Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

Αντρέα χιούμορ κάνω.Δεν ειρωνεύομαι.Μου αρέσει ο διάλογος και η ανταλλαγή απόψεων.Για το 90αρι δεν γνωρίζω.Το δικό μου 3900 με 6η είναι στα 190 και με 5η σπασμένη στα 196 το έχω φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα χιούμορ κάνω.Δεν ειρωνεύομαι.Μου αρέσει ο διάλογος και η ανταλλαγή απόψεων.Για το 90αρι δεν γνωρίζω.Το δικό μου 3900 με 6η είναι στα 190 και με 5η σπασμένη στα 196 το έχω φτάσει.

Καλως, 6η εχεις 3900 τα 190, ο μονος λογος που δε πας παραπανω ειναι λογω ηλεκτρονικου περιορισμου, που βγαινει με ενα προγραμμα. Μεχρι τις 4500+ θα μπορεις να πας την εκτη σου με οσα χλμ αυτο συνεπαγεται, νομιζω 220+

a2408e354edebfac779d61d1deb89f9c.jpg

Δεν ειναι δικια μου η φωτο, ειναι αυτη που σου πα παραπανω απλα ειναι πολακι 1.2 ελληνικο προγραμματισμενο με αφαιρεση κοφτη τελικης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω φίλε μου!!!Καταπληκτικό!!!Ξέρεις μήπως τι πρόγραμμα φοράει?Ψάχνομαι λίγο στα προγράμματα..Και έχω μπερδευτεί λίγο.Δεν ξέρω πιο πρόγραμμα είναι πιο αποδοτικό στο αυτοκίνητο.Λέω για revo..

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορουσενα τερματισει ο 1.2/αυτην την θεομακρη 6η θα μιλαγαμε για 300χλμ τελικη..

Χαχαχαχαχα πλακα πλακα απο σασμαν παει πολυ ψηλα, απο μηχανη το χανει

Το βλέπω φίλε μου!!!Καταπληκτικό!!!Ξέρεις μήπως τι πρόγραμμα φοράει?Ψάχνομαι λίγο στα προγράμματα..Και έχω μπερδευτεί λίγο.Δεν ξέρω πιο πρόγραμμα είναι πιο αποδοτικό στο αυτοκίνητο.Λέω για revo..

Inbox
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιωσω και γω με το polo μου 1.2 tsi 105 τελειως μαμα με 16αρες ζαντες οτι με το που επιασα καπως ζορικα τα 190χλμ σταματησε εκει ο δεικτης,λογω κοφτη με τπτ δεν ανεβαζε και δεν επεμεινα για πολυ ωρα.

Link to comment
Share on other sites

12170388_10156278447355454_964334993_n.j

12168051_10156278447485454_829308820_n_1

φωτογραφια με τα καινουργια μας παπουτσιααα :)

Εχεις ενα μικρο σημαδακι στον προφυλακτιρα.καλοριζικα τα νεα σου πατουμενα!διασταση,μαρκα,μοντελο και ποσο αν επιτρεπεις
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το πηρα φιλε μου, δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, αλλα καποια στιγμη αν τυχει θα ασχοληθω με αυτο.

Ζαντες μαμα 15αρεα βαψιμο μαυρο γυαλιστερο 160€

Λαστιχα 185/60/15 84H

Goodyear efficient grip performance 280 με γραπτη εγγυηση 1 χρονο

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους να τα δυναμωσουμε λιγο!

Χτεσινο...

http://www.goapr.com/products/ecu_upgrade_12tsi_ea211.html

έχει βγάλει εδω και καιρό άλλος βελτιωτής έλληνας πρόγραμμα, πριν την APR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι ελληνας βελτιωτης με επωνυμο;

Οσο καλο και να ναι εγω δεν θα εμπιστευομουν να το βαλω ποτε κατι μη επωνυμο..

Οι Έλληνες δεν έχουν επώνυμο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ιδιο ειναι ελληνας βελτιωτης με επωνυμο;

Οσο καλο και να ναι εγω δεν θα εμπιστευομουν να το βαλω ποτε κατι μη επωνυμο..

Οι Έλληνες δεν έχουν επώνυμο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί βελτιωτές, όχι μόνο ένας.

αρκετοι εχουν γραψει οτι εχουν βγαλει file ,να το εχουν βαλει σε αμαξι δεν εχω δει πολλους!

 

 

Το ιδιο ειναι ελληνας βελτιωτης με επωνυμο;

Οσο καλο και να ναι εγω δεν θα εμπιστευομουν να το βαλω ποτε κατι μη επωνυμο..

Μαλιστα ειδαμε και τα επώνυμα τι χοντράδες έχουν κανει

 

Link to comment
Share on other sites

αλλη βαρυτητα εχει το επωνυμο π.χ. παπαδοπουλος

και αλλη, καποια εταιρεια απο καποια ευρωπαικη χωρα και οχι μονο

τελος παντων, ο καθενας επιλεγει αναλογα την τσεπη του, και τη λογικη του

εγω ας πουμε εβαλα επωνυμο προγραμμα. δεν θα εβαζα ποτε απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Μια κουβέντα που δεν καταλήγει πουθενά.... Ο καθένας βάζει ότι πιστεύει καλύτερο για το αυτοκίνητό του.

Δε νομίζω ότι κάποιος θα αλλάξει γνώμη αν τον αρχίσουμε στο μιρ - μιρ....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, πλέον οι Έλληνες βελτιωτές έχουν ανέβει αρκετά. Έχει ανέβει κ το επίπεδο γνώσης αλλά κ η αξιοπιστία που κάποτε ήταν χαμηλή. Προφανώς δεν διαθέτουν το budget των μεγάλων οίκων του εξωτερικού ώστε να έχουν μονάδα R&D αλλά τα παραδείγματα των τελευταίων ετών είναι πολύ καλά, ακόμα έχουν γίνει αρκετά ανταγωνιστικοί σε παγκόσμιο επίπεδο μιας κ υπάρχουν αρκετές διακρίσεις σε αγώνες αλλά κ παγκόσμια ρεκόρ. Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει όποιο πρόγραμμα επιθυμεί απλά θα έλεγα πως δεν πρέπει πλέον να περιθωριοποιούνται οι εγχώριοι για τους παραπάνω λόγους. Το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να κάνει κανείς μια έρευνα αγοράς, όπως πρέπει να κάνουμε για διάφορα πράγματα άλλωστε, κ να μαζέψει γνώμες από υπάρχοντες πελάτες. Έτσι θα έχει μια πιο ολοκληρωμένη γνώμη ως προς το που να κατευθυνθεί.

 

αρκετοι εχουν γραψει οτι εχουν βγαλει file ,να το εχουν βαλει σε αμαξι δεν εχω δει πολλους!

 

Ναι κυκλοφορούν αρκετά, προσωπικά ξέρω παιδιά που φοράνε από 2 άλλες εταιρείες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψαν οι παραπανω! Δεν εχω κατι με τα εγχωρια προγραμματα αλλα αλλες δοκιμες εχουν γινει σε εναν βελτιωτικο οικο και αλλες σε μια μικροτερη εταιρεια.

Μπορει στο τελος να βγει καλυτερο του ελληνα..μπορει κ χειροτερο απλα αν θες να εισαι σιγουρος πας εκει που πανε οι πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

 παιδιά γιατί όταν κάνεις μια αναβάθμιση ( προγραμμα )στο αμάξι σου διαλέγεις με τι βενζίνη θα πρέπει να βάζεις στο αμάξι, δηλαδή άμα είναι ρυθμισμένο με 95 οκτάνια και του βάλεις 100σταρα, πια συν και μείον  θα έχεις το αυτοκίνητο σου και το αντίθετο βεβαία

ευχαριστω. 

Link to comment
Share on other sites

Ενα προγραμμα ρυθμιζεται αναλογα την βενζινη.

Εαν το ρυθμισεις για 95 για βαζεις 100,δεν εχεις θεμα.

Εαν το ρυθμιζεις για 100 και βαζεις 95αρα ,θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβληματα μπορει να σου δημιουργήση φιλε μου , μεχρι και ράγισμα κινητήρα π.χ; Για την ιπποδύναμη ενταξει ξερω οτι με την 100 βγαζει παραπανω , αλλα αν πχ το ρυθμίσεις για 95 και του βαζεις 100 οποτε θες , παλι τα παραπανω άλογα δεν θα παρεις ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια απορια εαν το polo το βαλεις σε μια πιστα αγωνων οπως στα μεγαρα στην παχη , εκει θελει αγωνιστικα τυπου η απλα αυτοκινητα ; εαν πας με το πολο θα καει ; ενοω οτι θα πιασει καποια ταχυτητα μετα τι γινεται ; γιατι λενε οτι θες αλλαγη λαδιων και αλλα μετα ; . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.