Jump to content
kentavrosr

Vw Golf Gti Or Alfa Romeo Giulietta Qv ?

  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Α και μια συμβουλη επειδη ειχαμε ενα fiat regata 100 στην οικογενεια και το ειχαμε 20 χρονια και το ξεζουμισαμε χωρις να βγαλει κιχ,αμα θες ιταλικο παρε fiat ειναι πιο αξιοπιστη 100% απο τις κουορε σπορτιβο.......

Εχεις απολυτο δικιο σ'αυτο το τελευταιο... Μονο που θα συμπληρωνα και τα Lancia μεσα...

Ο πατερας μου ειχε το Delta '92 1.1 65hp κ το εδωσε στα 200.000 χλμ.. Ο επομενος ιδιοκτητης το ξεσκισε κυριολεκτικα φτανοντας τα 280.000 χλμ... Το μονο προβλημα που παρουσιαστηκε ηταν το ψυγειο.. Οχι κι αδικα ομως με οσα τραβηξε...

Επομενο, Fiat Marea 1.6 οπου το εχουμε εως σημερα με 190.000 χλμ. Το μονο που παρατηρησα ειναι μια δυσκολια στα κουμπωματα των ταχυτητων (ισως ομως συνηθισα με το δικο μου κ μου φαινεται καπως)..

Συγγενεις μου, απο το '91 εως σημερα Lancia Dedra 1.6 8v με διζωνικο clima κι επενδυση τριανταφυλλιας.. Ακομα και τωρα διατηρει την φινετσα του και την επιβλητικοτητα του..

Μου κανει εντυπωση πως αυτο το μοντελο οπως κ το Delta πιο πανω, εχουν Trip Computer ενσωματωμενο στο ταμπλο οπως επισης την πολυτελεια εκεινης της εποχης που σου ειδοποιει για την ποιοτητα του καυσιμου... Τυχαιο, δε νομιζω; :)

Οσους ξερω με Alfa Romeo, ναι μεν εχουν το κατι παραπανω αυτα τα μοντελα, μα ειχαν παραπονα...

Μ'αρεσουν κι εμενα μιας και ολα τα αυτοκινητα μας στην οικογενεια εως τωρα ηταν Ιταλικα, μα δεν μπορω να πω οτι θα αφηνα το Golf εδω κ τωρα για να αποκτησω ενα... Φυσικα, ομως, οδευουμε σε μια εξισορροπηση των διαφορων και στο μελλον να το σκεφτομουν καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα ηθελα καμια εταιρεια να μην εχει προβληματα....

Να μιλαμε για μια σοβαρη αξιοπιστια χωρις προβληματα....οσο γινεται..και ο κοσμος ας εινια καλα,και να διαλεγει βαση γουστου...,και οχι βαση μελλοντικων προβληματων που τυχον υπαρξουν! :)

Link to comment
Share on other sites

μην σκοτωνομαστε σε λαικα διακστηρια ο χρονος θα δειξει ,θα ημαστε ολοι εδω ελπιζω σε 3 χρονακια να σηζηταμε για τα προβληματα των νεω alfa ( αν εχουν ) .Ας μην ξεχναμε τι γραφονταν και λεγονταν για τον νεο tsi οταν βγηκε και σαν κινητηρας χρονιας παρακαλω με τερας ανοχης και αντοχης πλεον πλασαρετε σε παρα πολλα μοντελα και εταιρειες .....

καποιος να μου θυμισει(speedy akous??) να σε τιμωρισω παραδειγματικα εσενα στην επομενη συνατηση μικρο μου κοκκινο πονι γιατι εχεις γινει αυθαδης και ανεδης! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαμος εγινε ! χεχε ...Οι στατιστικες μιλανε το vag group εχει απιστευτα πολλες βλαβες αλλα εχει και πολλα καλα. Σε ποια αλλη εταιρια παιρνεις αμαξι 100 χιλ ευρω (q7) και το αυτοματο κιβωτιο μενει off σε 4 μηνες... γινεται αλλαγη (περιμενεις 28 μερες) ολα καλα πιστευεις και σε 6 μηνες ξανα βγαζει προβλημα τα ηλεκτρονικα του dsg triptronic και αλλαζεις και εγγεφαλο abs ....?? To A5 πρωτια στο αμαξι με τις περισοτερες βλαβες στην κατηγορια του στην ευρωπαικη αγορα....Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα ...και μετα μιλαμε για τα alfa ? Η διαφορα των κατοχων golf και alfa ειναι οτι οι μεν ειναι συνεχεια υπερηφανοι για το αμαξι τους και δεν παραδεχονται κανενα προβλημα τους .Οι αλλοι το παραδεχονται και δεν εχουν κανενα κομπλεξ για αυτο. Και οποιος πιστευει οτι εχουμε αξιοπιστια να παει να ρωτησει την κοσμοκαρ Ποσες κρεμαγιερες αλλαξαν στα golf 6-scirocco στις πρωτες 2 παρτιδες παραλαβης αυτοκινητων...Εγω ξερω 6 ατομα...ολοι καναμε αλλαγη Ετεα ... ,ποσοι σταυροι απο κατω απο το τιμονι εχουν τζογο 2-3 χιλιοστα ? Ποσα συγχρονιζε ποσα ποσα ποσα....Μην τη ψαχνετε..το θεμα ειναι λαχειο .

Και οπως ειπε ενας φιλος παραπανω Στεναχωριεμαι οταν ενα αυτοκινητο βγαζει προβληματα ...ειδικα οταν βλεπω κατι Cooper works κουκλια προσεγμενα...να τρεχουν στα συνεργεια για αστεια πραγματα η και για σοβαρα εκδοσεις gt απο πολλες εταιριες ακομα και colt τουρμπατα ... Το θεμα της αξιοπιστιας ειναι ΓΕΝΙΚΟ ...Οσο για την αλφα ... το mito αποδειχθηκε εσως σημερα ποιο αξιοπιστο απο οποιοδηποτε αλλο της κατηγοριας του .

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

αφου θιξατε το θεμα αξιοπιστια να προσθεσω οτι μεχρι κ σημερα βλεπω golf1-2 στους δρομους οπου τα μεταχειριζονται σαν datsun τερμα φορτωμενα κ ακομα τσουλανε.ΠΑΛΙΑ τα αυτοκινητα ηταν σκυλια τωρα οχι.

αλλα καθομαστε κ μιλαμε για προβληματα χωρις να βλεπουμε οτι μονο στην ελλαδα μερικα απο αυτα εκδηλωνοντε.την αλλη φορα σκεφτομαι να φερω γερμανικο αυτοκινητο απο την μαμα γερμανια κ οχι απο ελληνικη αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η αντιστοιχία ταξινομήσεων vw-alfa romeo είναι 10 προς 1

τότε είναι φυσιολογικό να έχουμε περισσότερα παραδείγματα βλαβών στη vw.

Σημασία λοιπόν έχει το ποσοστό βλαβών και όχι πόσα vw ή alfa romeo

βλέπουμε στο συνεργείο....

Για του λόγου το αληθές "ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2010"

Link to comment
Share on other sites

Θανο συμφωνω...απολυτα....

"οι μεν ειναι παντα υπερηφανοι και δεν παραδεχονται τιποτα απο βλαβες ενω οι alfisti ειναι ακομπλεξαριστοι!"

mourh....εχω ενα Y10 turbo Μοντελο 87...

Η τοτε lancia λενε ειχε προβληματα...

Το τοτε αμαξι ηταν για δρομο...

Αυτο το αμαξι...εχει 350000κμ ,εχει IHI vl7 απο punto gt,δουλευει 1 bar παντα με παροχη τουρμπινας πολυ μεγαλυτερη απο την μαμα....αναρτησεις koni....και δεν εχει κανει κιχ....

Και να σου πω οτι τα 2 τελευταια χρονια το αμαξι βρισκεται παρατημενο στο χωριο...αλλα ακομη και σημερα οταν θελω σουλευει...οταν θελω πηγαινει...οταν θελω το κανω ανακατασκευη...και προς το παρον η μονη διαδρομη που κανει αν τυχει ειναι χωραφι σπιτι!

Αποι εξτρα οτι θελεις για τοτε....ηλ τα παντα(και δουλευουν ολα),ηλ παραθυρα πισω και με ηλεκτρονικο καλοριφερ...ναι αυτο αλλα climatronic!(δηλ με ψηφιακη ενταση και θερμοκρασια)

Αν ενα αντιστοιχο golf 4 ειχε τα χρονια του και εκανα την ιδια χρηση....ξερεις τι θα δουλευε???

Ισως μονο η μπαταρια!!!

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου θυμισει(speedy akous??) να σε τιμωρισω παραδειγματικα εσενα στην επομενη συνατηση μικρο μου κοκκινο πονι γιατι εχεις γινει αυθαδης και ανεδης! new_iloveyou.gif

καλα ελα να σε πνιξω στο τσαι μικρε με κρισεις ταυτοτητας !!!new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη δηλαδη γιατι θα τρελαθουμε εντελως! τι σημαινει αυτο ?"οι μεν ειναι παντα υπερηφανοι και δεν παραδεχονται τιποτα απο βλαβες ενω οι alfisti ειναι ακομπλεξαριστοι!"? Τις σελιδες με τα προβληματα που εχει εδω το forum ποιοι τα γραφουν?κατοχοι VW δεν τα γραφουν?Οσο για το ακομπλεξαριστοι οι alfisti ας μην το σχολιασω καθολου,ποιο φανατικοι απο αυτους δεν υπαρχουν και το ποσο μισουν τα γερμανικα μοντελα δεν περιγραφεται.

Link to comment
Share on other sites

τους μισουν γιατι τα τελευταια 15-20 χρονια δεν μπορουν να σηκωσουν κεφαλι σε καμια κατηγορια , ΜΑΠΕΣ συνεχως 1 πραγμα ( εξαιρουνται κατασκευες με σημα αλογακια κ φτερα ) new_iloveyou.gif αν και υπαρχει και εκει ισχυρη Γερμανικη παρουσια

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την σελιδα....αλλα οι μετρησεις γινονται ανα Μοναδα 1000 αυτοκινητων ...Δηλαδη στα 1000 ποσα εβγαλαν και τι βλαβη. φΥσικα και η ar ειναι αρκετα ποιο πανω απο τη vw ...

Αλλα το οτι ανηκουν στην ιδια παστα με πολλα προβληματα...ειναι δεδομενο και επιβεβαιωμενο ...2vw ειχαμε...τωρα εχω εγω ... Και μην μου πεις σαν πολλους αλλους ελα δες το δικο μου δεν εβγαλε τιποτα κτλ ...που ειδα Gt me 85.000 και ο συμπλεκτης ηταν χειροτερος απο ford mk2 20 χρονων και το σασμαν σαν Mini cooper 78.. ναι οκ δεν εβγαλε τιποτα αλλα το να καταντησει χρεπι απο τη χρηση ενος 55αρη με διαδρομες Ξανθη-Ναυπακτο σε 3 χρονια το θεωρω απαραδεκτο.

Και ξαναλεω γνωρισα ενα φιλο απο εδω σε ενα συνεργειο...και με εχει παρει 2 φορε τηλεφ ο ανθρωπος και μου λεει αν υπαρχει καμια εξελιξη με το θεμα των δισκο-πλατο .... ποιο θεμα που η επισημη αντιπρ το θεωρει χαρακτηριστικο λειτουργιας να τριζει το αυτοκινητο στην εκινηση ? Μην τρελαθουμε...

Και στην τελικη αυτα τα χρηματα ειχα αυτο πηρα...για λογους ασφαλειας και επιδοσεων . Αν ειχα χρηματα να ξοδεψω δεν θα επαιρνα ταπερ ..αλλα ενα τετοιο http://www.youtube.com/watch?v=kpgFxCxPfOA ....αλλα τα 45 ειναι πολλα για μενα

Link to comment
Share on other sites

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=4&art_id=11767

xaxaxaxaχα α αχ α αχ αχ αχαχ αχ αχ χαχα ...ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΑΣ! ΑΝΤΕ ΜΑΚΑΡΙ

Link to comment
Share on other sites

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=4&art_id=11767

xaxaxaxaχα α αχ α αχ αχ αχαχ αχ αχ χαχα ...ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΑΣ! ΑΝΤΕ ΜΑΚΑΡΙ

εγω ρε παιδια θα επαιρνα με τα χιλια το golf gti δεν ξερω οταν ακουω στο ονομα alfa romeo κατι με πιανει ενα σφυξιμο στην καρδια και εκτος απο αυτο βγαζω και μεγαλα σπυρια και ετσι δεν μπαινω καν στην διαδικασια να μιλησω γι αυτο το αμαξι γιατι πρωτα ειναι η υγεια και υστερα ολα τα αλλα ετσι διαλεγω και παλι golf gti με κλειστα τα ματια :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μαρινο..μια πλακετα μια μπαταρια και ενα ψυγειο ειναι τριχες μπροστα σε αυτα που βγαζουν οι τσι..συγχρονιζε 2ας,τουρμπινες,σε γτι φιλος κανει προσπεραση και πανω στην προσπερασει παταει συμπλεκτη να βαλει 4η..και ο συμπλεκτης εμεινε μεσα...πηγε να σκοτωθει ο ανθρωπος σε επαρχιακο δικτυο τελευταια στιγμη γλυτωνει απο την μετοπικη.για να μην πω για εκκεντροφορους που λιωνουν α-β κλπ ποτηρακια αντλιας κακο συστημα διαχειρησεισ καυσιμου,σφαλαματα βλαβες αισθητηρωνπλαστικα που ξεφτιζουν δερματα που μενουν οι μπογιες στο χερι..ναι ανετα το δινω για να παρω αλφα ρομεο ανετοτατα!!

και εγω ειχα φιλο με 146 που του κοπηκε η κρεμαργερα μεσα στην εθνικη και παραλιγο να σκοτωθε...ολα αυτα θα συμβαινουν σε ολες τις μαρκες ειτε εχεις δωσει 10000 ειτε 3000000 ευρω εδω εχουν καει 458 italia ferrari!!!!παντως εδω μεσα υπαρχουν ατομα που οδηγουν VW και τα σιχαινονται ε ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΑ και παρτε alfa romeo και μην ξανασχοληστε με το φορουμ και αφηστε αυτους που πραγματικα αγαπουν τα VW...

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα φιλο με 146 που του κοπηκε η κρεμαργερα μεσα στην εθνικη και παραλιγο να σκοτωθε...ολα αυτα θα συμβαινουν σε ολες τις μαρκες ειτε εχεις δωσει 10000 ειτε 3000000 ευρω εδω εχουν καει 458 italia ferrari!!!!παντως εδω μεσα υπαρχουν ατομα που οδηγουν VW και τα σιχαινονται ε ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΑ και παρτε alfa romeo και μην ξανασχοληστε με το φορουμ και αφηστε αυτους που πραγματικα αγαπουν τα VW...

Εγω παλι ρε φιλε βλεπω εδω μεσα ατομα που γουσταρουν τα VW και οχι το αυτοκινητο σαν αυτο που αρμοζει μεσα σε ενα φορουμ.

Σας το ξαναειπα....αντι να χαιρομαστε που η Alfa και η καθε alfa γινεται αξιοπιστη...

διοτι κοντα σε αυτην την εταιρεια θα ανεβει ο ανταγωνισμος....διοτι μεχρι τωρα το golf δεν ειχε ποτε καποιον σοβαρο αντιπαλο ευρωπαικο!

Να χαιρεστε που ο ολοι θα εχουμε ολο και περισσοτερες επιλογες...

Και πανω απ ολα μην χαιρεστε οταν χαλαει ενα αλλο αμαξι και δεν ειναι του ομιλου μας!

Αυτο ειναι αρρωστια.

Ο alfisti απ οτι καταλαβαμε alfisti θα ειναι μια ζωη....και ο Vagιτης το ιδιο! B)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

την Παρασκευή γυρίζοντας από την δουλειά μπήκα και εγώ στην ΛΑΜΔΑ για να δω και εγώ την Giulietta. Μπήκα - βγήκα (οι πίσω θέσεις μου φάνηκαν λίγο στριμωγμένες και το κεφάλι μου έβρισκε(1,83 γαρ)), έπαιξα με τα κουμπάκια της (σαν όψη είναι καταπληκτικά αλλά δεν μπορώ να ξέρω το πώς θα παίζουν μετά από κάποια χρόνια).

Κάποια στιγμή ενώ το κοίταζα με πλησιάζει ο πωλητής και μου λέει "μήπως θα σας ενδιέφερε ένα test drive?".

Αντιλαμβάνεστε ότι δεν άφησα την ευκαιρία να πάει χαμένη αλλά ενώ μπαίναμε στο αυτοκίνητο, είπα να το παίξω λίγο μπλαζέ οπότε του έδειξα το Golfaki μου λέγοντας του ότι μάλλον θα απογοητευτώ. Η απάντηση του ήταν ένα χαμόγελο και ένα νεύμα του τύπου ¨καλά πάμε τώρα και τα ξαναλέμε σε λίγο¨.

Λοιπόν, μετά από test drive 15 χιλιομέτρων σε εθνική και πόλη έχω να κάνω τις ακόλουθες διαπιστώσεις:

1. (+) Το αυτοκίνητο οργώνει (170hp), μηδαμινό lag, τρομερό τράβηγμα και φανταστικό σφύριγμα της τουρμπίνας.

2. (+) Φρένα - αναρτήσεις σε πολύ υψηλό επίπεδο. Πραγματικά συγκρίνονται με το GOLF και σε απόδοση και σε άνεση. Στο στρίψιμο είναι πολύ καλό, νιώθεις ότι θα μπεις με τα όσα και δεν θα καταλάβει

3. (+) Θέση οδήγησης εφάμιλλη του GOLF. Προσωπικά μου αρέσει να το ¨φοράς¨ το αυτοκίνητο ενώ οδηγείς και την Giulietta την φοράς.

4. (+) Ορατότητα καλή.

5. (-) Αυτοκίνητο με 5000 χλμ έτριξε λίγο στα πλαστικά της πόρτας του οδηγού.

6. (-) Ακούγεται περισσότερο από το Golf (δεν είναι κακό, απλά ακούγεται μία ιδέα παραπάνω)

7. (-) Τα πλαστικά του ταμπλώ δείχνουν πιo φτηνά από του Golf.

8. (-) Ο επιλογέας ταχυτήτων ενώ είναι γρήγορος και θετικός, σε κάποιες στιγμές δυσκόλευε την επιλογή της 1ης.

Συμπέρασμα, το 170αρι Distinctive με το πλούσιο πακέτο εξοπλισμού, πανοραμική ηλιοροφή και sport pack, τιμάται περί τα 26000¤.

Φτηνό δεν το χαρακτηρίζεις αλλά το Golfaki μου το κοιτάζει στα μάτια από όλες τις απόψεις.

Ο υποψήφιος αγοραστής θα δυσκολευτεί να επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι καλο ! Η vW θα εχει ανταγωνισμο απο εδω και περα... Ερχεται και το focus (1.6-180) ...τσουπ τσουπ θα ναγκαστει θελει-δεν θελει και καινουρια σασμαν να βγαλει και να βαλει νεο σπορ τιμονι και καλυτερες αναρτησεις και και και .... Γιατι ο ανταγωνισμος εφτασε στο 2011 εκεινη γιατι να μεινει στο 2005 ? Και μιλαμε παντα τσην οδηγικη απολαυση γιατι για θεμα ποιοτητας εσωτερικου στο 6αρι εδωσε ρεστα η vw.

Δηλαδη ολο αυτο ειναι καλο που γινεται ...Και ακραιες περιπτωσεις ...εχουμε δει και εδω και με tsi που παρεδωσαν πνευμα σ επροσπεραση και δεν φορουσαν ουτε κανπρογραμμα.... αυτα ειναι να μην σου τυχει ...

Και ειναι θετικο να λες οτι πληρωσα να παρω vw και δεν ηταν αυτο που περιμενα για τοσα χρηματα η εβγαλε βλαβες .

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα στο παραπάνω δίλημμα πριν από 2 μήνες για τις μικρότερες βέβαια εκδόσεις.

Έπειτα από επανειλημμένα test drive και επισκέψεις στις αντιπροσωπείες κατέληξα :

Golf 1,4 tsi 5D Highline,Sport πακέτο 18" ,οθόνη αφής ,εργοστασιακό συναγερμό και επέκταση εγγύησης .

Μοτέρ και οδηγική συμπεριφορά ισάξια.

Εμφάνιση +1 για την Giullietta.

Τιμή με ανάλογο εξοπλισμό 23900¤ Golf - 26000¤ Giulietta. (κλειδί)

Εσωτερικό και ποιότητα κατασκευής δεν υπάρχει σύγκριση,πλήρη απογοήτευση για το ιταλικό(τα σαλόνια του ΙΚΕΑ έχουν καλύτερη ποιότητα)

Giulietta ετοιμοπαράδοτη - Golf αναμονή 3,5 μήνες.(Και τα δυο άσπρο χρώμα)

Ευκολία μεταπώλησης και μεταπωλητική αξία - Δεν τίθεται σύγκριση.

Τελικά οι Γερμανοί κάτι παραπάνω ξέρουν.

Δεκτές όλες οι απόψεις,αφού πρώτα έχουν μπει στην καμπίνα της Giuliettta.

Εκτός από την ύλη των ονείρων βάλτε και κανένα ποιοτικό υλικό στο σαλόνι.

Link to comment
Share on other sites

Ο alfisti απ οτι καταλαβαμε alfisti θα ειναι μια ζωη

alfista-ενικος

alfisti-πλυθυντικος

just for the record. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα στο παραπάνω δίλημμα πριν από 2 μήνες για τις μικρότερες βέβαια εκδόσεις.

Έπειτα από επανειλημμένα test drive και επισκέψεις στις αντιπροσωπείες κατέληξα :

Golf 1,4 tsi 5D Highline,Sport πακέτο 18" ,οθόνη αφής ,εργοστασιακό συναγερμό και επέκταση εγγύησης .

Μοτέρ και οδηγική συμπεριφορά ισάξια.

Εμφάνιση +1 για την Giullietta.

Τιμή με ανάλογο εξοπλισμό 23900€ Golf - 26000€ Giulietta. (κλειδί)

Εσωτερικό και ποιότητα κατασκευής δεν υπάρχει σύγκριση,πλήρη απογοήτευση για το ιταλικό(τα σαλόνια του ΙΚΕΑ έχουν καλύτερη ποιότητα)

Giulietta ετοιμοπαράδοτη - Golf αναμονή 3,5 μήνες.(Και τα δυο άσπρο χρώμα)

Ευκολία μεταπώλησης και μεταπωλητική αξία - Δεν τίθεται σύγκριση.

Τελικά οι Γερμανοί κάτι παραπάνω ξέρουν.

Δεκτές όλες οι απόψεις,αφού πρώτα έχουν μπει στην καμπίνα της Giuliettta.

Εκτός από την ύλη των ονείρων βάλτε και κανένα ποιοτικό υλικό στο σαλόνι.

Φυσικα και εκανες καλη επιλογη !..Ποσο σου πηγε ? Εγω με το κλειδι στο χερι 21.800 !(tsi 160 μεταλλικο ασημι -Highline 5d +PARK sensors της επιλογης μου (λειτουργουν θαυμασια...) Και τωρα βλεπω κοντα 24...!Πωωωωωωωωωω

Οσο για την Ιουλιετα... ειναι ενα-2 κλικ κατω στο σαλονι .

*******************

ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ....ενω δειχνει στα στατιστικα να ειναι ισαξια στις προσκρουσεις....Συγκρινα τα 2 βιντεο ...ΟΙ εικονες μιλανε απο μονες τους ...και με παραξενευει ΠΑΡΑ πολυ ... η πλαγια προσκρουση σε στυλο στην ιουλιετα ...ηταν failure..ερχονται screenshots

alfagolf.jpg

Δεν εκανα ουτε Photoshop ουτε τιποτα ειναι τα επισημα Video ...απο το σαιτ της nccap

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Το τεστ με τον στυλο νομιζω ητανε καταστροφικο.

Οσο για τα αλλα 2 φαινονται πανομοιοτυπα.....και μαλιστα λιγο καλυτερα πηγε η alfa στο 2ο τεστ.

Ετσι διακρινω.

Επισης κατι ακομη ειναι οτι στην μετωπικη συγκρουση....ο ουρανος της alfa ειναι σχεδον αθικτος...

πραγμα που σημαινει οτι οι 2 μπροστινες κολωνες ειναι πολυ ανθεκτικες...το οποιο δεν συμβαινει με το golf.

Link to comment
Share on other sites

Δες καλυτερα ...Ιδια ειναι η μετωπικη Ισα ισα που το Golf λογω καλυτερης Διαστωματωσης ελαστικοτητας και σκληροτητας αποροφα μεγαλυτερο μερος της ενεργειας μπροστα και δεν ανασηκωνεται ...με +50 χιλ η αλφα θα ειχε φερει τουμπα ...(Το θεματακι αυτο το ειχε το 5αρι και αν δει ςτα βιντεο το 6 συμπεριφερεται πολυ πολυ καλυτερα)

Παντως γενικα το βιντεο εχει προκαλεσει δυσαρεστηση απο οτι ειδα και σε αλλα φορουμς . Παντως σιγουρα φρεναρει και στριβει λιγο καλυτερα απο το golf . Εξου και η βαθμολογια της σε αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι η giulietta είναι κακομούτσουνο αυτοκίνητο και ιταλικό.Αυτό τα λέει όλα.Αυτό και το mito....έλεος.Παιδιά είναι απλά άσχημο thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.