Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

καλο και αυτο.το εδωσα σε αυτον που θα με βοηθησει για την αγορα και περιμενω νεα του.....

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

καλο και αυτο.το εδωσα σε αυτον που θα με βοηθησει για την αγορα και περιμενω νεα του.....

ευχαριστω.....

σημερα πηρα τηλ σε επισημο συνεργατη της VW και ρωτησα τι χρειαζεται για να αντικαταστησω το απλο τετρακτινο τιμονι του golf 5 fsi του 2004, με ενα 3ακτινο πολυλειτουργεικο τιμονι.

εκτος απο το καλωδιακι (1κ0971584C) και την ταινια (1k0959653C) μου ειπε ο ηλεκτρολογος, πως ισως να μην χρειαστει αντικαταστηση το εγγεφαλακι κατω απ την κολωνα τιμονιου (1k0953549) γιατι υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωνει και να μπορει να υποστιρηξει πολυλειτουργικο τιμονι.

γνωριζει κανεις αν μπορει να γινει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλ σε επισημο συνεργατη της VW και ρωτησα τι χρειαζεται για να αντικαταστησω το απλο τετρακτινο τιμονι του golf 5 fsi του 2004, με ενα 3ακτινο πολυλειτουργεικο τιμονι.

εκτος απο το καλωδιακι (1κ0971584C) και την ταινια (1k0959653C) μου ειπε ο ηλεκτρολογος, πως ισως να μην χρειαστει αντικαταστηση το εγγεφαλακι κατω απ την κολωνα τιμονιου (1k0953549) γιατι υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωνει και να μπορει να υποστιρηξει πολυλειτουργικο τιμονι.

γνωριζει κανεις αν μπορει να γινει κατι τετοιο?

Δύσκολο το βλέπω να γίνεται συνήθως πρέπει ν΄αλλαχτεί και ο εγκέφαλος τιμονιού.Θα βάλεις και tripcomputer ? Αν όχι τότε ανοίγεις μεγάλη ιστορία γιατί με τα κουμπιά το μόνο που θα μπορείς να κάνεις αν βέβαια έχεις το RCD 300 είναι να αλλάζεις τους σταθμούς στο ραδιόφωνο και να αυξομειώνεις την ένταση του ήχου. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω να γίνεται συνήθως πρέπει ν΄αλλαχτεί και ο εγκέφαλος τιμονιού.Θα βάλεις και tripcomputer ? Αν όχι τότε ανοίγεις μεγάλη ιστορία γιατί με τα κουμπιά το μόνο που θα μπορείς να κάνεις αν βέβαια έχεις το RCD 300 είναι να αλλάζεις τους σταθμούς στο ραδιόφωνο και να αυξομειώνεις την ένταση του ήχου. B)

λεω να βαλω και το tripcomputer, γιατι αν αλαχτει το εγγεφαλακι κατω απ την κολωνα τιμονιου, υποστιριζει ετσι κι αλιως την λειτουργεια, το θεμα ειναι πως δεν ξερω αν η οθονη του καντραν ειναι συμβατη να υποστιριξει tripcomputer.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να μπορει να με βοηθησει να παρω το τιμονι.ο φιλος μου που θα με βοηθουσε εχει προβλημα με την καρτα του και δεν μπορει να μου το παραγγειλει.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω να γίνεται συνήθως πρέπει ν΄αλλαχτεί και ο εγκέφαλος τιμονιού.Θα βάλεις και tripcomputer ? Αν όχι τότε ανοίγεις μεγάλη ιστορία γιατί με τα κουμπιά το μόνο που θα μπορείς να κάνεις αν βέβαια έχεις το RCD 300 είναι να αλλάζεις τους σταθμούς στο ραδιόφωνο και να αυξομειώνεις την ένταση του ήχου. B)

με το rcd300 μπορουμε να αλλαξουμε σταθμους στο ραδιο?μνημες σταθμων?κομματι στο cd?Γιατι ακουσα οτι μονο την ενταση και το mute δουλευει με τα κουμπια και αυτο το rcd

κανεις που να το εχει δοκιμασει σιγουρα να μου απαντησει???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η ενταση ηχου κτλ θελουν μονο ενα chipaki?καλωδιοση υπαρχει?δεν θελει να ξυλωσεις κατι ε?το chpaki αυτο π το βρισκει κανεισ?τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψαχνομαι και εγω πλεον για τιμονακι πλεον. Εχω βρει ενα πολυλειτουργικο τιμονι με χειριστηρια απο πισω (εχω dsg :mellow: ) απο ebay. Εχω δει αυτα που εχετε γραψει αλλα δεν εχω δει κανεναν με dsg που να εχει κανει αυτην την αλλαγη. Τι χρειαζεται για να ειναι ολοκληρο το σετ?( εγκεφαλακια, καλωδια, κλπ )

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

επειδη καιγομαι να το παρω γρηγορα μια απαντηση σας παρακαλω,

Με το πολυλειτουργικο τιμονι θα μπορω να αλλαζω σταθμους και κομματι στο cd απο το τιμονι και με το rcd300??Η μονο ενταση και το mute??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Mονο ενταση, ουτε mute ουτε αλλαγη σταθμου/κομματιου δε γινεται με το τιμονι στο RCD 300. στο 510 γινονται αυτα νομιζω.

Η μεγαλυτερη χρησιμοτητα του τιμονιου ειναι η εναλλαγη ενδειξεων στην οθονη plus.

Link to comment
Share on other sites

εχω trip computer?δν χρειαζεται να ειναι plus οδονη ε?τι χρειαζομαι?ενα τιμονι ενα chipaki(ποσο εχει?)κανενα καλοδιο?χρειαζονται να βγου κι αλλα πραγματα η μονο το τιμονι?

Link to comment
Share on other sites

μεσα με 1000000000 :D :D :D

Εχω την εντύπωση οτι για να τοποθετηθεί πρεπει να κοπεί ο Μαμα, ασε που πιστευω οτι ειναι καγκουριααα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω golf gt χωρις κουμπια μπορει καποιος να μ πει τι πρεπει να αγορασω ακριβως και ποιες διαδικασιεσ πρεπει να κανω?πως το τοποθετησ υπαρχεις καποιοσ οδηγος?ο αεροσακος?το καλοδιο to extra χρειαζεται να ξυλωσω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω golf gt χωρις κουμπια μπορει καποιος να μ πει τι πρεπει να αγορασω ακριβως και ποιες διαδικασιεσ πρεπει να κανω?πως το τοποθετησ υπαρχεις καποιοσ οδηγος?ο αεροσακος?το καλοδιο to extra χρειαζεται να ξυλωσω πολλα?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=277162

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω golf gt χωρις κουμπια μπορει καποιος να μ πει τι πρεπει να αγορασω ακριβως και ποιες διαδικασιεσ πρεπει να κανω?πως το τοποθετησ υπαρχεις καποιοσ οδηγος?ο αεροσακος?το καλοδιο to extra χρειαζεται να ξυλωσω πολλα?

ελεγα και γω να κανω την αντικατασταση μονος μου, και μετα να παω στην vw μονο για την κωδικοποιηση.

ομως ρωτησα ποσο θα κοστισει στην vw και μου ειπαν: 30 ευρο για την κωδικοποιηση και 40 ευρο εργασια του ηλεκτρολογου (αλαγη τιμονι, αλαγη εγγεφαλου τιμονιου) συνολο 70 ευρο.

προκειμενου να ειμαι 100% βεβαιος για το αποτελεσμα, θα παω εκει + την εγγυηση για τα ανταλλακτικα που παρηγειλα εκει επισης.

Link to comment
Share on other sites

ελεγα και γω να κανω την αντικατασταση μονος μου, και μετα να παω στην vw μονο για την κωδικοποιηση.

ομως ρωτησα ποσο θα κοστισει στην vw και μου ειπαν: 30 ευρο για την κωδικοποιηση και 40 ευρο εργασια του ηλεκτρολογου (αλαγη τιμονι, αλαγη εγγεφαλου τιμονιου) συνολο 70 ευρο.

προκειμενου να ειμαι 100% βεβαιος για το αποτελεσμα, θα παω εκει + την εγγυηση για τα ανταλλακτικα που παρηγειλα εκει επισης.

Μονο 70 ευρω, ποιος σου εδωσε τετοια τιμη???

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

παιδια ρωτησα τον Φιλιππαιο και μου ειπε :

Αμπραγιαζ = 11 €

Φρενο = 11 €

Τεμπελης Ποδιου = 16 €

Γκαζι = 106 € :S τοσο εχει το γκαζι μονο του???? :S δεν ειναι καπως πολλα???

Edited by Dr.Konstantinos
Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίγεις νέο thread κάθε 5λεπτά.

Υποψιάζομαι ότι προσπαθείς να απαντήσεις σε κάποιο ήδη υπάρχον...

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίγεις νέο thread κάθε 5λεπτά.

Υποψιάζομαι ότι προσπαθείς να απαντήσεις σε κάποιο ήδη υπάρχον...

απλα ρωτας τις τιμες αν ξερεις απαντησε μου ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρωτησα τον Φιλιππαιο και μου ειπε :

Αμπραγιαζ = 11 ¤

Φρενο = 11 ¤

Τεμπελης Ποδιου = 16 ¤

Γκαζι = 106 ¤ :S τοσο εχει το γκαζι μονο του???? :S δεν ειναι καπως πολλα???

Τόσο έχουν!Το πεντάλ του γκαζιού είναι ολοκληρο μαζι με τη βάση και τον αισθητηρα για το ποσο πατάς το γκάζι.Είναι ηλεκτρονικό!

Αγόρασέ τα απο το ebay καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εγκεφαλακι ποσο κανει αντιπροσωπια?πως καπιοι το πειρατε 40 εβρο στο ebay?να το παρω και 70....αλλα εδω βλεπς κατι 140 sto ebay Κ μονο...με το καιρο ερχονται ευκαιριες?η πανε>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.