Jump to content
poen

Polo Gti Dsg Vs Corsa Opc

  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

καποιουνου του χαριζανε γαιδαρο και τον κοιταγε στα ματια.πουλιστε τα vw σας ρε αγοραστε Opel...ρε ενα σκατο εχουν και το κανουν χρυσο παξιμαδι και εσεις ψαρωωετε το περναει το cupra τελος και καλυτερα να πιστεωεται τα ματια σας και μονο και οχι τους κανγκουρες καθονται παιδακια που η μονη κοντρα που καναν ηταν στο Playstation Με τον φιλο τους λενε διαφορα απο εδω και απο εκει και εσεις ακουτε...δε πα να το πανε και 600 αλογα?μια βομβα θα ειναι που θα σκασει σε καποιον ατυχο....και ξερεις και 1000 αλογα να χει οταν εχεις αυτη τη μυρωδια του εσωτερικου και το ενα και το αλλο ε καλυτερα παρτε ποδηλατα κανει και καλο!περαστικα σας

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω ένα 1.8 TFSi με 160ps και 1240kg. Για την ακρίβεια ένα TT mk2. Από στάση με το Corsa πηγαίναμε μαζί και είχε και μια τάση να με ανοίξει. Κουλός δεν είμαι, κάτι πιάνω κι εγώ... Πως γίνεται να με περνάει έστω και για λίγο εμένα το Corsa και να ακούω ταυτόχρονα οτι το TSi με τα 140 κάνει χαβαλέ στο Corsa? Μήπως με περνάνε και τα 140 τελικά.

Anyway, αυτή η κουβέντα θα οδηγηθεί εκεί που θέλουν οι γράφοντες. Αν γινόταν σε κάποιο από τα fora που έχουν να κάνουν με Opel θα ακούγαμε την ιστορία αλλιώς, κοινώς... να'χαμε να λέγαμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω ένα 1.8 TFSi με 160ps και 1240kg. Για την ακρίβεια ένα TT mk2. Από στάση με το Corsa πηγαίναμε μαζί και είχε και μια τάση να με ανοίξει. Κουλός δεν είμαι, κάτι πιάνω κι εγώ... Πως γίνεται να με περνάει έστω και για λίγο εμένα το Corsa και να ακούω ταυτόχρονα οτι το TSi με τα 140 κάνει χαβαλέ στο Corsa? Μήπως με περνάνε και τα 140 τελικά.

Anyway, αυτή η κουβέντα θα οδηγηθεί εκεί που θέλουν οι γράφοντες. Αν γινόταν σε κάποιο από τα fora που έχουν να κάνουν με Opel θα ακούγαμε την ιστορία αλλιώς, κοινώς... να'χαμε να λέγαμε ;)

το 180αρι λεμε το tsi,,,

Link to comment
Share on other sites

το 180αρι λεμε το tsi,,,

Παραπάνω κάποιος με 140άρι Golf λέει οτι πέρασε Corsa OPC. Όπως και να'χει όταν τα ακολουθούσα πάντως, το Ibiza το είχα, για το Corsa τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τετοιο και δεν το ξερω;; Ολοκληρο ebay αν βρεις body kit, σε τιμες λογικες μαλιστα, πες μου γτ ψαχνει φιλαρακι να βαλει στο Corsaki του και δεν βρισκει... Απο αντιπροσωπεια Opc pack 1 k 2 καλυτερα να πουλησει ολοκληρο το αυτοκινητο με αυτα που ζητανε....

Τελος παντων, δεν θα καθησω να απολογηθω. Την πικρα την εφαγε το παιδι με το opc απο την περιοχη μου, οχι τοσο γιατι την εφαγε, αλλα που δουλευε 3κυλινδρα κ εγινε ρεζιλι μπροστα σε κοσμο... Το πατημα ηταν εντελως για πλακα αφου το αποτελεσμα ηταν δεδομενο, αλλα που να ηξερε οτι θα τον οδηγουσε στο συνεργειο...

Καληνυχτα!

ναι υπαρχει gsi look opc εδω στην περιοχη μου!Αν βρεις τρακαρισμενο corsa τα περνεις σε πολυ καλυτερη τιμη!Αρα το vtec mε τα 110 εκανε πλακα σε ενα τρικυλινδρο corsa opc!Δεν τα λετε ολα...

Link to comment
Share on other sites

καποιουνου του χαριζανε γαιδαρο και τον κοιταγε στα ματια.πουλιστε τα vw σας ρε αγοραστε Opel...ρε ενα σκατο εχουν και το κανουν χρυσο παξιμαδι και εσεις ψαρωωετε το περναει το cupra τελος και καλυτερα να πιστεωεται τα ματια σας και μονο και οχι τους κανγκουρες καθονται παιδακια που η μονη κοντρα που καναν ηταν στο Playstation Με τον φιλο τους λενε διαφορα απο εδω και απο εκει και εσεις ακουτε...δε πα να το πανε και 600 αλογα?μια βομβα θα ειναι που θα σκασει σε καποιον ατυχο....και ξερεις και 1000 αλογα να χει οταν εχεις αυτη τη μυρωδια του εσωτερικου και το ενα και το αλλο ε καλυτερα παρτε ποδηλατα κανει και καλο!περαστικα σας

Δυσκολα θα επερνα οpel...Μονο το bertone το 2lt turbo μαρεσει παρα πολυ!Απλα λεμε οτι το astra opc το κατουραει το cupra κανονικα...Εχουν διαφορα 60 αλογα και 7 κιλα ροπη και το astra για να το περασει το cupra πρεπει να εχει τουλαχιστον προγραμμα και τοτε ισως με δυσκολια και παλι!Δεν ξερουν μερικοι πως πανε astra opc μαμα και μολις κουμπωσουν την "φονικη" τριτη τι γινετε!Και η Ferrari περναει το Astra δηλαδη πρεπει να παρουμε ολοι Ferrari?Οχι...Το astra δεν περνιετε απο το golf Gti θα περνιετε απο το ιbiza cupra?Δηλαδη το polo gti-ibiza cupra θα το βγαλετε το πιο γρηγορο vag στο τελος γιατι αν περναει astra περναει και s3-leon cupra! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ο,τι ακυρο υπαρχει συμπηκνωμενο σε 5 μολις σελιδες...twoface αγορι μου το δικο σου εχει βγει ενα απο τα παρα πολυ καλα astra 1.6t ολα τα αλλα (οσα εχω πετυχει εγω τουλαχιστον) ειναι ταφοι...το ibiza cupra-polo gti οταν περασουν 2.0tfsi-2.0tsi σε στοκ μορφη τοτε και μονο τοτε θα μπορεσουν να πουν οτι ακολουθησαν η και περασαν astra opc με το corsa opc δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ακομα και οταν το αμαξι μου ηταν στοκ ημουν αρκετα μπροστα...Τασο φιλε και το δικο σου το αμαξι τα εχουμε ξαναπει με εσενα οδηγο ειναι απλα οπλο αλλα ρε φιλε στα 400 μετρα δεν ειναι κανενα σαξοραλο για να δειξει την δυναμη του ενα αμαξι 240 αλογων...στα 600+ δειχνουν τα συγχρονα μοτερ τι μπορουν να κανουν...τα 1.4tsi για μενα ειναι δυνατα μοτερακια αλλα μεχρι ενα οριο...οταν διαβαζω οτι τα astra opc που στην ουσια ειναι απο τα πολυ δυνατα προσθιοκινητα κινδυνευει απο ενα αμαξι με 60 αλογα λιγοτερα το μονο που μπορω να κανω ειναι να γελαω...πολυ θα ηθελα ενα cupra tsi γυρω στα 230 αλογα να ανοιξουμε να δω τι ψαρια πιανει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στροφάρω ανάποδες τώρα .

Εμένα γιατί δεν με περνάει TSi ;; Που πάτε και τα βρίσκεται αυτά και τα λέτε κιόλας ; ;

be cool !! :D

:whistling: :whistling:

το golf 196ps και

το astra 215ps

πάντως ο οδηγός από το gt στο δεύτερο βίντεο πολύ κουλάδι και χ..στης ! thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ο,τι ακυρο υπαρχει συμπηκνωμενο σε 5 μολις σελιδες...twoface αγορι μου το δικο σου εχει βγει ενα απο τα παρα πολυ καλα astra 1.6t ολα τα αλλα (οσα εχω πετυχει εγω τουλαχιστον) ειναι ταφοι...το ibiza cupra-polo gti οταν περασουν 2.0tfsi-2.0tsi σε στοκ μορφη τοτε και μονο τοτε θα μπορεσουν να πουν οτι ακολουθησαν η και περασαν astra opc με το corsa opc δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ακομα και οταν το αμαξι μου ηταν στοκ ημουν αρκετα μπροστα...Τασο φιλε και το δικο σου το αμαξι τα εχουμε ξαναπει με εσενα οδηγο ειναι απλα οπλο αλλα ρε φιλε στα 400 μετρα δεν ειναι κανενα σαξοραλο για να δειξει την δυναμη του ενα αμαξι 240 αλογων...στα 600+ δειχνουν τα συγχρονα μοτερ τι μπορουν να κανουν...τα 1.4tsi για μενα ειναι δυνατα μοτερακια αλλα μεχρι ενα οριο...οταν διαβαζω οτι τα astra opc που στην ουσια ειναι απο τα πολυ δυνατα προσθιοκινητα κινδυνευει απο ενα αμαξι με 60 αλογα λιγοτερα το μονο που μπορω να κανω ειναι να γελαω...πολυ θα ηθελα ενα cupra tsi γυρω στα 230 αλογα να ανοιξουμε να δω τι ψαρια πιανει!!!

+1000000

ΟΠως το ειπες...για γελια και μονο!

Y.Γ. εχω γραψει παραπανω οτι με το cupra ανοιξα σε πολλα μετρα με αποτελεσμα κουμπωματα 4ης δικης μου να φευγω!

Link to comment
Share on other sites

Στροφάρω ανάποδες τώρα .

Εμένα γιατί δεν με περνάει TSi ;; Που πάτε και τα βρίσκεται αυτά και τα λέτε κιόλας ; ;

οποιος προκαλει την τυχη του , πεφτει απο τα συννεφα .... Δεν αλλαζεις και καμια γειτονια λεω εγω ?

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

σορυ κιολας αλλα το tsi του shadow δεν πηγε κοπιες με το corsa opc?

twoface βαλτα με κανα δυνατο TSI να εχουμε κ κανα μετρο συγκρισης

πχ με του shadow η του μανου το εβαλες?εχουμε κ τον πεολινιο :D

πρεπει να τον κερασει καποιος γιατι πολυ κοκκορι εγινε

Link to comment
Share on other sites

σορυ κιολας αλλα το tsi του shadow δεν πηγε κοπιες με το corsa opc?

twoface βαλτα με κανα δυνατο TSI να εχουμε κ κανα μετρο συγκρισης

πχ με του shadow η του μανου το εβαλες?εχουμε κ τον πεολινιο :D

πρεπει να τον κερασει καποιος γιατι πολυ κοκκορι εγινε

τα εχει βαλει με τον Γιωργο(shadow) αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κ τον πεολινιο blum.gif

πρεπει να τον κερασει καποιος γιατι πολυ κοκκορι εγινε

εγω ρε καγκουρα κοκκορι ? Το κοκκινο τρωκτικο ειναι πεινασμενο και δεν χορταινει .............

Αλλα δεν ειμαι κοντρακιας για αυτο και δεν με κερνανε τακτικα αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Speedy ότι και να ανεβάσεις δεν με πήθεις. Ξέρω πολύ καλύτερα απ όλου σας τι κάνουν τα Tsi σε εμένα.

Κάποιοι αποκτήσατε vw σας έβαλαν και ένα turbo και την είδατε. Προσγειωθείτε λίγο .

Εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι πέρασα astra OPC, Golf GTi με πρόγραμμα, cupra, s3 ..... άλλοι βλέπουν πουλάκια.

Όσο για τα σύννεφα αποδεδειγμένα άλλοι πετούν.

το σκόρ είναι 12-1 και δεν αλλάζει ... Πελάτες !!

Και ναι γίνομαι εριστικός γιατί εσείς είστε χειρότεροι ... Κάποιοι όχι ορισμένη...

Link to comment
Share on other sites

Speedy ότι και να ανεβάσεις δεν με πήθεις. Ξέρω πολύ καλύτερα απ όλου σας τι κάνουν τα Tsi σε εμένα.

Κάποιοι αποκτήσατε vw σας έβαλαν και ένα turbo και την είδατε. Προσγειωθείτε λίγο .

Εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι πέρασα astra OPC, Golf GTi με πρόγραμμα, cupra, s3 ..... άλλοι βλέπουν πουλάκια.

Όσο για τα σύννεφα αποδεδειγμένα άλλοι πετούν.

το σκόρ είναι 12-1 και δεν αλλάζει ... Πελάτες !!

Και ναι γίνομαι εριστικός γιατί εσείς είστε χειρότεροι ... Κάποιοι όχι ορισμένη...

Δυστυχώς έλαβες λάθος το post μου , δεν έχω-είχα σκοπό ν' αποδείξω κάτι . Απλώς ήθελα να δούμε μαζί και την αντίπερα όχθη , όχι μόνο την δική μας . Αυτό , τίποτε παραπάνω . closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

με τον γραπτό λόγο εύκολα γίνονται οι παρεξηγήσεις speedy

γνωστόν και κατανοητό :whistling: Εις υγείαν λοιπόν ! :D

Link to comment
Share on other sites

Speedy ότι και να ανεβάσεις δεν με πήθεις. Ξέρω πολύ καλύτερα απ όλου σας τι κάνουν τα Tsi σε εμένα.

Κάποιοι αποκτήσατε vw σας έβαλαν και ένα turbo και την είδατε. Προσγειωθείτε λίγο .

Εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι πέρασα astra OPC, Golf GTi με πρόγραμμα, cupra, s3 ..... άλλοι βλέπουν πουλάκια.

Όσο για τα σύννεφα αποδεδειγμένα άλλοι πετούν.

το σκόρ είναι 12-1 και δεν αλλάζει ... Πελάτες !!

Και ναι γίνομαι εριστικός γιατί εσείς είστε χειρότεροι ... Κάποιοι όχι ορισμένη...

ειμαι σιγουρος πως το 1 επρεπε να ετσουξε πολυ , φαντασου να δοκιμασεις μαζι του αλλες 11 φορες να δεις μετα την ισοφαρηση ....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καθομαστε και κουβεντιαζουμε πως πηγαινουνε τα tsi...!

Καποιοι απο εδω που βολταρουν τα βραδυα γνωριζουν πολυ καλα πως πηγαινουνε....σε ποια μετρα εχουν avantage και σε ποια οχι,και δυστυχως διαπιστωνω οτι ειναι λιγοι αυτοι!!!!!

Καποιοι αλλοι ....οι οποιοι με το να αγορασουν ενα tsi νομιζουν επιασαν τον παπα απ τα @@.....κουμπωνουν και ενα προγραμμα και νομιζουνε ειναι υπεροπλο!TOP GUN...απ τα καινουρια!!!

Εεεε.....δεν ειναι ετσι.....

Οπως και να χει ας μην χαλαμε καποια ονειρα!!!

Και μιλωντας ποιο συγκεκριμενα για golf tsi....μπορω να σας πω οτι λεει ενας πολυ καλος μου φιλος+γνωστης του αντικειμενου.....

Οσα δυναμη και να χει..οσο καλο μοτερ και να ειναι....ειναι golf και δεν παει!!!!

Ειναι βαρυ...ειναι ειναι για πολλα αλλα...εκτος απο κοντρες!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...

Εδω φιλαρακι με honda civic 1.5 vtec αυτο με τα 110 αλογα εκανε καζουρα σε opc... Ο λογος ομως ηταν που πανω στο πατημα το opc δουλεψε 3κυλινδρα κ εμεινε πισω.... Ακομα γελαμε οταν το θυμομαστε!!

Εγώ παιδιά έχω ένα Astra F 1.4 ΜΑΜΑ,Μόνο εξάτμιση,κ πάτησα στα ίσα Astra OPC Stage 3..ΤΡΕΛΟ ΠΡΙΟΝΙ ΤΟ F...

Aς σοβαρευτούμε καλύτερα μάγκες...Κ ibiza Cupra,ναι ΟΚ, Καλό,πάει καλά με το DSG,αλλά μαμά IBIZA CUPRA με ΜΑΜΑ ASTRA OPC κ με το cupra μπροστά,ποτέ στη ζωούλα του το ibizaki...SORRY KIΟΛΑΣ!!!

Τι να κανω αλλο .. δεν μπορω να σας το αποδειξω.

Απλα εγω λεω λιγο προσοχη στα κουπρακια και τα gti γιατι θα σας περνανε απο πανω και θα λετε οτι φορανε προγραμμα ενω ειναι

μαματα οσο δεν παει!

Καλημερα.

Μεγάλη ιδέα έχεις για τα TSI αδερφέ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω ένα Astra F 1.4 ΜΑΜΑ,Μόνο εξάτμιση,κ πάτησα στα ίσα Astra OPC Stage 3..ΤΡΕΛΟ ΠΡΙΟΝΙ ΤΟ F...

Aς σοβαρευτούμε καλύτερα μάγκες...Κ ibiza Cupra,ναι ΟΚ, Καλό,πάει καλά με το DSG,αλλά μαμά IBIZA CUPRA με ΜΑΜΑ ASTRA OPC κ με το cupra μπροστά,ποτέ στη ζωούλα του το ibizaki...SORRY KIΟΛΑΣ!!!

Μεγάλη ιδέα έχεις για τα TSI αδερφέ...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24567&view=findpost&p=403732

Εντελώς φιλικά ! closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.