Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

Guest Stoilas

Τραβάς τη φούσκα ώστε να βγει. Από κάτω έχει ένα σφυκτήρα τον οποίο και πρέπει να κόψεις για να βγει ο μαμά λεβιές

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοβεται, απλα τον ανοιγεις με ενα κατσαβιδακι ωστε να τον ξανακλεισεις μετα. Αν κοπεί το κολιε τοτε πλαστικο σφυκτηρα.

Link to comment
Share on other sites

exw ena golf IV kai piga na mou allaksoun levie(ithela ena momo combat evo) kai o typas sto magazi mou eipe oti gia na mpei to levie auto se golf prepei na to kanw eidiki paragkelia giati thelei alli vasi kai tha pigaine 110 eurw enw kserw oti exei gyrw sta 50-60...ti lete?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

βασικα αυτο που παιζει ισχυει αλλα για το δακτυλιο που ξαναπιανει την επενδυση απο μεσα κ στο πολο μου που αλλαξα το δεσαμε με στριπακι μικρο απ εξω(μπορεις κ απο μεσα)εκτος αν δινετε μεγαλος δακτυλιος μαζι με το καινουργιο λεβιε

Link to comment
Share on other sites

δεν τα καταλαβα ολα αυτα. εγω ξερω κ εχω δει οτι λεβιεδες για το αμαξι μας 1.4 κ1.6 βγαζουν λιγες εταιριες και δεν μπαινουν αλοι βιδωτοι κτλ ΟΤΙ μα ΟΤΙ και να κανεις.μονο αν αλλαξεις και βαλεις short shift που εκει μπαινον βιδωτοι λεβιεδες.εκτος του οτι ψανω short shift και δεν βρισκω για το 1.4

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
δεν τα καταλαβα ολα αυτα. εγω ξερω κ εχω δει οτι λεβιεδες για το αμαξι μας 1.4 κ1.6 βγαζουν λιγες εταιριες και δεν μπαινουν αλοι βιδωτοι κτλ ΟΤΙ μα ΟΤΙ και να κανεις.μονο αν αλλαξεις και βαλεις short shift που εκει μπαινον βιδωτοι λεβιεδες.εκτος του οτι ψανω short shift και δεν βρισκω για το 1.4

momoknob2ul.th.jpg

Polo 9N 1.4

Είναι MOMO και δεν είναι βιδωτο.

Α, και δεν έχω short shift!

A, και ήταν 10 λεπτά υπόθεση!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Δικιά μου ρε, τί κλεμένη την έχω? tongue.gif

Τον αγόρασα από την Auto Sport στην Κηφισίας, δίπλα στον Louis και κόστισε 60¤. Είναι το μοντέλο TOMAHAWK της MOMO. Μπήκε πανεύκολα, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να κοπεί η ράβδος του λεβιέ μερικά εκατοστά γιατί έβγαινε πολύ ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Enimerotika exei kai i nasmania lebiedakia pou einai se asimi, nickel, kai anthrakonima look kai einai fotizomena ta numera sto epano meros. An thimame kala exoun giro sta 80 euros kai kanena 10 euro gia na sto baloun kai na to sindesoun me reuma!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Enimerotika exei kai i nasmania lebiedakia pou einai se asimi, nickel, kai anthrakonima look kai einai fotizomena ta numera sto epano meros. An thimame kala exoun giro sta 80 euros kai kanena 10 euro gia na sto baloun kai na to sindesoun me reuma!

εγω εβαλα ενα τετοιο απο τη νασμανια ειναι μαρκα raid και βγαινει σε νικελ,ασιμι ματ (βαμενο)κ απομιμηση carbon κοστιζει 67 ευρω με φπα κ δε σου κανει τοποθετηση πρεπει να πας σε ηλεκτρολογο αλλα οπως ειπα πιο πανω δεν εχει δακτυλιο μεσα κ πρεπει να κανεις πατεντουλα

δε ξερω αν φαινεται καλα στη φωτο

Link to comment
Share on other sites

stoilas οταν εγραψα ειπα οτι δεν μπαινουν βιδωτοι λεβιεδες. το ιδιο λεμε. και δεν υπαρχει short shift που να παιρνει λεβιεδες σαν τους δικους μας. συμφωνω, ειναι και λιγοτερο μη σου πω απο 10 λέπτα υπαθεση.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα ενα τετοιο απο τη νασμανια ειναι μαρκα raid και βγαινει σε νικελ,ασιμι ματ (βαμενο)κ απομιμηση carbon κοστιζει 67 ευρω με φπα κ δε σου κανει τοποθετηση πρεπει να πας σε ηλεκτρολογο αλλα οπως ειπα πιο πανω δεν εχει δακτυλιο μεσα κ πρεπει να κανεις πατεντουλα

δε ξερω αν φαινεται καλα στη φωτο

Ego pou tous peira tilefono mou eipan oti tha mou to topothetisoun! mipos epeidi exeis polo xreiastike i patentoula? Tha pao apo ekei me ton loukperi na baloume lebiedakai kai tha sou po meta ti egine!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Σε εμένα δεν είχαν πει τίποτα τέτοιο. Μου είχαν πει ότι θα μου το πέρναγαν και χωρίς χρέωση! Α ρε Χρήστο, σε βλέπουν μικρί και σε δουλεύουν ρε?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δεν μου ειπαν οτι θα μου το βαλουν με χρεωση ρε!ειπαν οτι επειδη θελει ρευμα απο τη μπαταρια αυτος δε τα κανει κ πρεπει να παω σε ηλεκτολογο αν ηταν κανονικο θα μου το τοποθετουσε δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα ενα τετοιο απο τη νασμανια ειναι μαρκα raid και βγαινει σε νικελ,ασιμι ματ (βαμενο)κ απομιμηση carbon κοστιζει 67 ευρω με φπα κ δε σου κανει τοποθετηση πρεπει να πας σε ηλεκτρολογο αλλα οπως ειπα πιο πανω δεν εχει δακτυλιο μεσα κ πρεπει να κανεις πατεντουλα

δε ξερω αν φαινεται καλα στη φωτο

Χρήστο πολύ καλό! :)

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι βγαίνουν τέτοια!

Φαντάζομαι πως το λεβιεδάκι φωτίζεται μόλις ανάψεις τα φώτα, σωστά??? :):)

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Χρήστο πολύ καλό! :thumbsup:

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι βγαίνουν τέτοια!

Φαντάζομαι πως το λεβιεδάκι φωτίζεται μόλις ανάψεις τα φώτα, σωστά??? :unsure:  :rolleyes:

ναι μολις γυρισεις το διακοπτη αναβει αυτοματα κ περνει ρευμα απο τον αναπτηρα (απο τη μπαταρια δηλαδη απλα εκει γινεται η ενωση)

Link to comment
Share on other sites

Γειά και απο εμένα

Ερώτηση:

Πόσο μπορούμε να κοντίνουμε το ύψος του μοχλού ταχυτήτων;;; Ξέρει κανείς;;;

Εχω δεί ορισμένα χαμηλά λεβιεδάκια...Super ;)

Γνωρίζει κανείς;

και πού το κόβουμε...?

Ευχαριστώ παίδες ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.