Jump to content
nikosstr

Golf 5 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

α ρε speedako!!!θες να με κανεις να μην πουλησω τον λυτρωτη και να ξαναλλαξω ζαντες??εε?? new_iloveyou.gif

υ/γ ασχετο αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι το 5πορτο ειναι πιο ομορφο απο το 3πορτο τελικα..:yahoo:

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

α ρε speedako!!!θες να με κανεις να μην πουλησω τον λυτρωτη και να ξαναλλαξω ζαντες??εε?? new_iloveyou.gif

υ/γ ασχετο αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι το 5πορτο ειναι πιο ομορφο απο το 3πορτο τελικα..:(

:) Εάν εσύ το αποφάσισες δεν θα σου αλλάξω γνώμη .. αλλά να ξέρεις ότι ακόμη κι αν αλλάξεις πλευρά εμείς εδω θα είμαστε ! new_iloveyou.gif:friends: :friends: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

α ρε speedako!!!θες να με κανεις να μην πουλησω τον λυτρωτη και να ξαναλλαξω ζαντες??εε?? new_iloveyou.gif

υ/γ ασχετο αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι το 5πορτο ειναι πιο ομορφο απο το 3πορτο τελικα..:yahoo:

Τι είπες τώρα ???? new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε μαγκες το ξερετε οτι δεν θα σας αφησω ακοαμ και αν αλλαξω πλευρο!!αλλα και να μην αλλαξω εδω θα ειμαι παλι!!

και ναι τελικα κατεληξα οτι το γκολφ 5 και 6 ειναι πιο ωραιο σε 5πορτο!

Link to comment
Share on other sites

α ρε speedako!!!θες να με κανεις να μην πουλησω τον λυτρωτη και να ξαναλλαξω ζαντες??εε?? new_iloveyou.gif

υ/γ ασχετο αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι το 5πορτο ειναι πιο ομορφο απο το 3πορτο τελικα..:D

Πλάκα κάνεις, έτσι???

Link to comment
Share on other sites

Το χαμήλωμα είναι εμετικό. thumbsdown.gif

Μπορεί να το 'χει για να κουβαλάει οικοδομικά υλικά και να είναι φορτωμένο sillyhorse1rb5.gif

4 τσουβάλια τσιμέντο = 200 Kg :pknife.gif

Link to comment
Share on other sites

το χαμηλομα λεγεται σλαμ και οντως ειναι εμετικο!!λες και καθησε ο γκοτζιλας και χαλασε τα αμορτισερ!

Link to comment
Share on other sites

Το χαμήλωμα είναι εμετικό. thumbsdown.gif

πραγματικα.....που ξερεις μπορει να ειναι γεματο πλακακια χαχαχα

Edited by pants_
Link to comment
Share on other sites

r32_ultraleggera.jpg

Δεν νομίζω πως χρειάζονται συστάσεις .... δειτε και τα φρένα πιατέλες

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

r32_ultraleggera.jpg

Δεν νομίζω πως χρειάζονται συστάσεις .... δειτε και τα φρένα πιατέλες

Αυτην την ζαντα θελω να βαλω.. ξερει κανενας τιμες? και τι λετε 17' η 18'?θα τεριαζει πιστευω σε μαυρο gt sport

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την ζαντα θελω να βαλω.. ξερει κανενας τιμες? και τι λετε 17' η 18'?θα τεριαζει πιστευω σε μαυρο gt sport

Oz Ultraleggera σε 18" και Bright Silver χρώμα .... προτεινόμενο λάστιχο 225/40 18

-------------------------------------------------------------------------------------------

05.jpg

MRR HR2 19"x8.5 custom painted

4928587487_b78f2ac1dd_b.jpg

VMR 710 με 225/40 18

14kd25h.jpg

19" Helios VW Phaeton ET45 με Pirelli P-Zero Nero

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy αυτες που ανεβασες εδω ποιες ειναι?

αυτές είναι 20" (ναι καλά είδατε, 20 ιντσών) και είναι απο Mercedes-Benz , τις φοράνε τα μοντέλα :

2008-2010 Mercedes-Benz C300 Luxury (17")

2010 Mercedes-Benz GL320 (19"-20")

2010 Mercedes-Benz GL450 (19"-20")

Στο παρακατω site γράφει οτι τις φοράνε οι εκδόσεις GL (2006-2011) ,GLK (2009-2011) ,ML (1997-2011) αλλα ποια εκδοση φοράει ποιο μέγεθος δεν γράφει ..

http://www.usarim.com/mercedes-wheels-sku-670-20-inch-chrome-rims-p-1494.html

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Oz Ultraleggera σε 18" και Bright Silver χρώμα .... προτεινόμενο λάστιχο 225/40 18

το offset τι ειναι? εγω ξερω το 225/40/18 225 παχος ελαστικου, 40 προφιλ, 18 μεγεθος ζαντας. το οφσετ δεν ξερω τι ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

το offset τι ειναι? εγω ξερω το 225/40/18 225 παχος ελαστικου, 40 προφιλ, 18 μεγεθος ζαντας. το οφσετ δεν ξερω τι ειναι!!

Οι διαστασεις που αναφερεσαι ειναι για ελαστικα, το οφσετ ειναι για την ζαντα ποσο μεσα-εξω θα παιξει η ζαντα στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις που αναφερεσαι ειναι για ελαστικα, το οφσετ ειναι για την ζαντα ποσο μεσα-εξω θα παιξει η ζαντα στο αυτοκινητο.

Α οκ δεν το ηξερα.Εγω δεν θελω να προεξεχει θελω να ειναι κανονικα οπως οι μανισιες δηλαδη το οφφσετ θελω? το 45 που μου ειπατε ειναι μηπως?

Link to comment
Share on other sites

το offset τι ειναι? εγω ξερω το 225/40/18 225 παχος ελαστικου, 40 προφιλ, 18 μεγεθος ζαντας. το οφσετ δεν ξερω τι ειναι!!

Όφσετ ή offset ορίζεται ως η απόσταση από το κέντρο του τροχού μέχρι το σημείο εσωτερικά της ζάντας που ενώνεται με τον άξονα. Όσο αρνητικό το offset τόσο πιο έξω είναι η ρόδα από το φτερό και το ανάποδο. Το offset δεν έχει να κάνει με το φάρδος της ζάντας αλλά με την απόσταση του σημείου βιδώματος στο κέντρο της ζάντας, όσο βαθαίνει το σημείο που σφίγγει το παξιμάδι (δηλαδή όσο μεγαλώνει η απόσταση από την εξωτερική πλευρά της ζάντας άρα και αρνητικό offset) τόσο πιο έξω βγαίνει η ρόδα .
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.