Jump to content
COSTAS_

Coming Home Feature

Recommended Posts

Το έκανα και εγώ στο δικό μου σήμερα. FSI 1.6 με 1η άδεια 1/1/05 και μικρή οθόνη.

Επίσης ενεργοποίησα και την επιλογή Νο3 (αυτό για τις Σκανδιναβικές χώρες) και τα φώτα είναι μόνιμα αναμμένα όταν γυρίζω το κλειδί παρότι ο διακόπτης των φώτων είναι κλειστός. Τα φώτα δουλεύουν ενώ του ταμπλό όχι. Για να έχω και στο ταμπλό πρέπει να γυρίσω τον διακόπτη φώτων.

Γενικά μέχρι εδώ όλα οκ!!

σε αντιπροσωπια το εκανες η μονος σου με vag com? λειτουργει και leaving kai to comming home?

Link to comment
Share on other sites

σε αντιπροσωπια το εκανες η μονος σου με vag com? λειτουργει και leaving kai to comming home?

Μόνος μου με το Vag com. (805,4) Λειτουργούν και τα 3 κομπλέ.Έβγαλα και το 3 για τις Σκανδιναβικές χώρες και έβαλα το 4 για φώτα ημέρας. (που ανάβουν μόλις βγάλεις το χειρόφρενο). Δοκίμασα και το byte 17 για τα φρένα πανικού σε περίπτωση που χρειαστεί, να αναβοσβήνει το κεντρικό στοπ. <br> Edited by Error
Link to comment
Share on other sites

Μόνος μου με το Vag com. (805,4) Λειτουργούν και τα 3 κομπλέ.Έβγαλα και το 3 για τις Σκανδιναβικές χώρες και έβαλα το 4 για φώτα ημέρας. (που ανάβουν μόλις βγάλεις το χειρόφρενο). Δοκίμασα και το byte 17 για τα φρένα πανικού σε περίπτωση που χρειαστεί, να αναβοσβήνει το κεντρικό στοπ. <br>

μαλλον πρεπει να παρω και γω vag com γιατι δεν υπαρχει αλλοσ τροπος για να το κανω... απο που το πηρες εσυ? το πουλανε και σε αντιπροσωπιες?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να παρω και γω vag com γιατι δεν υπαρχει αλλοσ τροπος για να το κανω... απο που το πηρες εσυ? το πουλανε και σε αντιπροσωπιες?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38920
Link to comment
Share on other sites

Εχω το golf highline 03/10 και vag com 607,5 δεν μπορω να μπω στο coding-07 γιατι?

Edited by nikos.pi
Link to comment
Share on other sites

παιδες αν και καθυστεριμενα, επιτελους ενεργοποιησα το coming home,μου το κανανε στη αντιπροσωπια ενα φιλος ηλεκτρολογος μιασ και δεν εχω vag com. παιζει και σε μενα αψογα. το leaving home δε το βρηκα, γιατι δεν το ειχε στισ επιλογες, αλλα μου ειπε πως αν μα8ω το κωδικο για τον εγκεφαλο μπορει να πιασει και αυτο.

ΥΓ; αυτο με το bit 5, bit 7 σε αυτους δε ισχυει, δε μπορπυσαμε να το βρουμε γιατι πρεπει να εχουν αλλο προγραμμα αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το golf highline 03/10 και vag com 607,5 δεν μπορω να μπω στο coding-07 γιατι?

Eχεις golf 6 και προσπαθεις με το 607?

Κρυψτο στο παταρι γρηγορα και παρε το 908 ή 10.6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Υπάρχει κάποιος φίλος που θα μπορούσε να βοηθήσει και εμένα τον άσχετο/ψάρακα να το ενεργοποιήσω ?

Για να μην γίνομαι κουραστικός ή ενοχλητικός είμαι διατεθιμένος να έρθω στον χώρο σου ΑΒΑΔΙΣΤΑ και ΑΒΑΣΑΝΙΣΤΑ :frantics: ή να κανονίσουμε να βρεθούμε σε κάποια συγκέντρωση του Club.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα Παιδια. Εχω ενεργοποιησει το Coming Home αλλα μολις κλειδωσω σβηνουν τα φωτα. Δεν εχει τη καθυστερηση που επρεπε να εχει. Δεν μπορω να βρω το Byte 00 σε εμενα ξεκιναει απο το bit 2 εχει κανεις καμια ιδεα. Εχω το golf mkv 1.4 fsi ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ στο δικό μου σήμερα. FSI 1.6 με 1η άδεια 1/1/05 και μικρή οθόνη.

Επίσης ενεργοποίησα και την επιλογή Νο3 (αυτό για τις Σκανδιναβικές χώρες) και τα φώτα είναι μόνιμα αναμμένα όταν γυρίζω το κλειδί παρότι ο διακόπτης των φώτων είναι κλειστός. Τα φώτα δουλεύουν ενώ του ταμπλό όχι. Για να έχω και στο ταμπλό πρέπει να γυρίσω τον διακόπτη φώτων.

Γενικά μέχρι εδώ όλα οκ!!

πηρα στα χερια μου πλεον την 805.1 και ψαχνω την επιλογη γι ατα φωτα...στη δικια μου εκδοση βρε παιδια δεν εχει τετοια τι να κανω?απο μηχανη παω εκει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν να αναβουν μονο τα προβολακια>

δν επιβαρυνεται πολυ η μπαταρια>

πως αναβουν τα προβολακια παιδια ????

οπως εδω

εχω vag com 10.6

Edited by vagelis287
Link to comment
Share on other sites

ωπα!!!! για να καταλαβω ειναι αυτο που εχω δει σε audi rs4 που κλειδωνει το αμαξι και μετα απο λιγο σβυνουν τα φωτα και οταν ξεκλειδωνει γινετε το ιδιο πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια άπορα έχετε βάλει το πακέτο με τα αυτόματα φώτα ?? Γιατί εγώ δεν το έχω βάλει και πήγα στην αντιπροσωπεία να μου βάλουν το leaving home – Coming home και το αυτόματο κλείδωμα με τα 20χιλ και έδηξε το vag com ότι το leaving home και το coming home δεν γίνεται να τα ενεργοποιήσω . Ενώ το αυτόματο κλείδωμα έδηξε το vag com ότι μπήκε κανονικά αλλά δεν δουλεύει…

Μήπως ξέρεται τι μπορεί να συμβαίνει???

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει πακετο φωτων και δουλευει

και το coming home -living home και να αναβουν τα προβολακια

αναλωγα με την κατευθηνση του flash αλλα και στις στροφες που εχουν

μεγαλη κληση (αναβαση βουνο με φουρκετες )αναβει το προβολακι της

εσωτερηκης στροφης με ταχητητες ως 40χλμ

Υποθετω οτι στο αυτοκινητο σου ολα αυτα θα

πρεπει να δουλευουν.Εδω δουλευουν σε πολυ παλαιωτερα μοντελα.

Ισως κατι να μην εχουν κανει καλα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει πακετο φωτων και δουλευει

και το coming home -living home και να αναβουν τα προβολακια

αναλωγα με την κατευθηνση του flash αλλα και στις στροφες που εχουν

μεγαλη κληση (αναβαση βουνο με φουρκετες )αναβει το προβολακι της

εσωτερηκης στροφης με ταχητητες ως 40χλμ

Υποθετω οτι στο αυτοκινητο σου ολα αυτα θα

πρεπει να δουλευουν.Εδω δουλευουν σε πολυ παλαιωτερα μοντελα.

Ισως κατι να μην εχουν κανει καλα

Τα προβολάκια δουλεύουν κανονικά όπως το περιέγραψες και εσύ αλλά το coming home - living home τα έχεις ρυθμίσει εσύ μέσω εγκεφάλου???

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω ρυθμισει εγω.

Μην ξεχνας οτι θα πρεπει να ρυθμισεις και

την MFD και να δωσεις χρονικα περιθωρια 10 20 δευτερολεπτα

στο coming home και στο living home .Για τσεκαρισε να δεις και αυτο ...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω ρυθμισει εγω.

Μην ξεχνας οτι θα πρεπει να ρυθμισεις και

την MFD και να δωσεις χρονικα περιθωρια 10 20 δευτερολεπτα

στο coming home και στο living home .Για τσεκαρισε να δεις και αυτο ...!

Σε παρακαλώ φίλε κάντο μου πιο λιανά γιατί δεν έχω και μεγάλη ιδέα ακόμα με τα κολπάκια αυτά….να σου πω όμως ότι δεν ξέρω να το τοποθετώ το Living home – coming home και δεν έχω vag com για να το βάλω μόνος μου….

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται τελικα να αναβουν τα προβολακια στο ξεκλειδωμα οπως στο παραπανω βιντεο...??????

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται τελικα να αναβουν τα προβολακια στο ξεκλειδωμα οπως στο παραπανω βιντεο...??????

Στο passat δεν νομίζω να γίνεται.Το είχα ψάξει παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο passat δεν νομίζω να γίνεται.Το είχα ψάξει παλιότερα.

Αν λεω τωρα.. θα δωσω τα καλωδια απο τα πορειας στα προβολακια και απο τα προβολακια στα πορειας θα γινει. απλος θα ειναι αναποδα ο διακοπτης. μετα να γυρισω και τα καλοδια του διακοπτη και 8α ειναι οκ. τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια γινεται αυτο με τα προβολακια η οχι μπορει να βοηθησει καποιος???

???????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.