Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

προτεινετε κανενα φιλτρο αερα για το πολακι μου...μιας και θελει στα κοντα αλλαγη και προτιμω να παρω ενα aftermarket παρα μαμα..

Link to comment
Share on other sites

Αρα τι βλακιες μου λενε στην revo? θα νομιζουν ειναι ιδιο.. Τι διαφορα εχει το καινουριο μοτερ; Αφου και τα δυο ηταν 90 αλογα!

Αυτο ειναι το μοτερ σου?Αν ναι τοτε ειναι ιδιο με το παλιο 6R .

Απλα εχει βγει και νεοτερος 1.2 TSI (πχ στο Golf 7)

dsc-0355-7434667838220033814.JPG

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο πόλο δεν μπήκε ακομα ο νέος 1.2 tsi. Μονον ο νέος 1.0 tsi και ο 90άρης είναι ο παλιος tsi. Ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε πιστευω να ειναι καλυτερο και στην αξιοπιστια του!! ????

Για το προγραμμα εχουμε μελλον ακομα δηλαδη...

Η revo και η overload που ειπαν εχουν νομιζαν ειναι ιδιο με το 6R? και αν παω να μην μπαινει..

Link to comment
Share on other sites

σου δωσε το λιν ο ανθρωπος....και εδω ειναι αφου ακολουθησεις το λινκ...

 

New Revo Software

 

Group V.A.G  All models 1.2 TSi  { 85/105Hp }

 

ΜΟΝΤΕΛΟ

ΤΥΠΟΣ

ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ

ΙΣΧΥΣ - ΡΟΠΗ

ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ

ΙΣΧΥΣ - ΡΟΠΗ

1.2 TSi

all

105 / 17 Kg

144ps / 22 Kg

 

Για όλα τα μοντέλα του Group VAG

 

  • AUDI
  • VW
  • SEAT
  • SKODA

 

ENGINES  1.2 TSI  85 / 105 HP

 

 

Link to comment
Share on other sites

για τα 1.2 tsi ενοω. πήρα τηλέφωνο της προάλλες και μου είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα και απ εβδομαδα θα πάω να μιλήσουμε και από κοντά απλά ροτισα μήπως κάποιος είχε ακούσει η έχει βάλει..

 

https://www.goapr.com/products/ecu_upgrade_12tsi.html

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα από κοντά στην apr και δυστυχώς δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα για τα 1.2 με τα 90 άλογα αλλά μου είπε ότι εάν ενδιαφέρομαι μπορούν να κάνουν ετηση και στον επόμενο μήνα να έχουν δημιουργήσει.. άρα αναμένουμε νεότερα..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα από κοντά στην apr και δυστυχώς δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα για τα 1.2 με τα 90 άλογα αλλά μου είπε ότι εάν ενδιαφέρομαι μπορούν να κάνουν ετηση και στον επόμενο μήνα να έχουν δημιουργήσει.. άρα αναμένουμε νεότερα..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Αρα δεν εχουν...τσαμπα το διαφημίζουν , και εσυ θα εισαι το πειραματόζωο. Τουλαχιστον ζητα να στο βαλουν τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

έχουν για το 105 όχι για το 90.. προφανώς δεν θα το βάλω τουλάχιστον μέχρι να δοκιμαστή και να δούμε τι παίζει και εάν είναι αξιόπιστο.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το polo 1.2 tsi 105.Δεν φτάνει με τίποτα και για κανένα λόγο τα 170 άλογα όπως είδα στις αρχικές δημοσιεύσεις.145 ταβάνι το μέγιστο και με φουλ περιφερειακά.Δύσκολο είναι επίσης να ξεπεράσει τα 195 χλμ. τελική.Από εκεί και πέρα η TMG μπορεί να το φτάσει με πρόγραμμα στα 126-127 άλογα.Θεωρώ ιδανική λύση τα άλογα αυτά σε μικρού κυβισμού αυτοκίνητο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το polo 1.2 tsi 105.Δεν φτάνει με τίποτα και για κανένα λόγο τα 170 άλογα όπως είδα στις αρχικές δημοσιεύσεις.145 ταβάνι το μέγιστο και με φουλ περιφερειακά.Δύσκολο είναι επίσης να ξεπεράσει τα 195 χλμ. τελική.Από εκεί και πέρα η TMG μπορεί να το φτάσει με πρόγραμμα στα 126-127 άλογα.Θεωρώ ιδανική λύση τα άλογα αυτά σε μικρού κυβισμού αυτοκίνητο.

Ποιος σου πε οτι δε φτανει πανω απο 195; Μιλας για προγραμματισμενο; Εγω εχω βγαλει 200+(κοντερ) με 4η (εχω το πενταταχυτο) και εχω μονο ελευθερα καζανακια. Εχω δει 1.2 tsi 1ο σταδιο να βγαζει 225 σχεδον κοντερ απο ενα παιδι που δημοσιευσε στο tsi power και το πιστευω γτ εγω 200αριζω 5η στις 3.600. Επισης 126-127 απο Tmg, εννοεις μονο προγραμμα; Το πολο αν και 1.2 εχει τη βελτιωση ενος τουρμπο η οποια παει οσο παει η τσεπη σου, ακομα και για υβριδιο τουρμπινα απλα δεν αξιζει οντως να σχοληθεις τοσο στο συγκεκριμενο αμαξι, αλλα αυτα ειναι γουστα..
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα θα με στείλεις στα κάγκελα αχαχαχαχ!!Με 5η στις 3600 200 δεν φτανει ουτε με σφαιρες το 1.2 tsi.Ποιο 5ταχυτο έχεις?Tsi 5ταχυτο??

Link to comment
Share on other sites

Tsi ναι 90αρι πενταταχυτο η πεμπτη ειναι θεομακρη. 40χλμ ανα 1000στροφες.. 1η-60,2α-100,3η-160,4η-200 .. Ξαναλεω κοντερ.. Κραταω μια επιφυλαξη αν δεν ειναι στις 3.600 να ναι 3.800, οταν ξαναβγω σε καμια εθνικη θα το δω να σου πω με σιγουρια.και γενικα στην βελτιωση του που αναφερθηκες, με ενα προγραμμα εισαι γυρω στα 125 με φπε 95αρα εισαι 135+- , με 100ρον εισαι 140+ και απο κει και περα μπαινει και εισαγωγη-σκαστρα-ιντερκουλερ , μπορεις να το κανεις υβριδιο μπορεις να αλλαξεις και τουρμπινα, το τελευταιο με επιφυλαξη γιατι δε ξερω καποιον να το χει κανει! Οσο με το σχολιο σου οτι θα σε στειλω στα καγκελα δεν εχω να απαντησω κατι, εγω παντως δεν ειρωνευτηκα

Edited by Andreas95
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.