οτιδηποτε για ενα αυτοκινητο καλυτερα να το οδηγησουμε αρκετα χιλιομετρα και με πολλους τροπους.

Προσωπικα βρηκα το κιβωτιο και την αναρτηση των ονειρων μου σε αυτη την κατηγορια οχηματων ...20-35χιλ ευρω

Η εκδοση qv ειναι 1κλικ πανω στην οδηγηση απο την εκδοση που οδηγησα εγω . Τωρα για την αξιοπιστια ...ειναι ενα αυτοκινητο με αυξημενη συντηρηση ... εφοσον το προσεχεις ...θα σε προσεξει . Παντως αργησε ...

Link to comment
Share on other sites

Ποια προβληματα ? Μιλαμε για νεα γενια ...Και αν κρινω απο τα Mito ...θα ειναι ενα αξιοπιστο τουρμπατο αυτοκινητο. Εξαλου Vw ειμαστε ...μην μιλαμε για σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου .

Κιβωτιο-φρενα-αναρτηση-τιμονι- =Απλα κορυφαια αποδοση(σε σχεση με το μετριο σασμαν-τιμονι του golf) και με ευδιακριτο χαρακτηρα κατι που δεν εχει το golf

Αξιοπιστια ? Θα δειξει ...(Το προβλημα με τα πενταλ γκαζιου και το πλαστικο εξαρτημα συνδεσμου λυθηκε...για οσους παρακολουθουν το θεμα της Ιουλιετας.)

Ασφαλεια ?=Εξαιρετικη

Υλικα εσωτερικου 1-2 κλικ κατω απο του Golf οπως και η ηχομονωση ειναι λιγο ποιο θορυβωδεις στο κυλισμα απο το Golf .

Εγω ενα θα πω ...και αναφερομαι στην εκδοση 170 την ποιο πλουσια με σπορ πακετο . Εμπαινα με 150 σε στροφες στην εθνικη και ενιωθα λες και οδηγουσα Clio RS Sport και στην πολη στις λακουβες λες και ειχα citroen c6..απλα δεν τις ενιωθες ! Οδηγηστε το επιμενω... η αναρτηση του ειναι κορυφαια.

Πριν πουμε οτιδηποτε για ενα αυτοκινητο καλυτερα να το οδηγησουμε αρκετα χιλιομετρα και με πολλους τροπους.

Προσωπικα βρηκα το κιβωτιο και την αναρτηση των ονειρων μου σε αυτη την κατηγορια οχηματων ...20-35χιλ ευρω

Η εκδοση qv ειναι 1κλικ πανω στην οδηγηση απο την εκδοση που οδηγησα εγω . Τωρα για την αξιοπιστια ...ειναι ενα αυτοκινητο με αυξημενη συντηρηση ... εφοσον το προσεχεις ...θα σε προσεξει . Παντως αργησε ...

Ποτέ δεν είναι αργά.....

Πούλα το golf και πάρε την Alfa......

..... να γλυτώσεις και από τα προβλήματα!!! :good:

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.. εγω δεν θα το επερνα για κανενα λογο.

δεν μου αρεσει καθολου. μπροστα ειναι σαν το μιτο δλδ εμετικο και πισω απλα αδιαφορο.

γουστα ειναι αυτα. gti απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Με τετοιες τιμες μεταπωλησης πλεον ...ουτε το σκεφτομαι .Εξαλου αλλαξα το μισο αυτοκινητο στην εγυηση με τις νεες εκδοσεις ανταλλακτικων οποτε...ελπιζω σε μια ποιο ήσυχη συμβίωσή πλεον! :good: Και εαν ξερεις και την περιπτωση μου ...ουκ ολιγα τραβηξα.

Επισης το οτι η Ιουλιετα ειναι το ποιο ασφαλες πλεον αν και σχεδιασμενο εδω και αρκετα χρονακια ...λεει λιγα πραγματα οτι ειναι ενα πολυ αξιο αυτοκινητο.

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Η αντικειμενικοτητα μεσα στο VWclub οπως και στο alfisti δεν προκειται να φανει...

Ας μην κρυβομαστε...

Ειναι τα 2 κορυφαια αμαξια κατ'εμε....και θα φανει με τον χρονο...

Οχι παντως με κριτιριο τις πωλησεις διοτι το gti το παιρνουν και καπως πιο ηλικιωμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τα 2 ειναι κορυφαια ...δε τιθεται θεμα ... ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ απευθυνομενα σε οικονομκα ανετους . Εκεινους που αγοραζαν πριν 1-2 χρονια Α4 και Α5 ...δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

ολοι γνωριζουν οτι δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος σε αυτην την συγκριση μιας και ξερουν οτι ειμαι αλφιστη μεχρι κοκκαλο δεν με νοιaζει τι ειναι το gti..εχω gti...ψηφιζω alfa...οι γερμαναραδες θα κανουν χρονια να φτασουν τα αλφα..τελος..οσο για το αν θα την επερνα μακαρι να μπορουσα να το πουλησω αυριο το gti και να επερνα την qv.

Link to comment
Share on other sites

Η αντικειμενικοτητα μεσα στο VWclub οπως και στο alfisti δεν προκειται να φανει...

Ας μην κρυβομαστε...

Ειναι τα 2 κορυφαια αμαξια κατ'εμε....και θα φανει με τον χρονο...

Οχι παντως με κριτιριο τις πωλησεις διοτι το gti το παιρνουν και καπως πιο ηλικιωμενοι!

τα κορυφαια αμαξια πρεπει να κρυβουν και ιστορια - εξελιξη πισω τους οχι μονο μυθους και ιστοριες με πρασινα αλογα , προσωπικα κοιτωντας πισω βλεπω μονο .......GOLF 1 . GOLF 2 . GOLF 3 . GOLF 4 GOLF 5 GOLF 6 και να κολησεις και τα 3 μαγικα γραμματακια GTI που εχουν και καποιο βαρος παιζουμε αλλου ........για την ωρα ψηφιζω απλα και μονο golf το οποιο το αγοραζεις με κλειστα ματια χωρις να κανεις εστω και 1 test drive ( οπως εκανα και εγω σαν το πρωτο μου αμαξι ) ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η ιταλιδα και ταχυτατη!!!αν ειναι και γερμανικα αξιοπιστη μια χαρα ερωμενη την βρισκω!!

Link to comment
Share on other sites

ολοι γνωριζουν οτι δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος σε αυτην την συγκριση μιας και ξερουν οτι ειμαι αλφιστη μεχρι κοκκαλο δεν με νοιaζει τι ειναι το gti..εχω gti...ψηφιζω alfa...οι γερμαναραδες θα κανουν χρονια να φτασουν τα αλφα..τελος..οσο για το αν θα την επερνα μακαρι να μπορουσα να το πουλησω αυριο το gti και να επερνα την qv.

Kρυμενος alfisti και εσυ???

Ελα εχω μια παλια ιταλιδα!!!!

Γεια σου ρε αδερφε!

Link to comment
Share on other sites

Και για να πω κατι ετσι για την ιστορια...Το ατομο που πηρε το αμαξι που οδηγησα ειναι κατοχος Golf 3-4-5gti-s3(2008)-6gti και αν μη τι αλλο μετραει για μενα αυτα τα λιγα λογια που μου ειπε .

Link to comment
Share on other sites

Οτι οι Alfa Romeo εχουν βελτιωθει σε σχεση με το παρελθον ειναι γεγονος.Ομως καθαρα να το δει κανεις συνολικα σαν πακετο υστερει απεναντι στο Golf.Η ποιοτητα κυλισης του Golf ειναι απλα σεμιναριο για την κατηγορια,η ποιοτητα εσωτερικου συγκρινεται με αμαξια μεγαλυτερης κατηγοριας.Απο εκει και περα ποιοτητα λαμαρινας-κατασκευης,μεταπωληση δεν μπαινω καν στην διαδικασια να συγκρινω.Το μονο θετικο που βρισκω στους ιταλους και στην περιτπωση στην...τζουλια ειναι σχεδιασμος και ισως πιο παιχνιδιαρα,αλλα ρε παιδια αυτη η μαρκα(alfa) ειναι οροσημο της βλαβης οπως και να το κανουμε,και το group vag εχει τα προβληματα του αλλα σαν την alfa romeo δεν ειναι καμια μαρκα.Ειχε ο ξαδερφος μου την 147 και την κρατησε μολις 2 μηνες για ευνοητους λογους....μολις του κανω κουβεντα για αλφα μου λεει μια κουβεντα μονο...ΜΑΚΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι και μενα αν με ρωτησεις για το γκολφ μακρια θα σου πω τι να λεει αυτο??εχουν περασει απο την οικογενια φιατ 132 αλφα 164 v6 turbo αλφα gtv v6 turbo maseratti quattroporte κανενα προβλημα και για ποιοτητα κυλησης μην συγκρινεισ τωρα τον ιταλο με τον γερμαναρα..μην τα ισοπεδονουμε ολα βρε παιδια επειδη εχουμε γκολφ ελεος δλδ..οσοι εχετε αποψη εκ των εσω να την δεχτω αλλα ψεμματα και αρλουμπες του κεφαλιου δεν δεχομαι...σε προκαλω αυριο να κανεις τεστ ντραιβ την ιουλιεττα και ελα να μου πεισ αν αυτο το εργο τεχνης εχει σχεση με τους κουβαδες μας...οδηγα ακομα και ενα 159 και μετα οδηγα ενα πασατ..πρεπει να εχουμε αποψη για ολα να μην ειμαστε μηδενιστες..και αφου ειχε και ο αδερφος σου 147 μην μου πεισ οτι στο γκολφακι σου νιωθεις καλυτερα οταν στριβεις!!προσεξε τι θα μου πεις!!εχω gti dsg στημενο και εχω οδηγησει και την 147 1,6τ.spark οχι κανενα τεραs gta..θελουμε πολλα ψωμακια ακομα για να μπορεσουμε να συγκριθουμε τουλαχιστων στην οδικη συμπεριφορα με τα αντοιστιχα ιταλικα!!και απο ποιοτητα εσωτερικου επεισης ειναι πολυ καλυτερα..κοιτα τα πλαστικα του κατω τμηματος απο το γλκολφακι μας..σε μενα ακομα φενεται η ταμπελα της φαγε απο τα ανακυκλομενα πλαστικα κεσεδακια γιαουρτιου που ειναι φτιαγμενα τα πλαστικα.ποιοτητα μονο το γκολφ 4 ειχε στο εσωτερικο απο κει και επειτα μια μαλακη επενδυση στο πανω μερος και απο καντο χιουνταη..ειπα να μην το ανοιξω το ριμαδι μου αλλα με προκαλειτε παλιοπαιδα!!χαχα new_iloveyou.gif

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Ane αν θελεις ανταλλαζω (με βαρια καρδια) ενα Alfa 33gt μονο 350000 χιλιομετρα για το GTi σου +1000 ευρω να μου δωσεις για ψυχικη οδυνη. sillyhorse1rb5.gif ΕΔΙΤ. Boxer!! παρακαλω...

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ane γελιο προκαλεις με αυτα που λες για ποιοτητα κυλισης και ποιοτητα κατασκευης υπερ των ιταλων....Α και καλυτερα που οι γερμανοι οπως λες δεν φτανουν τους ιταλους...γιατι θα ειχε απογοητευθει πολυς κοσμος...Σιγα μην κατσω να συγκρινω τωρα Ιταλο με Γερμανο.Αν γουσταρεις οπως λες να πουλησεις τον κουβα σου και να παρεις alfa γουστο σου και καπελο σου.Λοιπον ο ξαδερφος μου ειχε την 147 1.6 και σε 2 μηνες ειχες τα εξης....σκουρια απο κατω ολη η εξατμιση,μπαταρια γιοκ(2 μηνων αμαξι!!)αλλαξε ψυγειο και το κορυφαιο.....πλακετα εγκεφαλου..τα οποια τα καλυψε ολα η εγγυσηση.Αυτα βεβαια ολα απο το μυαλο μου τα βγαζω οπως λες οπως και οσοι ηταν κατοχοι Alfa,τα εβλεπαν στον υπνο τους μαλλον οπως ο ξαδερφος μου,που αγανακτησετην σουταρε και πηρε μια bmw 316 coupe μεταχειρισμενη και κοιματατε τα βραδια...Α και μια συμβουλη επειδη ειχαμε ενα fiat regata 100 στην οικογενεια και το ειχαμε 20 χρονια και το ξεζουμισαμε χωρις να βγαλει κιχ,αμα θες ιταλικο παρε fiat ειναι πιο αξιοπιστη 100% απο τις κουορε σπορτιβο.......

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαρινο..μια πλακετα μια μπαταρια και ενα ψυγειο ειναι τριχες μπροστα σε αυτα που βγαζουν οι τσι..συγχρονιζε 2ας,τουρμπινες,σε γτι φιλος κανει προσπεραση και πανω στην προσπερασει παταει συμπλεκτη να βαλει 4η..και ο συμπλεκτης εμεινε μεσα...πηγε να σκοτωθει ο ανθρωπος σε επαρχιακο δικτυο τελευταια στιγμη γλυτωνει απο την μετοπικη.για να μην πω για εκκεντροφορους που λιωνουν α-β κλπ ποτηρακια αντλιας κακο συστημα διαχειρησεισ καυσιμου,σφαλαματα βλαβες αισθητηρωνπλαστικα που ξεφτιζουν δερματα που μενουν οι μπογιες στο χερι..ναι ανετα το δινω για να παρω αλφα ρομεο ανετοτατα!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μαρινο..μια πλακετα μια μπαταρια και ενα ψυγειο ειναι τριχες μπροστα σε αυτα που βγαζουν οι τσι..συγχρονιζε 2ας,τουρμπινες,σε γτι φιλος κανει προσπεραση και πανω στην προσπερασει παταει συμπλεκτη να βαλει 4η..και ο συμπλεκτης εμεινε μεσα...πηγε να σκοτωθει ο ανθρωπος σε επαρχιακο δικτυο τελευταια στιγμη γλυτωνει απο την μετοπικη.για να μην πω για εκκεντροφορους που λιωνουν α-β κλπ ποτηρακια αντλιας κακο συστημα διαχειρησεισ καυσιμου,σφαλαματα βλαβες αισθητηρωνπλαστικα που ξεφτιζουν δερματα που μενουν οι μπογιες στο χερι..ναι ανετα το δινω για να παρω αλφα ρομεο ανετοτατα!!

Η προταση μου ποιο πανω ισχυει!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που λες δεν ειναι φυσιολογικο....η σκουρια και κυριως στην εξατμιση δεν προηλθε εξαιτιας της alfa.

Οπως και να χει.....η alfa romeo χαλασε το ονομα της νομιζω απο το alfa romeo 33 (Ι & ακομη χειροτερα το ΙΙ),155, και απο την 147,τις πρωτες που ειχανε βγαλει καποια προβληματα.

Τωρα και για την μπαταρια μπορω να πω οτι ητανε η κακια στιγμη...και οποιοσδηποτε εχει μια σχετικη γνωση με αυτοκινητα δεν ριχνει το βαρος στην alfa romeo σε αυτην την περιπτωση.

Αλλα αν παρουμε μια νεα γενια???px Μιτο...

Υπαρχει κατι???

Και μιας που εφερες το παραδειγμα με την bmw ....ρωτα λιγακι ποσα bmw παραπονιουνται για καταναλωση λαδιου(αλλα μονο τα alfa ειναι φριτεζες ΠΑΝΤΑ!)

Επισης mini cooper s/207gt.rallye.RC(bmw ομιλος μοτερ),για ρωτα το γνωστα cold start issue,επισης το προβλημα με τον τεντοτηρα-γλυσιερα-καδενα που φαγονοτανε σε 5000κμ...

Επισης προβλημα με top mounts,επισης προβλημα με πισω συνδεσμους στα mini cooper...και το αμαξι εκανε σαν να ητανε αγροτικο.Ειμαι γραμενος σε παρα πολλα foroum...επειδη μ αρεσει ο χωρος του αυτοκινητου....στεναχωριεμαι οταν βλεπω οποιοδηποτε αυτοκινητο να χαλαει...αλλα αυτη ειναι η αληθεια...

Και ολα αυτα εξω απο το foroum Μας.....για να δουμε και εδω μεσα ποσα προβληματα υπαρχουν...

Μην ξεχναμε τα γνωστα tsi,τα πρωτα gt τι εκαναν???το θεμα με τις βαλβιδες???με τις σκαστρες???

Ας κοιταξουνε οι Γερμανοι να διορθωσουνε καποια τετοια χαζοπροβληματα ατελειας και μετα ας κρινουν τους αλλους.

Σε λιγο θα μας κανετε να υιοθετησουμε την λογικη του παππου και της γιαγιας:

"-Καλοριζικο το αμαξι παιδουλι μου...

-Ευχαριστω παππου....

-Αααααα καλα 2 πορτες εχει???(1ο σκαλωμα)

-Ναι παππου,σιγα μην επαιρνα με 4...παντρεμενος ειμαι???

-Εεεεεεε......αμαξι με 2 πορτες...δεν ειναι αμαξι!!!

-Τι μαρκα ειναι???(αποδεκτες απαντησεις μονο bmw και mercendes)

-Vw/opel/fiat/.....

-εεε.......αντε καλοριζικο και να προσεχεις....ειναι ελαφρυ τουτο εδω!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ane σου ξαναλεω και ο ομιλος vag εχει προβληματα αλλα το στεμα το εχουν οι Alfa Romeo με διαφορα.Αν θεωρεις τις Αλφα ρομεο αξιοπιστες και γενικα πιο λιγο προβληματικες απο τα vw παω πασο,αλλωστε σεβαστη ειναι η αποψη του καθενως.Τα golf ειναι 1000αδες παραπανω απο τις αντιστοιχες αλφα ρομεο και ειναι λογικο οταν μιλαμε για μεγαλο αριθμο αυτοκινητων,να υπαρχουν και περισσοτεροι ανθρωποι που υα μιλανε για προβληματα, και να φαινεται ενα μοντελο οτι εχει πολλα προβληματα.Στην ουσια τα golf(tsi) ειχαν προβλημα με το συχρονιζε και ν75( το μεγαλυτερο ποσοστο),τωρα τα αλλα που λες για σφαλματα στο καντραν,χειρολαβες και δερματα που ξεφτυζουν ειναι για παιδακια.Αλλωστε ακομη και σε αυτα οι ιταλοι κανουν παρτυ...και φαινονται λιγα μπροστα στα αλλα που εμφανιζουν.Απο εκει και περα οτι ειναι κουκλες τα πιο πολλα μοντελα τους αυτο δεν χωρα αμφιβολια,ευχομαι να παρεις αυτο που πραγματικα θες και να το χαρεις.

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

μην σκοτωνομαστε σε λαικα διακστηρια ο χρονος θα δειξει ,θα ημαστε ολοι εδω ελπιζω σε 3 χρονακια να σηζηταμε για τα προβληματα των νεω alfa ( αν εχουν ) .Ας μην ξεχναμε τι γραφονταν και λεγονταν για τον νεο tsi οταν βγηκε και σαν κινητηρας χρονιας παρακαλω με τερας ανοχης και αντοχης πλεον πλασαρετε σε παρα πολλα μοντελα και εταιρειες .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.