Jump to content
kentavrosr

Vw Golf Gti Or Alfa Romeo Giulietta Qv ?

  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παντα οι ιταλακιδες και δε οι alfisti νομιζουν οτι ειναι οι πηδηχταραδες της ασφαλτου,και οτι τα alfa romeo δεν ειναι απλα αυτοκινητα οπως ολα τα αλλα που σε πανε απλα στον προορισμο σου.Κατα 90% τις ιδιες μλκιες λενε ολοι τους και βγαζουν κομπλεξ αβερτα με τα γερμανικα.Τα Alfa Romeo ηταν μονο την δεκαετια του 70-80 που ξεχωριζαν πραγματικα καποια μοντελα τους και προσφεραν απολαυση.Οι σημερινες Alfa αν και εχουν κανει καποια θετικα βηματα προς το καλυτερο,εμφανισιακα προσωπικα δεν μου αρεσουν και συνολικα σαν αμαξια δεν δικιολογουν την τιμη τους ,ειδικα στο εσωτερικο τους φωναζουν απο μακρια οτι ειναι Fiat.

Αυτό είναι ένα απο τα comment που κάνει μπαμ ότι βγάζει κόμπλεξ, αυτά περί πηδηχταράδων αλφιστι μόνο να με κάνουν να γελάσω μπορώ. Τεσπα, βλέπω ότι σε αυτό το φορυμ δεν υπάρχει αντικειμενικότητα αλλά αντίθετα υπάρχει έντονη εμπάθεια προς μια μάρκα και ένα συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό, οπότε άσκοπη είναι η κάθε συζήτηση.

Καλό σας βράδυ

Υ.Γ. έλα μια βόλτα απο Θεσσαλονίκη - Καβάλα - Σέρρες - Δράμα, και μετά μου λες και τι συμπεριφορά έχουν οι Vagites όταν βλέπουν Ιταλικό που κολλάνε 5 εκατοστά απο τον προφυλακτήρα για να προκαλέσουν...

παρακαλώ ας μη λέμε αρλούμπες!

EDIT

απο το Αλφα 147 (αρκετα κατω απο τον ανταγωνισμο)

ανενημέρωτο σε βρίσκω διάβασε περιοδικά και κριτικές της εποχής και μετά έλα να μου πεις τι συμπέρασμα έβγαλες... με βάσει μια άτοπη και φυσικά μόνο και μόνο για να πούμε γνώμη κατ'εμέ, μερικές φορές αυτό είναι η αιτία να παραπληροφορηθούν αυτοί που δεν ξέρουν την ιστορία ενός οχήματος και φυσική τι θέση έχει στον ανταγωνισμό!

Μπορώ να πω κι'εγώ "eos ? πολύ κάτω στον ανταγωνισμό, απο τον επόμενο μήνα τρίζουν τα μηχανικά της οροφής" (άσχετα που ισχύει, και δεν πιστεύω να το αρνηθεί κανείς), μπορώ να πω "τιιιι; πόλο; προβληματικό, είχα και ξέρω" φυσικά τα έβγαλα απο το μυαλό μου....

και ούτε καν σκέφτηκα τα παραπάνω... γι'αυτό ας μη λέμε πράγματα απο το μυαλό μας, γιατί μπορεί να πέσουμε σε κάποιους που να ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω...

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα απο τα comment που κάνει μπαμ ότι βγάζει κόμπλεξ, αυτά περί πηδηχταράδων αλφιστι μόνο να με κάνουν να γελάσω μπορώ. Τεσπα, βλέπω ότι σε αυτό το φορυμ δεν υπάρχει αντικειμενικότητα αλλά αντίθετα υπάρχει έντονη εμπάθεια προς μια μάρκα και ένα συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό, οπότε άσκοπη είναι η κάθε συζήτηση

Γιατι ρε μεγαλε βγαζει κομπλεξ το μυνημα μου?Λεω ψεματα οτι πραγματικες αλφα ρομεο ηταν τα μοντελα δεκαετιας 70-80?Λεω ψεματα οτι οι αλφιστι εχουν μια συμπεριφορα λες και οδηγουν supercars?Κανε μια βολτα σε forum να δεις πως χαρακτηριζουν μοντελα ανταγωνισμου και με τις φρασεις τους στυλ...κουβαδες με ροδες,περιπτερα,ψυγεια με ροδες,μεταφορικα μεσα που σε πανε απο το σημειο α στο β κλπ μπουρδες.Λεω ψεματα οτι οι σημερινες ειναι πιο πολυ fiat,αλλα συνολικα εχουν κανει θετικα βηματα?Οκ αμα λεω ψεματα σε αυτα που λεω πραγματι τοτε εχω κομπλεξ.Α μπαινεις εδω μεσα με φρασεις του στυλ golf=αδιαφορο,εχθρικο,ψυχρο,ξενο...το ποιος εχει κομπλεξ ας το κρινει ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου επιτρέπεις να πω την άποψη μου σε ένα poll? αν είναι έτσι οκ...

Αναφέρομε στο άνωθεν μήνυμα σου...

Παντα οι ιταλακιδες και δε οι alfisti νομιζουν οτι ειναι οι πηδηχταραδες της ασφαλτου,και οτι τα alfa romeo δεν ειναι απλα αυτοκινητα οπως ολα τα αλλα που σε πανε απλα στον προορισμο σου.Κατα 90% τις ιδιες μλκιες λενε ολοι τους και βγαζουν κομπλεξ αβερτα με τα γερμανικα.

Σ.Σ. κατά 90% ανέφερες, τόσο μεγάλο ποσοστό ρε παιδί μου; μπράβο σου... παρακολουθείς τις κινήσεις τους βλέπω..

Γράφω σε ιταλικά forum's χρόνια τώρα και απλά αυτά που λες ουδέποτε τα έχω συναντήσει. Εκτός βέβαια αν αναφέρεσαι σε 4-5 μεμονωμένα άτομα οπότε οκ... Αλλά και εδώ τα ίδια λέγονται. Είναι βλέπεις φαύλος κύκλος... Αλλά για 10 μλκς με VW που μου έκανα μλκια δεν θα βγω και θα λέω ότι η Vagites είναι οι πηδηχταράδες, αν καταλαβαίνεις τι λέω....

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Συγνωμη τωρα...αλλα μπηκες στο vwclub να μας πεισεις οτι τα vw ειναι πατατα και τα αλφα ειναι κορυφη??? και τι περημενες να συμφωνησουν ολοι μαζι σου???

Βγες εξω και δες ποσα golf κυκλοφορανε και ποσες τσουλιετες??? 50 προς 1??? ή αν θες αλλιως δες ποσα γερμανικα θα δεις και ποσα ιταλογαλικα???

αρα ποιο θα βγαλει ποιο πολα προβληματα αυτο που πουλαει πολυ ή αυτο που δεν πουλαει???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάλαβα ότι μάλλον δεν γνωρίζεται Ελληνικά, νομίζω ότι τα γράφω σε πολύ απλά Ελληνικά της απλή καθομιλουμένης.

Δεν μπορώ να τα κάνω πιο απλά...

Διάβασε άλλη μια φορά τι γράφω και θα καταλάβεις.

Τι να πρωτό-εξηγήσω απο την αρχή πες μου;

"Μπορώ να πω κι'εγώ "eos ? πολύ κάτω στον ανταγωνισμό, απο τον επόμενο μήνα τρίζουν τα μηχανικά της οροφής" (άσχετα που ισχύει, και δεν πιστεύω να το αρνηθεί κανείς), μπορώ να πω "τιιιι; πόλο; προβληματικό, είχα και ξέρω" φυσικά τα έβγαλα απο το μυαλό μου.... "

Τι δεν καταλαβαίνεις απο ένα παράδειγμα που σημείωσα καθαρά και μόνο για να σας δώσω να καταλάβετε ότι η πώρωση είναι αυτή που χωρίζει τις δυο μάρκες;

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

καλα οι alfisti ειναι οι πιο κομπλεξαρες!διαφερουν ρε παιδια απο ολους!εχουν υπεροψια και ξεροκεφαλια στο φουλ....αγορι μου οπως τα λεμε για ολες τις μαρκες ετσι τα λεμε και για την αλφα μη φοβασαι δεν ειστε κατι το ιδιατερο μια μαρκα οπως ολες....

οσο για τα προβληματα δεν μπορεις να πεις τι ακους με το αυτι αλλα μονο αν παρεις στοιχεια συνολικα γιατι μετραει η αναλογια ανα αμαξι και οχι η απολυτη τιμη τους...

οσο για το πιο ειναι πιο φιλικο αστω...πιο φιλικο αμαξι για τον αγοραστη και ευκολδηγητο ορατοτητα κτλ απο golf δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χάνουμε κάθε μέτρο? Υπάρχει κόσμος που γουστάρει να παίρνει αλφα ρομέο για τόσους λογους όσους και εμείς γουστάρουμε τα GOLF. Γενικότερα δεν βρίσκω το λόγο να φανατιζόμαστε. Γουστάρω πολύ τα γκολφ γι'αυτο και το πήρα, θαυμάζω την γερμανικη τεχνολογία και όλα τα θετικα που μου παρεχει το αμαξι μου και το απολαμβανω καθε φορα που το οδηγω. Μεχρι εκει ομως...Δεν θα κανω και προπαγάνδα υπέρ της vw... Όσο για τα αλφα ρομεο, προσωπικη μου εκτιμηση, τα θεωρω καλα αυτοκίνητα, πραγματικα πολυ ομορφα, ειναι πιο ''συναισθηματικά'' αυτοκίνητα, αλλα νομιζω πως το γκολφ ακομη ειναι ενα κλικ πιο πανω. Πάντως αν σημερα ξανα αγοραζα αυτοκινητο, η guileta θα ηταν ισως το μονο αμαξι που μπορει να με εβαζε σε σκεψεις ωστε να μην παρω vw ή audi.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε competizione καλως ηρθες στο φορουμ :hi: ,αναφερθηκες για ελλειψη αντικειμενικοτητας του forum,αλλα δεν σε βρισκω καθολου αντικειμενικο στο πρωτο σου ποστ στα λεγομενα σου για το γκολφ..Χαρακτηρησες ψυχρο,μη φιλικο και χωρις χαρακτηρα ενα αυτοκινητο που ειναι στο τοπ πωλησεων (αν οχι στο τοπ5,στο τοπ 10 σιγουρα) καθε χρονο..Πιστευω το γνωριζεις αυτο εσυ που ξερεις κ 5 πραγματα παραπανω ;) Αν ηταν αυτη η αισθηση που βγαζει το αμαξι σε εναν αντικειμενικο αγοραστη,δε θα ειχε τοσες πωλησεις..Απλα με αυτα που ειπες καταφερες κ ξεσηκωσες το φορουμ κ μετα λες οτι βγαζουμε κ κομπλεξ :db: ..Και στο πιο φιλικο φορουμ προς καθε μελος,αν παω κ γραψω ""Γεια σας εχω ενα super car GOLF κ δεν συγκρινεται με το αμαξι που υποστηριζετε εσεις στην παρεα σας,γιατι το δικο σας ειναι ψυχρο κ ειναι μονο για να κλ@νεις στα καθισματα του"" ,πιστεψε θα με κραξουν για τα καλα :zoro:... Τωρα εσυ που παντρευτηκες αλφα ρομεο και φιατ,σου φαινεται οτι ειναι για τα μπαζα το γκολφ,οκ παω πασο.. Και επειδη το poll αναφερεται σε συγκριση μεταξυ golf gti vs giuletta QV κ εμεις το καταληξαμε σε συγκριση των κομπλεξ των vagitwn k twn alfisti,καλο ειναι να γυρισουμε στο θεμα μας..

Επειδη πολλοι αγοραστες μπορει να εχουν το διλλημα golf vs giulietta κ μπαινουν εδω να παρουν γνωμες για το καθε αμαξι,μπορεις να μας αναφερεις εμπειριες σου (θετικες-αρνητικες) απο την τζιουλιετα

Φιλικα Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά είχα κατάστημα και πούλαγα ανταλλακτικά Alfa Romeo από το 1987. Αν εξαιρέσω το πρώτο μου αυτοκίνητο που ήταν Alfa Romeo από το 1990 και μετά αγοράζω μόνο VW. Από αυτά που έβλεπα και τις βλάβες που έβγαζαν καινούργια ακόμα, με έκαναν να μην πλησιάζω. Μπορεί βέβαια λόγω δουλειάς να άκουγα μόνο τα αρνητικά, μπορεί τώρα ποια να έχουν γίνει αξιόπιστα, δεν το ξέρω γιατί σταμάτησα να ασχολουμε με αυτό το αντικείμενο.

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι όλα τα σημερινά αυτοκίνητα είναι λιγότερο αξιόπιστα σε σχέση με τα παλαιά (20 χρόνια πριν).

Link to comment
Share on other sites

απο το Αλφα 147 (αρκετα κατω απο τον ανταγωνισμο) στην τζιουλιετα που εκανε αισθητη την παρουσια της απο την αρχη

μην βάζουμε παρωπίδες παιδιά τα alpha romeo έχουν πολύ καλό κράτημα και όσο για την 147 την έχω οδηγήσει πολύ καλό αμάξι πάρα πολύ καλό κράτημα είχε όμως ένα μεγάλο μειονέκτημα η 1.6 125hp ρούφαγε σαν τρίλιτρο την βενζίνη κάτω από 10lt/100km δυσκολευόταν να πέσει

μην είμαστε μόνο το GOLF και τίποτα άλλο σε κάποιους τομεις είναι καλύτερο και σε κάποιους άλλους όχι μην τα μηδενίζουμε όλα

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Φιλε competizione καλως ηρθες στο φορουμ :hi: ,αναφερθηκες για ελλειψη αντικειμενικοτητας του forum,αλλα δεν σε βρισκω καθολου αντικειμενικό στο πρωτο σου ποστ στα λεγομενα σου για το γκολφ..Χαρακτηρησες ψυχρο,μη φιλικο και χωρις χαρακτήρα

Καλώς σας βρήκα!

Αρχικά να πω ότι διάβασα και τις 15 σελίδες πριν μπω στην διαδικασία να γράψω.

Αφού λυπών διάβασα μερικά σχόλια 2 και 3 φορές, άρχισα να πληκτρωλογώ την άποψη μου.

όπως λυπών κάποιοι συνForumιτες σου αποκάλεσαν την G, "βατραχομούρα", "λες και της έδωσες μπουνιά", συνεπώς έκρινα και εγώ σκόπιμο να αναφέρω πως βλέπω και εγώ ένα Golf.

Επιπρόσθετα θέλω να τονίσω πως σίγουρα ξέρεις όπως και εγώ ξέρω, ότι υπάρχουν άνθρωποι που απλά και μόνο μιλάνε για να μιλάνε, παρατηρώ την πορεία της alfa απο τα πρώτα χρόνια που άρχισα να καταλαβαίνω τα περί αυτοκινήτου, διαβάζω άρθρα, συγκριτικά, είμαι και σε άλλα φόρουμ όπου βλέπω και μαθαίνω πράγματα που δεν ξέρω για τα άλλα αυτοκίνητα, αλλά όταν κάποιος έρχεται και λέει ή μάλλον αναπαράγει σαν κασετόφωνο αυτό που άκουσε απο τον φίλο του παππού του, επίτρεψε μου να μη δίνω βάσει και φυσικά να μη παίρνω και στα σοβαρά αερολογίες.

Κάποιος ανέφερε ότι το 90% των alfisti είναι δεν ξέρω κι'εγώ τι....

Σαν να μου λες ότι επειδή εγώ είχα 4-5 ή και παραπάνω περιστατικά με κατόχους αυτοκινήτων του Group VAG θα αρχίσω να λέω σε όλο τον κόσμο ότι αυτοί απο vw club είναι δεν ξέρω τι...

Εγώ προσωπικά γιατί εδώ γράφω αυτά που πιστεύω εγώ - έχω μάθει με τον καιρό, και όχι αυτά που ακούω.

Δεν θα σου κρύψω ότι όταν ήταν να πάρω αυτοκίνητο πριν 2 χρόνια, με γοήτευσε αρκετά το eos 2.0 FSI, λόγο της μηχανικής του οροφής..

δεν το αγόρασα για τους χ-ψ λόγους...

οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν έχω κάποιο κόλλημα με την VAG.

Εν κατακλείδι, θα καταλήξω σε ότι αφορά αυτή την δημοσκόπηση.

Για μένα αλλού στοχεύει το ένα και αλλού το άλλο, μηχανικά δεν μπορώ να γνωρίζω τις δυνατότητες του Golf διότι δεν το έχω οδηγήσει.

Είναι δύο εντελώς διαφορετικά αυτοκίνητα, όσον αφορά το μέγεθος. Σε θέμα φιλοσοφίας της G, και στα πλαίσια της οδηγικής συμπεριφοράς σε πίστα πάντα, διότι κατ'εμέ μόνο εκεί μπορείς να δεις τις δυνατότητες τους αυτοκινήτου σου.

Η Giulietta 1.4 170 MultiAir Turbo Benzina πραγματικά κεντάει και με κράτημα, και με επιτάχυνση, και με την πολύ καλή αίσθηση που δίνει το τιμόνι στον οδηγό. Φυσικά αν προσθέσεις την ηλεκτρικά ρυθμιζόμενη ανάρτηση και τα 4πίστωνα brembo τότε έχεις ένα πλήρες όχημα, με αρκετές δυνατότητες. Για τους πιο απαιτητικούς η λειτουργία Dynamic mode αλλάζει πίεση στην tourbina και γενικά την χαρτογράφηση και την κάνει πιο spor αλλά και ζωηρή...

Αρνητικά ; Για μένα το ηχοσύστημα της, πάνω απο το 36 μπουκώνει πολύ, αλλά εμένα δεν με ενοχλεί γιατί δεν το ανεβάζω τόσο.

Η δική μου είναι ολοκαίνουργη 3 μηνών, οπότε όπως καταλαβαίνεται δεν έχει βγάλει τίποτα.

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλο αυτό το θέμα μου κάνει κάπως :sorry:

Είναι σαν να πας στο Forum του Ολυμπιακού και να ρωτάς αν είναι καλύτερος ο Παναθηναϊκός :clapping:

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα τι να πω;; Που ειμαι alfisti μεχρι κοκκαλο και εχω αλλαξει 3 golf και τα 2 ειναι gti!!!λοιπον ολοι στο κλαμπ πιστευω γνωριζεται το κολλημα μου με τα αλφα ρομεο και πολλοι πιστευατε οταν πουλησα το 5αρι gti οτι θα επαιρνα julietta qv..αλλα οπως ειδατε πηρα 6αρι gti..γιατι τα λεω ολα αυτα;θα μαθετε αμεσως, φυσικα δοκιμασα την αλφα.. 3 πραγματα με εκαναν να ξαναστραφω στο gti 1ο η ποιοτητα κατασκευης της jul εχει υποβαθμιστει κατακορυφα σε σχεση με αλλα μοντελα της αλφα πχ 159..2ο οι χωροι σε συγκριση με το g ειναι περιορισμενοι.3ο ενω περιμενα ενα νευρικο αυτοκινητο οπως οι προκατοχοι της ,σε συγκριση με το gti,μου φανηκε αργο και σαν να κουραζεται το μοτερ για να αποδωσει..αυτα..απο ομορφια την γνωμη μου την ξερετε ηταν ειναι και θα ειναι τα αλφα το ομορφοτερα αμαξια για μενα!

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

3ο ενω περιμενα ενα νευρικο αυτοκινητο οπως οι προκατοχοι της ,σε συγκριση με το gti,μου φανηκε αργο και σαν να κουραζεται το μοτερ για να αποδωσει..αυτα..

έχεις δίκιο δεν είναι νευρικό είναι απλά αεροπλάνο σε έκδοση QV ειδικά όταν βάλεις το d....

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..αν και με ποναει η καρδια οταν ριχνω χωνι σε αλφα ρομεο, αν θεσ μπορω να σου κανω δωρο ενα αεροπλανοφωρο (σε αποσταση ) για να το προσγειωνεις...τι λες;

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..αν και με ποναει η καρδια οταν ριχνω χωνι σε αλφα ρομεο, αν θεσ μπορω να σου κανω δωρο ενα αεροπλανοφωρο (σε αποσταση ) για να το προσγειωνεις...τι λες;

ευχαρίστως δεν έχω κανένα πρόβλημα, βλέπεις έχω ένα θέμα με το μήκος του δρόμου... μου βγάζει alert πάντα στην προσγείωση.

παρακαλώ ας είμαστε λίγο ρεαλιστές.

είναι αργή και λαχανιάζει η QV; κάνε ένα search σε συγκριτικά των 4Τ σε QV και GTI και θα δεις ποιος λαχανιάζει και σε τι στροφές...

που το GTI ναι μεν είναι ποιο ευλύγιστο χάρης τα ηλεκτρονικά του που επεμβαίνουν πολύ λιγότερο απο της QV, αλλά σε θέμα λαχάνιασμα είναι πρώτος μετά τις 5.500 σ.α.λ...

Τέσπα, όπως ανέφερε κάποιος δεν μπήκα με σκοπό να αποδείξω ότι κάποιο είναι καλύτερο απο το άλλο, αλλά για να γίνει ένας ώριμος διάλογος.

Εξάλλου ήμαστε νοήμονες άνθρωποι πάνω απ'όλα, όπου μπορούνε να διαφωνήσουν και να συζητήσουν σε επιθυμητά επίπεδα, άλλωστε αν συμφωνούσαμε σε όλα δεν θα υπήρχε και καμία ουσία στα forum's.

Φιλικά

Αριστοτέλης

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Φιλε μου οπως λες δεν εχεις οδηγησει golf, αν οδηγησεις ενα Gti, ακομα και ενα ταπεινο tsi με τα 122, θα αλαξουν ...τα δεδομενα σου!!

Αλφα ειχα οδηγησει μια φορα μια 145 οταν ειχα το 3αρι τοτε ακομα, και μολις ειχα ξαναμπει στο 3αρι, αυτο φανταζε μερσεντες!! και αλλη μια φορα ειχα μπει συνοδηγος σε μια στεισιον βαγκον δεν θυμαμαι μοντελο, η οποια ηταν κυριολεκτικα δυαλημενη, αλλα αυτο μπορει να ωφειλετε και στον ιδιοκτητης της. το θεμα ειναι οτι οσο καλη να ειναι η τζουλιετα, ΔΕΝ πουλαει!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλο αυτό το θέμα μου κάνει κάπως :sorry:

Είναι σαν να πας στο Forum του Ολυμπιακού και να ρωτάς αν είναι καλύτερος ο Παναθηναϊκός :clapping:

Φιλικά

πολυ αξια δινεις στη alfa....ειναι μια μικροτερη ομαδα...
Link to comment
Share on other sites

πολυ αξια δινεις στη alfa....ειναι μια μικροτερη ομαδα...

Μου αρέσει όταν διαβάζω τέτοια σχόλια, πραγματικά.

Διότι αποδεικνύετε ακόμα μια φορά η ζήλια του τρέφουν διάφοροι για την alfa...

Διάβασε μπας και μάθεις μερικά πράγματα! δεν είναι κακό το να ρωτάς, αλλά η αμάθεια είναι πολύ χειρότερη!

Βέβαια γι'αυτό κόπτεται και η βουβου να αγοράσει την άλφα, γιατί είναι μια πολύ μικρή ομάδα την οποία και φοβάται, άλλωστε ξέρεις τι λένε, ο καλύτερος τρόπος για να νικήσεις τον εχθρό σου είναι να τον κάνεις φίλο σου...

Και θα σε παρακαλούσα αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό απλά μη ξεφτιλίζεις μια συζήτηση... μπορείς απλά να διαβάζεις...

Φιλικά πάντα.

Edited by Competizione
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει όταν διαβάζω τέτοια σχόλια, πραγματικά.

Διότι αποδεικνύετε ακόμα μια φορά η ζήλια του τρέφουν διάφοροι για την alfa...

Διάβασε μπας και μάθεις μερικά πράγματα! δεν είναι κακό το να ρωτάς, αλλά η αμάθεια είναι πολύ χειρότερη!

Βέβαια γι'αυτό κόπτεται και η βουβου να αγοράσει την άλφα, γιατί είναι μια πολύ μικρή ομάδα την οποία και φοβάται, άλλωστε ξέρεις τι λένε, ο καλύτερος τρόπος για να νικήσεις τον εχθρό σου είναι να τον κάνεις φίλο σου...

Και θα σε παρακαλούσα αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό απλά μη ξεφτιλίζεις μια συζήτηση... μπορείς απλά να διαβάζεις...

Φιλικά πάντα.

εχεις δει να αποτελει απειλη για τις πωλησεις της ψυχρης και αδιαφορης vw η γεματη παθος alfa?πες μου...εμενα μαρκες οπως η opel η honda πχ τις βλεπω πολυ πιο σοβαρα....ειστε μειονοτητα...πως να το κανουμε!πιο πολυ επιλεγουν το ψυχρο και ασχημο golfaki που λαχανιαζει στις στροφες αλλα και στην ευθεια!μαζοχισμος αγορι μου τι να πεις.παντρεψου εσυ την αλφα σου και ασε μας εμας τους μαζοχες Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.