Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

ολες οι κωδικοποιησεις, εγινα με απιτυχια και μαλιστα μεσα στην VW.

μαλλον ομως χρειαζομαι και οθονη plus.

τα δεξια πληκτρα ειναι νεκρα.

Mηπως η οθονη η μικρη π εχεις δεν ειναι ταξιδιου?

μηπως ξεχασαν κανενα κωδικο?βρηκες ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βρηκε στο ebay φτηνα ας ενημερωσει κ εμενα γτ κατω απο 100σταρικο δ βρισκω ;)

αν τα βρεις ολα μαζι κατω απο 100 θα ναι μουφα απλα. γυρω στα 120-130 εβρο τα θες

Link to comment
Share on other sites

αν τα βρεις ολα μαζι κατω απο 100 θα ναι μουφα απλα. γυρω στα 120-130 εβρο τα θες

Eπομενως πας και τα παιρνεις απο την αντιπροσωπεια και καθαρισες...Εγω 105 τα πηρα ολα μαζι...

Την τοποθετηση την κανεις μονος. Μονο το footrest εχει μια μικρη δυσκολια στην τοποθετηση, ολα τα αλλα μπαινουν πανευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βρηκε στο ebay φτηνα ας ενημερωσει κ εμενα γτ κατω απο 100σταρικο δ βρισκω :rolleyes:

Κατω απο 100¤ δεν θα βρείς.Πάντως θα σου πρότεινα να προτιμήσεις του R32 από τα απλά του Gti.Νομίζω κάνουν τη διαφορά!Τα πήρα απο το ebay 110¤+μεταφορικά...

DSC07177.jpg

Eπομενως πας και τα παιρνεις απο την αντιπροσωπεια και καθαρισες...Εγω 105 τα πηρα ολα μαζι...

Την τοποθετηση την κανεις μονος. Μονο το footrest εχει μια μικρη δυσκολια στην τοποθετηση, ολα τα αλλα μπαινουν πανευκολα.

Ποιά αντιπροσωπεία σου έδωσε τέτοια τιμή και πότε?Εδω στην αθήνα όπου και αν ρώτησα οι τιμές ήταν ίδιες με του αρχικού ποστ.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Ποιά αντιπροσωπεία σου έδωσε τέτοια τιμή και πότε?Εδω στην αθήνα όπου και αν ρώτησα οι τιμές ήταν ίδιες με του αρχικού ποστ.

Moυ ειχαν κανει μικρη εκπτωση επειδη τα αγορασα μαζι με το αμαξι σχεδον - 2 βδομαδες μετα την παραλαβη. φυσικα τοποθετηση ΔΕΝ εκανα αντιπροσωπεια επειδη εψαχναν για μαλακες....(κανα 50ρικο μου ειπαν)

105 αγορασα το σετ με τα 3 πενταλ αλουμινιου GTI και 15 το footrest μονο του. Τα 3 πενταλ τα εβαλα μονος μου , αλλα το footrest δε μπορουσα και πηγα αντιπροσωπεια και ευτυχως μου το εβαλαν χωρις χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει και τις πεταλίερες και τα φιλετάκια από το R32 και είναι πολύ πιο ωραία από του GTI. Έχει αλλάξει το όλο το εσωτερικό του αυτοκινήτου έτσι, πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά λίγο ακριβό.

Τα είχα πάρει από αυτό το site http://www.tmtuning.com/vw/ και όλα μαζί είχαν βγεί 360 ευρώ!!! :o αλλά τα σπάει όμως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει και τις πεταλίερες και τα φιλετάκια από το R32 και είναι πολύ πιο ωραία από του GTI. Έχει αλλάξει το όλο το εσωτερικό του αυτοκινήτου έτσι, πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά λίγο ακριβό.

Τα είχα πάρει από αυτό το site http://www.tmtuning.com/vw/ και όλα μαζί είχαν βγεί 360 ευρώ!!! :o αλλά τα σπάει όμως...

ΠΟΣΑ??? :lol: :lol: Σιγα σιγα τα λεμε αυτα....εχουμε και την καρδια μας νεαρε !! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣΑ??? :D:o Σιγα σιγα τα λεμε αυτα....εχουμε και την καρδια μας νεαρε !! tongue.gif

οχι μονο τα πενταλ υποθετω....παιδια του ρ32 τελιακ αξιζουν?τα θεωρειταε πιο ωρεα?πιο ευχρηστα?(αν δειτε εχουν πολι λιγοτερο καουτσουκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αλουμινια πεντάλ είναι μόνο για μόστρα.Τα πλαστικά είναι πιο εύχρηστα καθότι το παπούτσι πιάνει καλύτερα.Του R32 τα θεωρώ πιο ωραία απο του Gti σίγουρα-αν και είναι γούστα αυτα.....

Σημ.Το footrest που ταιριάζει με το σχέδιο του R32 δεν βγαίνει για Golf.Είναι απο Passat R36.Θέλει μια μικρή τροποποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Τα αλουμινια πεντάλ είναι μόνο για μόστρα.Τα πλαστικά είναι πιο εύχρηστα καθότι το παπούτσι πιάνει καλύτερα.Του R32 τα θεωρώ πιο ωραία απο του Gti σίγουρα-αν και είναι γούστα αυτα.....

Σημ.Το footrest που ταιριάζει με το σχέδιο του R32 δεν βγαίνει για Golf.Είναι απο Passat R36.Θέλει μια μικρή τροποποίηση...

Οτι ειναι μονο για μοστρα ειναι. ομορφαινουν καπως το εσωτερικο του αμαξιου παντως. Η τιμη τους ειναι σιγουρα τσιμπημενη και δεν ειναι ακριβως αυτο που λεμε....value for money.

Παντως εγω δεν εχω παρατηρησει ποτε να γλιστρανε...απο τη στιγμη που τα αλλαξα με τα αλουμινενια δεν παρατηρησα καμια απολυτως διαφορα στην αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

τι τροποποιηση θελει το footrest?

Έχει έτσι όπως βλέπουμε τον τεμπέλη από επάνω έχει δύο πιαστριάκια από αριστερά και ένα από δεξιά, το ένα από τα δύο αριστερά δεν συμφωνεί με την βάση στο δάπεδο και θέλει λίγο στράβωμα ή κόψιμο, όπως βολεύει τον καθένα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κουνιέται ή οτι θα βγεί από τη θέση του.

Τα φιλέτα του R32 έχουν επάνω τους το σχέδιο σαν το carbon περίπου και για αυτό τα κάνει πιο ωραία.

t648336_DSC03426.jpg

Στην φωτό του rallakia είδα ότι στο φρένο έχει την ίδια πεταλιέρα με τον συμπλέκτη ενώ σε μένα είναι λίγο μεγαλύτερο, πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?

t648335_DSC03252.jpg

Και μια φωτό από το εσωτερικό

t648334_DSC03251.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατέφερες;; :lol: Αυτό το πεντάλ φρένου είναι από dsg!! Κι εγώ έχω βάλει του gti (εγώ τα θεωρώ πιο όμορφα από του R32!!) και δε γλυστράνε κλπ. Τα πήρα σε πακέτο λιανικής ένα πράγμα. Εσύ Κοσμά τα πήρες από κανα ebay; Γιατί τέτοιο πακέτο δεν πρέπει να υπάρχει!!

Το φουτρεστ που φοράει ένα R32 δηλαδή είναι κι αυτό από R36; Δηλαδή το R32 έχει διαφορετική βάση από τα άλλα golf;;

Μήπως κάνετε λάθος; Αν έχει κανείς ΕΤΚΑ ας το ψάξει. (Ρε λες;; Α ρε VW, πάλι βλακεία...)

Link to comment
Share on other sites

Έχει έτσι όπως βλέπουμε τον τεμπέλη από επάνω έχει δύο πιαστριάκια από αριστερά και ένα από δεξιά, το ένα από τα δύο αριστερά δεν συμφωνεί με την βάση στο δάπεδο και θέλει λίγο στράβωμα ή κόψιμο, όπως βολεύει τον καθένα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κουνιέται ή οτι θα βγεί από τη θέση του.

Τα φιλέτα του R32 έχουν επάνω τους το σχέδιο σαν το carbon περίπου και για αυτό τα κάνει πιο ωραία.

t648336_DSC03426.jpg

Στην φωτό του rallakia είδα ότι στο φρένο έχει την ίδια πεταλιέρα με τον συμπλέκτη ενώ σε μένα είναι λίγο μεγαλύτερο, πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?

t648335_DSC03252.jpg

Και μια φωτό από το εσωτερικό

t648334_DSC03251.jpg

Αυτό που έβαλε ο rallakias ειναι απο DSG που έχει δύο πενταλ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατέφερες;; :lol: Αυτό το πεντάλ φρένου είναι από dsg!! Κι εγώ έχω βάλει του gti (εγώ τα θεωρώ πιο όμορφα από του R32!!) και δε γλυστράνε κλπ. Τα πήρα σε πακέτο λιανικής ένα πράγμα. Εσύ Κοσμά τα πήρες από κανα ebay; Γιατί τέτοιο πακέτο δεν πρέπει να υπάρχει!!

Το φουτρεστ που φοράει ένα R32 δηλαδή είναι κι αυτό από R36; Δηλαδή το R32 έχει διαφορετική βάση από τα άλλα golf;;

Μήπως κάνετε λάθος; Αν έχει κανείς ΕΤΚΑ ας το ψάξει. (Ρε λες;; Α ρε VW, πάλι βλακεία...)

Εχω ΕΤΚΑ ,το έψαξα και εβαλα και τον υπεύθυνο των ανταλλακτικών VW στον Παζαρόπουλο να το ψάξει.Το Gti και μάλλον και το R32 φοράνε το πλαστικό footrest που φοράμε όλοι μας....Μόνο τα πετάλια ειναι αλουμινένια!Φαίνεται οτι το Passat R36 το βγάλανε και με footrest αλουμινένιο!

Η βάση του R36 όντως δεν ταιριάζει και επίσης είναι ενα δάχτυλο πιο φαρδιά απο του Golf.Αν σπάσεις όμως το ενα έλασμα κουμπώνει ωραία....

Αυτό που έβαλε ο rallakias ειναι απο DSG που έχει δύο πενταλ μόνο.

Μπερδεύεσαι!Ο rallakias φοραει το κανονικό και ο Κοσμάς φοράει του αυτόματου που είναι πιο φαρδύ.... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ΕΤΚΑ ,το έψαξα και εβαλα και τον υπεύθυνο των ανταλλακτικών VW στον Παζαρόπουλο να το ψάξει.Το Gti και μάλλον και το R32 φοράνε το πλαστικό footrest που φοράμε όλοι μας....

Μπερδεύεσαι!Ο rallakias φοραει το κανονικό και ο Κοσμάς φοράει του αυτόματου που είναι πιο φαρδύ.... tongue.giftongue.gif

Μάλλον μπερδεύτηκε λίγο με το κείμενο του Κοσμά. Ο Κοσμάς είναι που έκανε την πατέντα.

Όσον αφορά το φουτρεστ, τα gti φοράνε εργοστασιακά αλουμινένιο με το ίδιο στυλ με τα πετάλια τους (μαύρες γραμμές οριζόντιες, το έχω αγοράσει και περιμένω να βρω χρόνο να το βάλω)

Αντίστοιχα το R32, νόμιζα ότι φόραγε ανάλογο footrest. Θα το ψάξω λίγο. Για το gti πάντως είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

το golf 5 r32 εχει πλαστικο footrest!ποτε δεν βγηκε μαμα με σπορ footrest.οντως ειναι απο το passat r36 το footrest και μπορει να μπει σε ολα τα 5αρια με αυτη την μικρη μοντα :lol:

Link to comment
Share on other sites

το golf 5 r32 εχει πλαστικο footrest!ποτε δεν βγηκε μαμα με σπορ footrest.οντως ειναι απο το passat r36 το footrest και μπορει να μπει σε ολα τα 5αρια με αυτη την μικρη μοντα ;)

Ναι έτσι ακριβώς είναι. Σε μένα πάντως δεν καθότανε το ένα πιαστράκι κι όταν το έσπασα μπήκε μια χαρά χωρίς να έχει κενά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έτσι όπως βλέπουμε τον τεμπέλη από επάνω έχει δύο πιαστριάκια από αριστερά και ένα από δεξιά, το ένα από τα δύο αριστερά δεν συμφωνεί με την βάση στο δάπεδο και θέλει λίγο στράβωμα ή κόψιμο, όπως βολεύει τον καθένα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κουνιέται ή οτι θα βγεί από τη θέση του.

Τα φιλέτα του R32 έχουν επάνω τους το σχέδιο σαν το carbon περίπου και για αυτό τα κάνει πιο ωραία.

t648336_DSC03426.jpg

Στην φωτό του rallakia είδα ότι στο φρένο έχει την ίδια πεταλιέρα με τον συμπλέκτη ενώ σε μένα είναι λίγο μεγαλύτερο, πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?

t648335_DSC03252.jpg

Και μια φωτό από το εσωτερικό

t648334_DSC03251.jpg

ρε φιλε τα φιλετακια ποθ εχεισ βαλει απο που τα πηρες ? και ποσο ???

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκε λίγο με το κείμενο του Κοσμά. Ο Κοσμάς είναι που έκανε την πατέντα.

Όσον αφορά το φουτρεστ, τα gti φοράνε εργοστασιακά αλουμινένιο με το ίδιο στυλ με τα πετάλια τους (μαύρες γραμμές οριζόντιες, το έχω αγοράσει και περιμένω να βρω χρόνο να το βάλω)

Αντίστοιχα το R32, νόμιζα ότι φόραγε ανάλογο footrest. Θα το ψάξω λίγο. Για το gti πάντως είμαι σίγουρος.

Τι..?????? Εμενα ηρθε χωρις footrest ;)

Εισαι σιγουρος...?

Link to comment
Share on other sites

Τι..?????? Εμενα ηρθε χωρις footrest ;)

Εισαι σιγουρος...?

Κοίτα, έχω το προσπέκτους του ed30 αλλά στις φωτό δε φαίνεται το footrest. Σε ό,τι φωτό έχω δει στο νετ από gti, όλα είχαν αλουμινένιο!! Το how-to για τοποθέτηση cruise control που υπάρχει κάπου στο φόρουμ έγινε σε gti και θυμάμαι οι φωτό να δείχνουν τα πάντα (όλα!) αλουμινένια!! Ρώτα βέβαια τους κατόχους gti, ίσως κάνω λάθος. Αν δεν κάνω λάθος (το απεύχομαι), κάποιος έβαλε το χεράκι του από την αντιπροσωπεία... (Ρε λες;;;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, έχω το προσπέκτους του ed30 αλλά στις φωτό δε φαίνεται το footrest. Σε ό,τι φωτό έχω δει στο νετ από gti, όλα είχαν αλουμινένιο!! Το how-to για τοποθέτηση cruise control που υπάρχει κάπου στο φόρουμ έγινε σε gti και θυμάμαι οι φωτό να δείχνουν τα πάντα (όλα!) αλουμινένια!! Ρώτα βέβαια τους κατόχους gti, ίσως κάνω λάθος. Αν δεν κάνω λάθος (το απεύχομαι), κάποιος έβαλε το χεράκι του από την αντιπροσωπεία... (Ρε λες;;B)

Θα τους Γ.Α.Μ......!!!!!!!!! fire.giffire.gif

Καποιος να μ πει στα σιγουρα μην κανω προβλημα αδικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.