Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

στα 130 με 140 εχο 5.2-5.4 φιλαρακι

εφοσον ο θειος μου ειναι μηχανικος και ηλεκτρολογος μαζι και μου βελτιωνει το αμαξι δεν θελει το κακο μου και ουτε παει να βγαλει λεφτα απο μενα ...και για αυτο οτι βαζω το βαζω με μετρο και ευχαριστηση

εφοσον ο θειος μου ειναι μηχανικος και ηλεκτρολογος μαζι και μου βελτιωνει το αμαξι δεν θελει το κακο μου και ουτε παει να βγαλει λεφτα απο μενα ...και για αυτο οτι βαζω το βαζω με μετρο και ευχαριστηση

εφοσον ο θειος μου ειναι μηχανικος και ηλεκτρολογος μαζι και μου βελτιωνει το αμαξι δεν θελει το κακο μου και ουτε παει να βγαλει λεφτα απο μενα ...και για αυτο οτι βαζω το βαζω με μετρο και ευχαριστηση

 

 

 

 

Φιλε beckman,

 

Κατ'αρχάς το polo το έχεις κανει κτήνος, απλα τα σπάει!!!! :good: 

 

Άλλα ρε φίλε δεν παίζουν οι καταναλώσεις που λες....  Μηπως με τις αλλαγες που εχεις κανει τον εχει παρει ο υπολογιστης ταξιδιου?

 

Και εγώ φοράω προγραμμα φιλτρο, άλλα είμαι εδώ..

 

γύρω στα 6,9L/100km

Edited by Mhtsotakis
Link to comment
Share on other sites

kapoy εκει παιζω και εγω..... και μετα την τοποθετηση του κιτ τηs forge ειδα και να κλικ πιο πολυ καταναλωση αλλα χωρις να κατηγορησω την σκαστρα γτ αφενος μαλλον το παταω πιο πολυ και αφ ετερου ισως αρχηζουν να ανοιγουν τα δικαενα στα μπουζι (36.000χλμ)

Edited by Giannis307
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kapoy εκει παιζω και εγω..... και μετα την τοποθετηση του κιτ τηs forge ειδα και να κλικ πιο πολυ καταναλωση αλλα χωρις να κατηγορησω την σκαστρα γτ αφενος μαλλον το παταω πιο πολυ και αφ ετερου ισως αρχηζουν να ανοιγουν τα δικαενα στα μπουζι (36.000χλμ)

Δε νομιζω να εχει σχεση φιλε.. στις 60000 τα αλλαξα αν δεν κανω λαθος ...

μαλλον το κιτ φταιει λιγο.. απ'οτι εχω ακουσει χανεις λιγο σε δυναμη..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε beckman,

 

Κατ'αρχάς το polo το έχεις κανει κτήνος, απλα τα σπάει!!!! :good: 

 

Άλλα ρε φίλε δεν παίζουν οι καταναλώσεις που λες....  Μηπως με τις αλλαγες που εχεις κανει τον εχει παρει ο υπολογιστης ταξιδιου?

 

Και εγώ φοράω προγραμμα φιλτρο, άλλα είμαι εδώ..

 

γύρω στα 6,9L/100km

ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα σε ταξιδι εχω καταναλωση το πολυ 5.4 φιλε μου και μεσα στην πολη γυρω στο 7 φιλε :-))) oxi δεν τα εχει παιξει ο υπολογιστης ταξιδιου γτ βαζω βεντζινη και οταν σου λεει ποσσα χιλιομετρα εχεις να κανεις οντως τοσσα κανω φιλε μου :-)))

Link to comment
Share on other sites

Με μεση ταχυτητα 140-150 μεση καταναλωση 5,5l δεν το κοβω σωστο.. Αν παλι μιλαμε για ταχυτητες της ταξης του 100-120 τοτε οντως τοσο ειναι

Πριν κανα μηνα ειχα παει θεσσαλονικη και ειχα μεση 5,6l

Τωρα τι να πω.. ουτε μηχανικος ουτε ηλεκτρολογος ειμαι... οτι βλεπω λεω..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..μιας κι εχει βγει ο 1,2 τσι σε 2 εκδοσεις με 86(η 90) και την παλιοτερη με τα 105 αλογα,γινεται καποιος που εχει το μικροτερο τσι να το κανει 105αρι?η διαφορα ειναι στη χαρτογραφηση η και αλλου(αν εξαιρεσουμε το σαζμαν)?αν ειναι μονο θεμα χαρτογραφησης το αναλαμβανει καποια αντιπροσωπεια η μπα?

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα το θεμα ειναι αν γινεται αυτη η αναβαθμιση στο μοτερ,η αρνουνται κατι τετοιο?

οι περισοτερεσ αντιπροσωπειες αναλαμβανουν αναβαθμιση!

( Οταν λεω αναλαμβανουν, εννοω τα στελνουν σε καποιον να τα αναβαθμισει, στον οποιο μπορεις να μπας μονος σου και να το κανεις στη μιση τιμη)

Βεβαια δεν θα εχεις καλυψη στην εγγυηση αν δεν το κανεις μεσω αντιπροσωπειας!

 

Πχ, πριν βαλω το προγραμμα ρωτησα στη VW στη χαλκιδα και μου ειπαν 700€. οταν ρωτησα ενα φιλαρακι μηχανικο απο μεσα μου ειπε οτι τα στελνουν στην overload στην Αθηνα! Οποτε περιμενα να βγω απο εγγυηση και πηγα κατευθειαν εκει στη μιση τιμη!

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά! βγαλτε μια φωτό να το δοκιμάσουμε κ εμείς!

 

Ο σιγαστηρας ειναι ετσι:

img0282mc.jpg

και βρισκεται εκει (περιπου) :

img0281tp.jpg

Link to comment
Share on other sites

οπως σας δειχνει και ο κωστας δλδ ο μιτσοτακης εκει ειναι ο σιγαστηρας που σας λεω και εγω παιδια βγαλτε τον για να ανασανει το αμαξι σας και αλλο :-)



να ρωτησω κατι..μιας κι εχει βγει ο 1,2 τσι σε 2 εκδοσεις με 86(η 90) και την παλιοτερη με τα 105 αλογα,γινεται καποιος που εχει το μικροτερο τσι να το κανει 105αρι?η διαφορα ειναι στη χαρτογραφηση η και αλλου(αν εξαιρεσουμε το σαζμαν)?αν ειναι μονο θεμα χαρτογραφησης το αναλαμβανει καποια αντιπροσωπεια η μπα?

 

φιλαρακι χαθηκες ρε ολα καλα...??? καλητερα να βαλεις προγραμμα εκτος αντιπροσωπειας για να πληρωσεις τα μισα η και πιο κατω ρε συ :-)))

Link to comment
Share on other sites

εννοειται αν κανω αναβαθμιση καποια στιγμη εκτος αντιπροσωπειας θα παω να φτιαξω προγραμμα,απλως ρωταω αν καποιος με 90αρι μπορει να περασει τη χαρτογραφηση απτο 105αρι.. :good:   :good:

(τρεξιματα γιωργο,σχολη δουλεια,ελειπα και εκτος καποιες μερες,θα ξαναφυγω παλι,τρεξιματα γενικως..)

Link to comment
Share on other sites

Ο σιγαστηρας ειναι ετσι:

img0282mc.jpg

και βρισκεται εκει (περιπου) :

img0281tp.jpg

πολλές καλησπέρες! φοράω χοάνη και ήδη κάνει αρκετή βαβούρα...αν βγάλω τον σιγαστήρα που δείχνεις γίνεται ενοχλητικός ο θόρυβος? έχει κανείς παρατηρήσει διαφορά (χειρότερες/καλύτερες) στις επιδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλησπέρες! φοράω χοάνη και ήδη κάνει αρκετή βαβούρα...αν βγάλω τον σιγαστήρα που δείχνεις γίνεται ενοχλητικός ο θόρυβος? έχει κανείς παρατηρήσει διαφορά (χειρότερες/καλύτερες) στις επιδόσεις?

 

Εξαρταται απο τον ανθρωπο... το μοτερ μουγκριζει πιο πολυ, ακουγεται αγριο... αυτο. Στις επιδοσεις δεν εχει τπτ... αισθητικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω εγω με την πρωτη ευκαιρια παιδια ...γτ κατι επαθε σημερα το ρημαδι το κινητο μου και δεν τραβαγε video :sad:

 

Χα χα χα χα Θα ζήλεψε φαίνεται που συνέχεια αναβαθμίζεις το polo κι εκείνο το έχεις στο φτύσιμο, οπότε είπε να σου την κάνει την μπινιά. χα χα χα χα χα

Edited by stratosg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.