Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

pote thes na sou moiraso ena tafo gia na min milas allo esi..gt olo malakies petas eleos dld me ton kathe blaka edo mesa...ti na sas po mou eiste ligoi

Όποτε θές πάμε μαζί, είμαι πολύ περίεργος να δω αυτό το αμάξι

pote thes na sou moiraso ena tafo gia na min milas allo esi..gt olo malakies petas eleos dld me ton kathe blaka edo mesa...ti na sas po mou eiste ligoi

Όποτε θές πάμε μαζί, είμαι πολύ περίεργος να δω αυτό το αμάξι, και θέλω και συνοδηγό για να τραβήξει βίντεο τα "παιχνίδια" μας

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι παρατραβηξε το θεμα παιδια...αφηστε το παιδι να εχει την αποψη του! Λιγο σεβασμος δε βλαπτει...ελεος με το δουλεμα πια! που ειναι οι moderators?

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

καλα λετε οτι θελετε δεν με αφορα η γνωμη σας παντως μιλαω για s3 μαμα οχι βελτιωμενο ελεος δλδ..τι να σας πω δεν ξερω εγω ξερω μονο τι εχω πειραξει επανω στο αμαξι μου και κανενας αλλος...μπορει να ειμαι ναυτικος αλλα δεν πεταω λεφτα στα αμαξια προτιμω να χτιζω σπιτια...στο αμαξι ολα αυτα που εχω βαλει κανουνε πανω απο 3500 χιλιαδεσ ευρω και εχω πληρωσει το πολυ 1000..τωρα το τι λετε εσεις δεν με αφορα καθολου μαγκια μου ειναι να παιζω με οποιον θελω και να το φθανω και οπου θελω...απλα με ολες τις μαλακιες που λετε καθομαι και γελαω και σας κοροιδευω παιδια...αυτο εχω να πω μονο και δεν ζηταω απο κανεναν να μου πει τι να κανω μηχανικος ειμαι με αρχιδια 4 χρονια στα καραβια και ξερω πολλα περισσοτερα απο τους στεριανους...καλο βραδυ..

pote thes na sou moiraso ena tafo gia na min milas allo esi..gt olo malakies petas eleos dld me ton kathe blaka edo mesa...ti na sas po mou eiste ligoi

Όποτε θές πάμε μαζί, είμαι πολύ περίεργος να δω αυτό το αμάξι

Όποτε θές πάμε μαζί, είμαι πολύ περίεργος να δω αυτό το αμάξι, και θέλω και συνοδηγό για να τραβήξει βίντεο τα "παιχνίδια" μας

Ρε beckman πήγαινε με τον αντώνη....160 αλογάτα είναι,άν βάλεις και το παραπάνω βάρος απο το πόλο δεν έχετε μεγάλη διαφορά....

Πηγαίνεται απο δευτέρες να σου ράψει ένα κουστούμι να πηγαίνεις κουστουμαρισμένος στα καράβια.

Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτο, νομιζω οτι το βρηκα, πουλιεται!!!!

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...s/view/2852774/

χαχαχα ελιωσα!!

Γενικα το θεμα εχει παρατραβηξει!!

ΟΛΟΙ θελουμε να βελτιωσουμε το οχημα μας λιγο η πολυ..

Το θεμα ειναι να ξερεις μεχρι που φτανει το αυτοκινητο σου και εσυ ο ιδιος...

Και ως αποτελεσμα διαλεγεις το αμαξι που σου ταιριαζει..

Δεν βλεπω κανεναν απολυτως λογο να παρεις το 1.2 tsi και να του ριξεις λευτα πανω που θα σου βγουν συνολικα πανω κατω με το gti.

Στερνη μου γνωση να σ ειχα πρωτα βεβαια...

Η κ@υλα του 1.2 tsi ειναι οτι προσφερει χαμηλη καταναλωση και παραλληλα παραμενει ενα σβελτο αυτοκινητο, και οχι οτι μπορει να βελτιωθει οπως ενα απτα διλιτρα του group vag.

Ο καθενας βλεπει το αυτοκινητο του ως το καλυτερο-γρηγοροτερο-γ@μιστερο κλπ κλπ

Αλλα λιγο μετρο δεν θα εβλαπτε...

Link to comment
Share on other sites

Ο nick_polo6R είπε τα πιο σωστά πράγματα!Με την διαφορά ότι δεν αγοράζεις gti,αλλά κάτι άλλο,εκτός αν θες να αλλάζεις μοτέρ σαν τα πουκάμισα,να μην υπάρχει λύση και απλά να έχεις δώσει 20.000+ για να γελάνε μέχρι και οι fiatάκηδες με την κατανάλωση λαδιού,σπασμένους γρύλους παραθύρων κτλ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι παρατραβηξε το θεμα παιδια...αφηστε το παιδι να εχει την αποψη του! Λιγο σεβασμος δε βλαπτει ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ...ελεος με το δουλεμα πια! που ειναι οι moderators?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ελιωσα!!

Γενικα το θεμα εχει παρατραβηξει!!

ΟΛΟΙ θελουμε να βελτιωσουμε το οχημα μας λιγο η πολυ..

Το θεμα ειναι να ξερεις μεχρι που φτανει το αυτοκινητο σου και εσυ ο ιδιος...

Και ως αποτελεσμα διαλεγεις το αμαξι που σου ταιριαζει..

Δεν βλεπω κανεναν απολυτως λογο να παρεις το 1.2 tsi και να του ριξεις λευτα πανω που θα σου βγουν συνολικα πανω κατω με το gti.

Στερνη μου γνωση να σ ειχα πρωτα βεβαια...

Η κ@υλα του 1.2 tsi ειναι οτι προσφερει χαμηλη καταναλωση και παραλληλα παραμενει ενα σβελτο αυτοκινητο, και οχι οτι μπορει να βελτιωθει οπως ενα απτα διλιτρα του group vag.

Ο καθενας βλεπει το αυτοκινητο του ως το καλυτερο-γρηγοροτερο-γ@μιστερο κλπ κλπ

Αλλα λιγο μετρο δεν θα εβλαπτε...

Aν και καταλαβαίνω την λογική σου η οποία με βρίσκει σύμφωνο μεν αλλά θα έλεγα οτι πρέπει να σκεφτείς οτι το ταξίδι έχει σημασία κι όχι ο προορισμός. Οποιος έχει το μεράκι βελτιώνει και BMX. Αρκεί να ξέρει απο την αρχή που θέλει να φτάσει και για ποιον λόγο. Συνήθως κάπου εκεί τα χάνανε οι περισσότεροι που ασχολούνται με το tuning. Εχω δει την τελευταία δεκαετία αυτοκίνητα φίλων να ζωγραφίζουν την 5η στα 200χλμ και να κυκλοφορούν με στοκ αμορτισερ. Αλλους να φορούν πανάκριβες coilover σε αυτοκίνητα των 80 ίππων τα οπόια δεν είχαν την δυνατότητα να τερματίσουν ούτε τις ικανότητες της απλής ανάρτησης που φορούσαν όταν κύλισαν απο την γραμμή παραγωγής. Υπάρχουν άλλοι που θέλουν 500άλογα αλλά ανάθεμα κι αν ξέρουν πως να στρίψουν το τιμόνι. Το tuning είναι ωραίο. Ακόμα και για ταπεινά 1200άρια tsi που μπορεί να φτάσουν να κοστίζουν πολύ περισσότερα απο ένα GTi. Το θέμα είναι άμα το tuning είναι σκοπός ζωής ή τρόπος ζωής. Αμα είναι το πρώτο, καλύτερα να το αφήσουμε για κάποιον άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε βλακες ανεκδιήγητοι ζηλιαριδες δεν ντρεπεστε να την λετε στο παλικαρι??

Καθεται και γελαει με την παρτη σας.Ενω εσεις γελατε καθε φορα που γραφει.

Εκτος απο αυτο βεβαια ειχε ενα Golf 3 430ατια επειδη προτιμα να χτιζει σπιτια.

Δινει 1000€ και φτανει το Polo στο αστρονομικο ποσο των 145hp. Θελει να παρει S3 γιατι φτιαχνει σπιτια (αλλα το καλοσκεφτεται αφου τα περναει τωρα δεν αξιζει). Με το Polo ομως κλεινει σπιτια σε κατι S3 μαμα ενοειτε που τα εχει ευκολα.

230 τελικη ετσι οπως ειναι και περνει ακομα το πολακι γιατι θελει να παιζει και με φτιαγμενα S3. εννοειτε πως σε ολα αυτα ειναι ο αρχημαστορας γιατι ειναι μαστορας με αρχιδια εεεε sorry το αντιθετο.

Λοιπον για να τελειωνουμε. Mods δεν υπαρχουν?? Bαn δεν υπαρχουν??

Αν συμφωνειτε με ολα αυτα που λεει ο φιλικος ριξτε bαn σε εμας που ειμαστε και μαλακες αφου κατα τα λεγομενα λεμε μαλακιες.

Και παιδες... σε εμας τους ασχετους μαλακες μιλαω.... Οσο του δινετε τροφη θα λεει και αλλα. κριμα. Μαμησαμε ενα πολυ ωραιο θεμα.....

εσυ το αρχισες που δεν πιστευεις εσυ το χαλασες το ποστ ειχα γραωει πολλα πραγματα για το tunning...εσυ φταις

Link to comment
Share on other sites

Ρε γατάκι beckman,στο π.μ που εστειλες πήγαινε για άλλον άλλα το έστειλες σε μένα,τόσο πολύ θέλεις να με πετύχεις στο δρόμο?

Άχτι με έχεις?

Εντάξει εγώ δεν είμαι ναυτικός να βγάζω 500.000 το χρόνο για να μπορώ να πάρω polo 1.2 και να του βάλω και πρόγραμμα,εγώ ο φτωχός στεριανός ένα passat 1.8 έχω θες να παίξουμε λιγάκι?μέχρι τα 230 βρε αδερφέ....

Και σου υπόσχομαι οτι τα κυάλια θα στα κάνω εγώ δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε beckman πήγαινε με τον αντώνη....160 αλογάτα είναι,άν βάλεις και το παραπάνω βάρος απο το πόλο δεν έχετε μεγάλη διαφορά....

Πηγαίνεται απο δευτέρες να σου ράψει ένα κουστούμι να πηγαίνεις κουστουμαρισμένος στα καράβια.

οποτε θελει τον περιμενω....παντα κουστουμαρισμενος παω εχω και μια αξιοπρεπεια καθιστε και δουλευτε ριχνω κατι γελια απιστευτα με εσας μου φτιαξατε την μερα παλι

polo 1.2 tsi απαιχτο. Οτι καλυτερο εχετε οδηγησει ποτε!ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, εχει κοφτη στα 230 και παιζει για πλακα με S3! Θα με βρειτε η στα σπιτια που χτιζω η στη θαλασσα! ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΔΑΚΡΥΣΑ!

οταν σου λω επαιζα με s3 εννοο οτι ημουνα κολλημενος πισω του απο τα μεγαρα μεχρι την ελυσινα και ναι χτιζω σπιτια τι ζορι τραβας εσυ??μαζι τα δουλεψαμε τα λεφτα..αντε τραβα απο δω χεστικα αν κοροιδευεις εχω και μια αξιοπρεπεια δεν θα πεσω και τοσο χαμηλα...

Ρε γατάκι beckman,στο π.μ που εστειλες πήγαινε για άλλον άλλα το έστειλες σε μένα,τόσο πολύ θέλεις να με πετύχεις στο δρόμο?

Άχτι με έχεις?

Εντάξει εγώ δεν είμαι ναυτικός να βγάζω 500.000 το χρόνο για να μπορώ να πάρω polo 1.2 και να του βάλω και πρόγραμμα,εγώ ο φτωχός στεριανός ένα passat 1.8 έχω θες να παίξουμε λιγάκι?μέχρι τα 230 βρε αδερφέ....

Και σου υπόσχομαι οτι τα κυάλια θα στα κάνω εγώ δώρο.

σε αλλον πηγαινε το μηνημα ρε συ οχι σε σενα...κοιτα δεν βγαζω και τοσσα 4 χρονια ειμαι τριτος μηχανικος στα ποντοπορα καραβια εξωτερικο αυτα τα λεφτα εδωσα τοτε για να παρω αμαξι γτ πηρα και στον αδερφο μου και στον πατερα μου ενταξει οποτε δεν σε παιρνει λογος να μιλας και να λεσ μαλακιες αντε...ολοι γριγοροι το παιζετε εδω μεσα...ναι στα 230 εχω κοφτη στο αμαξι φιλε..τοσο μου το εχουνε βαλει με το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση εδω και λίγες μέρες και σε μενα τα λεγόμενα του beckman φαίνονται λιγο υπερβολικά,σίγουρα το πολακι με full πρώτο στάδιο θα πετάει σε σχέση με πριν και καλα κανει και το χαίρεται,αλλα φίλε beckman καταλαβαινεις οτι δεν γίνεται να παίξεις εσυ με το s3,αλλα αυτος μαζί σου...διάφορα 120 άλογα???και 800 κυβικά ??ειναι μεγάλη η διαφορά...και τέλος θεωρώ τα 230 υπερβολική ταχυτητα,το πολακι στα 180 σου λέει σταματα:p κακα τα ψεματα με 230 αν βγάλεις χέρι εξω θα πετάξεις,προσοχή ...

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

kalhspera nea sto forum k epeidh to lupaki mou den thymizei diasthmoploio file groupa poso mou to afhneis to diasthmoploio ??? http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...s/view/2852774/

chris polo akoma k an thes na peraseis mhnymata den einai droph na anevazeis tragoudi tou pedigree kai apo katw tou iwannidh???

:///// as exoume metro

Edited by lupo0o0
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση εδω και λίγες μέρες και σε μενα τα λεγόμενα του beckman φαίνονται λιγο υπερβολικά,σίγουρα το πολακι με full πρώτο στάδιο θα πετάει σε σχέση με πριν και καλα κανει και το χαίρεται,αλλα φίλε beckman καταλαβαινεις οτι δεν γίνεται να παίξεις εσυ με το s3,αλλα αυτος μαζί σου...διάφορα 120 άλογα???και 800 κυβικά ??ειναι μεγάλη η διαφορά...και τέλος θεωρώ τα 230 υπερβολική ταχυτητα,το πολακι στα 180 σου λέει σταματα :p κακα τα ψεματα με 230 αν βγάλεις χέρι εξω θα πετάξεις,προσοχή ...

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

πωπωπ οταν εννοω παιζαμε εννοω για να καταλαβετε επιτελους οτι πηγαιναμε μαζι μεχρι τα 230 καναμε σφηνες μαζι και ητανε ολα πολυ ομορφα ρε παιδια ελεος δλδ με εσας που εχω μπλεξει..πολλες φορες εχω παιξει με s3 δεν ειναι η μονη φορα...

δεν ειπα οτι παιρναω s3 γτ ετσι το καταλαβατε εσεις ειπα οτι επαιζα για 30 χιλιομετρα ημασταν μπρος πισω με s3 ..pote den eipa oti perasa s3 opos lete eseis..eleos dld

Link to comment
Share on other sites

beckman shmasia exei ti xereis esy kai ti exeis dei esy me to amaxi pou exeis !!!! etsi k alliws opws lene einai amaxi ths seiras opws kai ta amaxia OLWN edw mesa amaxia ths seiras einai !!!! ektws apo ton mister diasthmoploio [polo gti nitro intercooler '11]!!! edw nai :((((( kanoume pisw giati prokeitai gia ena ergo texnhs pou xeperna akoma kai tis dynatothtes mias ferrari ;))))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.