Jump to content
midkin

Λευκό Ντουμάνι Από Την Εξάτμιση!

Recommended Posts

Από τουρμπίνα, κοπμρέσορες μέχρι και ένα γραναζάκι στην τρίτη που χτυπούσε! Όλα στην εγγύηση. Από την αντιπροσωπεία είπαν πως αν υπάρχει τουρμπίνα διαθέσιμη το αμάξι θα είναι έτοιμο την Τετάρτη.

Βέβαια το θέμα παραμένει... Τουρμπίνα off με Revo stage2(που και από την αντιπροσωπεία δίπλα στο σπίτι μου, που περνάνε Revo μου είπαν πως δεν ξέρουν κάτι για Revo stage2 για τον κινητήρα μου!!!)...

Υ.Γ. Εν τω μεταξύ μέχρι να πάω να βγάλω το πρόγραμμα, να πάω στην αντιπροσωπεία κλπ έκαψα κανένα λίτρο λαδάκι...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μη λεμε χαζα παιδια υπαρχουν 6αρια με προγραμμα που εχουν κανει 35 χιλ χιλιομετρα με σκισιμο .Ασχετος ποιανου οικου προγραμμα παντα ...

Πολλα gt με προγραμμα ειναι ηδη στα 90.000....

Οποτε ο φιλος ηταν ατυχος και θυμα αστοχιας υλικου...

Εκτος και αν συμβαινει κατι σοβαρο με τα προγραμματα ... περιμενουμε εξελιξεις και μακαρι να ειναι το τελευταιο που σου βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που το καλυψες και ολα θα γινουν ενταξει...παντως εγω θα ξενερωνα απιστευτα αν το ειχα παθει με 9000 χιλιομετρα thumbsdown.gif ...μπορεις να μας πεις ποιος ηταν ακριβως ο λογος της αστοχιας ή ο κ.Γκικας?το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Εαν και εφοσον ηταν προβλημα του προγραμματος τοτε θα μπορουσε (και θα επρεπε) και η Revo μεσα απο τις 'συνεργαζομενες' αντιπροσωπειες/συνεργεια να καλυψει τη ζημια.

Καλο θα ητανε να δουμε και το πως και γιατι εγινε η ζημια.

Ειναι τελικα αξιοπιστα τα 'αναβαθμισμενα' περιφερειακα του 6?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Το τι ακριβώς έχει δεν το ξέρουμε ακόμα με σιγουριά. Θα το δουν εκεί τα παιδιά και μόλις μάθω θα σας πω!

Το μόνο που πραγματικά ελπίζω είναι να είναι αστοχία υλικού, γιατί η εμπιστοσύνη μου προς τη Revo έχει πάει περίπατο...

Επίσης όσον αφορά άλλο πρόγραμμα δεν ξέρω ακόμα... Θα στρώσω το αμάξι με τη νέα τουρμπίνα και αργότερα ίσως μπει Skn...

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Το τι ακριβώς έχει δεν το ξέρουμε ακόμα με σιγουριά. Θα το δουν εκεί τα παιδιά και μόλις μάθω θα σας πω!

Όσον αφορά το πρόγραμμα έχω στείλει 2 mail στην Αγγλία να ρωτήσω τι στο καλό είναι αυτό το Stage2 και αν είναι official για να ξέρω. Αν δεν είναι αυθεντικό ενδεχομένως να κινηθώ και δικαστικά αν δεν πάρω τουλάχιστον τα λεφτά μου πίσω!... Είδομεν...

Το μόνο που πραγματικά ελπίζω είναι να είναι αστοχία υλικού, γιατί η εμπιστοσύνη μου προς τη Revo έχει πάει περίπατο...

Επίσης όσον αφορά άλλο πρόγραμμα δεν ξέρω ακόμα... Θα στρώσω το αμάξι με τη νέα τουρμπίνα και αργότερα ίσως μπει Skn...

προσωπικα οπου και αν εχω ρωτησει για revo stage 2,ουτε καν που το ξερουνε! πιστευω οτι ειναι custom απο τους εδω προγραμματιστες-εισαγωγεις,γι' αυτο να προσεχετε,γιατι υποτιθεται οτι σας πουλανε κονσερβα=αξιοπιστια/ονομα! thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα χωρις να εχω καποια σχεση δεν πιστευω οτι ειναι θεμα Revo το προβλημα.

ισως απλα ετυχε σε εσενα.. αλλα εγω πιστευω οτι αυτο το "stage 2" η "per file 2" η οπως αλλιως το λενε ΔΕΝ ειναι της Revo αλλα πατεντα απο Ελλαδα.

Πρεπει να μαθεις απο την Revo αν υπαρχει κατι τετοιο οπως και να εχει.

και αν σου πουν πως επισημα αυτοι δεν εχουν κατι πρεπει να κινθηεις δικαστικα οπως ειπες new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαστε στο ελλαδισταν καλυτερα να κοιταμε τι λεει η ρεβο στο site κ οχι ο καθε εμπορος.ακομα κ αν ειναι ο ιδιος ο εισαγωγεας.

κατα την γνωμη μου δεν γινεται να προσφερει ενα προιον μια εταιρια κ να μην υπαρχει στο official site της

Link to comment
Share on other sites

αλλα εγω πιστευω οτι αυτο το "stage 2" η "per file 2" η οπως αλλιως το λενε ΔΕΝ ειναι της Revo αλλα πατεντα απο Ελλαδα.

¶λλο Stage2 άλλο performance file 2...

Υπάρχει το Stage1 που είναι αυτό που δηλώνει, και το οποίο μπορεί να το ρυθμίσεις για βενζίνη 95 οκτανίων (performance file1) για βενζίνη 98 οκτανίων (performance file2) και βενζίνη 100 οκτανίων (performance file3).

Τα ίδια performance files υπάρχουν και στο Stage2! Τώρα εμένα η απορία μου είναι ΑΝ υπάρχει Stage2!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε midkin απο που εβαλες το revo? Aπο Cargate η απο καποιον αλλο συνεργαζομενο?

Και ειδικα αυτο που λεγεται 'stage 2'?

Η full χειροποιητη ειναι καλη η τιποτα πατενταδικη?

Νομιζω οτι αν ειναι για σταδιο 2 η εξατμιση πρεπει να ειναι εγκεκριμενη απο Revo η κανω λαθος?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Φιλε midkin απο που εβαλες το revo? Aπο Cargate η απο καποιον αλλο συνεργαζομενο?

Και ειδικα αυτο που λεγεται 'stage 2'?

Γιατι απ'οσο ξερω για να βαλεις το 2 πρεπει να εχεις full εξατμιση, απο εξαγωγη και πισω μαζι με καταλυτη. Μεσαιο και τελικο μονα τους δεν κανουν τιποτα.

Από Cargate "φορέθηκε" το πρόγραμμα.

Εννοείτε πως έχω full εξάτμιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Από Cargate "φορέθηκε" το πρόγραμμα.

Εννοείτε πως έχω full εξάτμιση!!!

Εγινε διορθωση για την εξατμιση αλλα δεν σε προλαβα, νομιζα οτι ειχες μεσαιο/τελικο.

Ο Κωστας τι ειπε για το θεμα?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας τι ειπε για το θεμα?

Πήγα σήμερα να μου βγάλει το πρόγραμμα για να το πάω στην αντιπροσωπεία και δεν ήταν εκεί! Περίμενα από τις 9 παρά 10 μέχρι και τις 10 παρά... Θα ερχόταν αργότερα!

Οπότε δεν έχει ενημερωθεί!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ?

η κ03 που έχουμε δεν χρησιμοποιήτε και στο gti?

από όσο ξέρω τα όρια της ειναι 270 ,έτσι δεν είναι ?

εάν ναι πως μπορει να φταίει το προγραμμα το οποιο δεν δουλεύει πάνω από 1,5 Over και το πολύ να είναι στα 230ps

και 32 kg ροπή?

εύχομαι να είναι αστοχία υλικού γιατί με έχουν ζώσει τα φίδια -σήμερα όλη την ημέρα κοιταζα από πισω για λευκους καπνους:D

Link to comment
Share on other sites

εύχομαι να είναι αστοχία υλικού γιατί με έχουν ζώσει τα φίδια -σήμερα όλη την ημέρα κοιταζα από πισω για λευκους καπνους:D

new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω ρε παιδια...περνετε καινουρια αυτοκινητα με 0κμ και τα βαζετε προγραμματα και εξατμισεις και οτιδηποτε αλλο...πως να μην σας βγαλουνε προβληματα μετα! Ενας κινητηρας κανει να στρωθει καλα εως και 20-30000κμ για να αποδοσει τα μαξιμουν...αν τον φερεις στα ορια του απο την αρχη, που ολα ειναι καινουρια και αστρωτα μεσα τοτε εχει χαθει το παιχνιδι...

Γνωμη μου παντα και φιλικα τα λεω...

Το θέμα είναι πως ο κινητήρας δεν έπαθε τίποτα...

Τώρα να θέλεις η τουρμπίνα 20κμ να στρωθεί ακούγεται κάπως! Το πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά είχε μπει κοντά στα 4.000κμ και γύρω στα 8.000 έγινε το stage!

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ξύπνησε ο Κώστα από Revo(3 λεπτά πριν το ξυπνητήρι μου). Ακουγόταν πολύ ταραγμένος. Με ρώτησε για το αμάξι και μου είπε πως πολλά παιδιά τον παίρνουν τηλέφωνο και τον ρωτάνε τι έγινε και πως!

Με ρώτησε σε ποια αντιπροσωπεία έχω το αμάξι και την πινακίδα μου. Μου είπε να τον ενημερώσω για οτιδήποτε γίνει...

Μέσα σε αυτά που είπε ήταν: "Που το πήγες το αμάξι ρε;", "Γιατί δεν με ενημέρωσες;", "Αν μας το βγάλουν εκτός εγγύησης θα σε σκοτώσω", "Έλα ρε η πρώτη ή η τελευταία τουρμπίνα που σκάει είναι;", "Να το φέρεις το αμάξι από εδώ να το δούμε μετά" κλπ...

Πάντως είχε πολύ άγχος! Από τα λεγόμενα του δεν θα είχα πρόβλημα άμα το πήγαινα σε αυτόν... Anyways...

Υ.Γ Ρε παιδιά μια θα παίρνετε τηλ τον Γκίκα και μία τον Κώστα;;; Μην παρεξηγήστε αυτά που λέω ρε γμτ!!! Ο Κώστα με πήρε από καθαρό ενδιαφέρον, δεν φοβήθηκε κάτι. Φοβήθηκε απλά μη χάσω εγώ την εγγύηση μου...!!! :S

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ειμαστε η φαρα της υπερβολης, του πανικου και της μιζεριας!! Δεν ειναι δυνατον να ειμαστε εμεις απογονοι των Αρχαιων Ελληνων!! Κατι απο Αραπια μερια με τουρκομεσοανατολικη δοση ναι!Το ονομα Μακεδονια και τα Ελγινεια μας μαραναν! Ελλαδισταν-Κατινισταν επρεπε να λεγομαστε.

Αλλοι ανηφοριζουν προς μοναστηρια να κανουν ταμα να κρατα ο θεουλης την τουρμπινα τους καλα. Αλλοι εχουν χασει τον υπνο τους περιμενοντας το μπαμ!

Ρε δεν παμε καθολου καλααα!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετυχε.... και η ζωη συνεζιχεται ....

Οσο για το στρωσιμο ...το εχουμε ξαναπει ..τα μοτερ δουλευουν καποια ΛΕΠΤΑ κοφτη μαζι με ολο το μηχανικο συνολο ..πριν τοποθετηθουν ...

Επισης ποσοι απο εμας ξερουμε ατομα που τα σκιζαν ακομα και τα Gt και κρυα και ποτε δεν επαθαν τιποτα ... το παλικαρι ετυχε αστοχιας υλικου ...τελος...

Και δεν χρειαζοταν να το κανουμε σιριαλ ...μελωδραματικο ....τουρμπατα μοτερ ειναι και εμπεριεχουν και ενα κινδυνο παραπανω απο τα κανονικα. Δηλαδη τι θα γινοταν αν ειχαμε δωσει κανα 50 αρι για κανα saab και εσπαγε τοπυρμπινα στα 2.300 χιλ (πραγματικο περιστατικο) ? ΑΥΤΑ συμβαινουν γιαυτο και οι εγγυησεις για τα πρωτα 2 + 2 χρονια ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετυχε.... και η ζωη συνεζιχεται ....

Οσο για το στρωσιμο ...το εχουμε ξαναπει ..τα μοτερ δουλευουν καποια ΛΕΠΤΑ κοφτη μαζι με ολο το μηχανικο συνολο ..πριν τοποθετηθουν ...

Επισης ποσοι απο εμας ξερουμε ατομα που τα σκιζαν ακομα και τα Gt και κρυα και ποτε δεν επαθαν τιποτα ... το παλικαρι ετυχε αστοχιας υλικου ...τελος...

Και δεν χρειαζοταν να το κανουμε σιριαλ ...μελωδραματικο ....τουρμπατα μοτερ ειναι και εμπεριεχουν και ενα κινδυνο παραπανω απο τα κανονικα. Δηλαδη τι θα γινοταν αν ειχαμε δωσει κανα 50 αρι για κανα saab και εσπαγε τοπυρμπινα στα 2.300 χιλ (πραγματικο περιστατικο) ? ΑΥΤΑ συμβαινουν γιαυτο και οι εγγυησεις για τα πρωτα 2 + 2 χρονια ..

Δεν θα συμφωνήσω γιατι δεν υπάρχουν πλεον απλα μοτερ ως εναλλακτική, οποτε δεν μπορουν να κανουν ερευνα αντοχης των τούρμπο με τα δικα μου χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.