Jump to content
mizasg60

Spasmeno Xerouli Portas

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά καλό χειμώνα.Μου έσπασε το εξωτερικό χερούλι της δεξιάς πόρτας και μου ειπανε πως καταργήθηκε απο το εργοστάσιο.έψαξα σε παλιαντζήδες και δεν βρήκα ουτε δείγμα και από passat δεν ταιριάζει.βρήκα στο ebay κάτι kit επιδιόρθωσης και για τα δυο χερούλια όμως δεν είμαι σιγουρός.γνωρίζει κάποιος κάτι η μπορεί να βοηθήσει?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ιστορια με τα χερουλια ειναι πονοκεφαλος!

Εδω εχουμε καταντησει να εχουμε τα παραθυρα μονιμα κατω, και να ανοιγουμε τις πορτες απο μεσα, μην μας σπασουνε.

Τεσπα...ειχε παρει το ματι μου κατι video how to στο γνωστο youtube, για προσωρινη η μονιμη επισκευη, αν και λογο χρονου δεν το εψαξα και πολυ τοτε.

Φιλοι και συναδελφοι corrad - akides λενε και επιμενουν οτι μπαινουν απο seat toledo, που κυκλοφορουσε τοτε με το passat 53i.

Κατσε να το ψαξω και εγω λιγο περισσοτερο τωρα που εχω λιγο λασκα, και εδω ειμαστε παλι.

Link to comment
Share on other sites

;)

Τα εύσημα αξίζουν στον Untouchable !

http://www.corradoparts.com/Corrado_G60-G60_Body_and_Exterior.html

http://www.corradoparts.com/Corrado_VR6_SLC-VR6_Body_and_Exterior.html

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είστε απίστευτοι ευχαριστώ.Ηδη έχω παραγκέιλει το kit επισκεύης.το δικό μου χερούλι ειναι πιο παλιό και είναι χωρίς καλώδιο,ελπίζω να μην έχουν καμιά διαφορά.Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ συναδελφε....

και το δικο μου δεξια ειναι κομματακι χαλαρο...

μπραβο μπραβο ετσι να οργανωνωμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Παίδια πέρασα τα set επισκευής και στα 2 χερούλια στις πόρτες και δουλεύουν άψογα!Το συνιστώ σε όλους μιας και το ύλικο τους φαίνεται πολύ γέρο και νομίζω πως δύσκολα θα ξανασπάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδια πέρασα τα set επισκευής και στα 2 χερούλια στις πόρτες και δουλεύουν άψογα!Το συνιστώ σε όλους μιας και το ύλικο τους φαίνεται πολύ γέρο και νομίζω πως δύσκολα θα ξανασπάσει.

Μεγειά !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδια πέρασα τα set επισκευής και στα 2 χερούλια στις πόρτες και δουλεύουν άψογα!Το συνιστώ σε όλους μιας και το ύλικο τους φαίνεται πολύ γέρο και νομίζω πως δύσκολα θα ξανασπάσoυν

Ευχαριστουμε πολυ για τα καλα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ΄όλους

τι διαμέτρο τρυπανιού χρησιμοποιησατε για να βγει ο σιδερνιος οδηγος που κραταει το σπασμένο τμήμα απο το χερόύλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.