Jump to content
stefanos.f

Μια βοηθεια και γρηγορααααααα

Recommended Posts

Λοιποοοοον... τελικα αυριο βαζω τα 18αρια στο αυτοκινητο και την Τεταρτη τα ελατηρια :blink: Θελω ομως την αποψη σας για το ποια να επιλεξω :) Βρηκα με 200€ τα EIBACH, τα H & R και τα VOGTLAND :) Ολα ειναι για χαμηλωμα 34 mm και στην τιμη περιλαμβανεται ΦΠΑ ζυγοσταθμιση και τοποθετηση :( Εσεις ποια μαρκα θα επιλεγατε? Ευχαριστω για την βοηθεια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

To set vogtland me 5 πόντους μπροστά και 4 πίσω αν θυμάμαι καλά... τα 34mm δεν τα έχω ακούδει πουθενά. Η τιμή είναι λογική εφόσον έχει τοποθέτηση και έυθυγράμμιση ελπίζω γιατι ζυγοστάθμιση δεν έχει καμία σχέση με τα ελατήρια. by the way τι αμορτισέρ έβαλες? Μόνο πριν κάνεις οτιδήποτε τσέκαρε το offset των ζαντών γιατί το bora(αν θυμάμαι καλά) έχει πιο μικρούς θόλους απο το γκολφ λογικά ίδους με octavia τα οποία με 18άρες και χαμήλωμα αν το φορτώσεις λίγο βρίσκει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το χαμηλωσα με Eibach :thumbsup: Μπηκανε και τα 18αρια με τα Continental Sport Contact 2 διαστασεων 225/40 και περιμενουμε το μοτερ, τα φρενα και προς το καλοκαιρακι τα σποιλερ του Rieger love.gif Ελπιζω να καταφερω να στειλω και τις δυο φωτο σχετικα :heart:

Υ.Γ Το Bora εχει λιιιιιιγο μεγαλυτερους θολους απο το αντιστοιχο Golf και ο λογος ειναι οτι ο κατασκευαστης του ηθελε να το λανσαρει στην Γερμανια σαν Sports Sedan, κατι που ελειπε σαν συνδετικος κρικος αναμεσα απο το ''κοντο'' Golf και το βαρυ και μακρυ Passat... για αυτο και εχει τοσο φουσκωμενα φτερα αν το παρατηρησεις λιγο και διαφανα εμπρος φωτιστικα σωματα :heart: Υπαρχει σχετικο αρθρο εδω... http://www.autobild.de/suche/artikel.php?artikel_id=528

Υ.Γ 2 Μου κανει εντυπωση που δεν ξερεις οτι υπαρχουν ελατηρια που χαμηλωνουν το αυτοκινητο 34-35 mm.... ειναι τα πιο κοινα ;)post-2248-1129299834_thumb.jpgpost-2248-1129299884_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η ζαντα..την κοιτουσα κι εγω καιρο σε ενα 4ρι στη γειτονια μου..το κακο ειναι οτι μετα πρεπει να προσεχεις πολυ τα πεζοδρομια γμτ αλλιως θα την εβαζα στις υποψηφιες..! :heart:

Link to comment
Share on other sites

:heart: Ευχαριστω για τα καλα λογια :heart:;):thumbsup: Ναι οντως τωρα θελει προσοχη με τις λακουβες και τα πεζοδρομια... αλλα εκτος του οτι μου αρεσαν οι συγκεκριμενες ζαντες τις πηρα ολοκαινουριες μονο με 400€... οποτε οσο αντεξουν new_lol.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.