Jump to content
kentavrosr

Vw Golf Gti Or Alfa Romeo Giulietta Qv ?

  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το ότι η Alfa Romeo δεν δίνει την εντύπωση ότι συμπεριφέρεται καλά στον δρόμο ΔΕΝ είναι θετικό στοιχείο για την ενεργητική της ασφάλεια της! Αυτό μπορεί να πανικοβάλει τον εκάστοτε οδηγό της -σε περίπτωση ανάγκης- και να καταλήξει σε λάθος χειρισμό και μπορεί και ατύχημα...

Πότε η alfa romeo έδωσε την εντύπωση ότι δεν συμπεριφέρεται καλά στο δρόμο ?

Link to comment
Share on other sites

To ειδαμε και αυτο ...οτι η ΑΡ δεν εχει καλη συμπερηφορα.... πανε δες ποσο rating παιρνει στο cnp και ποσο το golf και ξανα σκεψου αυτοον το τομεα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναπει..αφου δεν τα εχετε οδηγησει τα ριμαδια..γιατι εκφερετε λαθος συμπερασματα...αν συγκρινω το gtv v6 turbo toy 97 με το δικο μου gti to gti φανταζει σαν ενα παιδι φλορακι μπροστα της.τι αλλο θα ακουσω!..ναι συμφωνω για την μεταπωληση των παλιων μοντελων της ΑΡ αλλα οχι οτι δεν εχουν συμπεριφορα ρε παιδια τα εχετε ισσοπεδωσει ολα.Μερικοι το μονο που θελουν να ακουνε ειναι οτι το γκολφ ειναι το καλυτερο αμαξι..ΟΚ ΕΙΝΑΙ(αφου αυτο σας ευχαριστει)!Οταν στριψετε με κανενα megane rs με κανενα ΑΡ..ελατε να το ξανασυζητησουμε.οσο φορας παροπιδες βλεπεις μονο το καροτο..οταν τις βγαλεις τοτε βλεπεις ολο το τοπιο.σκεφτειτε το σας παρακαλω αυτο που σας λεω πριν αρχισετε παλι τις γκρινιες.Δεν θελω να ερχομαι σε διαμαχες με κανεναν και ειδικα για λαμαρινες αλλα οπως οφειλουμε να λεμε το κακο ετσι να λεμε και το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Ane δεν είπε κανείς ότι δεν στρίβουν ή ότι δεν φρενάρουν. Απλά μόνο αυτό κάνουν καλά, κατά τα υπόλοιπα είναι μέτρια αμάξια, εφάμιλλα με ΚΙΑ και Χιουντάι στα πλαστικά, στα τριξίματα, ακόμα και το σκιάδιο αν δεις από ένα Alfa είναι της πλάκας, λίγο πλαστικό με ένα χαρτόνι μέσα που κιτρινίζει κιόλας από τον ήλιο. Για να κατεβάσεις το σκιάδιο του Golf θέλεις μπράτσα.

Και μην πας μακρυά για παλιά μοντέλα, το δικό μου 156 το αγόρασα 23.000 και το πούλησα 12.000 μετά από 8 μήνες και με τα χίλια ζόρια!! 2 μήνες το είχα στημένο σε έκθεση και δεν ζύγωνε άνθρωπος!! Μιλάμε για τραγική κατάσταση αν πας να το πουλήσεις όπου αναγκαστικά το χαρίζεις.

Αλλά επαναλαμβάνω, μόνο στρίψιμο και φρενάρισμα, τίποτα άλλο, μέχρι εκεί. Από μοτέρ πριν 5 χρόνια ήταν 100 χρόνια πίσω, έπρεπε να πάρεις 3,2 V6 GTA με 50.000ευρώ για να βρεις γκάζι.

Στο κάτω κάτω όποιος θέλει στήνει πλέον οποιοδήποτε αμάξι με λίγο ψάξιμο στην ανάρτηση και μία καλή coilover, αλλιώς για να μην κλαίει κανείς τα λεφτά του ας πάρει ένα cart για να στρίβει το ΣΚ και ας πάρει ένα πιο αξιόπιστο και με καλύτερη μεταπώληση αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το 159 με το πασσατ δεν εχουν καμια σχεση στην ποιοτητα..ειναι παντου ποιοτικοτερο το 159..και δες το ιουλιεττα..παλι ειναι ποιοτικοτερο απο τα σκληρα κακοφτιαγμενα γεματα τριγμους πλαστικα μας..στο μονο μερος που εχουμε μαλακο πλαστικο ειναι το πανω μερος του ταμπλο και στις πορτες..με κανεις να νομιζω οτι εχεις ειδικη εκδοση γκολφ οπου ολα ειναι τελεια..εγω παντος δεν το λεω ποιοτικοτερο το εσωτερικο μου απο ενα ΑΡ..ηλικρινα φιλε σου μιλαω δεν εχουμε ποιοτικοτερο εσωτερικο δες τα!συγκρινε τα!

Link to comment
Share on other sites

Το 159 και το Brera είναι από θέμα βάρους τα πιο αποτυχημένα αυτοκίνητα στην ιστορία της A.R. όμως. Στην προσπάθεια να ενισχυθεί το σασί και να γίνουν καλύτερα στo crash test και χωρίς να χρησιμοποιήσουν αλουμίνιο, βρέθηκαν να λανσάρουν ένα αυτοκίνητο όπως η 159 με 1500+ κιλά από 1270 που ήταν τα 16άρια 156.

Τον 1ο χρόνο είχε πέσει πολύ γέλιο με το βάρος, τις τιμές πώλησης και τους αναιμικούς κινητήρες ακόμα και από τους πωλητές τις A.R. στις αντιπροσωπείες. Ειδικά το 2,2 με τους 185 (μούφα) ίππους πήγε άπατο στις πωλήσεις!! Αναγκαστικά όσοι έπαιρναν επέλεγαν το 1,8 με ότι σημαίνει αυτό, δηλ. προσπέραση παρόμοια με Punto 1,2 60ps που οδήγησα πρόσφατα (3 μέρες και 3 νύχτες για να προσπεράσεις). Στο 159 όταν μπήκα σε έκθεση κάποια στιγμή μπερδεύτηκα σχετικά με την καταγωγή του αυτοκινήτου, ήταν όμως σαν να βλέπω τον Βουτσά στο έργο που τον έβαψαν μαύρο, ούτε μαύρος ήταν ούτε άσπρος, έτσι και η 159 ούτε Ιταλικό ούτε Γερμανικό είναι κάτι μεταξύ όλων είναι. Για αυτό λέω ότι έχουν χάσει την ταυτότητα τους.

Την Ιουλιέτα την είδα σε άσπρο πάνω σε ανυψωτικό σε ζαντολαστιχά έτοιμη να αλλάξει πατούμενα. Ίδια με το νέο Astra ήταν από πίσω που την είδα κλεφτά. Λίγο πολύ όλα τα αμάξια ίδια είναι όμως, δανείζονται σχεδιαστικά στοιχεία ο ένας από τον άλλο.

Μπορεί να έχει γοητευτική σιλουέτα από πλάγια και πίσω αλλά μέχρι εκεί...

...πρέπει να επικρατήσει η λογική και να μην σε παρασύρει, εγώ την πάτησα οπότε το δις εξαμαρτείν...

Μόνο και μόνο λόγω του βάρους αλλά και της κατανάλωσης της 159 το Passat συνολικά το θεωρώ καλύτερο αυτοκίνητο από την 159 ή μάλλον δεν θα πρότεινα 159 σε φίλο για αγορά ενώ το Passat θα το πρότεινα άνετα, ειδικά σε 1,4 ή 1,8tsi.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε αυτο που λες με το βαρος.ολα εχουν τα αρνητικα τους και τα θετικα τους.παντος το 159 με 1750τβι για μενα ειναι το ομορφοτερο σενταν το χαντακωνει η τιμη ομως.αν μπορουσα να πουλησω το gti moy σε μια αξιοπρεπη τιμη θα σκεφτομουν σοβαρα την ιουλιετα η το 159 αλλα δεν...οποτε μαλλον με το μαυρο τροκτικο θα παραμεινω.και κατι ασχετο..με τον προφυλακτηρα και το χαμηλωμα προχωρησες??

Link to comment
Share on other sites

Ανέστη είναι όπως τα λες. Το τέλειο δεν υπάρχει, επομένως ο καθένας αγοράζει κατά το δοκούν. Αν κάποιος δίνει προτεραιότητα στην εμφάνιση, κράτημα, φρένα σίγουρα θα έχει μία AR ψηλά στην λίστα του. Αν θέλει καλύτερη ποιότητα κύλισης και υψηλή αξία μεταπώλησης θα κοιτάξει σοβαρά για αγορά ένα VW.

Πάντως αν δώσεις το GTI μπαίνω άνετα στην λίστα με τους υποψήφιους αγοραστές!! Ακόμα είναι πολύ φρέσκο στην μνήμη μας αλλά μετά από 20 χρόνια έλα να ξανασυζητήσουμε για το ΜΚ5 GTI των 00's και θα δεις πόση ιστορία θα κουβαλάει και πόσοι θα το αναπολούν.

Τέσπα παίδες είστε τυχεροί όσοι πέρασε από τα χέρια σας ή το έχετε ακόμα.

Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα με χαμήλωμα και προφυλακτήρα. Πέρασα από ΑΒΤ, πήρα προσφορά για μάσκα, προφυλακτήρα & αεροτομή για να ξέρω που παίζουν, ούτως ή άλλως Νοέμβρη - Δεκέμβρη αν κάνω τόσο μεγάλη αγορά θα την κάνω (1000+ με την τοποθέτηση). Με το χαμήλωμα προβληματίστηκα γιατί τα παιδιά στην ΑΒΤ όπως είδαν τα σποιλεράκια που έχω στο πλάι μου είπαν ότι θα είναι λίγο δύσκολο αν το χαμηλώσω όταν το κυκλοφορώ. Όπως είναι τώρα και χωρίς χαμήλωμα με δυσκολία πέρασε κάτω από τα σπόιλερ η βάση του ανυψωτικού στην αντιπροσωπεία για την αλλαγή λαδιών. Ίσως βάλω τα εργοστασιακά ελατήρια με 1,5εκ. χαμήλωμα (αν και μου φαίνεται λίγο μούφα σαν κίνηση) ή αλλιώς θα το χαμηλώσω και αν τα βρω σκούρα με τα σπόιλερ θα βάλω άλλα.

Θάνος.

Link to comment
Share on other sites

Από μοτέρ πριν 5 χρόνια ήταν 100 χρόνια πίσω, έπρεπε να πάρεις 3,2 V6 GTA με 50.000ευρώ για να βρεις γκάζι.

Είχες και 156 ! Το 1998 ποιά άλλη εταιρία είχε 120 ίππους σε 1,6 μοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν το θελεις μπορουμε να το συζητησουμε.ισως το δωσω για να παρω ΑΡ..το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι με αυτο το αμαξι εχω μια σχεση δυνατη..περασα πολλα,προσωπικες στιγμες,χαρες,γελια,κλαματα χωρισμους,μου χαριζε οδηγικες συγκινησεις για να ξεχαστω..δεν ειμαι vag lover eimai gti mk1 mk2 mk3 kai mk5 lover.δεν ειναι λιγες οι στιγμες που το βλεπω και λεω θα σε δωσω να παρω μια ομορφη ιταλιδα και μετα απο λιγο με κοιταει και μου λεει δεν μπορεις να με σκοτωσεις υπαρχω μεσα σου!περασαμε τοσα!ακομα θυμαμαι περσυ που πηγα στην αντιπρωσοπεια να συζητησω το ενδεχομενο να αγορασω ενα μκ6 gti στην βιτρινα που ειχε με μειωμενη τιμη αν θυμαστε τοτε με τα μετρα μειωσης τελων ταξινομ.,σχεδον το ειχα κλεισει..ομως μετα μπηκα μεσα στον μαυρο τροκτικα και με επιασαν τα κλαματα και οι αναμνησεις αρχισαν να ξαναζωντανευουν..το ακυρωσα ασαπ το 6αρι gti..αρωστημενη σχεση θα την χαρακτηριζε καποιος..ισως να ειμαι και συναισθηματικος με πραγματα που δεν αξιζουν..μπορει και να με εχει αρωστησει το συγκεκριμενο αμαξι τοσα χρονια συμβιωσης μαζι του.ενα ειναι το σιγουρο κανω 10 βηματα εμπρος και 100 πισω.δεν ξερω αν συμβαινει και με εσας αυτο??προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος ομως ερχετε η ωρα που πρεπει να καθισω πισω απο το τιμονι του και μετα ολα χανονται!παω μια βολτα με το εξπρες του μεσονυχτιου ηρθε η ωρα του να βγει εξω με καλει!!.καληνυχτα!

υ.γ το gti μου δεν πωλειτε προς το παρων!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Έχω οδηγήσει πολύ καλύτερα αυτοκίνητα και απο τα 2 που μιλάμε στο θέμα αυτό.

Το θέμα είναι βγαίνοντας απο κάθε αμάξι να σου μείνει και κάποιο να θυμάσαι... Η κάθε εταιρία φτιάχνει οχήματα για Διαφορετικό αγοραστικό κοινό, είτε το θέλετε είτε όχι!

Παρόλο που ανοίκουν στην ίδια κατηγορία το Golf me thn Giulietta στην πράξη είναι τελείως διαφορετικά αμάξια!

Φίλε μου "Κοσμάς" το θέμα δεν είναι τι γράφουν τα περιοδικά για το κάθε αμάξι, αλλά το τι λέει ο ΚΟΣΜΟΣ! Τα περιοδικά είναι γνωστό για τις προοθήσεις και συμφέροντα τους, όπως επίσης και τα λάθη...

Ο κόσμος με την ΕΜΠΕΙΡΙΑ του θα βγάλει ενα αμάξι καλό σε κάποια στοιχεία ή όχι!

Και για να ξέρεις το 1997 μάλιστα η BMW είχε κινητήρες με 115 άλογα στα 1.6 οπότε μην το πας εκεί το θέμα...

Δεν πάω να βγάλω υποκειμενικά το Golf καλύτερο απο τη Giulietta, αλλά μετά απο εμπειρία μου με τα δύο αμάξια αλλά και πολλά άλλα λόγο της δουλειάς μου, ένα Golf κερδίζει πάντα την καδριά σου! Δεν είναι τέλειο όπως βέβαια δεν υπάρχει τέλειο αμάξι φτιαγμένο απο άνθρωπο (ούτε εμείς είμαστε τέλειοι) αλλά τόσα χρόνια (30+ χρόνια) δεν είναι τυχαίο που σχεδόν μονοπωλεί στην κατηγορία του!

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω οδηγήσει πολύ καλύτερα αυτοκίνητα και απο τα 2 που μιλάμε στο θέμα αυτό.

Το θέμα είναι βγαίνοντας απο κάθε αμάξι να σου μείνει και κάποιο να θυμάσαι... Η κάθε εταιρία φτιάχνει οχήματα για Διαφορετικό αγοραστικό κοινό, είτε το θέλετε είτε όχι!

Παρόλο που ανοίκουν στην ίδια κατηγορία το Golf me thn Giulietta στην πράξη είναι τελείως διαφορετικά αμάξια!

Φίλε μου "Κοσμάς" το θέμα δεν είναι τι γράφουν τα περιοδικά για το κάθε αμάξι, αλλά το τι λέει ο ΚΟΣΜΟΣ! Τα περιοδικά είναι γνωστό για τις προοθήσεις και συμφέροντα τους, όπως επίσης και τα λάθη...

Ο κόσμος με την ΕΜΠΕΙΡΙΑ του θα βγάλει ενα αμάξι καλό σε κάποια στοιχεία ή όχι!

Και για να ξέρεις το 1997 μάλιστα η BMW είχε κινητήρες με 115 άλογα στα 1.6 οπότε μην το πας εκεί το θέμα...

Το θέμα είναι να έχεις οδηγίσει αυτά τα δύο όχι καλύτερα από αυτά !

Κατ'αρχήν εγώ δε γράφω αυτά που γράφουν τα περιοδικά, ότι λέω είναι ότι έχω καταλάβει από αυτοκίνητα που έχω οδηγίσει (δυστυχώς όχι ακόμη την giulietta) και ευτυχώς υπάρχουν και μερικές alfa στην λίστα και δεύτερον ποιός κόσμος είναι αυτός που λέει ότι οι alfa δεν έχουν ή δεν είχαν καλή συμπεριφορά ?? Πως κρίνεται η εμπειρία τυ κόσμου με τις πωλήσεις ? Εγώ μέχρι στιγμής δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει αρνητική άποψη για την συμπεριφορά των alfa και ιδιαίτερα από την 156 και μετά. Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή ! Οδηγίστε πρώτα και κάνα άλλο αυτοκίνητο να δείτε πως κυλάει !!

Η BMW είχε 115 όχι 120 άλογα όπως και η renault ήταν στα 110 τότε.

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις οδηγίσει αυτά τα δύο όχι καλύτερα από αυτά !

Κατ'αρχήν εγώ δε γράφω αυτά που γράφουν τα περιοδικά, ότι λέω είναι ότι έχω καταλάβει από αυτοκίνητα που έχω οδηγίσει (δυστυχώς όχι ακόμη την giulietta) και ευτυχώς υπάρχουν και μερικές alfa στην λίστα και δεύτερον ποιός κόσμος είναι αυτός που λέει ότι οι alfa δεν έχουν ή δεν είχαν καλή συμπεριφορά ?? Πως κρίνεται η εμπειρία τυ κόσμου με τις πωλήσεις ? Εγώ μέχρι στιγμής δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει αρνητική άποψη για την συμπεριφορά των alfa και ιδιαίτερα από την 156 και μετά. Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή ! Οδηγίστε πρώτα και κάνα άλλο αυτοκίνητο να δείτε πως κυλάει !!

Η BMW είχε 115 όχι 120 άλογα όπως και η renault ήταν στα 110 τότε.

Τώρα ρίχνεις το επίπεδο και χάνεις και το δίκιο σου!

Το εάν είχε τους γαϊδάρους η BMW ή κάποιος άλλος θα το αφήσουμε να το κρίνουν οι άλλοι!

Οι πωλήσεις είναι ένα κριτήριο για το εάν ένα αμάξι-μάρκα αρέσει! Και οι πωλήσεις της Alfa Romeo παγκοσμίως ΔΕΝ είναι καλύτερες από της VW!

Για να πάμε στο θέμα μας λοιπόν και αφού εσύ ΔΕΝ έχεις οδηγήσει την σημερινή Giulietta, ΔΕΝ μπορείς να έχεις σωστή άποψη για το θέμα που συζητάμε εδώ μέσα! Γίνεσαι υποκειμενικός από την αγάπη-φανατισμό που δείχνεις για τις Alfa Romeo.

Εγώ το παραδέχομαι ότι από φανατικός της BMW έγινα λάτρης των GOLF όχι όλης της VW!!! Και έχοντας οδηγήσει και τα δύο αμάξια που συζητάμε εδώ μέσα, δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις η Giulietta.

Αυτό είπα και παίσατε να με φάτε..............

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

...160 πσ ειχαν τα HONDA .....επισης τα 115 της BMW ηταν πολυ ποιο "απλομενα" και δεν επρεπε να στροφαρεις μετα τις 5000rpm για να τα βρεις.....τε σπα!

τα ALFA (ειχαμε αρκετά στον οκογενεια...δεν έχουμε πλεον) είναι πολύ ευχάριστα αυτοκίνητα

έχουν μια "αμεσότητα" στην οδήγηση που δύσκολα βρίσκεις σε άλλο "εργοστασιακό" αμαξι...

"σου μιλάει" το αυτοκίνητο στις στροφές ....απλά πρέπει κάποιος να οδηγήσει ALFA για να καταλάβει....

ΑΛΛΑ! τα προβλήματα ποιότητάς και αναξιοπιστίας που είχαν σε όλους τους τομείς

έχει σαν αποτέλεσμα ο κόσμος να τα φοβατε.....λογικό

η ALFA εχει κανει ενα ΜΕΓΑΛΟ αλμα ....αλλα πρεπει να αποδείξει την αντοχή της στο χρόνο...

για να κερδίσει τον κόσμο......μια όμορφη εμφανιση και μια "αμεση" αίσθηση στο στροφιλικη των 90κμ με "σκασμενη" δευτερα στο Διόνυσο.....δεν είναι αρκετά για να σε κερδίσει ένα αμάξι......

Link to comment
Share on other sites

Γίνεσαι υποκειμενικός από την αγάπη-φανατισμό που δείχνεις για τις Alfa Romeo.

Δεν έχω καμία σχέση με alfa ούτε είχα ποτέ ούτε πρόκειτε να πάρω για τους λόγους που γράφεις κι εσύ εκτός της συμπεριφοράς. Απλά μερικά καλά που έχουν κάποια άλλα αυτοκίνητα πρέπει να τα αναφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία σχέση με alfa ούτε είχα ποτέ ούτε πρόκειτε να πάρω για τους λόγους που γράφεις κι εσύ εκτός της συμπεριφοράς. Απλά μερικά καλά που έχουν κάποια άλλα αυτοκίνητα πρέπει να τα αναφέρουμε.

+1000000000 Συμφωνώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ζηλαυω κατι ειναι ο ηχος της ...και το σασμαν της. Ο χρονος θα δειξει εαν ειναι αξια

http://www.youtube.com/watch?v=uj2of8pO1DU meta to 5:50 εχει ηχο ...Και για το παλικαρι που ειπε οτι δεν εχει καλη οδηγικη συμπερηφορα....μπορει να δει οτι το λιγοτερο ειναι πολυ καλη η συμπερηφορα της.

Link to comment
Share on other sites

Αν ζηλαυω κατι ειναι ο ηχος της ...και το σασμαν της. Ο χρονος θα δειξει εαν ειναι αξια

http://www.youtube.c...h?v=uj2of8pO1DU meta to 5:50 εχει ηχο ...Και για το παλικαρι που ειπε οτι δεν εχει καλη οδηγικη συμπερηφορα....μπορει να δει οτι το λιγοτερο ειναι πολυ καλη η συμπερηφορα της.

Μιλήσαμε για αίσθηση κακής συμπεριφοράς! Δεν μεταφέρει στον οδηγό τις πληροφορίες του δρόμου σωστά! Δεν είπαμε ότι δεν στέκεται καλά στο δρόμο!!! new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλήσαμε για αίσθηση κακής συμπεριφοράς! Δεν μεταφέρει στον οδηγό τις πληροφορίες του δρόμου σωστά! Δεν είπαμε ότι δεν στέκεται καλά στο δρόμο!!! new_killpc.gif

Σου ξαναλεω φιλικα...οτι μαλλον μιλας για αλλο αυτοκινητο ...το τιμονι το σασμαν και οι αναρτησεις της ιουλλιετας ειναι καλυτερα του Golf πανε σε μια αντιπροσωπεια και οδηγησε την και δες το τιμονι της...και πως στιβει ...και αν δεν ευχεσαι να τα εχει το επομενο golf τοτε μαλλον οδηγας μονο Golf και οι ποιο vagοφιλοι ξερουν οτι το τιμονι της ar δεν πεζεται !

Δες τα τεστ στα διεθνη δοκιμαστικα για esp και handling ποσο rate παιρνει. Μην λεμε οτι θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλεω φιλικα...οτι μαλλον μιλας για αλλο αυτοκινητο ...το τιμονι το σασμαν και οι αναρτησεις της ιουλλιετας ειναι καλυτερα του Golf πανε σε μια αντιπροσωπεια και οδηγησε την και δες το τιμονι της...και πως στιβει ...και αν δεν ευχεσαι να τα εχει το επομενο golf τοτε μαλλον οδηγας μονο Golf και οι ποιο vagοφιλοι ξερουν οτι το τιμονι της ar δεν πεζεται !

Δες τα τεστ στα διεθνη δοκιμαστικα για esp και handling ποσο rate παιρνει. Μην λεμε οτι θελουμε.

Κι εγώ φιλικά θα σου ξαναπώ ότι έχω οδηγήσει την Giulietta και δυσαρεστήθηκα από την "αίσθηση" που μου έδωσε στο δρόμο! Με φόβησε με την αίσθηση που δίνει στις αλλαγές πορείας αλλά δεν έφυγε από τον δρόμο (να είναι καλά βέβαια το traction control που έχει αναγκαστικά λόγω EU standards). Μου έδωσε την εντύπωση πιο βαριού οχήματος από ενός Golf Gti.

Μιλάμε για προσωπική μου άποψη και δεν προσπαθώ να σε πείσω, γιατί είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

φτανει ρε Ανέστη Μάρθα Βούρτση καταντησες στο κλαμπ .....upyours.gif

θα τιμωριθεις παραδειγματικα γι αυτο ΡΟΥΛΗ! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

new_lol.gif

Στελλαρα ξερεις θα τον χτυπησω εκει που ποναει!το μαχαιρι θα μπει βαθεια μεχρι το κοκκαλο..θα βγαλω το κακο απο την ριζα!στην επομενη συναντηση...δεν ειναι μακρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Στελαρα ξερεις θα τον χτυπησω εκει που ποναει!το μαχαιρι θα μπει βαθεια μεχρι το κοκκαλο..θα βγαλω το κακο απο την ριζα!στην επομενη συναντηση...δεν ειναι μακρια!!!

Άμα δεν είμαι παρόν να μην το τιμωρήσεις, δεν θέλω να χάσω το θέαμα. :p

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.