Jump to content
grado

Ακαυτη Βενζινη

Recommended Posts

λοιπον επειτα απο καιρο αναδουλειας κι αφου πλεον ειμαι παλυ στα καλα μου εβγαλα την κουκουλα απ το rado κι αρχισε η επιδιωρθωση....Λοιπον εβαλα καινουργια τρομπα βενζινης καινουργια φιλτρα λαδια (οχι μπουζι γιατι δεν ειχε η αντιπροσωπια)και εχουμε τα εξης προβληματα....Τωρα πλεον το αμαξι ανοιγει κανονικα ολες τις στροφες αν ομως πατησω (σανιδωσω) το γκαζι τοτε κανει λες και βγαζει μπουρμπουλιθρες σκαει και πεταει ακαυτη απ την εξατμιση κιολας και φυσικα δεν κουναει βημα με το ζορι που προχωραει....αν απ την αλλη δωσω γκαζι προοδευτικα ανοιγει κανονικα και τα κατεβαζει ολα..Επισης να προσθεσω οτι οταν το αμαξι ειναι κρυο δηλαδη 1000 στροφες δουλευουν ολα κανονικα και με το παραπανω δηλαδη και νευρο εχει και τα δινει ολα οσο αποτομα και να πατησω γκαζι (αν και τοτε πεταει ακαυτη) με το που ζεσταθει λιγο και πεσει στις 800 στροφες οπου και δουλευει τοτε ξεκινανε ολα οσα αναφερω ποιο πανω.Θα ηθελα πολυ τα φωτα σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ισως να φταινε τα μπουζι σου που οπως λες δεν αλλαξες.Καλου κακου τσεκαρε και τα εξης

Μπουζοκαλωδια, ραουλο καπακι η ολοκληρο το ντιστριμπιτερ

Μπεκ (οπωσδηποτε καθαρισμα, αλλιως αλλαγμα)

και τελος εγκεφαλο.

Το αυτοκινητο σου δειχνει να πνηγεται απο βενζινες.Βαλε ενα hallmeter να δεις που βρισκεσαι.

Ελπιζω να βοηθησα.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε εχτες Σαββατο ειπα να παω να αλλαξω μπουζι-μπουζοκαλωδια κι επειτα να παω να κανω ενα καθαρισμο στα μπεκ μου οπως συζητηθηκε και παραπανω (περασαν τοσες μερες γιατι διστυχως παρασκευη πληρωθηκα) κι αφου πηγα αγορασα τα μπουζι και τα μπουζοκαλωδια καθομαι να τα βαλω....και ξεκινανε νεα προβληματα...αλλαζοντας τα μπουζι και τα μπουζοκαλωδια σταματησαν να δουλευουν (τσεκαρισμενο) ο κυλινδρος 2 και 3 δουλευει μονο ο 1 και ο 4 το αυτοκινητο περνει μπροστα κανει σαν τρακτερ και εννοειται πως δεν προσπαθησα να το μετακινησω.Τι ξανα βαλα τα παλια μπουζι και μπουζοκαλωδια τι φυσαγα ξεφυσαγα δεν αλλαξε τιποτα και το ερωτημα μου ειναι ενα!!!ΓΙΑΤΙ??? αν καποιος εχει να μου δωσει καποια απαντηση θα του ημουν υποχρεος γιατι το αυτοκινητο αυτη τη στιγμη δεν μπορει να παει ουτε στο μηχανικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.