Jump to content
poen

Polo Gti Dsg Vs Corsa Opc

  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εισται λιγο υπερβολικοι.

μια χαρα παει το corsa.

οπως και να εχει 2face εχεις ανοιξει με cupra dsg?

δεν ρωταω με επιθεση απλα να δουμε τι παιζει.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

τασο μαμα εισαι?κριμα που στο λεω αλλα αν δεν σε σωσει το μπλοκε το 180αρι το πολο με dsg σε περναει....

Ναι εντελως νορμαλ ειμαι...

Να σου πω....θα χαρω πολυ να με περασει ενα αυτοκινητο παραγωγης 2010....γιατι πλεον το δικο μου τεχνολογικα ειναι γριουλα!!!

Και αν θελεις να στο αναλυσω....οπως και να το δεις ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να ειναι παντου μπροστα!!!

Τι θα γινει ομως αν δεν με περναει????

Τα πιο συνχρονα αμαξια υποσχονται πολλα....ποια απο αυτα τα κανουν πραξη δεν ξερω!

Προσωπικα θελω να με περναει!!!Δεν ειμαι κολλημενος με το αμαξι μου και αναγνωριζω ιποιο γρηγορο αμαξι...απο Alfa romeo μεχρι και Vw(βλ. καταλογο περιοδικων!!!)

Link to comment
Share on other sites

Τασο εσυ εχεις ανοιξει με cupra?

edit: μου εχει κανει κακο το πολυ dragster.gr που διαβαζω αυτες τις μερες, σορρυ για το τοπικ. χαχαχαχα

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγε το corsa....!

Aυτο ειναι ολο!

καλα ναι,η γνωστη καραμελα που την λεμε πλεον ολοι δν ανοιγε δν εκανε δν ερανε...εδω με ρωταγε αν φοραω προγραμμα γιατι δν μπορουσε να με πιασει,αλλα εσυ ξερεις καλυτερα... :(

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...

Εδω φιλαρακι με honda civic 1.5 vtec αυτο με τα 110 αλογα εκανε καζουρα σε opc... Ο λογος ομως ηταν που πανω στο πατημα το opc δουλεψε 3κυλινδρα κ εμεινε πισω.... Ακομα γελαμε οταν το θυμομαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Χολη για τα corsa ολοι...Πρεπει να εχει σταναχωρησει πολλους!

Πλεον ο καθενας παει και περνει ενα vag με DSG και γινετε super κοντρακιας με το ποδι μονο στο δεξι και κρατωντας με το δεξι χερι το τιμονι! thumbsdown.gif

Δεν λεω ομως μαγκια μεγαλη αφου υπαρχει γιατι να μην το εκμεταλευτει?Υπαρχουν πολλοι απο μας ομως που εχουν χερι DSG.. new_killother.gif

Εχω οδηγησει corsa με προγραμμα ομως και μπορω να πω παει αρκετα καλα και επισης για εκεινους που λενε οτι δεν στριβει εχω φιλο που το στιβει σε στροφες και ειναι ο μονος που μπορω να πω εχω τρομαξει στα λιμανακια μπαινοντας με τα οσα και τα λαστιχα να ουρλιαζουν!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...

Εδω φιλαρακι με honda civic 1.5 vtec αυτο με τα 110 αλογα εκανε καζουρα σε opc... Ο λογος ομως ηταν που πανω στο πατημα το opc δουλεψε 3κυλινδρα κ εμεινε πισω.... Ακομα γελαμε οταν το θυμομαστε!!

ο φιλος σου με κανενα 1400 θα εκανε καζουρα look opc ή σας δουλευει ομαδικος! new_wasntme.gif

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος σου με κανενα 1400 θα εκανε καζουρα look opc ή σας δουλευει ομαδικος! new_wasntme.gif

Υπαρχει τετοιο και δεν το ξερω;; Ολοκληρο ebay αν βρεις body kit, σε τιμες λογικες μαλιστα, πες μου γτ ψαχνει φιλαρακι να βαλει στο Corsaki του και δεν βρισκει... Απο αντιπροσωπεια Opc pack 1 k 2 καλυτερα να πουλησει ολοκληρο το αυτοκινητο με αυτα που ζητανε....

Τελος παντων, δεν θα καθησω να απολογηθω. Την πικρα την εφαγε το παιδι με το opc απο την περιοχη μου, οχι τοσο γιατι την εφαγε, αλλα που δουλευε 3κυλινδρα κ εγινε ρεζιλι μπροστα σε κοσμο... Το πατημα ηταν εντελως για πλακα αφου το αποτελεσμα ηταν δεδομενο, αλλα που να ηξερε οτι θα τον οδηγουσε στο συνεργειο...

Καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Τασο εσυ εχεις ανοιξει με cupra?

edit: μου εχει κανει κακο το πολυ dragster.gr που διαβαζω αυτες τις μερες, σορρυ για το τοπικ. χαχαχαχα

Εχω ανοιξει και απο σταση και απο ρολλ 2ες,3ες,4ες...!

Απο σταση κανα 2 κενα μπροστα.....

απο ρολλ πεταγομουν παντα μπροστα με μαζευε οταν εκανα αλλαγη....και με το που κουμπωνα 4η εφευγα παλι!!!

Δεν λεω οτι δεν παει το cupra....μολις 1.4 ειναι ....αλλα δεν ειναι οπως το παρουσιαζουν μερικοι!

Link to comment
Share on other sites

Χολη για τα corsa ολοι...Πρεπει να εχει σταναχωρησει πολλους!

Πλεον ο καθενας παει και περνει ενα vag με DSG και γινετε super κοντρακιας με το ποδι μονο στο δεξι και κρατωντας με το δεξι χερι το τιμονι! thumbsdown.gif

Δεν λεω ομως μαγκια μεγαλη αφου υπαρχει γιατι να μην το εκμεταλευτει?Υπαρχουν πολλοι απο μας ομως που εχουν χερι DSG.. new_killother.gif

Εχω οδηγησει corsa με προγραμμα ομως και μπορω να πω παει αρκετα καλα και επισης για εκεινους που λενε οτι δεν στριβει εχω φιλο που το στιβει σε στροφες και ειναι ο μονος που μπορω να πω εχω τρομαξει στα λιμανακια μπαινοντας με τα οσα και τα λαστιχα να ουρλιαζουν!

+10000000000000!!!!

Οπως τα λες!!!και στριβουνε και πανε!!!

Και ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι,η γνωστη καραμελα που την λεμε πλεον ολοι δν ανοιγε δν εκανε δν ερανε...εδω με ρωταγε αν φοραω προγραμμα γιατι δν μπορουσε να με πιασει,αλλα εσυ ξερεις καλυτερα... :(

Nick....εχω δει παρα πολλα...!

Και υπαρχει corsa με φιλτρο εξατμιση που πηγαινει παρα παλυ καλα....!!!

Και τρεχει με 1ο σταδιο σαν το δικο σου!!

Οποτε επειδη τωρα ειναι τζαμπα κοπος....αν το φτιαξεις και τυχει να ειμαι καπου εκει κοντα στα μερη σου....μπορουμε φυσικα να τρεξουμε....!

Το αυτοκινητο ειναι σαν δικο μου...Μπορει να τυχει μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε κατω!

Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει 2face εχεις ανοιξει με cupra dsg?

δεν ρωταω με επιθεση απλα να δουμε τι παιζει.

Σε έχω διαβάσει φίλε πολλές φορές και ξέρω πως γράφεις .

Όχι με ibiza cupra δεν έχει τύχη να πατήσω.

Έχω πατήσει πάρα πολλές φορές με Golf TSi με ότι πρόγραμμα θες. overload e-tuner(αντλία η χωρίς ) revo και σε όλα ήμουν μπροστά.

Μιλάω για 11 - 12 αυτοκίνητα. Ο Νίκος μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Μόνο ένα κατάφερε και με πέρασε κάποτε μισό καπό αλλά τότε είχα άλλο πρόγραμμα 215hp.

Το αμάξι έχει βγάζει στο maha 227hp με 330ΝΜ απο της 2.600 στροφές και έχουμε περιορίσει την ιπποδύναμη λόγο κακών πιστονιών με AFR 10.5-11 max ! !

Άλλα 235 πιστεύω μπορεί να φτάσει , εγώ δεν το ρισκάρω γιατί με ικανοποιεί και όποιος είναι αχάριστος στο τέλος τον τρώνε οι κότες

Και επειδή είμαι αντικειμενικός γουστάρω τα VAG και το επόμενο ίσως είναι απο τον όμιλο.

Αν και τώρα που είδα το τρίθυρο το astra τρελάθηκα

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Nick....εχω δει παρα πολλα...!

Και υπαρχει corsa με φιλτρο εξατμιση που πηγαινει παρα παλυ καλα....!!!

Και τρεχει με 1ο σταδιο σαν το δικο σου!!

Οποτε επειδη τωρα ειναι τζαμπα κοπος....αν το φτιαξεις και τυχει να ειμαι καπου εκει κοντα στα μερη σου....μπορουμε φυσικα να τρεξουμε....!

Το αυτοκινητο ειναι σαν δικο μου...Μπορει να τυχει μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε κατω!

πλεον εχω προγραμμα μονο,αλλα εχει και φιλος μου full stage 1 οποτε γιατι οχι? :heart: απλα οτι γραφω,δεν το γραφω για να δειχτω η οτι κατι εκανα,τα λεω ετσι οπως ειναι... :(

Link to comment
Share on other sites

πλεον εχω προγραμμα μονο,αλλα εχει και φιλος μου full stage 1 οποτε γιατι οχι? :heart: απλα οτι γραφω,δεν το γραφω για να δειχτω η οτι κατι εκανα,τα λεω ετσι οπως ειναι... :(

οκ....αγοραρα....ευχομαι να βρεθουμε!!!Μια ακομη εμπειρια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα ειναι απιστευτο. Το κανουμε λες και υπαρχουν κουπρα που ραβουν και κουπρα που κανουν σταυροβελονιες.

Λοιπον εγω το ξαναλεω Astra OPC Nurburgring ΜΑΜΑ vs Ibiza Cupra MAMA 0-3.

Σταση ηταν. ΤΟ αστρα αλλαζε λες και ηταν σειριακο.

Με OPC δεν υπαρχει επαφη.. Μονο οταν μπει η 5η στο OPC πλησιαζει λιγο αλλα η κοντρα δεν ειναι 2 χιλιομετρα.

Θελω να πιστευω οτι η επομενη φορα που θα ξαναγραψω εδω ειναι για να συγχαρω καποιο Πολο που ηταν 5 κενα μπροστα απο Corsa OPC.

Υ.Γ Το κουπρα εχει και paddles.. :(

Link to comment
Share on other sites

Tuning potential πάντως νομίζω ότι το Polo έχει μικρότερο, αν και τα 2 γενικά δεν είναι αμάξια για να βγάλεις 300 ή 350 άλογα.

Περίμενε λίγες μέρες να σκάσει μύτη το Corsaκι από τη Θεσσαλονικη με 4ΧΧ άλογα... μαγειρεύεται ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγες μέρες να σκάσει μύτη το Corsaκι από τη Θεσσαλονικη με 4ΧΧ άλογα... μαγειρεύεται ακόμα ;)

ποιο αυτό με τα 389 που είχε πει ότι θα το ανέβαζε κι άλλο ?

Πάντως αυτός που θα πάρει αυτό εδώ θα σπάει πλάκα με πολύ κόσμο ..... αλλα και οι άλλοι μαζί του για τα € που έδωσε !!!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα ;):rofl: :rofl: :rofl:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ποιο αυτό με τα 389 που είχε πει ότι θα το ανέβαζε κι άλλο ?

Πάντως αυτός που θα πάρει αυτό εδώ θα σπάει πλάκα με πολύ κόσμο ..... αλλα και οι άλλοι μαζί του για τα ¤ που έδωσε !!!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα ;):rofl: :rofl: :rofl:

Και εγω πραγματικα θελω να δω ποιο θυματακι θα δωσει 39 χιλιαρικα για smart!

Link to comment
Share on other sites

corsa OPC vs TSI αν θυμαμαι καλα του shadow πηγανε τα ιδια?

επισης εχω διαβασει οτι κατι ρεβο εχουν κερασει οτι custom κινειται απο ελληνικα custom overload-etuners(απο τα παιδια που δοκιμαζανε εδω μεσα κ το ρεβο ηταν του μανου?)

τεσπα βγηκα οφ αλλα εχω δει βιντεακι με το corsa που λετε απο salonika κ πιστευω οτι αν σκασεις τοσα πολλα οποιο τουρμπαμαξο πιασεις πυραυλο θα το κανεις

Link to comment
Share on other sites

ποιο αυτό με τα 389 που είχε πει ότι θα το ανέβαζε κι άλλο ?

Πριν το κάνει Big turbo ειχε κάτω απο 250 αλογα οποτε δεν ειναι αυτο που λες.

Δεν υπάρχουν βιντεάκια ακόμα γιατι δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα. ;)

Ας τελειώσει με το καλό πρωτα.

Edited by stef80
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνει Big turbo ειχε κάτω απο 250 αλογα οποτε δεν ειναι αυτο που λες.

Δεν υπάρχουν βιντεάκια ακόμα γιατι δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα. ;)

Ας τελειώσει με το καλό πρωτα.

εγώ για ένα ξέρω εδω κι ένα χρόνο περίπου τόσο δυνατό όσο είπα πριν στη Θεσσαλονίκη ... υπάρχει - θα υπάρξει και δεύτερο ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά θα υπάρξει. Πιο δυνατό...

Εκκρεμεί η τοποθέτηση δισκοπλατό και η τελική ρύθμιση. Όλα τα άλλα είναι τοποθετημένα και το αυτοκίνητο κυκλοφορεί, αλλά όπως είπα ειναι αρύθμιστο οποτε δεν το πατάει.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά θα υπάρξει. Πιο δυνατό...

Εκκρεμεί η τοποθέτηση δισκοπλατό και η τελική ρύθμιση. Όλα τα άλλα είναι τοποθετημένα και το αυτοκίνητο κυκλοφορεί, αλλά όπως είπα ειναι αρύθμιστο οποτε δεν το πατάει.

οκ με το καλο :rofl::rofl:

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας γιατί ξεφύγαμε λιγουλάκι .. ;):rofl:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα ειναι απιστευτο. Το κανουμε λες και υπαρχουν κουπρα που ραβουν και κουπρα που κανουν σταυροβελονιες.

Λοιπον εγω το ξαναλεω Astra OPC Nurburgring ΜΑΜΑ vs Ibiza Cupra MAMA 0-3.

Σταση ηταν. ΤΟ αστρα αλλαζε λες και ηταν σειριακο.

Με OPC δεν υπαρχει επαφη.. Μονο οταν μπει η 5η στο OPC πλησιαζει λιγο αλλα η κοντρα δεν ειναι 2 χιλιομετρα.

Θελω να πιστευω οτι η επομενη φορα που θα ξαναγραψω εδω ειναι για να συγχαρω καποιο Πολο που ηταν 5 κενα μπροστα απο Corsa OPC.

Υ.Γ Το κουπρα εχει και paddles.. ;)

Ποιο astra ειναι αυτο ...αν ειναι να το περασω και εγω....να λεω οτι περασα astra OPC!!!

Τελοσπαντων.....ο καθενας οτι να ναι λεει!!!

Το astra ειναι πολυ γρηγορο...και δεν τιθεται θεμα σε αυτο!

Dimake....αυριο μπορει να ερθω Κατερινη....το βραδυ...θα τρεξει ενας φιλος μου με cupra 20vt 1st stage με ενα καινουριο cupra tsi 1st stage!

Y.Γ.->αν περιμενεις να γραψεις οταν το gti περασει 5 κενα το opc....μαλλον διεγραψε απο τωρα τον λογαριασμο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.