Jump to content
iasonas

Golf 5 - Υαλοκαθαριστήρες (Εντυπώσεις - Κωδικοί Αγοράς)

Recommended Posts

εχω golf gt V 2006 και πηρα λαστιχα μονο, απο το καταστημα βουλιαγμενης karenta, πριν κανενα διμηνο, αν θυμαμαι καλα 8 ευρω και τα αλλαξα μονος μου

με μια μικρη βοηθεια http://www.vwclub.gr...showtopic=10685

Edited by steve111
Link to comment
Share on other sites

Ξεθαβω το θεμα γιατι μαλλον οι υαλοκαθαριστηρες μου τα εφτυσαν...ειδικα ο αριστερος κανει πολυ θορυβο! :crazy:

Λοιπον εκατσα και διαβασα και τις 2 σελιδες του Topic και αν καταλαβα καλα: Μπορουμε να παμε στην επισημη αντιπροσωπεια και να μας αλλαξουν οικονομικα μονο τα λαστιχα χωρις να αλλαξουμε τα μακτρα.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ξεθαβω το θεμα γιατι μαλλον οι υαλοκαθαριστηρες μου τα εφτυσαν...ειδικα ο αριστερος κανει πολυ θορυβο! :crazy:

Λοιπον εκατσα και διαβασα και τις 2 σελιδες του Topic και αν καταλαβα καλα: Μπορουμε να παμε στην επισημη αντιπροσωπεια και να μας αλλαξουν οικονομικα μονο τα λαστιχα χωρις να αλλαξουμε τα μακτρα.Σωστα?

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο στο κέντρο (αθήνα) έχω να σας πω ότι θα δυσκολευτειτε πολύ να βρείτε λάστιχο για flatblade. Πήγα alex pak, σε 2 μεγάλα βενζινάδικα, στην wurth στην αθηνών, στο carrefour, δεν τα είχαν πουθενά, και τελικά βρήκα σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά στο κέντρο, στη φραντζή 23. Δύο λάστιχα 70 cm 6 ευρώ, τα έκοψα και τα έβαλα μόνος μου, και όλα κομπλέ.

Πρέπει να πήρα τα ίδια από το ίδιο κατάστημα στην τιμή που λες - ο τύπος είχε τα πάντα σε σωστές τιμές [είχα πάει για φίλτρα]

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις μόνο τα λάστιχα και βάζεις τα γνήσια, το κόστος είναι πολύ μικρο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι υαλοκαθαριστηρες να βαλω για καντε καμια προτασει και κανενα μαγαζι?

Έλα ντε ! Τί να βάλεις ?

Πολύ καλή ερώτηση και το κυριότερο δεν έχει απαντηθεί πάλι, ούτε υπάρχουν 2-3 σχετικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

διαρκεια ζωης ενα χρονο κ κατι ψιλα.κοστος κανενα 20 ευρω αν θυμαμαι καλα.απο αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το θεμα εχει ξανασυζητηθει εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38395&st=20.

Επισης υαλοκαθαριστηρες κτλ δεν ειναι καλη εποχη να τους αλλαξεις τωρα που καλοκαιριαζει γιατι ξεραινονται απο τον ηλιο..Απο Σεπτεμβρη γινονται αυτες οι δουλειες εκτος και αν επειγουν τοσο πολυ. :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε ! Τί να βάλεις ?

Πολύ καλή ερώτηση και το κυριότερο δεν έχει απαντηθεί πάλι, ούτε υπάρχουν 2-3 σχετικά θέματα.

αν μπορεις να βοηθησεις καλος διαφορετικα το βουλωνεις και δεν ειρωνευεσει τον αλλο...

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Το καλητερο ειναι να αλλαξεις μονο τα λαστιχακια και να βαλεις σιλικονης.

Αλλα το θεμα ειναι που θα τα βρεις...γιατι ψαχνω και εγω...

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να βοηθησεις καλος διαφορετικα το βουλωνεις και δεν ειρωνευεσει τον αλλο...

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ

Να σέβεσαι το χώρο που σε φιλοξενεί και σε βοηθά να λύσεις τις απορίες σου και να μην τον κάνεις μπουρδέλο με τα συνεχόμενα ήδη απαντημένα θέματα που δημιουργείς.

Αυτό που κάνεις δυσκολεύει όλους τους υπόλοιπους χρήστες και τους διαχειριστές.

Μάθε να χρησιμοποιείς την αναζήτηση και μην περιμένεις πάντα την απάντηση στο πιάτο.

Ψάχνοντας θα έβρισκες την απάντηση σε λιγότερο χρόνο απ' όσο χρειάστηκες για να ανοίξεις καινούριο θέμα.

Δε θέλει και πολύ μυαλό, αλλά καταλαβαίνω, και το λίγο δεν είναι πάντα αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε παιδιά :roadrage: :roadrage: :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Να σέβεσαι το χώρο που σε φιλοξενεί και σε βοηθά να λύσεις τις απορίες σου και να μην τον κάνεις μπουρδέλο με τα συνεχόμενα ήδη απαντημένα θέματα που δημιουργείς.

Αυτό που κάνεις δυσκολεύει όλους τους υπόλοιπους χρήστες και τους διαχειριστές.

Μάθε να χρησιμοποιείς την αναζήτηση και μην περιμένεις πάντα την απάντηση στο πιάτο.

Ψάχνοντας θα έβρισκες την απάντηση σε λιγότερο χρόνο απ' όσο χρειάστηκες για να ανοίξεις καινούριο θέμα.

Δε θέλει και πολύ μυαλό, αλλά καταλαβαίνω, και το λίγο δεν είναι πάντα αυτονόητο.

το θεμα το λιγο εδω δεν δινω συνεχεια

για να δεις αν εχω μυαλο η οχι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα τους καθαριστήρες μπρός πίσω.

Παραθέτω το αποτέλεσμα της έρευνας και τελικής απόφασής μου.

Bosch aerotwin A330H πίσω.

Bosch aerotwin A979S μπροστά.

Τιμές 9€ και 30€ αντίστοιχα .Σύνολον 39€(πολύ καλή τιμή)

Αποτέλεσμα άψογο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι από αντιπροσωπεία ή κάποιο εξωτερικό κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

7 ευρω το καθε λαστιχο απο την αντιπροσωπεια. 14 ευρω συνολο και δεκα λεπτα η αλλαγη. τα αλλαξα πριν ενα μηνα.

για το πισω εδωσα 4 ευρω μιας και δεν πηρα το γνησιο αλλα ενα πιο φτηνο που βρηκα και εκοψα το πρωτο σκαλοπατακι για να χωρεσει. συνολο δηλαδη 18 ευρω για ολα

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι από αντιπροσωπεία ή κάποιο εξωτερικό κατάστημα;

Εψαξα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και αυτήν την τιμη βρήκα πιο φθηνη και τα πήρα απο κατάστημα .Οχι αντιπροσωπεία.

Οι Bosch ειναι μάλλον οι καλυτεροι γι αυτό και ακριβότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το mk5 Gti και θέλω να αφαιρέσω τον πίσω υαλοκαθαριστήρα.

Ποία είναι η γνώμη σας?

Έχουμε καμιά φωτογραφία να δω πως είναι? ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τον αφαιρέσεις;

Δεν κανει δουλειά ε;

Αχρηστος ειναι..

Και πως θα βλεπεις πίσω οταν βρεχει και λασπωθει; Θα βγαινεις με πανί ; Ή λες δεν βαριέσαι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.