Jump to content
mhtsotakis

Θορυβος Πισω Απο Ντουλαπακι Συνοδηγου!

Recommended Posts

Φίλε zafevolution, είναι ακριβώς όπως σου το είπαν. Το έκανε και το δικό μου από την πρώτη μέρα που το πήρα. Μετά από 10 μέρες πήρα τηλέφωνο στο συνεργείο και μου είπαν ότι παίζει μακακία με το σωληνάκι. Πήγα, το τύλιξε με ένα κομμάτι αφρώδους υλικού και τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Polo GTi 9/2010...μου εκανε κι εμένα αρκετό θόρυβο στο ρελαντί...μετατοπισα μια θέση το ενα σωληνάκι και αμέσως σταμάτησε...ελπίζω για παντα!ευχαριστω για τις λύσεις σε διαφορα προβλήματα που αντιμετωπιζουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο εκανα κι εγω...μια φορα που αρχισε να συντονιζει κι ακουγοταν(οχι πολυ) απλα μετατοπισα - κουνησα το ενα σωληνακι κι απο τοτε ,μετα απο 1,5 χρονο, δεν εχει ξαναακουστει το παραμικρο..

κι απλα να αναφερω οτι δε νομιζω να θεωρειται προβλημα του αυτοκινητου.....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δε μπορεις να πεις οτι ειναι προβλημα του αυτοκινήτου.

Μακάρι να μένουμε μονο σε κατι τετοια απλα πραγματάκια...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δε μπορεις να πεις οτι ειναι προβλημα του αυτοκινήτου.

Μακάρι να μένουμε μονο σε κατι τετοια απλα πραγματάκια...

 

πως το μετατοπισατε? πως προσεγγιζουμε το εν λογο σωληνακι?

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ. θα κοιτάξω να το μοντάρω μόνος!Παρατήρησα από την ΄ίδια περίοδο που ακούω και το τριγκι τράγκα (το οποίο γίνεται πιο έντονο όσο ζεσταίνεται το αμάξι ) ότι έχω κάτι σαν μπούκωμα/σπρωξίμο όταν πατάω η αφήνω το γκάζι κοντά στο σημείο 0 (δηλαδη όταν θεωρητικά η πεταλούδα είναι κλειστή). υπάρχει πιθανότητα να έχουν σχέση τα δύο συμβάντα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρεα!!

 

Ξανα ανοιγω το θέμα κάθως διάβασα ολοκληρό το post αλλα οι φωτογραφιες δεν λειτουργουν πλεον. Υπαρχει καποιος που εχει παρομοιο προβλημα και το ελυσε; Υπαρχει διαθεσιμη φωτογραφια να μου την στειλει μηπως μπορεσω και το διορθωσω μονος μου; Σε μενα χτυπαει πολυ εντονα στο ρελαντι αλλα και στις χαμηλες στροφες.

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2023 at 11:44 AM, iLLatus said:

Καλησπέρα σε ολη την παρεα!!

 

Ξανα ανοιγω το θέμα κάθως διάβασα ολοκληρό το post αλλα οι φωτογραφιες δεν λειτουργουν πλεον. Υπαρχει καποιος που εχει παρομοιο προβλημα και το ελυσε; Υπαρχει διαθεσιμη φωτογραφια να μου την στειλει μηπως μπορεσω και το διορθωσω μονος μου; Σε μενα χτυπαει πολυ εντονα στο ρελαντι αλλα και στις χαμηλες στροφες.

Μήπως είναι κάτι διαφορετικό; Δεν το πας μια βόλτα από συνεργείο να το δούν; 

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2023 at 7:46 PM, doggy said:

Μήπως είναι κάτι διαφορετικό; Δεν το πας μια βόλτα από συνεργείο να το δούν; 

Τελικα λυθηκε ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε βαλει φωτα xenon και στα αριστερα του φαναριου ειχε αφησει χημα ενα μεταλλικο κουτακι που λογικα ητανε για μετασχηματιστη ρευματος .. Τα ξυλωσα τελειως και εβαλα LED h7 και ολα ησυχησαν :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.