Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

Το θεμα δεν ειναι αν επαιζες εσυ αλλα αν το ηξερε αυτος???

Φιλε Beckman OK καλο το Polaki αλλα βλεπεις οτι λες πραγματα που δεν στεκουν πουθενα.

Μεινε στο οτι εχεις ενα ωραιο Polaki και εισαι ΟΚ. Θα σε παρουν στο ψηλο.

Τελος απο εμενα ειναι σιγουρο οτι δεν θα αλλαξω ουτε εχω σκοπο αποψεις κανενως.

Link to comment
Share on other sites

beckman αγορι μου πανε σε κανα γιατρο..........

ακου επαιζες s3!!!!εχει και η μακακια τα ορια της.ακομα και στο playstation στο easy να το βαλεις s3 να περασεισ με 1.2 tsi με προγαμμα δεν παιζει με την καμια......

μαγκες κανενας με καμια diablo να βαλουμε κοντρα????χααχχαχααααχα

να πας να φτιαξεις την αεροδυνακιμη μην σου ξεφυγει πουθενα καταλαθος και το σηκωσεις στον αερα!!!!!!!η μπορεις να βαλεις και φτερα στο πλαι να πετας.

ασε που απο οτι πληροφορηθηκα απο εγκυρες πηγες για να οδηγησεις πλεον polo tsi θα πρεπει να βγαλεις διπλωμα για αεροπλανο

επισης ο μονο ο τσακ νορις ξερει να το οδηγαει αυτο το αμαξι//........................................

BECKMAN=απλα απαλευτος

σου δινω το δικο μου και 30000ευρω να μου δωσεις το δικο σου....

να προσεχεις με τα G γιατι ειναι επικυνδυνα αν και απο οτι ακουσα η ferrari ενδιαφερεται να αγορασει το αμαξι σου για να το βαλει να τρεχει του χρονου στη formula γιατι ο αλονσο λεει εχει πεσει σε καταθλιψη μολις εμαθε για το αμαξι σου!!!!!!!!!!!

ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΚΑΙ S3.ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ TRAGIC ΜΑΖΙ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φιλαράκι φιλικέ φίλε γιατί δεν κάνεις μια παρουσίαση το polάκι σου να το δούμε όλοι ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+1

Eσυ μη δεις κανενα αμαξι πιο γρηγορο απ το δικο σου, κατευθειαν να μαθεις λεπτομερειες. :laugh:

ok φιλαρακι θα το κανω οταν μπορεσω...

φιλε μου δεν ειμαι νεος στο tunning ειμαι 27 χρονων απο τα 18 μου ξερω να λυνω και να ραβω οποιοδηποτε αμαξι και να μου δωσεις πριν το πολο ειχα ενα golf 3 430 αλογακια και σε πληροφωρω ειμαι αρκετα εμπειρος σε ολα τα πραγματα του αμαξιου...απο κορινθο μεχρι ελευσινα κομματια ερχομουνα γτ επαιζα με ενα s3 φιλαρακι με 210 220 και 230 που το τερματισα δεν πηγαινε αλλο...και παντα εννοο οτι η καταναλωση οταν παω με 200 η μεση καταναλωση διαμορφωνεται στο 6.2-6.4 φιλε μου ουτε πιο πανω ουτε πιο κατω..εχω φαει το δρομο με το κουταλι πατρα αθηνα :-)

δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα αυτο γτ κουραστικα να προσπαθω να σας πεισω πολυ το εχουνε δει και το εχουνε πιστεψει των υπολοιπων η γνωμη δεν με αφορα..εγω ειμαι φουλ ικανοποιιμενος μιας και με το προγραμμα με σταθερη ταχυτητα στα 120-140 βγαζω πανω απο 800 χιλιομετρα..τωρα οτι και να σας λεω δεν σας πειθω αλλα τι να κανω ετσι δουλευει το αμαξι μου...

Φιλε beckman παρολο που λες οτι εισαι και μηχανικος λες πραγματα τα οποια δεν στεκουν συμφωνα με τους θερμοδυναμικους νομους,στα εξηγησε πολυ απλα ο κριτωνας πιο πανω.Επισης μου φαινεται πολυ παραξενο που λες οτι το αμαξι σου τελικιαζει στα 230 και οτι επαιζες με ενα S3 :blink:

Aν οντως ισχυουν αυτα με την καταναλωση και την τελικη ο προγραμματιστης σου θα πρεπει να παρει νομπελ.

Επισης οι περισσοτεροι στο forum ξερουν καποια πραγματα και λογικο ειναι να μην σε πιστευουν μπορεις καλλιστα να κανεις συζητηση με ενα παιδακι

3784156-little-boy-driving-a-car_zps83283fb2.jpg

Aντε και δυο τραγουδακια για να πεσουν οι τονοι

Edited by chris polo
Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβαινεις φιλε beckman εγινε αυτο που σου ελεγα για να αποφυγεις. Σε πηραν στο ψηλο.

Οποτε θα πρεπει να αποδειξεις οσα λες με βιντεο δλδ 6λιτρα πηγαινωντας με 200χλμ με το Polo. 230 τελικη. Παιχνιδια με S3. Αλλιως sorry που στο λεω αλλα θα αποκτησεις το ονομα του προγραμματιστη σου....

Link to comment
Share on other sites

+ 1

....Kαι πρεπει να φορουσαν και το ιδιο προγραμμα,γι αυτο "παιζανε στα 230"

Μετά έκοψε το audi γιατί ντράπηκε μπροστά στο ποιο όμορφο πόλο ever!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι τι να σου πω ετσι δουλευει το αμαξι μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εγω τωρα η αποψη του καθε ενος ειναι δεκτη :-)) me 200 xiliometra σταθερα 6.1 και εχτεσ το βραδυ που ηρθα αθηνα παλι το ιδιο ελεγε...

με 6 ταχυτητα και με 140 χιλιομετρα βλεπω 5.4 καταναλωση παιδια...οντως ειναι τοσο ο προγραμματιστης μου ειναι καλος φοραω ιντερκουλερ σκαστρα εξατμισεις ολα ειμαι φουλ

φιλαρακι ειναι πως το πας στα 200 πχ το πας απο εκκινιση στα 200 λογικο ειναι να σου βγαλει τοσο εγω σου λεω απο τα 140 μεχρι τα 200 παει η καταναλωση σταθερη στα 6.1 με 6.3 εχτες εκανα διοδια κορινθου διοδια ελευσινας 17 λεπτα μετρημενα :-))

εσυ φιλε λογικο ειναι να μην το δεις ποτε αυτο στην καταναλωση σου γτ εχεισ vw polo gti και λογικα θα εχεις κανενα 8 λιτρα στα 100 εγω ομως εχω το 1.2 tsi με 145 αλογα φουλ πρωτο σταδιο περιμενω να βγαλουνε σφιριλατα εμβολα και εκκεντροφορους για να το ανεβασω και αλλο το αμαξι μου... και περιμενω να αλλαξω και αλλη τουρμπινα για να ειναι πιο ελευθερο το αμαξι μου..

αξιζει παιδια το προγραμμα να πατε να το βαλετε και εσεις σας το συνιστω το φοραω εδω και 7200 χιλιομετρα και ουδεν προβλημα και ουτε γραμμαριο λαδι δεν εχει καψει...

Ρε φιλικε, συγγνωμη για το σχολιο μου αν ειναι προσβλητικο για το αμαξακι σου, πιστεψε με το λεω καλοπροαιρετα και δεν θελω να παρεξηγηθεις... Αλλα ποιος βελτιωτικος οικος θα καθησει να ασχοληθει με σφυρηλατα εμβολα και εκκεντρα για ενα εμπορικο αυτοκινητακι που ως επι τον πλειστον χρησιμοποιουν εταιρειες τσιγαρων-τροφιμων και ποτων για τις διανομες των....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

XAAAAAXAXAXAXAXAAAAAAAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXAXAAXAXAAXAXAXAXAXAXAXA

Ε ΜΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλικε, συγγνωμη για το σχολιο μου αν ειναι προσβλητικο για το αμαξακι σου, πιστεψε με το λεω καλοπροαιρετα και δεν θελω να παρεξηγηθεις... Αλλα ποιος βελτιωτικος οικος θα καθησει να ασχοληθει με σφυρηλατα εμβολα και εκκεντρα για ενα εμπορικο αυτοκινητακι που ως επι τον πλειστον χρησιμοποιουν εταιρειες τσιγαρων-τροφιμων και ποτων για τις διανομες των....

Mπορει να κανει και ειδικη παραγγελια αν θελει σε καποια εταιρεια.Αλλα θα ναι κριμα να δωσει τοσα λεφτα αφου το καλοκαιρι θα παρει s3.Aλλα θα μου πεις τους ναυτικους δεν τους πιανει η κριση.

s3 θα παρω απο το καλοκαιρι φιλαρακι γτ προεκυψαν αλλα θεματακια οικονομικα για αυτο εχω το πολακι και το χαιρομαι τωρα...

νομιζεις φιλε μου ελα να το δεις και μονος σου οτι εχω τοσο στα 200 και μετα δεν θα λες τπτ...αφου το φταιχνω οπως θελω το αμαξι μου σημαινει πως για μενα ειναι το πιο ομορφο...οσο για το προγραμμα αφου ο σαλλιας ειναι τοσο κακοσ οπως λες και εσυ προγραμματιστης οταν μου σπασει το μοτερ απο το προγραμμα θα μιλησω σε σενα φιλαρακι αφου ξερεις τα παντα...γτ μηχανικος ειμαι και δεν πουλαω μαγκιες θα θελανε πολλα πολακια να φορανε ολα οσα εχω εγω επανω....οι ναυτικοι κανουνε τα παντα δεν τους πιανει κριση φιλε....

Edited by chris polo
Link to comment
Share on other sites

καλα λετε οτι θελετε δεν με αφορα η γνωμη σας παντως μιλαω για s3 μαμα οχι βελτιωμενο ελεος δλδ..τι να σας πω δεν ξερω εγω ξερω μονο τι εχω πειραξει επανω στο αμαξι μου και κανενας αλλος...μπορει να ειμαι ναυτικος αλλα δεν πεταω λεφτα στα αμαξια προτιμω να χτιζω σπιτια...στο αμαξι ολα αυτα που εχω βαλει κανουνε πανω απο 3500 χιλιαδεσ ευρω και εχω πληρωσει το πολυ 1000..τωρα το τι λετε εσεις δεν με αφορα καθολου μαγκια μου ειναι να παιζω με οποιον θελω και να το φθανω και οπου θελω...απλα με ολες τις μαλακιες που λετε καθομαι και γελαω και σας κοροιδευω παιδια...αυτο εχω να πω μονο και δεν ζηταω απο κανεναν να μου πει τι να κανω μηχανικος ειμαι με αρχιδια 4 χρονια στα καραβια και ξερω πολλα περισσοτερα απο τους στεριανους...καλο βραδυ..

Απ οτι με ενημέρωσαν το Audi ήταν ένα A3 TSI 105hp 1200cc S-Line

pote thes na sou moiraso ena tafo gia na min milas allo esi..gt olo malakies petas eleos dld me ton kathe blaka edo mesa...ti na sas po mou eiste ligoi

Link to comment
Share on other sites

α ενταξει ρε παιδια το audi ηταν απλο s3 δεν ηταν βελτιωμενο τελικα :crazy: .ετσι εξηγειται..

ωρε beckman τι πινεις και δεν μας δινεις??? θελω να πιστευω οτι αυτα δεν τα λες παραεξω..ειναι κριμα νεο παιδι να σε παρουν στο ψιλο

Edited by spiros!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε βλακες ανεκδιήγητοι ζηλιαριδες δεν ντρεπεστε να την λετε στο παλικαρι??

Καθεται και γελαει με την παρτη σας.Ενω εσεις γελατε καθε φορα που γραφει.

Εκτος απο αυτο βεβαια ειχε ενα Golf 3 430ατια επειδη προτιμα να χτιζει σπιτια.

Δινει 1000€ και φτανει το Polo στο αστρονομικο ποσο των 145hp. Θελει να παρει S3 γιατι φτιαχνει σπιτια (αλλα το καλοσκεφτεται αφου τα περναει τωρα δεν αξιζει). Με το Polo ομως κλεινει σπιτια σε κατι S3 μαμα ενοειτε που τα εχει ευκολα.

230 τελικη ετσι οπως ειναι και περνει ακομα το πολακι γιατι θελει να παιζει και με φτιαγμενα S3. εννοειτε πως σε ολα αυτα ειναι ο αρχημαστορας γιατι ειναι μαστορας με αρχιδια εεεε sorry το αντιθετο.

Λοιπον για να τελειωνουμε. Mods δεν υπαρχουν?? Bαn δεν υπαρχουν??

Αν συμφωνειτε με ολα αυτα που λεει ο φιλικος ριξτε bαn σε εμας που ειμαστε και μαλακες αφου κατα τα λεγομενα λεμε μαλακιες.

Και παιδες... σε εμας τους ασχετους μαλακες μιλαω.... Οσο του δινετε τροφη θα λεει και αλλα. κριμα. Μαμησαμε ενα πολυ ωραιο θεμα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.