Jump to content
poen

Polo Gti Dsg Vs Corsa Opc

  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δεν αντιλέγω,αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι μαμά cupra είναι μπροστά από opc astra άμα δεν το δω με τα μάτια μου!!

Λόγω αυτού το πα όχι ότι δεν είναι καλό μοτέρ κ δεν βελτιώνεται...

Link to comment
Share on other sites

ενα εφτασε στα 325 και εγινε ντορος..τι να πουνε δηλαδη τα opc που φτανουν και ξεπερνουν τα 500 ε?οντως εχετε μεγαλη ιδεα για τα 1.4 tsi...δηλαδη εμεις με τα 2.0tfsi που με 4.500 αγγιζουμε τα 400 τι να πουμε?οτι γ@μ@με ferrari και οτι ολοι μολις μας βλεπουν μας περνουν και μια φιφα?ελεος με τα 14αρακια ρε παιδια...απλα ελεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθομαστε και κουβεντιαζουμε πως πηγαινουνε τα tsi...!

Καποιοι απο εδω που βολταρουν τα βραδυα γνωριζουν πολυ καλα πως πηγαινουνε....σε ποια μετρα εχουν avantage και σε ποια οχι,και δυστυχως διαπιστωνω οτι ειναι λιγοι αυτοι!!!!!

Καποιοι αλλοι ....οι οποιοι με το να αγορασουν ενα tsi νομιζουν επιασαν τον παπα απ τα @@.....κουμπωνουν και ενα προγραμμα και νομιζουνε ειναι υπεροπλο!TOP GUN...απ τα καινουρια!!!

Εεεε.....δεν ειναι ετσι.....

Οπως και να χει ας μην χαλαμε καποια ονειρα!!!

Και μιλωντας ποιο συγκεκριμενα για golf tsi....μπορω να σας πω οτι λεει ενας πολυ καλος μου φιλος+γνωστης του αντικειμενου.....

Οσα δυναμη και να χει..οσο καλο μοτερ και να ειναι....ειναι golf και δεν παει!!!!

Ειναι βαρυ...ειναι ειναι για πολλα αλλα...εκτος απο κοντρες!

συμφωνω...πηγαν ολοι οι ασχετοι κουμπωσανε ενα προγραμμα με 350 ευρω κ νομιζουν οτι αποκτησανε τον λυτρωτη των δρομων

δεν ειναι δυσκολο να τους τσαγιασεις αυτους.το θεμα ειναι να τσαγιασεις καποιον που ξερει τι μοτερ εχει κ τι μπορει να κανει

ειναι μεγαλο θεμα που ολοι εγιναν τουρμπατοι απο την μια μερα στην αλλη λογικο ειναι να απαξιωθει το TSI κ να υπερκεραστει αφου

η πλειοψηφια των κατοχων ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...πηγαν ολοι οι ασχετοι κουμπωσανε ενα προγραμμα με 350 ευρω κ νομιζουν οτι αποκτησανε τον λυτρωτη των δρομων

δεν ειναι δυσκολο να τους τσαγιασεις αυτους.το θεμα ειναι να τσαγιασεις καποιον που ξερει τι μοτερ εχει κ τι μπορει να κανει

ειναι μεγαλο θεμα που ολοι εγιναν τουρμπατοι απο την μια μερα στην αλλη λογικο ειναι να απαξιωθει το TSI κ να υπερκεραστει αφου

η πλειοψηφια των κατοχων ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ.

speedy συμφωνω απολυτως!!!

Εδω μεχρι και οι γκομενες εχουν turbo σημερα!

Και εδω ακριβως ερχεται το θεμα περι γνωσης του θεματος...!

Γιαυτο και εγω....για να μην μαλωνω τους λεω σταση-400 αυστηρα...!

Υπο αυτες τις συνθηκες ειναι το πιο αντικειμενικο...διοτι οι γνωστες πανε το αμαξι τους στα μετρα που τους βολευει...

Αλλα μετρα που βολευει για ολα τα αυτοκινητα ειναι σταση-400!!!καταλαβαινεις τι θελω να πω!

Edited by TasosGti25
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει gsi look opc εδω στην περιοχη μου!Αν βρεις τρακαρισμενο corsa τα περνεις σε πολυ καλυτερη τιμη!Αρα το vtec mε τα 110 εκανε πλακα σε ενα τρικυλινδρο corsa opc!Δεν τα λετε ολα...

Ρε παληκαρι μου, το ειπα ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΠΑΤΗΣΑΝ, ποσες φορες να το πω.... Και ποσες φορες ακομα να σου πω οτι το CORSA ΔΟΥΛΕΥΕ 3ΚΥΛΙΝΔΡΑ...... Το καταλαβατε τωρα;;;

Εγώ παιδιά έχω ένα Astra F 1.4 ΜΑΜΑ,Μόνο εξάτμιση,κ πάτησα στα ίσα Astra OPC Stage 3..ΤΡΕΛΟ ΠΡΙΟΝΙ ΤΟ F...

Aς σοβαρευτούμε καλύτερα μάγκες...

Σοβαρος ειμαι, δεν πιστευω να εδωσα δικαιωμα στο φορουμ οτι λεω ψεμματα ή μ@λ@κιες... Οποτε προσεχε πως μου μιλας.. Για οποιον δεν πιστευει και μενει εδω κοντα ας ερθει να το επιβεβαιωσει το ιδιο το παιδι με το corsa...

Κι επειδη ειναι offtopic ολα αυτα και δεν γουσταρω να ασχοληθω με ατομα που ειναι κολλημενα και τα βλεπουν ολα μονοτονα θα παρακαλουσα να διαγραψουν τα σχολια μου σε αυτο το θεμα οι αρμοδιοι mods... Καλυτερα μου φαινεται να απεχει κανεις απο κατι τετοιες συζητησεις κ να σπαει πλακα διαβαζοντας τα λεγομενα σας που τα περισσοτερα ειναι μπαρουφες, παρα να πει αυτο που ειδε κ να τον βγαλουν ψευτη ή μ@λ@κ@..

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μου φαινεται να απεχει κανεις απο κατι τετοιες συζητησεις κ να σπαει πλακα διαβαζοντας τα λεγομενα σας που τα περισσοτερα ειναι μπαρουφες, παρα να πει αυτο που ειδε κ να τον βγαλουν ψευτη ή μ@λ@κ@..

Δεν βλεπω να γραφει κανεις μπαρουφες ο καθενας λεει την αποψη του για το πως καθετε ενα dsg tsi 180ps σε ενα opc!Aσχετα με τις αντιπαραθεσεις δεν εχει γραψει κανεις μπαρουφες...Η μονη μπαρουφα που βλεπω σε ολο το τοπικ ειναι που ειπες οτι πατησε φιλος σου με 3κυλινδρο opc και το περασε!Δεν ξερω που κολαγε στο τοπικ!

Εντελως φιλικα απανταω new_love.gifnew_love.gifnew_love.gif ....

Link to comment
Share on other sites

speedy συμφωνω απολυτως!!!

Εδω μεχρι και οι γκομενες εχουν turbo σημερα!

Και εδω ακριβως ερχεται το θεμα περι γνωσης του θεματος...!

Γιαυτο και εγω....για να μην μαλωνω τους λεω σταση-400 αυστηρα...!

Υπο αυτες τις συνθηκες ειναι το πιο αντικειμενικο...διοτι οι γνωστες πανε το αμαξι τους στα μετρα που τους βολευει...

Αλλα μετρα που βολευει για ολα τα αυτοκινητα ειναι σταση-400!!!καταλαβαινεις τι θελω να πω!

δεν ειμαι ο speedy καρδια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να γραφει κανεις μπαρουφες ο καθενας λεει την αποψη του για το πως καθετε ενα dsg tsi 180ps σε ενα opc!Aσχετα με τις αντιπαραθεσεις δεν εχει γραψει κανεις μπαρουφες...Η μονη μπαρουφα που βλεπω σε ολο το τοπικ ειναι που ειπες οτι πατησε φιλος σου με 3κυλινδρο opc και το περασε!Δεν ξερω που κολαγε στο τοπικ!

Εντελως φιλικα απανταω new_love.gifnew_love.gifnew_love.gif ....

Οταν λες αποψη τι εννοεις; Γιατι απ'οτι διαβασα το θεμα υπαρχει μια πλευρα που λεει οτι το opc ειναι μπροστα και μια αλλη που λεει οτι το cupra ειναι μπροστα.. Αν το λαβουμε ετσι, τοτε ειστε ολοι offtopic... Γιατι δεν εχουμε καποιο επισημο "πατημα" Polo Gti με Corsa Opc.. .Αρα υποθεσεις, εικασιες κι αερολογιες βλεπουμε.... Σωστα;

Aν διαβασεις καλα το θεμα θα δεις γιατι το εγραψα και με ποια αφορμη... Τεσπα δεν εχω κατι μαζι σου, φταιει κι ο γραπτος λογος, οποτε τελειωνει εδω.. Ειπα δεν ξαναγραφω σ'αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κολημένος είμαι ούτε τίποτα! Έχω VAG έχω και OPEL!!!

Ο λόγος που το πα αυτό είναι ότι ανοίχτηκε ένα topic για τα TSi με 1.6T της OPEL κ μπαίνεις να γράψεις ότι το 3κύλινδρο opc,έχασε από civic 1.5...

Sorry κιόλας,αλλά ποιός ο λόγος αυτού του post σου;

Να αποδείξεις ότι τα opc δεν πάνε ή οτι πάνε τα civic με 3κύλινδρο Corsa;

Φιλικά κ χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ,αλλά μόλις το δα μου φάνηκε κάπως...Είπαμε ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε εύκολα..

Τέλος πάντων,πάντως το polo με το ibiza ίδια μοτέρ έχουν,ίδιο κιβώτιο,η καρότσα αλλάζει,γι αυτό τα σύγκριναν,γιατί με cupra πατήματα έχουν γίνει και υπάρχει μια άποψη...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι CORSA OPC vs POLO GTI DSG (or ibiza cupra dsg).

να πω καπου εδω πως σχεδον ολοι αναφερουν την διαφορα στην χαρτογραφιση του dsg στο πολο.

λενε πως ειναι αρκετα ποιο γρηγορο και προς τα πανω αλλα ειδικα προς τα κατω.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κολημένος είμαι ούτε τίποτα! Έχω VAG έχω και OPEL!!!

Ο λόγος που το πα αυτό είναι ότι ανοίχτηκε ένα topic για τα TSi με 1.6T της OPEL κ μπαίνεις να γράψεις ότι το 3κύλινδρο opc,έχασε από civic 1.5...

Sorry κιόλας,αλλά ποιός ο λόγος αυτού του post σου;

Να αποδείξεις ότι τα opc δεν πάνε ή οτι πάνε τα civic με 3κύλινδρο Corsa;

Φιλικά κ χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ,αλλά μόλις το δα μου φάνηκε κάπως...Είπαμε ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε εύκολα..

Τέλος πάντων,πάντως το polo με το ibiza ίδια μοτέρ έχουν,ίδιο κιβώτιο,η καρότσα αλλάζει,γι αυτό τα σύγκριναν,γιατί με cupra πατήματα έχουν γίνει και υπάρχει μια άποψη...

Σου φανηκε καπως γιατι μαλλον δεν καταλαβες κι εσυ οτι το ειπα εντελως χαριτολογωντας προς τον nick1987 (post 54).. Αλλα βλεπω οτι καποιοι μυγιαστηκαν... Γιατι δεν ειπε κανεις αλλος τιποτα; Τοσα κ τοσα offtopic βλεπουμε σε αλλα θεματα!!

Επισης, καθησε να ξαναδιαβασεις ολα τα post... Η υποθεση της υποθεσης και παει λεγοντας.. Μεχρι κ πατημα κανονισαν καποιοι... Τοσο ontopic ειστε μερικοι και σας πειραξε;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν κατάλαβα το post σου κ σε κατηγόρησα,οφείλω να σου ζητήσω συγγνώμη,αλλά όπως απάντησες στον nick,με τον ίδιο τρόπο απάντησα κ εγώ σε σένα..

Τέλος πάντων,ας λήξει εδώ αυτό να μην χαλάμε άλλο το topic...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι CORSA OPC vs POLO GTI DSG (or ibiza cupra dsg).

να πω καπου εδω πως σχεδον ολοι αναφερουν την διαφορα στην χαρτογραφιση του dsg στο πολο.

λενε πως ειναι αρκετα ποιο γρηγορο και προς τα πανω αλλα ειδικα προς τα κατω.

Ακριβως...

Διορθωσε τον τιτλο γιατι καποιοι τα μπερδεψαν.. Ισως κ το πρωτο post σου, αφου αναφερεσαι αποκλειστικα στο polo..

Αφου δεν εχουμε καποιο ευστοχο παραδειγμα ΔΕΝ μπορουμε να συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα (εστω σχεδον ομοια) με εικασιες... Συγκριση υφισταται εφ'οσον υπαρχουν αποδειξεις μεταξυ των οχηματων που παραθετεις στον τιτλο... Το Cupra οπως λες εχει καποιες διαφορες, οποτε δεν βγαινει ακριβες συμπερασμα παρα μονο ΑΝ κ ΑΝ... Κι αν το κεφαλι ειχε "τρυπα"(να μην πω την αλλη λεξη) θα ηταν κουμπαρας...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν κατάλαβα το post σου κ σε κατηγόρησα,οφείλω να σου ζητήσω συγγνώμη,αλλά όπως απάντησες στον nick,με τον ίδιο τρόπο απάντησα κ εγώ σε σένα..

Τέλος πάντων,ας λήξει εδώ αυτό να μην χαλάμε άλλο το topic...

Δεν σου ειπα να μου ζητησεις συγγνωμη... Αν ειναι δυνατον! Παρεξηγησεις γινονται για να λυνονται.... :)

Link to comment
Share on other sites

ειρήνη μην αδερφές μου new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Αφού αγαπιόμαστε δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε new_killother.gifnew_killother.gifnew_killother.gifnew_killother.gifnew_killother.gif

pope_p.gifpope_p.gifpope_p.gifpope_p.gifpope_p.gifpope_p.gifpope_p.gif

Κάρτερ ημών το εν της μηχανής,

αγιασθήτω το βολάν σου,

ελθέτω η νυξ σου,

γεμισθήτω το ρεζερβουάρ σου,

ως εν λιπαντικόν και επί της μηχανής,

των "θριδάκων" ημών τον επιούσιον,

σώσε ημήν σήμερον και άφες ημήν,

απο τα μικροπροβλήματα αυτών ,

ως και ημείς αφίωμεν τις βαλβίδες ημών,

στων αντιπροσώπων και των μηχανικών,

αλλά ρήσε ημάς απο τους μπλε,

Α Μ Η Ν. pope_p.gif

Link to comment
Share on other sites

Και Clio RS το παλιο το 2λιτρο φ.π.ε γυρω στα 220-230 εχασε απο μαμα κουπρα.

Εεεεεεε ρε φωτιες που αναβω!!!

Υ.Γ Τασο σαν να ειδα καμια 10ρια καρα στην εξοδο για Κατερινη... γυρνουσα απο Λιτοχωρο και κατι πηρε το ματι μου...

Link to comment
Share on other sites

Και Clio RS το παλιο το 2λιτρο φ.π.ε γυρω στα 220-230 εχασε απο μαμα κουπρα.

Εεεεεεε ρε φωτιες που αναβω!!!

Υ.Γ Τασο σαν να ειδα καμια 10ρια καρα στην εξοδο για Κατερινη... γυρνουσα απο Λιτοχωρο και κατι πηρε το ματι μου...

Ναι φιε εκει ημουν και εγω...!

Πολυ VWgroup εκει μαζι μου...!

Ξεκινησαμε απο Λαρισα....εγω δυστυχως δοκιμαζω κατι στο αμαξι και δεν το ειχα μαζι....

Ημουν με το ypsilon...!

Ετρεξε ενας φιλος μου με ενα ibiza cupra 20vt 1st stage+mpek+maf s3...με ενα ibiza cupra tsi full 1st stage+τρομπα+i/c+πολυ στημενο απ οτι λεγανε...

Ανοιξανε τα παιδια απο 2ες και 50km/h και το αποτελεσμα ηταν πολυ μπροστα το 20vt..!

Αναμενομενο μεν...

Link to comment
Share on other sites

Και Clio RS το παλιο το 2λιτρο φ.π.ε γυρω στα 220-230 εχασε απο μαμα κουπρα.

Εεεεεεε ρε φωτιες που αναβω!!!

Υ.Γ Τασο σαν να ειδα καμια 10ρια καρα στην εξοδο για Κατερινη... γυρνουσα απο Λιτοχωρο και κατι πηρε το ματι μου...

τα Opc ειναι μεχρι 25 χρονων...

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Σιγά βρε παίδες μην την ψωνίσαμε με τα tsi και μπερδευτήκαμε ότι πήραμε Πόρσε.

Λοιπόν απλά είναι τα πράγματα τα έγραψα και πριν 2 σελίδες πιο διακριτικά....

...θες λοιπόν καρακιτσιαρό αμάξι, ταμτάκος style, με tolias edition βόδι κιτ, 500 άλογα σε κατάσταση ανατίναξης για βόλτες 5 φορές τον χρόνο, τότε ναι το opc είναι το αυτοκίνητο που σου ταιριάζει.

Γούστα είναι αυτά...Τα OPC για μένα είναι όλα πολύ όμορφα κ πές με κ ταμτάκο κι ότι θές...:)

Όσο για το μπλέ των OPC που ειπώθηκε σε προηγούμενες σελίδες,δεν ξέρω από ποιόν,ότι είναι γύφτικο κι εγώ δεν ξέρω τι,τα Golf,Scirocco R τι χρώμα έχουν; :S

Edited by Stam GT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.