Jump to content
tsopstav

Polo1.2 Tsi Dsg 2010

Recommended Posts

Οι 4 τροχοι λενε οτι οι αναρτησεις στο Polo 1.2 tsi 2010 ειναι πολύ μαλακές! Προσωπικά σε δρομους με λακουβες δυσκολεύομαι διοτι συνεχεια κτυπανε οι αναρτησεις και τρομαζω (ως νεος οδηγος). Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις εκτος απο το προσεχουμε τους αθλιους ελληνικους δρομους. Προφανως το μοντελο κατασκευαστηκε για τελειους ευρωπαικους δρομους.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις? Έχω την εντύπωση πως το highline έχει ποιο σκληρή ανάρτηση...

Πραγματι εχω την highline. Θα δω τι μπορω να κανω διοτι ειναι ενοχλητικο και δεν με ενδιαφερουν οι σπορ επιδοσεις. Προτιμω την ανεση. Πηρα αυτη την εκδοση διοτι μου αρεσαν οι θεσεις και τα εξτρα.

Edited by StavT
Link to comment
Share on other sites

Είχε ειπωθεί παλαιότερα από ένα χρήστη εδώ στο forum δε θυμάμαι το όνομα του, ότι απλά είναι πιο σκληρά τα ελατήρια και ότι οι αναρτήσεις είναι ίδιες ακριβώς. Δε ξέρω αν αυτό αληθεύει όμως αν είναι έτσι τότε μπορείτε να βάλετε τα ελατήρια που έρχονται το Trend/Comfortline και είστε έτοιμοι! Αν βέβαια ισχύει το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε StavT εχω την highline εκδοση του tsi και οι αναρτησεις του ειναι πολυ μαλακες δεν γινεται αυτο που λες μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι σημαινει μαλακο σκληρο .Ισα ισα που ειναι πολυυυυυ ανετες και υποτιθεται ειναι και οι σπορ..τοσο πολυ που προσωπικα σκεφτομαι μετα απο 20.000km να βαλω Bilstein αμορτισερ και ισως να αλλαξω κ ελατηρια θυσιαζωντας βεβαια την ανεση σε λακουβες κλπ αλλα θα βοηθησει στο στησιμο του αυτοκινητου σε στροφες ..Αυτη τη στιγμη μαλλον δεν εχεις προσπαθησει να παρεις σχετικα αποτομα μια στροφη με το πολακι εκει που η υποστροφη βασιλευει και το αμαξωμα πηγαινει.....και οι επιβατες μαζι ...κι αυτο ειναι ισως το μοναδικο που δεν μου αρεσει και στο δικο μου πολακι!! φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παιδιά highline έχω....η ανάρτηση του από το εργοστάσιο πιστεύω είναι τέλεια για τον προσανατολισμό του αυτοκινήτου....αλλά λίγο ψηλό ως προς την εμφάνιση....

εγώ πριν έρθει το αυτοκίνητο από Γερμανία είχα σπίτι μου ήδη blistein κίτρινα και h&r ελατήρια 3,5 πόντους....απλά τέλειο (για τα χρήματα που ξόδεψα) στην σπορ οδήγηση.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.