Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

autogauge? ελεος δλδ.....εδωσες 15.000 για ενα αμαξι και του βαζεις μπαρομετρο του 20αρικου.....

Οι καιροι ειναι δυσκολοι γιαννη..Εξαλλου δεν εχει καμια χρηστικη αξια περαν του οπτικου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις λάθος....μπορείς να παρατηρήσεις πως λειτουργεί κατά πρώτο και ελλάσων τρόπο η εισαγωγή σου......ναι βλέπεις τί γίνεται....εγώ πχ βγάζοντας το κάλυμα της ITG παρατήρησα πτώση, μικρή βέβαια, στην πίεση του over, και αύξηση στα short term fuel trims, που σε συνδιασμό με καθαρισμό σωστό και λάδωμα της χοάνης αφρού και ξανατοποθέτηση του καλύματος της ITG, είδα διαφορά πρός τα κάτω κατά 4%.....και καλύτερη πίεση παντού σχεδόν...πάλι μικρή διαφορά, αλλά ικανή να μειώσει τα short term fuel trims

Edited by Dikonou
Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Ρε παιδια επειδή εχω βαλει το scangauge ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να βλεπω και τη θερμοκρασια λαδιου;;

Link to comment
Share on other sites

!

να πω οτι το αυτοκινητο τα σπαει ειναι λιγο....εχειβγαλει φτερα σε ολο το βιντεο...δεν παταει κατω αυτος...δεν παταει τελος....FLYING POLO :good:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αυτα είναι 1,2;;; :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΧΑΧΑΧΑΧΑ..... Με big turbo μαλιστα!!

ps. Δεν πολυμπαινω viber και χαθηκαμε ρε..

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ..... Με big turbo μαλιστα!!

ps. Δεν πολυμπαινω viber και χαθηκαμε ρε..

Και μικρές αεροτομές :p

Off Topic

Γαμισετα...και εγώ απο το κινητο μπαίνω πιο πολύ :/
Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε βαλει στο μαμα σας φιλτροκουτι το εχετε ανοιξει απο πανω και εχετε κουμπωσει την φιλτροχοανη σας να βγαλετε απο την εισοδο της τουρμπινας σας τον σιγαστηρα που εχει για να ακουγεται πιο πολυ το φορτωμα του μοτερ σας και να ανασαινει το αμαξι σας παιδια οπως θα βγαλετε την πλαστικι σωληνα που ερχεται απο την φιλτροχοανη σας υπαρχει μεσα εκει μια πολι μικρη σωληνα μηκους 8 εκατοστων καπου εκει βγαλτε την και ξανακουμπωστε μετα την σωληνα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε βαλει στο μαμα σας φιλτροκουτι το εχετε ανοιξει απο πανω και εχετε κουμπωσει την φιλτροχοανη σας να βγαλετε απο την εισοδο της τουρμπινας σας τον σιγαστηρα που εχει για να ακουγεται πιο πολυ το φορτωμα του μοτερ σας και να ανασαινει το αμαξι σας παιδια οπως θα βγαλετε την πλαστικι σωληνα που ερχεται απο την φιλτροχοανη σας υπαρχει μεσα εκει μια πολι μικρη σωληνα μηκους 8 εκατοστων καπου εκει βγαλτε την και ξανακουμπωστε μετα την σωληνα..

φιλε γεια σου εβγαλα αυτη την σωληνα που λες κ το αμακσι μ δν σικονε πιεση... Edited by efthimiou tsi
Link to comment
Share on other sites

φιλε γεια σου εβγαλα αυτη την σωληνα που λες κ το αμακσι μ δν σικονε πιεση...

Poia σληνα εβγλες ακριβως?Γτ αυτη που λεει ο beckman ειναι στο φιλτροκουτι στο σημειο που ενωνει με την ωληνα προς την τουρμπινα.....

Αποψη μου παντα....οσο πειραζεις αυτα τα σημεια με μαμα μεγεθος τουρμπινας χανεις απο το να κερδιζεις......

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτι η σωληνα που σας λεω ειναι στο κατο μερος της σωληνας εκει που εχει το σιδερενιο σφηκτηρα να τον ανοιξετε και να βγαλετε μια μικρη σωληνα που εχει μεσα αυτο εκει λεγεται σιγαστηρας παιδια ...οποις θελει ας μου στειλει π.μ να του δειξω την φωτο τι να κανει..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι σιγαστηρας αποστολη απλα αν θελεις να φουσκωνει πιο πολυ βγαλτο απο κει που σου ειπα..εγω το εχω βγαλει απο την πρωτη μερα που πηρα το αμαξι φιλαρακι..και δεν εχω ουτε ενα προβλημα στο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι σιγαστηρας αποστολη απλα αν θελεις να φουσκωνει πιο πολυ βγαλτο απο κει που σου ειπα..εγω το εχω βγαλει απο την πρωτη μερα που πηρα το αμαξι φιλαρακι..και δεν εχω ουτε ενα προβλημα στο αμαξι

Μπορεις να ανεβασεις foto?
Link to comment
Share on other sites

Poia σληνα εβγλες ακριβως?Γτ αυτη που λεει ο beckman ειναι στο φιλτροκουτι στο σημειο που ενωνει με την ωληνα προς την τουρμπινα.....

Αποψη μου παντα....οσο πειραζεις αυτα τα σημεια με μαμα μεγεθος τουρμπινας χανεις απο το να κερδιζεις......

τελικα εφταιγε το οργανακι που εχω μεσα...την σωληνα την εβγαλα δν καταλαβενω διαφορα αλλα μ αρεσει πολυ ο ηχος κ λες να το αφησω ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.