Jump to content
poen

Polo 6R Gti Tuning

Recommended Posts

καλησπερα παιδες,,,εχω ενα polo gti dsg (2011) 1stage tunning 225 και ψαχνω να βρω μεγαλυτερο intercooler...υπαρχει καποιος που να το πουλαει κατι εδω?????τηλ αν υπαρχει κατι στο 6973338145,,,ευχαριστω

Edited by yannis valadassis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχς ενα gti dsg 1.4 με προγραμμα καπου

στα 220 αλογα..και ψαχνω intercooler...εχει κανεις καμια ιδεα?κατι που να εχει φορεθει και να ειναι αξιοπιστο?ευχαριστω (η καποιας εταιρειας????)και μεταχειρο δεν εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μάκη δεν μπαίνουν απο S3 intercooler σε GTI/CUPRA/VRS εχουν ενα intercoolerακι μπροστα μια σταλια στο δευτερο πατημα εχεις 70+ βαθμούς εισαγωγης .

Παίρνουν Aftermarket Universal λιγο μεγαλυτερο ...

Ειμαστε τυχεροι εμεις που ακομα και απο την μανα μας φοραμε τεραααααστιο intercooler ενω το GTI με παραπανω αλογα μια σταλια

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

Πρώτη μου φορά στο forum.

 

Σας ενημερώνω, όσον αφορά στο FMIC, ότι σύμφωνα με τη μητρική APR, το IC για το Polo Gti 6R είναι στο στάδιο της δοκιμής. Ακόμα δεν έχει σταλεί κωδικός και δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο - άγνωστο το πότε, δε δίνουν πρόβλεψη εισόδου στην αγορά. Θα είναι πρώτα προς διάθεση στο Fabia RS (στο εξωτερικό με την ονομασία Fabia VRS), όπου σχεδόν έχουν τελειώσει οι δοκιμές. Η ελληνική αντιπροσωπία μιλά για τιμή κοντά στα €1.000, αλλά με επιφύλαξη.Ίδωμεν...

 

Τώρα, όσον αφορά σε εισαγωγή, δεν προτίθεται ακόμα η APR να βγάλει εισαγωγή τύπου carbonio για το Polo, συστείνει την εισαγωγή της VW Racing, που είναι πιο universal εφαρμογή. Με τιμή περί τα €400

Edited by nakmi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με πρόγραμμα Revo ή Apr να μου πει εντυπώσεις; Όπως επίσης και με ολόσωμη Milltek;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μια ολόσωμη Milltek με πρόγραμμα Revo είναι ένας πάρα πολύ καλός συνδιασμός! Αλλά και για την Apr δεν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι αρνητικό. Αν και πιστεύω πως το πρόγραμμά της θα 'κάτσει' καλύτερα με VW Racing εξάτμιση. Επίσης η Apr έχει αρκετά καλά κιτ εισαγωγής. Ειδικά από εμφάνιση σκίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν παει να πει οτι επειδη η Revo συνεργαζεται με milltek και η APR με VW Racing οτι το προγραμμα δουλευει καλυτερα με αυτην την εξατμιση .
Απλα για να ξερεις η εξατμιση της VW Racing ειναι ΙΔΙΑ με της Milltek , βασικά η Milltek την κατασκευαζει !

Σωλήνες ειναι οτι και να βαλεις διαφορα δεν θα καταλαβεις ειτε ειναι milttek ειτε supersprint είτε ragazzon είτε κυρμιτσος (μιλαμε παντα για ιδιες διατομες,καζανια-καταλυτη)

Προγραμμα επειδη εισαι DSG δεν θα κοιταζα σε Revo ουτε σε APR αλλα σε Unitronic (απο μεγαλες εταιριες) αλλιως σε καποιο Custom προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες περί εξατμίσεων. Απλά θα θελα εκεί που θα βάλω ας πούμε το πρόγραμμα να βάλω και την εξάτμιση ώστε πάντοτε ότι προκύψει να ξέρω σε ποιον θα απευθυνθώ και όχι σε ποιους. Για ποιο λόγο θεωρείς πως είναι προτιμότερο το custom πρόγραμμα λόγω DSG ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπάρχουν προηγούμενα στην Revo στα προγραμματα των 1.4 TSI με DSG σασμάν .
Τα ιδια και με την APR που τα πρωτα τις file για 1.4 TSI ήταν ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ .
Και οι δυο εταιριες διορθωσαν τα λάθη τους υστερα απο πολλές υποδείξεις των παιδιων απο το sciroccoclub Που ειχαν βαλει προγραμματα των δυο αυτων κορυφαιων εταιριων και ουσιαστικα ηταν πειραματοζωα ! Αν ψαξεις και μαθεις θα καταλαβεις !

Ενω για Unitronic για παραδειγμα δεν εχει ακουστει το παραμικρο για 1.4 TSI  και custom φυσικα σου λεω να κοιταξεις γιατι ο customας μπορει να σου φτιαξει file ιδιο με της APR που θες με τα μισα λεφτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Η Unitronic ξέρεις τι τιμές δίνει για το Gti σε ιπποδύναμη και ροπή; Γιατί δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Για τη Milltek τι άποψη έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Για την Milltek Κορυφη αλλα ΠΑΡΑ πολλα τα λεφτα για σωλήνες !( εχουν ανοιξει μερικες σαν καρπουζια )
Η unitronic για φουλ περιφερειακα δινει 235 αλογα δηλαδη εισαγωγη εξατμιση προγραμμα και Intercooler

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Ναι Scirocco 1.4 TSI 160αρι DSG7,
Πρόγραμμα Etuners
Εισαγωγή BSH True Seal
και μολις γυρισω απο διακοπές πάω για φουλ ολόσωμη 70mm Downpipe με 100αρι καταλυτη, 63,5 απο εκει και πίσω  με ενα καζανακι .

Link to comment
Share on other sites

Την εξάτμιση που θα τη φτιάξεις; Δυναμομέτρηση έχεις κάνει ή μετά και την εξάτμιση;

Link to comment
Share on other sites

Eξατμιση θα φτιάξω σε όποιον ειναι πιο value for money Μεχρι στιγμης εχω 3 προσφορες κατω απο 800 ευρω απο εξατμισαδες

Δυναμομετρηση ναι εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.