Jump to content
nikosstr

Golf 5 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Tα βαριέμαι αυτα τα θέματα γιατι πρεπει να ανεβάζω και να ποστάρω λινκακια ...Αλλα τεσπα...χεχεχεχεχεεεχ :rolleyes::rolleyes::blush::lol:

Ορίστε λοιπόν....

ASA AR1

3bee72b9a1.jpg

B&B B1

124522cdfe.jpg --> Offset ET33...

BBS CH

cfa0ee697b.jpg

BBS CK

918f84e0eb.jpg

BBS CK ανθρακί

1a326cfc21.jpg

BBS RS-GT hearts.gifhearts.gifhearts.gif

7716bb2570.jpg

ETABETA TETTSUT

39d8b50e88.jpg

NEUSPEED R10

8fb43c3833.jpg

O-Z SUPERLEGGERA ανθρακί

9609fbcee0.jpg

O-Z SUPERLEGGERA ασημί

59345ab41c.jpg

O-Z SUPERTURISMO

b0a4e9f859.jpg

O-Z ULTRALEGGERA

3acdb9087f.jpg

AUDI RS6 BLACK

133809860e.jpg

WORK VSXX hearts.gifhearts.gifhearts.gif

a81917d64a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Απλά να αναφέρω ότι όλες οι BBS ετκός CH βγαίνουν από 18" και πάνω, όπως και οι work vsxx. Πάντως με τις bbs rs gt και work vsxx πολύ τούμπανο... Μήπως έχουμε τιμή για τις work 18";

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ PEUGEOT 307 1.6 XS ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ. Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ VW ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ 7.500.ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤSI 140 ΑΛΟΓΑ....ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΥΜ ΤΗΣ ΠΕΖΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 307.ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΔΗΓΗΣΑ ΤΟ ΤSI ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΝΘΟΥΣΣΙΑΣΤΗΚΑ.,ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΣΤΕ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΟΡΤΛΙΝΕ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ... ΟΖΑΝΤΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΤΟΥ GT ΤΙΣ 16ΑΡΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΠΟΛΟ.. ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ 250 ΕΥΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΛΗ Η ΤΙΜΗ Η ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ...ΚΟΡΟΙΔΟ?

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΟΡΤΛΙΝΕ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΡΕΝΤ ΚΑΙ ΧΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΜΟΛΟΓΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ.....ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΤΑΜΠΛΩ...Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ 3 ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΦΣΙΕΙ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΤΟΥ TSI 1.4 140 EINAI ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 225 45 17 .ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΡΒΟΛΙΚΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΤΟΥ TSI 1.4 140 EINAI ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ 225 45 17 .ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΡΒΟΛΙΚΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ?

εγω φιλε στη θεση σου θα τις εβαζα χωρις δευτερη σκεψη!! σιγα ποσο θα κοψει.. εγω εχω το 1.6 fsi κ σκεφτομαι να βαλω , οχι στο tsi που εχει ροπη !! αν χασεις κ λιγο τελικη δεν εγινε κ τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΖΑΝΤΑΣ ΤΟΥ TSI 1.4 140 ΓΙΑ 17ΑΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ INDIANAPOLIS META ZANDVOORT KAI TELOS ESTORIL KAI MOY ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΕ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 128-1009 ΚΑΙ 1077 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΘΕΛΩ....ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTLINE?3 MHNES PARDOSH.....

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΖΑΝΤΑΣ ΤΟΥ TSI 1.4 140 ΓΙΑ 17ΑΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ INDIANAPOLIS META ZANDVOORT KAI TELOS ESTORIL KAI MOY ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΕ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 128-1009 ΚΑΙ 1077 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΘΕΛΩ....ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTLINE?3 MHNES PARDOSH.....

Λοιπόν, σου λένε βλακείες απεριόριστου μεγέθους!

Αφού τις πουλάνε με όλα τα Golf, γιατί να μην κάνει η ανάρτηση. Και από πότε η ζάντα πάει πακέτο με ανάρτηση. Ήμαρτον θεέ μου.

Εκτός αυτού φίλε, επειδή οι τιμές για τις ζάντες είναι φαρμακείο (εγώ έχω τις Zandvoort σε 1.6FSI sportline από το εργοστάσιο κι έδωσα μόνο τη διαφορά), θα σου πρότεινα να προτιμήσεις μια μη εργοστασιακή ζάντα του γούστου σου. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις κάτι σίγουρα ποιοτικότερο και ελαφρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΑΜΟΡΤΣΙΕΡ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΛΗΡΩΣΕΣ?ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΦΟΤΟ.ΒΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ INDIANAPOLIS.LIGO POIO AKRIBES ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ.ΠΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΕΡΧΟΝΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ?ΔΗΛ ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΖΑΝΤΕ ΤΩΝ 16 ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΙΤΟΠΟΥ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ..ΟΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ.ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΧΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ?ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΣ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΙΣΙΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μη γράφεις με κεφαλαία γράμματα, γιατί φαίνεται σα να φωνάζεις (μπορείς να το δεις και από τους όρους χρήσης του forum). :huh:

Δεν ξέρω τι επιλογές έχεις με το TSI από την αντιπροσωπεία, πάντως στο 1.6FSI sportline μπορούσα να επιλέξω αντί για 16άρες να βάλω τις συγκεκριμένες 17άρες με κάπου 400κάτι ευρώ διαφορά. Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι τα sportline ανεξαρτήτως ζάντας ΦΟΡΑΝΕ ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. Οπότε πες τους να κόψουν τις εξυπνάδες και να τις πουλήσουν αλλού.

Δεν έχω οδηγήσει το αμάξι μου με άλλες ζάντες εκτός από 17άρες, γιατί όπως σου είπα και πριν έτσι το παρείγγειλα και έτσι ήρθε από Γερμανία. Αν παραγγείλεις το αμάξι με 17άρες, με 17άρες πρέπει να έρθει, όχι να κάνεις αλλαγή στην αντιπροσωπεία.

Το Golf μου είναι αυτό:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?aut...si&img=9803

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αν και προτιμώ τις άλλες indianapolis γούστα είναι αυτά...Τώρα το χρώμα είναι το μαύρο αλλά μου άρεσε και το μπλέ γραφίτης θα δούμε....Τι λετε ?Περιμένω τηλ απο αντιπροσωπεία να μοε πούνε αν μπορούν να τις φερουν μονο μεζαντολαστιχα και οχι με αμορτισερ.Μλαοον θελουν ολο το πακετο μαζι.....Βαριούντε να κανουν την παραγγελια δεν τους καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία δεν έχει να ρωτήσει τίποτα το φοβερό και χρονοβόρο. Υπάρχει η λίστα με το επιπλέον κόστος που χρειάζεται να δώσεις για να σου έρθει το αμάξι με 17άρες αντί για 16άρες που υπάρχει στο δελτίο παραγγελίας, το οποίο θα πρέπει να σου έχουν ήδη δείξει.

Θα σε συμβούλευα να πας καμιά βόλτα σε κάποια άλλη αντιπροσωπεία, γιατί σου λένε παραμύθια (περί αμορτισέρ και ανάρτησης κτλ κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω γνώμες διότι αύριο μάλλον το παραγγέλνω.Πουλάω το 307 1.6 8000 τελικά.ΛΟιπον είμαι μεταξύ μαυρο η μπλέ γραφίτη.Ζάντες παίζουν 3 indianapolis estoril kai zadvoor p;anta se 225 17 45 .περιμένω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω γνώμες διότι αύριο μάλλον το παραγγέλνω.Πουλάω το 307 1.6 8000 τελικά.ΛΟιπον είμαι μεταξύ μαυρο η μπλέ γραφίτη.Ζάντες παίζουν 3 indianapolis estoril kai zadvoor p;anta se 225 17 45 .περιμένω γνώμες

Παιξε μεταξυ indianapolis και zandvort!! Του πανε παρα πολυ και οι δυο!!

Εγω εχω τις zandvort αλλα σε ασημι αμαξωμα και ειναι κουκλα (τι αλλο θα ελεγα)

Παρακατω βαζω 2 φωτο για να παρεις μαι ιδεα!

Προσωπικα πιστεω οτι οι indianapolis πανε σε 3πορτα και οι zandvort 5πορτα αμαξωματα

Η επιλογη δικη σου!!! :D

post-4725-1171270060_thumb.jpg

post-4725-1171270108_thumb.jpg

post-4725-1171270378_thumb.jpg

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι zandvort Υποθέτω....Καλές άλλά είναι 17αρες στη συγλεκριμένη περίπτωση;Εχεις κατι αντιστοιχο σε indianapolis?

Oι Zandvoort βγαίνουν ΜΟΝΟ σε 17άρες και ναι.. παραμένει άδειος ο θόλος.. :D

Link to comment
Share on other sites

Oι Zandvoort βγαίνουν ΜΟΝΟ σε 17άρες και ναι.. παραμένει άδειος ο θόλος.. :rolleyes:

Για να γεμισουν οι θολοι του Golf πρεπει να βαλεις 18αρια και να το κατεβασεις κανα 3αρι ποντους!! :D

Αστο καλυτερα γιατι μετα θα με πιασουν τα νεφρα μου απο το κοπανισμα!! :D

Πιστευω οτι οι 17αρες σε καλυπτουν και σε εμφανιση και σε ανεση! Κατι μεγαλυτερο (>18αρια) χανει σε ανεση κατι μικροτερο (>16αρια) χανει σε ομορφια!!

Link to comment
Share on other sites

Για να γεμισουν οι θολοι του Golf πρεπει να βαλεις 18αρια και να το κατεβασεις κανα 3αρι ποντους!! ;)

Αστο καλυτερα γιατι μετα θα με πιασουν τα νεφρα μου απο το κοπανισμα!! :)

Πιστευω οτι οι 17αρες σε καλυπτουν και σε εμφανιση και σε ανεση! Κατι μεγαλυτερο (>18αρια) χανει σε ανεση κατι μικροτερο (>16αρια) χανει σε ομορφια!!

Αυτή τη στιγμή φοράω 17άρες με Bilstein PSS που είναι ρυθμισμένες -2cm και είμαι μια χαρά. Η ρύθμιση του ύψους προφανώς δεν έγινε με κριτήριο την εμφάνιση. Πάντως δεν κοπανάει όσο φαντάζεσαι (αλλά βέβαια εγώ είμαι συνηθισμένη και με σκληρά λάστιχα οπότε έχω σκληραγωγηθεί.. tongue.gif)

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΖΑΝΤΑΣ ΤΟΥ TSI 1.4 140 ΓΙΑ 17ΑΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ INDIANAPOLIS META ZANDVOORT KAI TELOS ESTORIL KAI MOY ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΕ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 128-1009 ΚΑΙ 1077 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΘΕΛΩ....ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTLINE?3 MHNES PARDOSH.....

Κάποιος δεν τα λέει καλά!

Δίνω παραδείγματα για EOS 1.6, από τον κατάλογο για τις εργοστασιακές αναβαθμίσεις σχετικές με τις 16άρες 215/55R16 ελαφρού κράματος και την ανάρτηση:

-σπορ ανάρτηση 85 ευρώ

-Διαφορετικό σχέδιο 16άρας, από 0 ως 200 ευρώ

-Αναβάθμιση σε 17άρες Westwood με 235/45R17, 1365 ευρώ

-Αναβάθμιση σε 17άρες Westwood με 235/45R17 και σπορ ανάρτηση και αισθητήρες πίεσης, 1430 ευρώ

-Αναβάθμιση σε 17άρες Le Mans με 235/45R17 και σπορ ανάρτηση και αισθητήρες πίεσης, 1095 ευρώ

-Από τα παραπάνω μπορείς να καταλάβεις ότι, σχέδιο με σχέδιο μπορεί να έχει τεράστια διαφορά στην τιμή.

-Ότι τα προσφερόμενα πακέτα συμφέρουν απίστευτα!

Λογικά πρέπει να προσφέρεται η δυνατότητα να αλλάξει κάποιος ζάντες χωρίς να πειραχτεί η ανάρτηση, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ένα πακέτο με ανάρτηση θα το πληρώσει χρυσό κάποιος! Ο κατάλογος των αναβαθμίσεων είναι κοινός και βγαίνει από την Kosmocar. Ένας εξουσιοδοτημένος πωλητής VW τον έχει και μπορεί να σου τον δείξει!

Δεν είναι δυνατό σε έναν να ζητάνε 400 ευρώ για ζάντες και σε άλλον 1009 για ζάντες ανάρτηση όταν μιλάμε για τις ίδιες ζάντες τοποθετημένες από Γερμανία!

Κάποιος κάνει λάθος! Εκτός και αν οι προεγκατεστημένες ζάντες των 2 εκδόσεων έχουν ΤΟΣΟ μεγάλη διαφορά μεταξύ τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το παιδί μιλάει για Sportline, άρα ήδη φοράει την "sport" (λέμε τώρα) ανάρτηση του Golf.

To μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν το TSI φοράει 15άρες από μαμά και χρεώνουν τόσο πολύ τις 17άρες. Κάπου έχω κρατημένη νομίζω τη περσινή παραγγελία μου που είναι σίγουρα 400 κάτι παραπάνω ευρώ. Δεν μπορεί σε ένα χρόνο να ανέβασαν τόσο τις τιμές! Είναι κοροϊδία χειρίστου είδους!!!

Edit: Να και η παραγγελία. Η πρώτη στήλη είναι για trendline, η 2η για comfortline και η 3η για sportline. Οι τιμές που λέω εγώ είναι για sportline. Οι τιμές που έδωσε η αντιπροσωπεία προφανώς ΔΕΝ είναι για το sportline (για να μιλάνε και για "sport" ανάρτηση extra). ¶ρα ο φίλος μας δεν παρείγγειλε sportline.

post-4-1171451748_thumb.jpg

Edited by CLSFox
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το παιδί μιλάει για Sportline, άρα ήδη φοράει την "sport" (λέμε τώρα) ανάρτηση του Golf.

To μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν το TSI φοράει 15άρες από μαμά και χρεώνουν τόσο πολύ τις 17άρες. Κάπου έχω κρατημένη νομίζω τη περσινή παραγγελία μου που είναι σίγουρα 400 κάτι παραπάνω ευρώ. Δεν μπορεί σε ένα χρόνο να ανέβασαν τόσο τις τιμές! Είναι κοροϊδία χειρίστου είδους!!!

Edit: Να και η παραγγελία. Η πρώτη στήλη είναι για trendline, η 2η για comfortline και η 3η για sportline. Οι τιμές που λέω εγώ είναι για sportline. Οι τιμές που έδωσε η αντιπροσωπεία προφανώς ΔΕΝ είναι για το sportline (για να μιλάνε και για "sport" ανάρτηση extra). ¶ρα ο φίλος μας δεν παρείγγειλε sportline.

Ρε παιδια τα πραγματα ειναι απλα!!

Το TSI φοραει 16αρια (ειτε ζαντες ειτε τασια)!!

Εαν θες να πας σε 17αρια η διαφορα που θα πληρωσεις εξαρταται απο την εκδοση που θα επιλεξεις!!

Αν το παιδι παραπανω παρει εκδοση sportline (μιλαω για golf) για να παει σε 17αρια δεν θελει παραπανω απο 500 ευρω!!

Στην trendline για 17αρια θες ενα ποσο πανω απο 1.200 ευρω αναλογα την ζαντα (σε αυτα τα λεφτα σου βαζει και σπορ αναρτηση)

Στην sportline θες γυρω στα 400 με 450 ευρω αναλογα την ζαντα (την σπορ αναρτηση την εχει)

Εγω εδωσα 420 ευρω παραπανω για να παω σε 17αρια zandvort απο τα 16αρια mugello που φοραγε μαμα!!(sportline)

Παντως και στο site της cosmocar να μπεις, τιμες στους καταλογους δεν θα βρεις!!! Τωρα ειναι θεμα δικο σου να ψαξεις τις τιμες να συγκρινεις, για να δεις ποιος σε κοροιδευει και ποιος οχι!!

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Το TSI φοραει 16αρια (ειτε ζαντες ειτε τασια)!!

Δε νομίζω να βγαίνει το γκολφ με 16άρες σιδερένιες ζάντες με τάσια, τα τάσια μπαίνουν μόνο σε 15άρες ζάντες στις εκδόσεις trendline κ comfortline.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.