Jump to content
COSTAS_

Coming Home Feature

Recommended Posts

Ποτε μπορουμε να τα πουμε?

Λευτέρη,

ο Νίκος δεν τσιμπάει στο φλερτ, πρέπει να του την πέσεις λίγο πιο άγρια... :thumbsup:

Δεν ρωτάμε "πότε μπορούμε" .. αλλά Απαιτούμε.!!!

"Θέλω το υπόγειό σου και το εργαλείο σου.. ΤΩΡΑ"

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη,

ο Νίκος δεν τσιμπάει στο φλερτ, πρέπει να του την πέσεις λίγο πιο άγρια... :thumbsup:

Δεν ρωτάμε "πότε μπορούμε" .. αλλά Απαιτούμε.!!!

"Θέλω το υπόγειό σου και το εργαλείο σου.. ΤΩΡΑ"

:lol::lol::unsure::blink:

Παιδια....πολυ ευχαρίστως να σας εδινα το δικο μου "εργαλειο"... tongue.gif

αλλα μενω Πατρα!!

Παρεπιμτοντως....οποιος περάσει απο τα μερη μου,στελνει pm... :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Παιδια....πολυ ευχαρίστως να σας εδινα το δικο μου "εργαλειο"... tongue.gif

αλλα μενω Πατρα!!

Παρεπιμτοντως....οποιος περάσει απο τα μερη μου,στελνει pm... ;)

Έχεις και καρυδάκια στα εργαλεία σου?? hearts.gifhearts.gif

.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μπορουμε να τα πουμε?

θελω και εγω......!μια ερωτηση....αν κανω την ρυθμιση και αφηνω ανοιχτα μονο τα μικρα φωτα και τα προβολακια θα αναβουν μονο αυτα...?

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω......!μια ερωτηση....αν κανω την ρυθμιση και αφηνω ανοιχτα μονο τα μικρα φωτα και τα προβολακια θα αναβουν μονο αυτα...?

ΜαστροΝίκο γίνεται ?

Εαν γίνεται, εγώ θέλω να μένουν αναμμένα : το μπροστά αριστερα φανάρι, το πίσω δεξια Stop, το λαμπάκι του ABS και ... πού είσαι .. τον ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟ !!!.

Φαντασικέ ΜαστροΝίκο θα μου το κάνεις ??

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

ΜαστροΝίκο γίνεται ?

Εαν γίνεται, εγώ θέλω να μένουν αναμμένα : το μπροστά αριστερα φανάρι, το πίσω δεξια Stop, το λαμπάκι του ABS και ... πού είσαι .. τον ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟ !!!.

Φαντασικέ ΜαστροΝίκο θα μου το κάνεις ??

ΜαστροΚώστα το κατάλαβα το υπονοούμενο...

Link to comment
Share on other sites

ΜαστροΝίκο γίνεται ?

Εαν γίνεται, εγώ θέλω να μένουν αναμμένα : το μπροστά αριστερα φανάρι, το πίσω δεξια Stop, το λαμπάκι του ABS και ... πού είσαι .. τον ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟ !!!.

Φαντασικέ ΜαστροΝίκο θα μου το κάνεις ??

<_<:whistling:hearts.gifnew_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ...με το θεμα της "φθορας" της μπαταριας τι λετε να παιζει?

το εχω ρυθμισει στα 15 δευτερα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξεκλέιδωμα (Leaving Home) δουλεύει ανεξάρτητα απ' τον διακόπτη φωτών. Δηλαδή και κλειστός να είναι τα φώτα θα ανάψουν ;) .

Α, επίσης στους MED 17.5 η κωδικοποίηση για το 09-Cent. Elect. module έχει 30 byte και με το VAG-com 704.1 βλέπω τα πρώτα 24 μόνο. Πώς βλέπω τα υπόλοιπα 6 ?

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξεκλέιδωμα (Leaving Home) δουλεύει ανεξάρτητα απ' τον διακόπτη φωτών. Δηλαδή και κλειστός να είναι τα φώτα θα ανάψουν ;) .

Α, επίσης στους MED 17.5 η κωδικοποίηση για το 09-Cent. Elect. module έχει 30 byte και με το VAG-com 704.1 βλέπω τα πρώτα 24 μόνο. Πώς βλέπω τα υπόλοιπα 6 ?

Πριν λίγο το ενεργοποιήσαμε και στο αυτοκίνητο του Μιχάλη (mkaragiannis) και δουλεύουν όπως λες (Θέση 0).

Για το 2ο σχόλιο, δεν το έχω προσέξει.. αλλά σήμερα θα το εξετάσω.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και γώ σε Golf MK5 με ημερομηνία κατασκευής 4/2006.

Να ναι καλά ο φίλος subwrc που μας δάνεισε το καλώδιο το pc καθώς επίσης γιατί βρήκε και τη μ@#!κια που είχα κάνει και είχαν τρελαθεί τα φώτα μου...

ΜΗΝ δίνετε το VAG COM σε λάθος χέρια χωρίς επίβλεψη....μπορεί να γίνει ζημιά.... tongue.giftongue.gif:whistling:;):lol:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα τα αφήνουμε ανοικτά και κλείνουμε το αυτοκίνητο. Λίγα δευτερόλεπτα μετά σβήνουν, ώστε να απομακρυνθούμε με ασφάλεια και να μην πατήσουμε και καμια σ*****λα

Σε βιντεάκια θα δείτε πως λειτουργούν :

Κωδικοποίηση :

Address 9

Byte 0

Bit 7 ON

aV6kUP0.jpg

(Για τον φίλο μου τον Μιχάλη που μου το ζήτησε χθές να το κάνω και να του πω εαν γίνεται)

Κώστας

Καλημέρα παιδια!!!!

Υπαρχει μηπως κανα καλοπαιδο να μου το κανει και μενα γιατι δεν εχω το καλωδιο για vagcom και δε το πολυκατεχω το αθλημα;;;; :rolleyes::rolleyes:

Ειναι ενα TSI του 06/2007.... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος απο εσάς που το έχετε κάνει, γιατί στο δικό μου ενω το έχω ενεργοποιήσει κανονικά, το Leaving Home δεν δουλεύει?Α υπόψιν το Coming-Home λειτουργεί κανονικά!

Edited by golfV gt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος απο εσάς που το έχετε κάνει, γιατί στο δικό μου ενω το έχω ενεργοποιήσει κανονικά, το Leaving Home δεν δουλεύει?Α υπόψιν το Coming-Home λειτουργεί κανονικά!

Την διάρκεια την έχεις ρυθμίσει ?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=265734

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Ανάβουν και τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες μαζί με τα πορείας μπρος πίσω, όπως λέει το manual για golf v gti;

Επίσης έχει κάποιος από σας τοποθτημένο συναγερμό. Εγώ εχω βάλλει ένα ELSER και όταν κλειδώνω με το χειριστήριο του συναγερμού(οπότε και οπλίζει ταυτόχρονα) δεν λειτουργεί το leaving/coming home, όπως δεν λειτουργεί και ο επαοπλισμός μετά από 30 δλπ. αν δεν ανοίξει κάποια πόρτα . Όταν χρησιμοποιώ το χειριστήριο της VW όλα O.K.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

μονο το χειριστηριο του κλειδιου παρεχει αυτες τις λειτουργιες,παρομοιως εχω aftermarket συναγερμο με can bus μαλιστα αλλα δεν υποστηριζει τα coming/leaving home.

Link to comment
Share on other sites

μονο το χειριστηριο του κλειδιου παρεχει αυτες τις λειτουργιες,παρομοιως εχω aftermarket συναγερμο με can bus μαλιστα αλλα δεν υποστηριζει τα coming/leaving home.

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Σε σένα ανάβουν τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες ή μόνο τα μπρος και πίσω όπως σε μένα;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Σε σένα ανάβουν τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες ή μόνο τα μπρος και πίσω όπως σε μένα;

Στο δικό μου, ανάβουν μαζί και τα φώτα στους καθρέπτες (Mirror puddle lights).

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, ανάβουν μαζί και τα φώτα στους καθρέπτες (Mirror puddle lights).

Κώστας

Έίναι θέμα κωδικοποίησης με το vag com ή τρέχει κάτι άλλο; Εσύ ποιο μοντέλο έχεις και πότε το πήρες. Εμένα είναι golf v gti αγορά Απρίλιος του 2006.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Έίναι θέμα κωδικοποίησης με το vag com ή τρέχει κάτι άλλο; Εσύ ποιο μοντέλο έχεις και πότε το πήρες. Εμένα είναι golf v gti αγορά Απρίλιος του 2006.

Η λειτουργία Coming/Leaving Home είναι ανεξάρτητη από την λειτουργία φωτισμού καμπίνας/καθρεπτών. Οταν όμως κλειδώνεις/ξεκλειδώνεις το αυτοκίνητο αυτά γίνονται μαζί (εκτός εαν έχεις αισθητήρα φωτός). Εαν οι σχετικοί χρόνοι διάρκειας είναι διαφορετικοί, τότε μπορεί να υπάρχει κάποιος ετεροχρονισμός. Εγώ έχω ρυθμίσει τον χρόνο Coming/Leaving home στον χρόνο του φωτισμού της καμπίνας και έτσι δουλεύουν ταυτόχρονα. (Για τα φώτα των καθρεπτών έχω ανοίξει άλλο θέμα Puddle Lights)

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.