Jump to content
26ska

Rcd210 Εχει Ηχεια Πισω?

Recommended Posts

καλησπερα εχω το polo 1.2 tsi highline εκδοση κ αναρωτιεμαι αν εχει ηχεια πισω το rcd210!στο δικο μου παντως στις πισω πορτες δν ακουγεται τιποτα!κ τα 4 μπροστα τα εχει?αν ναι απαραδεκτο εν ετει 2010!

Link to comment
Share on other sites

To RCD εχει ηχεια πισω, το αυτοκινητο σου δεν εχει.

στις πισω πορτες φαινεται οτι εχει ηχεια,επισης στις ρυθμισεις του στερεο δν εχει το fag δηλ.για ρυθμιση ηχου μπρος πισω.απλα ρωταω να μαθω αν ειναι σε ολους ετσι η επεσα σε περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

στις πισω πορτες φαινεται οτι εχει ηχεια,επισης στις ρυθμισεις του στερεο δν εχει το fag δηλ.για ρυθμιση ηχου μπρος πισω.απλα ρωταω να μαθω αν ειναι σε ολους ετσι η επεσα σε περιπτωση.

Σου ειπα, πισω δεν εχεις ουτε ηχεια αλλα το χειροτερο ουτε καλωδια χαχααα. Οταν τα βαλεις ολα αυτα, δια μαγείας θα εμφανιστει και το fader.

Link to comment
Share on other sites

επισης νομιζω οτι οριζει η εποχη το ποσα ηχεια επρεπε να εχει το αμαξι!το 97 που ειχε αγορασει ο πατερας μου το τοτε polo παλι η vw μονο μπροστα ειχε ηχεια!απο τοτε εχουνε περασει 13 χρονια κ ακομα δινει τα αμαξια στην πιο πλουσια εκδοση με μονο μπροστα ηχεια!για μενα ειναι λαθος αν σε καποιους απο σας φαινεται φυσιολογικο παω πασο!!!ξερετε πολλες μαρκες να δινουν τα προιοντα τους στιν πιο πλουσια εκδοση με μονο μπροστινα ηχεια???

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις απόλυτο δικιο!! αλλα οσο αφορα την μουσικη στο αυτοκινητο οι γερμανοι εχουν μείνει καπου εκει στο 1990

Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες το ξύλο ?

Απλώς θεωρώ αυτονόητο να γνωρίζει κάποιος τί πληρώνει, οτιδήποτε κι αν είναι αυτό. Πριν παραγγείλεις - πληρώσεις δεν φρόντισες να μάθεις σε τί αντιστοιχεί αυτό που πληρώνεις ? Δε θα 'πρεπε ?

Και για μένα λάθος είναι. Αλλά είναι κάποια από τα πράγματα που μειώνουν την τιμή του βασικού εξοπλισμού (ακόμα και στις ακριβότερες εκδόσεις) και το κάνουν πάρα πολλές εταιρείες, αν όχι όλες, πολλές από τις οποίες ακριβότερες της VW.

Καλά μεταξύ μας ας παραδεχτούμε οτι είναι το λιγότερο απαράδεκτο με 16+ χιλιάρικα να μην φέρει ηχεία πίσω στον βασικό του εξοπλισμό...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό απαράδεκτο, τότε το να μη φέρει πίσω ηχεία αμάξι με 30+ χιλιάρικα τί είναι ? Κακούργημα ?

Εδώ στην κατηγορία των 30+ κάποια δεν έχουν στάνταρ τα πατάκια...

Δε θα επιλέξω πάντως αυτοκίνητο με κριτήριο το αν έχει ή όχι πίσω ηχεία στο βασικό εξοπλισμό.

καλα κ εγω δν επελεξα το αυτοκινητο βαση ηχειων φιλε μου,απλα φανταστηκα οτι με 18000 που πληρωσα θα ειχε ηχεια κ πισω!γι"αυτο κιολας διαπιστωσα οτι δν εχει 3 μηνες μετα,δν ετυχε να κατσω κ πισω κιολας....αλλα ξαναλεω καμια διαφορα με μοντελο του 97!μπροστα ηχεια κ τοτε μονο απλα τοτε το cd player ηταν στα extra ενω τωρα σου το δινουν με mp3 standar!wow!!!γεια ρε vw ανοιχτοχερα!!!!!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα θελοντας να μαθω αν γνωριζει κανεις τελικα τι ηχεια-διασταση παιρνει πισω?

Καλημέρα και χρόνια πολλά!Αν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με αυτό το θέμα,κάνε μια βόλτα στο μαγαζί αυτό http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/ .Είναι πάρα πολύ καλός στην δουλειά του και εγώ που είχα ρωτήσει περνάει στο polo οθόνη με τηλεόραση(+digea),dvd 3D gps και πολλές ακόμα λειτουργίες με 800 ευρώ.Τουλάχιστον σε άλλα δύο αυτοκίνητα δικά μου που έχει ασχοληθεί έχει κάνει τρομερή δουλειά.Εγώ θα σου συνιστούσα να περάσεις και να ρωτήσεις για ηχεία και ότι άλλο θες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!Αν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με αυτό το θέμα,κάνε μια βόλτα στο μαγαζί αυτό http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/ .Είναι πάρα πολύ καλός στην δουλειά του και εγώ που είχα ρωτήσει περνάει στο polo οθόνη με τηλεόραση(+digea),dvd 3D gps και πολλές ακόμα λειτουργίες με 800 ευρώ.Τουλάχιστον σε άλλα δύο αυτοκίνητα δικά μου που έχει ασχοληθεί έχει κάνει τρομερή δουλειά.Εγώ θα σου συνιστούσα να περάσεις και να ρωτήσεις για ηχεία και ότι άλλο θες!!!

Αυτο το μηχανάκι που λες εχει περι τα 300 ευρω στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μηχανάκι που λες εχει περι τα 300 ευρω στο ιντερνετ.

Δεν το έχω ψάξει εκτενώς στο internet είναι η αλήθεια.Το μόνο που είχα δει αν θυμάμαι καλά είναι ότι το γνήσιο για το polo με όλα αυτά έκανε γύρω στα 500 ευρώ + την τοποθέτηση βέβαια.Αυτό που μπορώ να πω πάντως είναι ότι επειδή το είχα ψάξει σε πολλά μαγαζιά και μάλιστα επώνυμα,όλοι βάζαν κουταμάρες με γραφικά που δεν βλέπονται και ζητάγαν ένα σωρό λεφτά,εν αντιθέσει με αυτόν τον κύριο ο οποίος του αρέσει το ωραίο και σε τιμές normal εν συγκρίσει με κάποιους απατεώνες.Πχ είχα ακούσει ότι κάποιος χρεώνει και parking επεισή το αμάξι θα έμενε μέσα για μια μέρα!χαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πήρα το φτυάρι και ήρθα 7 χρόνια μετά.

επειδή όσο και να έψαξα (καλά δεν έψαξα και πολύ) δε βρήκα απάντηση.

τελικά το polo 1.2 tsi 6R τι ηχεία παίρνει στις πίσω πόρτες;

σκεφτόμουν να βάλω και τα πίσω για να βελτιωθεί λίγο ο ήχος. όχι καγκουριές. ένα απλό ζευγάρι με 30-40€ αλλά δε ξέρω τι διαστάσεις να πάρω.

επίσης το γεγονός ότι δεν έχει καλώδια, πόσο μπελάς είναι για την εγκατάσταση; (και πόσο θα κόστιζε μια εγκατάσταση;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα ηχεία είναι στης ίδιες διαστάσεις αν θυμάμαι καλά, ότι έχει μπροστά έχει και πίσω,  είναι και ίδια με τα golf.

 

Επίσης το αμάξι σε όποια έκδοση και να το πάρεις τότε, έπρεπε να διαλέξεις Πηγή για να έχεις και πίσω ηχεία. 

 

Η μονάδα η rcd210 δεν υποστηρίζει πίσω ηχεία, θα έπρεπε να πάρεις την rcd 510 για να έχεις και ηχεία.

 

Στης μονάδες της 210 δεν υπάρχει καλωδίωση εγκατεστημένη.

 

Για όσους δεν έχουν ηχεία θα χρειαστείτε τα εξής.

 

Βάσεις ηχείων  και ηχεία σε διάσταση 165mm η 1715mm (Αν θυμάμαι καλά )

Και την Καλωδίωση.

 

Καλύτερα να πάτε σε μάστορα να σας κάνει τέτοιες ενέργειες,  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.