Jump to content
scorpione

Golf R - Audi S3

Recommended Posts

αξίζει μία GOLFO 6 GTI... σε στροφές έχεις τα LEON CUPRA,ASTRA OPC,FORD ST κτλ αρκεί να το πας καλά το τιμόνι...

δεν βρηκα mk6 αλλα και αυτο κανει περιπου

http://www.fastestlaps.com/comparisons/462a1e733dcec-vs-46767cd391964.html

Link to comment
Share on other sites

εχω καταληξει σε golf R dsg , X1 23d Auto, 335i steptronic διετιας διτουρμπινη, 335d steptronic αν βρω.

αποψεις?

τα audi δεν εχουν καλη εκπτωση και ανεβαινουν πολυ. για ενα a4 quattro 211ps stronic με την αναρτηση και δερμα οροφη κλπ ξεπερναμε τα 42 οταν το bmw x1 ειναι στα 37 το R στα 34 και η ΒΜW 335i καινουργια στα 43-44. η μεταχειρισμενη 335ι στα 30. εννοειται οτι τα αυτοκινητα ειναι γεματα με οροφες δερματα navi κλπ

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

GOLF R & BMW 335 είναι οι καλύτερες επιλογές για μένα. Και τα δύο "γαζώνουν" στον δρόμο. Προσωπικά θα έπαιρνα το Golf αν ήμουν στην θέση σου (γιατί με καλύπτουν οι χώροι του και πολλά άλλα πράγματα) αν θες όμως πιο large χώρους πας στην 335.

Σχετικά με το look πάντως για 4 χρόνια που είχα sedan ως επί το πλείστον 50άρηδες έβλεπα να τα κυκλοφορούν, λες και είχα γεράσει 20 χρόνια ένοιωθα!! Με το Golf όπως και να΄χει δεν αντιμετωπίζεις τέτοιο θέμα, είναι πιο νεανικό από ένα bmw και καλύπτει και οικογενειακές ανάγκες σε χώρους.

Link to comment
Share on other sites

εγω στην θεση σου θα επερνα το γκολf μονο κ μονο για να λεω... my name is scoRRrrRrpione i live in RrrRrrome and i drive an RRrRrrRRr... !!!! emoticon_42.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

αχαχαχαχαχαχαχα σωστόόόόός !!! :(:heart:

Link to comment
Share on other sites

GOLF R & BMW 335 είναι οι καλύτερες επιλογές για μένα. Και τα δύο "γαζώνουν" στον δρόμο. Προσωπικά θα έπαιρνα το Golf αν ήμουν στην θέση σου (γιατί με καλύπτουν οι χώροι του και πολλά άλλα πράγματα) αν θες όμως πιο large χώρους πας στην 335.

Σχετικά με το look πάντως για 4 χρόνια που είχα sedan ως επί το πλείστον 50άρηδες έβλεπα να τα κυκλοφορούν, λες και είχα γεράσει 20 χρόνια ένοιωθα!! Με το Golf όπως και να΄χει δεν αντιμετωπίζεις τέτοιο θέμα, είναι πιο νεανικό από ένα bmw και καλύπτει και οικογενειακές ανάγκες σε χώρους.

απο χωρους πισω με προβληματιζει το golf pisv. 275 λιτρα πισω λογω τετρακινησης. επισης το τιμονι του που λενε ολοι οτι ειναι πολυ μετριο. αντιθετα το μοτερ και το τιμονι στο bmw δεν παιζονται.

Link to comment
Share on other sites

335 και μάλιστα xi και άμα σου περισσέψουν και 1.000¤ (χαχαχα) του ρίχνεις ένα πρόγραμμα και με το καλημέρα φλερτάρεις με τα 400ps !!!

Link to comment
Share on other sites

απο χωρους πισω με προβληματιζει το golf pisv. 275 λιτρα πισω λογω τετρακινησης. επισης το τιμονι του που λενε ολοι οτι ειναι πολυ μετριο. αντιθετα το μοτερ και το τιμονι στο bmw δεν παιζονται.

275 λίτρα πάντως είναι τραγικά λίγα σε σχέση με τα 350 που έχουν οι άλλες εκδόσεις ή τα 460 λίτρα που έχει η 335...

...θα είσαι με την εταζέρα μονίμως βγαλμένη μόνο και μόνο για να χωράς το παιδικό καρότσι.

Νομίζω ότι πας σε χειρότερα λίτρα πορτ μπαγκάζ και από το GOLF 4 που έχεις τώρα.

Γιατί δεν κοιτάς και το GOLF 6 GTI αν είσαι golfakias?? (μήπως σε σώσουμε πριν αλλαξοπιστήσεις και πας στα bmw!).

Link to comment
Share on other sites

335 και μάλιστα xi και άμα σου περισσέψουν και 1.000¤ (χαχαχα) του ρίχνεις ένα πρόγραμμα και με το καλημέρα φλερτάρεις με τα 400ps !!!

καλα τα λες αλλα απο τα 400 σε μαουνα -προσωπικα- θα προτιμουσα λιγοτερα αλογα σε πιο μαζεμενο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες αλλα απο τα 400 σε μαουνα -προσωπικα- θα προτιμουσα λιγοτερα αλογα σε πιο μαζεμενο αμαξι

Σε καμία των περιπτώσεων δεν λες μία BMW και δη την 335 μαούνα. Μεταξύ μας, δεν υπάρχει Vag με την αίσθηση που μπορεί να σου χαρίσει η "μαούνα".

Link to comment
Share on other sites

εχω καταληξει σε golf R dsg , X1 23d Auto, 335i steptronic διετιας διτουρμπινη, 335d steptronic αν βρω.

αποψεις?

τα audi δεν εχουν καλη εκπτωση και ανεβαινουν πολυ. για ενα a4 quattro 211ps stronic με την αναρτηση και δερμα οροφη κλπ ξεπερναμε τα 42 οταν το bmw x1 ειναι στα 37 το R στα 34 και η ΒΜW 335i καινουργια στα 43-44. η μεταχειρισμενη 335ι στα 30. εννοειται οτι τα αυτοκινητα ειναι γεματα με οροφες δερματα navi κλπ

BMW X1 xDrive 28i + My link

BMW Twin-Turbo: E92 335i + BMW 335i + Audi S4 vs BMW 335i + BMW 335i Coupe

VW Golf R

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία των περιπτώσεων δεν λες μία BMW και δη την 335 μαούνα. Μεταξύ μας, δεν υπάρχει Vag με την αίσθηση που μπορεί να σου χαρίσει η "μαούνα".

δλδ η 5αρα δεν ειναι μαουνα? κ αυτη BMW ειναι

σιγουρα η 3αρα θα ειναι λιγοτερο μαουνα οπως κ το γκολφ ειναι λιγοτερο μαουνα απο αυτα τα 2

σε σχεση μεγεθους μιλαω παντα, ασε τα τιμονια κ τις αισ8ησεις

Link to comment
Share on other sites

ελα που δεν καταλαβαινω τι στο καλο καει καθημερινα ο bmw 35i διαβαζοντας ολα τα σχετικα τεστ για αυτον. καει απο 13 εως 26,6 στο σχετικο αρθρο συγκρισης με την παλια m3 (drive) οποια εκαιγε λιγοτερο! καταλαβαινω οτι αυτη η μετρηση ειναι με τερμα γκαζι αλλα σε καθημερινη οδηγηση στην πολη εως και σβελτη παντα μεσα στην πολη να υπολογιζω στην μεση των μετρησεων δηλ στα 16,5?? αυτα τα νουμερα ξεφευγουν πολυ απο τα 13 που δινουν μεσο ορο οι ιδιοκτητες των 335ι. ειναι πολυ υψηλα τα νουμερα και μεγαλωνουν ιδιαιτερα κοιτωντας τον 335d οπου max βλεπεις 12. αντιστοιχα o tfsi με τα 265ps λογικα εχει μεση τα 13 μεσα στην πολη? και το χ1 τα 9... εχω αρχισει και κουραζω...

YΓ. πιστευετε οτι στους ελληνικους δρομους το R ειναι κοντα στο 335ι ???

ΥΓ2. το steptronic επιβαρυνει την κατανάλωση? ειναι αργο ? ειναι κοντα με το dsg?

ΥΓ3. αν καταληξω στο R θα βαλω thule στην οροφηlaugh.gif. 440litra to 335.

ΥΓ4. δεν χανομαι εγω απο το κλαμπ και ας ειμαι μακρυα! πηρα εχθες απο φιλη μεχρι να δω τι θα κανω με 1200ευρω ενα golf MK4 1600 τετραπορτο με ιταλικα νουμερα ατρακαριστο πρωτο χερι με 66000ΚΜ αυτοματο! με προσφατο σερβις και φρεσκοβαμμενο λογω μικτης. θελει λαστιχα (φοραει σιδερενιες 175/80/14) και αμορτισερ. Αληθεια εχει κανεις 15αρια με 195/65/15? αμορτισερακια λεω να βαλω τα sachs με τα ελατηρια απο το jubi 18T που βρηκα στην αποθηκη.

ΥΓ5 Exω παθει πλακα με τον ηχο του εξακυλινδρου το ομολογω. απλα δεν αντεχω να καιω τρελα. εκαιγα και με το gti τα αντερα μου λογω setup.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν αντέχεις να καίει τρελα τι εννοείς?

Γιατί τα πολλά άλογα θέλουν φαΐ!

Ακόμα και τα diesel

πανω απο 13-14 λιτρα μεσα στην αθηνα το θεωρω πολυ. οσο για τα diesel λενε οτι καινε 7-8 το πολυ σε αντιστοιχεσ συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενδοαφερομαι να αναβαθμισω το golf μου με καποια ανταλλακτικα απο εδω www.onparts.gr και θα ηθελα να μυ πειτε γνωμες για αυτο το σαιτ. φαινεται αρκετα ποιοτικο και αξιοπιστο και παντου πρωτο. θα χαρω να μαθω και αλλα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.