Jump to content
nikosstr

Golf 5 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Indianapolis" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

584,74 €

Zandvoort" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 €

Estoril" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 €

Αυτέ ς είναι οι τιμές στη Γερμανία και απο ότι κατάλαβα στην Ελλάδα εέναι ποιο φθηνά απο σα μς λέει ο φίλος μας ο karlos.

To αυτοκίνητο που θα παραγγείλω τελικά δεν το παρείγγειλα ακόμη ειναι το sportline. ....ΓΙα μερικους λετε να μην ξέρω τι θα παραγγειλω?

Αν μπειτε στο link to γερμανικό θα μπορείτε να αλλάζετε χρώ μα να το αλλάζετε ζάντες απο εκεί τα είδα όλα φοβερό site

http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwc...delle/golf.html

μετά θα πάτε στο Konfigurator θα επιλέξετε εκδοση που θέλετε και μετά χρωμα και ζαντες der golf kai meta kai μετα τα προηγουνμενα που σας ειπα

Link to comment
Share on other sites

Indianapolis" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

584,74 ¤

Zandvoort" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 ¤

Estoril" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 ¤

Αυτέ ς είναι οι τιμές στη Γερμανία και απο ότι κατάλαβα στην Ελλάδα εέναι ποιο φθηνά απο σα μς λέει ο φίλος μας ο karlos.

To αυτοκίνητο που θα παραγγείλω τελικά δεν το παρείγγειλα ακόμη ειναι το sportline. ....ΓΙα μερικους λετε να μην ξέρω τι θα παραγγειλω?

Αν μπειτε στο link to γερμανικό θα μπορείτε να αλλάζετε χρώ μα να το αλλάζετε ζάντες απο εκεί τα είδα όλα φοβερό site

http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwc...delle/golf.html

μετά θα πάτε στο Konfigurator θα επιλέξετε εκδοση που θέλετε και μετά χρωμα και ζαντες der golf kai meta kai μετα τα προηγουνμενα που σας ειπα

Alex, δεν είπαμε ότι δεν ξέρεις τι θα παραγγείλεις, άλλα όπως είδες αυτό που έλεγα από την αρχή για τις 17άρες ισχύει, δηλαδή ότι θες κάπου 400 με 500 ευρώ παραπάνω περίπου στο sportline για να τις βάλεις. Η τιμή που σου έδωσαν από την αντιπροσωπεία δεν είναι για sportline και θα έπρεπε να το ψηλιαστείς από τη στιμή που σου μίλησαν για επιπλέον sport ανάρτηση την οποία υποτήθεται πως έχεις standard στο αμάξι που θα παραγγείλεις.

¶κουσα κι εγώ για 1000 ευρώ παραπάνω και ζαλίστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να βγαίνει το γκολφ με 16άρες σιδερένιες ζάντες με τάσια, τα τάσια μπαίνουν μόνο σε 15άρες ζάντες στις εκδόσεις trendline κ comfortline.

+1

και τα tsi βγαινουν οπως τα υπολοιπα με 15ρες και 195-65 αν θυμαμαι σωστα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Indianapolis" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

584,74 €

Zandvoort" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 €

Estoril" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17

430,86 €

Αυτέ ς είναι οι τιμές στη Γερμανία και απο ότι κατάλαβα στην Ελλάδα εέναι ποιο φθηνά απο σα μς λέει ο φίλος μας ο karlos.

To αυτοκίνητο που θα παραγγείλω τελικά δεν το παρείγγειλα ακόμη ειναι το sportline. ....ΓΙα μερικους λετε να μην ξέρω τι θα παραγγειλω?

Φιλε alex μια φιλικη συμβουλη!! Εφοσον οπως λες θα παρεις το sportline και εχεις καταληξει σε αυτο (εφοσον δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα) βαλε 17αρια ειτε indianap, ειτε zandvort, ειτε estoril!!! Οτι σου αρεσει εσενα!!! Η επιβαρυνση ειναι περιπου οι τιμες που βρηκες και στο γερμανικο site!! Σε καμια περιπτωση 1.000 και βαλε ευρω που σου λενε!!

Αυτα απο εμενα και ελπιζω να βοηθησα!! :D

Link to comment
Share on other sites

alex δική σου η επιλογή, αλλά προσωπική μου άποψη αν πας σε 17αρα.. indianapolis!! worthy.gifworthy.gif

το γκολφ κατα τη γνωμη μου εχει απο τις πιο ομορφες εργοστασιακες ζάντες (την κλασικη οχτάκτινη την οποία έχω κι εγώ), αλλα δυστυχώς είναι 16άρα..

η indianapolis είναι κ 17άρα κ έχει κ γυαλισμένη επιφάνεια, ο πιο αρμονικός συνδυασμός...

άσε που μεχρι τώρα δεν έχω δει ποτέ γκολφ με 17άρα indianapolis, ίσως ο κόσμος δεν την προτιμά επειδή έχει γεμίσει ο τόπος απο την αντίστοιχη 16άρα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να νέα έχουν ως εξής.Τελικά μπορώ να κάνω παραγγελέα το tsi 1.4 140 άλογα με τις ζάντες.Τιμές

Indianapolis" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17 594 ευρώ

Zandvoort" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17 407ευρώ

Estoril" 4 Leichtmetallräder 7 J x 17 Reifen 225/45 R 17 432 ευρώ

Να ρωτήσω οι Indianapolis είναι οι ζάντες που φοραει το fsi 1.6?αλλά σε 17αρα? εμένα μου φαίνοντε λιγο διαφορετικ΄ς και ποιο λαμπερες.Οι Zandvoort" καλές δεν λεω αλλα μοιαζουν με τις μαμισιες λιγο οποτε δεν εχει σημαντικη διαφορα ενω οιEstoril καλες και αυτες αλλα τις φοραει το παλιο gt .Mallon gernei h katastash Indianapolis"

200 eyrv παραπανω δεν πειραζει νομοζω αξιζει.Το μονο που φοβαμαι ειναι να μην χασω σε αποδοση και ρπριζ.Τελικη δεν με νδιαφερει.Λετε να κοπανει, με προφιλ 45 ενω ειχε 55?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρείγγειλα σε μαυρο 5πορτο sportline με ζαντες indianapolis 225 17 45 ερχετε σε 3 μηνες....

με το καλό να το παραλάβεις !! πολύ καλή επιλογή !!

Link to comment
Share on other sites

με το καλό να το παραλάβεις !! πολύ καλή επιλογή !!

+1

Για τους 3 μηνες!!!??? Κρατα και καμια πισινη!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μου λετε τετοια...Εχετε καθολου φοτο με τις ζαντες Indianapolis 2025 45 17 σε mayro?ΔΕν το εχω δει πουθενα ουτε σε φοτο ουτε ζωντανα!Απλα τις παρειγγειλα διοτι μου αρεσαν.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.