Jump to content
poen

Polo 6R Gti Tuning

Recommended Posts

αυξηση πιεσης λογω catback ουτε μια στο εκατομυριο ! Ποτε ειδες το 1.2 ?μηπως χειμώνα? μηπως το 1.2 το ειδες με 2α ή 3η πχ και το 1.4 με 5η? Ολα παιζουν ρολο
Οπως επισης οτι δεν εχεις παρει ουτε 2 αλογα απο το cat back εδω με ολοσωμη ζήτημα να παίρνουν 7 αλογα

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε φιλε;εχω κατι βιντεακια που στιγμαια παει στο 1.2 η πιεση.κ τωρα ειδα κοντα 1.4 σε πατημα απο πρωτη ως τεταρτη.δεν θυμαμαι αν εκανα ασε κ να πατησα ξανα με λιγες στροφες κ φορτιο.θα το ξαναδοκιμασω για να σιγουρευτω

δεν ξερω κ εγω τι παιζει γι αυτο ρωταω.

αν πηρε κατι η οχι ,εχω ενα αμαξι μεζουρα κ θα ξερω το πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Oλοσωμη σε 14αρι 160αρι μετρημενα δινει 20+ αναλογα το προγραμμα, σε 2.0tfsi 30+, αλιμονο αν σε turbo αμαξι μια ολοκληρωμενη εξατμιση εδινε μονο 7!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αμα παρεις απο ενα προγραμμα 30 αλογα, απο εξατμιση αλλα 20 οπως λες, και απο εισαγωγη αλλα 3-5 πας στα ~240...

Το αμαξι απο μαμα εχει μετρηθει στα ~190.

Link to comment
Share on other sites

εγω σου λεω βαση 180, για το λογο που λες εχουν μετρηθει καποια και πανω απο 250, παιζει ρολο το dyno, καποια "χαριζουν" αλογα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ναι, εχεις δικιο.

Εχεις βαλει milltek σε κανενα polo να μας πεις εντυπωσεις;

Με τη supersprint τι παιζει;

Βγαινει resonated και non;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ναι, εχεις δικιο.

Εχεις βαλει milltek σε κανενα polo να μας πεις εντυπωσεις;

Με τη supersprint τι παιζει;

Βγαινει resonated και non;

τη milltek την ξερουμε αλλα και η supersprint ειναι κορυφη, βγαινει και decat

Link to comment
Share on other sites

Με καταλυτη;

Μπορεις να μου πεις και μια τιμη για milltek με καταλυτη;

Link to comment
Share on other sites

Με καταλυτη;

Μπορεις να μου πεις και μια τιμη για milltek με καταλυτη;

To "decat" σημαινει ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ!, milltek ME KAΤΑΛΥΤΗ 1550.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου ειπα οτι το decat σημαινει με καταλυτη;;;;

Σε ρωτησα εξ' αρχης τιμη ΜΕ καταλυτη, εσυ μου εδωσες ΧΩΡΙΣ και μετα σε ρωτησα ξανα για τιμη της supersprint ΜΕ καταλυτη !

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου ειπα οτι το decat σημαινει με καταλυτη;;;;

Σε ρωτησα εξ' αρχης τιμη ΜΕ καταλυτη, εσυ μου εδωσες ΧΩΡΙΣ και μετα σε ρωτησα ξανα για τιμη της supersprint ΜΕ καταλυτη !

sorry, εγω καταλαβα λαθος.... supersprint με καταλυτη  2730.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε φιλε;εχω κατι βιντεακια που στιγμαια παει στο 1.2 η πιεση.κ τωρα ειδα κοντα 1.4 σε πατημα απο πρωτη ως τεταρτη.δεν θυμαμαι αν εκανα ασε κ να πατησα ξανα με λιγες στροφες κ φορτιο.θα το ξαναδοκιμασω για να σιγουρευτω

δεν ξερω κ εγω τι παιζει γι αυτο ρωταω.

αν πηρε κατι η οχι ,εχω ενα αμαξι μεζουρα κ θα ξερω το πασχα.

Winner έκανα τις δοκιμές μου μετά την catback και το συμπέρασμα ήταν ότι πήρε μισό αμάξι...είχες δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περαστηκε προγραμμα στο αυτοκινητο απο τον Κριτωνα (etuners). Λογω καιρου και περιορισμενου χρονου δεν εχει γινει μεγαλη δοκιμη στο αμαξι. Ενδεικτικα να αναφερω οτι οι καμπυλες ειναι ομοιομορφες, οπως στο μαμα. Επισης απο τις 4000 στροφες και μετα η δυναμη ειναι τρομερη, οπως και η επιταχυνση!

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο!

Από Σεπτέμβρη προς Οκτώβρη, που θα πέσουν οι θερμοκρασίες, θα δεις και άλλη διαφορά.

Να υποθέσω ότι ρυθμίστηκε για 100 οκτάνια...?

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ!

Ναι, για 100αρα ρυθμιστηκε.

Το αμαξι μελλοντικα το σκεφτομαι και για υβριδιο.

Οποιος εχει καποια γνωμη οσον αφορα φιλτρο και εξατμιση καλοδεχουμενη!

Ο Κριτωνας μου ειπε πως με ενα ελευθερο k&n φιλτρο μεσα στο φιλτροκουτι θα μαι οκ. Οσον αφορα την εξατμιση 76/70 και λεω και χωρις μεσαιο με μεγαλο τελικο για να χει λιγο θορυβο!

Καταλυτη 100αρη ή 200αρη;

Με κτεο θα χουμε κανενα θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεσαι για υβριδικη τουρμπινα συντομα βαλε 76/70 όπως λες. Αν το αργησεις να ξερεις σε φπε καλυτερα 70αρα.

Καταλυτη βαλε 100αρη να παρεις να μεγιστα.

Κτεο περναει ανετα.

Αναφερεις καμπυλες εχεις dyno?

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το dyno απλα δεν το χω ανεβασει εδω γιατι δεν εχω λογαριασμο σε καποιο αντιστοιχο site. Εχει ανεβει σε γκρουπ παντως του facebook.

Το αμαξι θελω να γινει υβριδιο, απλα δεν ξερω καθολου τι συνδιασμο να κανω.

Επισης θελω να γινει σε αλλη τουρμπινα ωστε να εχω παντα διαθεσιμη τη μαμα.

Θελω να βρω και εναν καλο και εμπιστο μηχανικο προτου κανω το οτιδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Πως πάνε αμάξια με προγράμματα τόσο καιρό?? απροβλημάτιστα ?? δειλιάζω να πάω και εγώ να βάλω, φοβάμαι ότι θα με οδηγήσει σε πολλά προβλήματα, τόσα ακούγονται για αυτό το μοτέρ..πολύ συμπιεσμένο ήδη.. για το gti μιλάω πάντα..

Edited by kgarta.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Κατοχος polo gti 5 χρονια και πριν μια βδομαδα εβαλα το πολυποθετο προγραμμα.

Να σημειωσω πως δεν αλλαξα τιποτα αλλο και δεν σκοπευω να αλλαξω κατι αλλο.

Ρυθμιστηκε για 95αρα (ειναι γενικης χρησης και δεν θελω να το περιορισω) απο την Overload.

Το αυτοκινητο στα χαμηλα δεν εχει αλλαξει τοσο πολυ, οσο στις 4000rpm που ειναι αλλο αμαξι.

Για την επιταχυνση δεν υπαρχει κατι αλλο να πουμε, ειναι οπως το περιμενα με την αλλαγη να προκυπτει στις υψηλες στροφες οπου ανακατευεται εξ ολοκληρου το turbocharger.

Απο καταναλωση ετσι και το πατησεις εστω λιγο ανεβαινει ακομα και ας εχεις κανει αρκετα χιλιομετρα. Αλλα αμα ειναι να το παταμε και να λεμε για καταναλωση δε βγαζει νοημα.

Αρα υπο νορμαλ-οικονομικες συνθηκες οδηγησης εχω δει μεσα στη πολη 7-10 λ/100χλμ. ΔΕΝ εχω κολλησει ομως σε κινηση ουτε εχω κανει βολτα που να πηγαινω flat out.

Αναμενω να το δω και στην εθνικη και ισως να εγκαταστησω cruise control (υπο τις οδηγιες σας).

Ααα και μη με ρωτησετς για ρυπους!! Κανεις δε ξερει!! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.