Jump to content
billkfoc

Προγραμματισμός Κλειδιού Σε Passat 2006

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι νέο μέλος, και στην οικογένεια έχουμε ένα Passat db6, δηλαδή μοντέλο μετά το 2006.

Επειδή μου χάλασε το ένα remote key, ενώ δουλεύει στην μίζα δεν ανοίγει - κλείνει τις πόρτες(αλλάχθηκε μπαταρία και από αντιπροσωπεία μου είπαν πως πρέπει να έχει χαλάσει ο πομπός), μπήκα στον κόπο να αγοράσω ένα κλειδί από Αγγλιά.

Προσπάθησα όσο το δυνατόν να ταιριάξω τους κωδικούς και τελικά βρήκα κλειδί να ταιριάζει και στα ΜΗz και στον ένα κωδικό ενώ στον δεύτερο, στον δικό μου είχε κωδικό HLO3C0959752Μ , αυτό που πήρα είχε κωδικό HLO3C0959752AD

Αποτέλεσμα; Πήγα εχθές στην καρέντα και ενώ με χρεώσαν το προγραμματισμό 60 ευρώ μου είπαν πως το κλειδί δέν το δεχόταν το σύστημα. Αν θυμάμαι καλά διάβαζε το πρώτο αριθμό του κωδικού του κλειδιού, και τους υπόλοιπους δεν τους αναγνώριζε. Οπότε μου είπαν πως θα πρέπει να βγάλουμε κλειδί απο το εργοστάσιο, δίνοντασ ακριβώς τα πλήρη στοιχεία μου και το κωδικό του αμαξιού, γιατί λένε αυτά βγαίνουν συγκεκριμένα για λόγους ασφαλείας.

Επειδή μου φάνηκε λιγο σενάριο επιστημονικής φαντασίας, το έχει δοκιμάσει κανείς; υπάρχει κάπου αλλού εκτός vw που μπορούν να το προγραμματίσουν;

Επίσης αν τελικά δνε βγάλω άκρη και σε κάποιον ταιριάζει ακριβώς ο κωδικός και το θέλει ας με ενημερώσει.

Σας ευχαριστώ εκ τςν προτέρων

Edited by billkfoc
Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις νεο κλειδι πρεπει να εχεις μαζι το καρτελακι και λογικο ειναι που σου τα ζητανε αυτα γιατι αλλιως ο καθενας θα μπορουσε να βγαλει ενα κλειδι.

Ο προγραμματισμος γινεται ευκολα σε μια αντιπροσωπεια μεσω των μηχανηματων που εχουν ή σε οποιοδηποτε μαγαζι το οποιο κανει αυτη την δουλεια.

Αποψη μου ειναι να το παρεις απο την αντιπροσωπεια ωστε να εισαι καλυμενος σε περιπτωση στραβης.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγώ το είχα χάσει πήγα στον Παζαρόπουλο.Δεν μου είχαν δώσει καρτελάκι με τους κωδικούς,δεν τους δείνει πλέον η vw όπως παλιά μου είπαν για λόγους ασφαλείας.Με τον αριθμό πλαισίου και την άδεια μου στο όνομά μου,παράγγειλαν το κλειδί απο την Γερμανία όπου έγινε και το χάραγμα του κλειδιού και όταν ήρθε πήγα και μου ξαναπρογραμμάτισαν ιμομπιλάϊζερ και όλα τα κλειδιά με νέο κωδικό.Κόστος κλειδί και προγραμματισμός 140 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις νεο κλειδι πρεπει να εχεις μαζι το καρτελακι και λογικο ειναι που σου τα ζητανε αυτα γιατι αλλιως ο καθενας θα μπορουσε να βγαλει ενα κλειδι.

Ο προγραμματισμος γινεται ευκολα σε μια αντιπροσωπεια μεσω των μηχανηματων που εχουν ή σε οποιοδηποτε μαγαζι το οποιο κανει αυτη την δουλεια.

Αποψη μου ειναι να το παρεις απο την αντιπροσωπεια ωστε να εισαι καλυμενος σε περιπτωση στραβης.

Εννοείται φίλε μου πως είχα το καρτελάκι και όπως προείπα σε αντιπροσωπεία το πήγα κανονικά. Απλά μου είπαν πως το σύστημα δεν δέχεται το κλειδί, που νομίζω πως απλά το κάνουν για να βγάλουν λεφτά απο την παραγγελία νέου κλειδιού.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου φαινεται να μην δεχεται το κλειδι αν ολα εχουν γινει σωστα.

Αν εχεις την δυνατοτητα πηγαινε το και σε καποια αλλη αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.