Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

Παιδια sorry για το off-topic (μερικο) αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου απαντησει γιατι βλέπω ότι το εχετε το θέμα...

Περιμένω Tiguan που θα εχει το πολυλειτουργικό τιμόνι (σαν κι αυτό που αλλάζετε εσεις με του GTI).

Θέλω να βάλω το πολυλειτουργικό από το GOLF 6 GTI. Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται? Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

δειτε και στο ebay,ισως τα βρειτε φθηνοτερα.

Μπορείς να μου πεις πως τα ζητώ στο ebay? (διακόπτες για πόρτα=door switch for golf ?)

ευχαριστώ και για την διεύθυνση του γερμανικού μαγαζιού (http://www.ahw-shop.de) αλλά από γερμανικά δεν καταλαβαίνω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως τα ζητώ στο ebay? (διακόπτες για πόρτα=door switch for golf ?)

ευχαριστώ και για την διεύθυνση του γερμανικού μαγαζιού (http://www.ahw-shop.de) αλλά από γερμανικά δεν καταλαβαίνω τπτ.

Και εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα από γερμανικά, αλλά με χρήση του http://translate.google.com τα κατάφερα από το γερμανικό site. Μόλις σήμερα το πρωί εστάλησαν από Γερμανία. Οι τιμές που αναφέρει είναι με ΦΠΑ 19% και τα έξοδα αποστολής με DHL στην Ελλάδα είναι 38Euro (τα ακριβότερα στην Ευρώπη). Σύνολο για διακόπτη παραθύρων πόρτας οδηγού (2πορτο Golf), διακόπτης παραθύρων συνοδηγού, διακόπτης καθρεπτών, διακόπτης φώτων = 131Euro. Μάλλον καλή τιμή αν φανταστείς ότι μόνο ο διακόπτης φώτων (όπως αναφέρει το μέλος VW GOLF 2) κοστίζει 80Euro.

Βάλε και τη χαρά της δημιουργίας και είσαι έτοιμος για το γερμανικό site!!!

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα από γερμανικά, αλλά με χρήση του http://translate.google.com τα κατάφερα από το γερμανικό site. Μόλις σήμερα το πρωί εστάλησαν από Γερμανία. Απλώς οι τιμές που αναφέρει είναι χωρίς ΦΠΑ 19% και τα έξοδα αποστολής με DHL στην Ελλάδα είναι 38Euro (τα ακριβότερα στην Ευρώπη). Σύνολο για διακόπτη παραθύρων πόρτας οδηγού (2πορτο Golf), διακόπτης παραθύρων συνοδηγού, διακόπτης καθρεπτών, διακόπτης φώτων = 131Euro. Μάλλον καλή τιμή αν φανταστείς ότι μόνο ο διακόπτης φώτων (όπως αναφέρει το μέλος VW GOLF 2) κοστίζει 80Euro.

Βάλε και τη χαρά της δημιουργίας και είσαι έτοιμος για το γερμανικό site!!!

'Οταν μίλησα για πολύ καλές τιμές το εννοούσα.Το μαγαζί έχει πάρα μα πάρα πολλά πράγματα και αν γίνονται ομαδικές αγορές συμφέρει ακόμη περισσότερο.Πάντως και ατομικά αν αγοράσει κανείς οι τιμές είναι ανταγωνιστικές με αυτές των μεταχειρισμένων από ebay.Αν βέβαια τις συγκρίνεις με αυτές των αντιπροσωπειών........ μέρα με την νύχτα.:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ολα γίνονται.

Από 2010 θα αρχίσουν να μπαίνουν τα νέα τιμόνια (Golf 6) σε όλα το μοντέλα, όπως Tiguan, Passat κλπ.

untitled0.jpg

Έγώ θα βάλω αυτό sillyhorse1rb5.gif

miniatur_mclaren_steering_wheel.JPG

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια το παρακάτω...help ρε παιδιά . Με τα τιμόνια είμαι άρρωστος. Βοηθηστε ενα συνανθρωπό σας :blush:

Με ένα τιμόνι στα χέρια .. και το περπάτημα γίνεται απόλαυση. mf_tshirt.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα γίνονται.

Από 2010 θα αρχίσουν να μπαίνουν τα νέα τιμόνια (Golf 6) σε όλα το μοντέλα, όπως Tiguan, Passat κλπ.

untitled0.jpg

Κώστας

Τελικα ετσι οπως το βλεπω τωρα δεν μου αρεσει, προτιμω τo Gti του 5

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ετσι οπως το βλεπω τωρα δεν μου αρεσει, προτιμω τo Gti του 5

Αυτό δεν ειναι του GTI είναι το απλό πολυλειτουργικό. Του GTI φαίνεται στο post μου λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ειναι του GTI είναι το απλό πολυλειτουργικό. Του GTI φαίνεται στο post μου λίγο πιο πάνω.

Εγω μίλησα για του 6 (οτι δεν μου αρέσει) δεν είπα αν είναι gti ή οχι

Link to comment
Share on other sites

http://www.ahw-shop.de/shop/schalter-bedienelemente.html

Εγώ από το παραπάνω μαγαζί τα πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Μήπως θυμάσαι πώς είχε γίνει η αποστολή τους? Με κούριερ (DHL) ή συστημένο με ταχυδρομείο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα: διακόπτη παραθύρων πόρτας οδηγού (2πορτο Golf), διακόπτη παραθύρων συνοδηγού, διακόπτη καθρεπτών, διακόπτη φώτων, όλα με λεπτομέρειες χρωμίου. Η αποστολή τους έγινε από το http://www.ahw-shop.de με DHL (τη Δευτέρα 23/11/2009). H διαδικασία τοποθέτησης ήταν σχετικά εύκολη. Ο διακόπτης των φώτων βγαίνει μπαίνει με μια κίνηση, οι διακόπτες παραθύρων και καθρέπτη στην πόρτα του οδηγού επίσης. Εκεί όμως που ίδρωσα ήταν στην πόρτα του συνοδηγού. Η ταπετσαρία ενώ βγαίνει σχετικά εύκολα, (6 βίδες και λίγο τράβηγμα προς τα πάνω), για να τη βάλεις θέλει να παιδευτείς λίγο. Ευτυχώς όλα καλά, όπως θα δείτε και στις photos!!! Ευχαριστώ τον Professor που μας υπέδειξε το e-shop και τον DiS για το tip στα νούμερα των κατσαβιδιών Torx.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο forum του passat αλλά λέω μήπως κάποιος που μπορεί να βοηθήσει δεν το είδε closedeyes.gif . Έχω πάρει πολυλειτουργικό και θα ήθελα να μου πείτε εάν το εγκεφαλάκι μου (3CO-953-549-BA)μπορεί να συνεργαστεί. Σε όσες λίστες έχουν δημοσιευθεί προς το παρόν δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος κωδικός. Το μοντέλο είναι passat sportline 1.4tsi 2009 με λευκά όργανα, οθόνη plus και cruse control.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο forum του passat αλλά λέω μήπως κάποιος που μπορεί να βοηθήσει δεν το είδε closedeyes.gif . Έχω πάρει πολυλειτουργικό και θα ήθελα να μου πείτε εάν το εγκεφαλάκι μου (3CO-953-549-BA)μπορεί να συνεργαστεί. Σε όσες λίστες έχουν δημοσιευθεί προς το παρόν δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος κωδικός. Το μοντέλο είναι passat sportline 1.4tsi 2009 με λευκά όργανα, οθόνη plus και cruse control.

Δες εδώ εγκέφαλος

Ο δικός σου είναι midline και δεν μπορεί δυστυχώς... Στο thread που σου δίνω πρέπει να αγοράσεις έναν που είναι highline...

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε highline κάνει; golf - passat είναι οι ίδιο κωδικοί και ασχέτως με τη χρονολογία κατασκευής;

Επίσης δώστε μου και έναν κωδικό για καλώδιο πλήκτρων (οποιοδήποτε?).

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις new_wasntme.gif

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε highline κάνει; golf - passat είναι οι ίδιο κωδικοί και ασχέτως με τη χρονολογία κατασκευής;

Επίσης δώστε μου και έναν κωδικό για καλώδιο πλήκτρων (οποιοδήποτε?).

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις new_wasntme.gif

;3C0-953-549-A ; Midline

;3C0-953-549-B ; Highline

;3C0-953-549-E ; Highline

;3C0-953-549-H ; Midline

;3C0-953-549-J ; Midline

;3C0-953-549-K ; Highline

;3C0-953-549-L ; Midline

;3C0-953-549-AC ; Highline

;3C0-953-549-AD ; Midline

;3C0-953-549-AE ; Highline

;3C0-953-549-AF ; Highline

;3C0-953-549-AJ ; Highline

;3C0-953-549-AK ; Highline

;3C0-953-549-AT ; Midline

;3C0-953-549-BA ; Midline

Κανείς δεν πρόκειται να σου εγγυηθεί ότι θα δουλέψει οποισδήποτε από τους highline. Αγόρασα για το τζέτα το ΑΚ (bold) και δούλεψε τέλεια (είχα και paddles). Εαν δεν έχεις dsg και ο AJ θα δουλέψει. Ολα αυτά χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το δικό σου αυτοκίνητο.

Απ'ότι διαβάζω, τα πράγματα είναι λίγο πιο πολύπλοκα οσον αφορά τον αερόσακο και το καλώδιό του. Ρίξε μια ματιά εδώ πασατ

Πάντως μη βιάζεσαι, διάβασε και έχε υπομονή. Πήγαινε να ρωτήσεις και σε έναν ντίλερ.

Link to comment
Share on other sites

;3C0-953-549-A ; Midline

;3C0-953-549-B ; Highline

;3C0-953-549-E ; Highline

;3C0-953-549-H ; Midline

;3C0-953-549-J ; Midline

;3C0-953-549-K ; Highline

;3C0-953-549-L ; Midline

;3C0-953-549-AC ; Highline

;3C0-953-549-AD ; Midline

;3C0-953-549-AE ; Highline

;3C0-953-549-AF ; Highline

;3C0-953-549-AJ ; Highline

;3C0-953-549-AK ; Highline

;3C0-953-549-AT ; Midline

;3C0-953-549-BA ; Midline

Κανείς δεν πρόκειται να σου εγγυηθεί ότι θα δουλέψει οποισδήποτε από τους highline. Αγόρασα για το τζέτα το ΑΚ (bold) και δούλεψε τέλεια (είχα και paddles). Εαν δεν έχεις dsg και ο AJ θα δουλέψει. Ολα αυτά χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το δικό σου αυτοκίνητο.

Απ'ότι διαβάζω, τα πράγματα είναι λίγο πιο πολύπλοκα οσον αφορά τον αερόσακο και το καλώδιό του. Ρίξε μια ματιά εδώ πασατ

Πάντως μη βιάζεσαι, διάβασε και έχε υπομονή. Πήγαινε να ρωτήσεις και σε έναν ντίλερ.

Φιλε,να ρωτησω κατι?Μηπως ξερεις τι εγκεφαλο φοραει το GOLF GT SPORT 2008 Μοντελο?Ενδιαφερομαι για πολυλειτουργικο τιμονι..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,να ρωτησω κατι?Μηπως ξερεις τι εγκεφαλο φοραει το GOLF GT SPORT 2008 Μοντελο?Ενδιαφερομαι για πολυλειτουργικο τιμονι..

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25486&st=0&p=277162entry277162

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,να ρωτησω κατι?Μηπως ξερεις τι εγκεφαλο φοραει το GOLF GT SPORT 2008 Μοντελο?Ενδιαφερομαι για πολυλειτουργικο τιμονι..

Εφόσον δεν έχεις πολυλειτουργικό, κατά πάσα πιθανότητα ο εγκέφαλός "σου" δεν το υποστηρίζει. Ο κωδικός που έχεις τώρα παίζει ανάλογα με την έκδοση και τη χρονολογία παραγωγής γιατί έχουν βγει διάφοροι αναβαθμισμένοι. Ο μόνος τρόπος να σιγουρευτείς είναι να το συνδέσεις στο vag-com. Οι κωδικοί 1Κ0 953 549 ΑΚ και AJ έχω δει σε άλλα ότι δουλεύουν. Επίσης διάβασε πολύ καλά το παραπάνω λινκ που δίνει ο Νίκος γιατί είναι όλα τα λ7.

Edited by jsmirlis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.