Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

μα ειναι ιδια με τα μαμα gti Και μετα hella!

μπορεις να γινεις πιο κατατοπιστικος?υπαρχει λογος που πρεπει να αγοραστουν απο αντιροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γινεις πιο κατατοπιστικος?υπαρχει λογος που πρεπει να αγοραστουν απο αντιροσωπεια.

Όχι δεν ειναι απαραιτητο να τα πάρεις από αντιπροσωπεία.

Προτείνω από Γερμανία. Θα γλιτώσεις άπειρα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι απαραιτητο να τα πάρεις από αντιπροσωπεία.

Προτείνω από Γερμανία. Θα γλιτώσεις άπειρα λεφτά.

απο γερμανια δεν γινετε να αγοραστουν ειναι μεγαλη ιστορια το γιατι.μηπως υπαρχουν τιμες απο αντιπροσωπεια και απο hella?

εγω που πηρα τηλ στα ανταλακτικα στο ρεντη μου ειπαν θα με παρουν να μου πουν για τιμη(ακομα παιρνουν) και επισης οτι για να μπει το φαναρι του R32 στο δικο μου χρειαζεται καποια μετατροπη.ισχυει?και αν ναι τι ειδους?

Υ.Γ με πηρανε τελικα (τους κακολογησα) αλλα μου φυγαν τα μαλλια.2200 ευρω χωρις την τοποθετηση και κατι αλλες ιστοριες.ελεος .θα κοιταξω και HELLA .

Edited by tsoupra
Link to comment
Share on other sites

απο γερμανια δεν γινετε να αγοραστουν ειναι μεγαλη ιστορια το γιατι.μηπως υπαρχουν τιμες απο αντιπροσωπεια και απο hella?

εγω που πηρα τηλ στα ανταλακτικα στο ρεντη μου ειπαν θα με παρουν να μου πουν για τιμη(ακομα παιρνουν) και επισης οτι για να μπει το φαναρι του R32 στο δικο μου χρειαζεται καποια μετατροπη.ισχυει?και αν ναι τι ειδους?

Υ.Γ με πηρανε τελικα (τους κακολογησα) αλλα μου φυγαν τα μαλλια.2200 ευρω χωρις την τοποθετηση και κατι αλλες ιστοριες.ελεος .θα κοιταξω και HELLA .

Για Hella Φώτης Σερδάρης 210-4000185

Link to comment
Share on other sites

Για Hella Φώτης Σερδάρης 210-4000185

απο που αλλου μπορω να τα προμηθευτω διοτι πηρα τηλ και μου ειπε οτι απο σεπτεμβριο θα εχει ξανα.υπαρχει εδω καποιος αλλος αντιπροσωπος της hella?

Link to comment
Share on other sites

απο γερμανια δεν γινετε να αγοραστουν ειναι μεγαλη ιστορια το γιατι.

Γίνεται. Μπες στο ebay.de και ψάξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι και εγω να αλλαξω το φαναρι μαμα, και να το βαλω τυπου xenon....

Ρωτοντας, μου ειπαν οτι το φαναρι xenon, εχει προτζεκτορα (καρουμπακαλι) μονο για την μεσαια σκαλα...εγω ομως εχω βαλει κιτ και στην μεσαια αλλα και στην μεγαλη σκαλα....

Υπαρχουν, φαναρια τα οποια να υποστηριζουν και μεσαια και μεγαλη σκαλα (δηλ. καρουμπαλακι και στην μεγαλη);;;; ή ακομα και τα εργοστασιακα εχουν μονο για την μεσαια σκαλα;;;;

NVB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι και εγω να αλλαξω το φαναρι μαμα, και να το βαλω τυπου xenon....

Ρωτοντας, μου ειπαν οτι το φαναρι xenon, εχει προτζεκτορα (καρουμπακαλι) μονο για την μεσαια σκαλα...εγω ομως εχω βαλει κιτ και στην μεσαια αλλα και στην μεγαλη σκαλα....

Υπαρχουν, φαναρια τα οποια να υποστηριζουν και μεσαια και μεγαλη σκαλα (δηλ. καρουμπαλακι και στην μεγαλη);;;; ή ακομα και τα εργοστασιακα εχουν μονο για την μεσαια σκαλα;;;;

NVB

Κανεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι και εγω να αλλαξω το φαναρι μαμα, και να το βαλω τυπου xenon....

Ρωτοντας, μου ειπαν οτι το φαναρι xenon, εχει προτζεκτορα (καρουμπακαλι) μονο για την μεσαια σκαλα...εγω ομως εχω βαλει κιτ και στην μεσαια αλλα και στην μεγαλη σκαλα....

Υπαρχουν, φαναρια τα οποια να υποστηριζουν και μεσαια και μεγαλη σκαλα (δηλ. καρουμπαλακι και στην μεγαλη);;;; ή ακομα και τα εργοστασιακα εχουν μονο για την μεσαια σκαλα;;;;

NVB

Γειά σου φίλε μου!Νομίζω πως σε όόόόόόλα τα αυτοκίνητα που έχω δει δεν υπάρχει κανένα με projector στην μεγάλη σκάλα!!Το έχω και εγώ απορία αλλά κάποιος λόγος θα υπάρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε μου!Νομίζω πως σε όόόόόόλα τα αυτοκίνητα που έχω δει δεν υπάρχει κανένα με projector στην μεγάλη σκάλα!!Το έχω και εγώ απορία αλλά κάποιος λόγος θα υπάρχει!!!

Ο λογος ειναι (μαλλον) ο παραπανω: με το προτζεκτορ εστιαζεις την δεσμη και για αυτο την βαζουμε στην μεσαια σκαλα. Στην μεγαλη δεν μας ενδιαφερει (τοσο) η εστιαση, αλλα το μηκος, αρα δεν χρησιμοποιουμε προτζεκτορα, αλλα κατοπτρα...

Edited by NVB
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε μου!Νομίζω πως σε όόόόόόλα τα αυτοκίνητα που έχω δει δεν υπάρχει κανένα με projector στην μεγάλη σκάλα!!Το έχω και εγώ απορία αλλά κάποιος λόγος θα υπάρχει!!!

Αν μπορώ να διακρίνω καλά αισθάνομαι έχει και στην μεγάλη σκάλα projector αλλά και στην μεσσαία!!Αν κάνω λάθος να μου το πείτε!!!

http://www.infoideas.net/Porsche-Boxster/P...n-Headlight.jpg

Είναι από την Porsche Carrera Gt!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι και εγω να αλλαξω το φαναρι μαμα, και να το βαλω τυπου xenon....

Ρωτοντας, μου ειπαν οτι το φαναρι xenon, εχει προτζεκτορα (καρουμπακαλι) μονο για την μεσαια σκαλα...εγω ομως εχω βαλει κιτ και στην μεσαια αλλα και στην μεγαλη σκαλα....

Υπαρχουν, φαναρια τα οποια να υποστηριζουν και μεσαια και μεγαλη σκαλα (δηλ. καρουμπαλακι και στην μεγαλη);;;; ή ακομα και τα εργοστασιακα εχουν μονο για την μεσαια σκαλα;;;;

NVB

Το εργοστσιακό έχει έναν bi-xenon προτζέκτορα που παίζει το ρόλο και της μεσαίας και της μεγάλης σκάλας με ένα διαφραγμα στο εσωτερικό του που καθορίζει τη δέσμη.

Όσο για μεγάλη σκάλα με προτζέκτορα έχουν κάποια αμάξια όπως McLaren slr, VW Touareg κ.α. αλλά δεν υπάρχει λόγος πέρα από την αισθητική.

Link to comment
Share on other sites

2409652550_73cfbbb344.jpg

r32leds3.jpg

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.p...mp;d=1235710627

ειδικα το τελευταιο νομιζω αξιζει να το κανουμε. τι λετε; εχετε δει κατι αναλογο;

στο τελευται οειναι καλυτερα γιατι δεν καταργει τα φωτα ομιχλης και επισης καλυτερα ψηλα τα led παρα χαμηλα

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=aBT-gQj79mY

Attnos λέγεται το παλικάρι και δανείζομαι το βιντεάκι του μιας και δεν βρίσκω το ποστ που το παράθεσε το βιντεάκι...!!

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/06-09-VW-GO...d=p4506.c0.m245

και αυτο ειναι μια λυση

Οχι μια ειναι η λυση s6....οταν βρω χρονο κ διαθεση ισως το κανω καθως εχω παρει 2 σετακι απο τα πλαστικα στα φωτα ομιχλης για να τα κοψω κ να βαλω τα LED

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Οχι μια ειναι η λυση s6....οταν βρω χρονο κ διαθεση ισως το κανω καθως εχω παρει 2 σετακι απο τα πλαστικα στα φωτα ομιχλης για να τα κοψω κ να βαλω τα LED

τι πηρες?

ρε στειλε καμια φωτο τι ενοεις με σ6 να καταλαβω.

αν καταλαβαινω καλα πηρες αλλα πλαστικα που μαλον φτηνα ειναι να ενσωματωσεις εκει λεντακια και μετα να τα βαλεις στο αμαξι; και δε θα εχεις φωτα ομιχλης;

και ρευμα απο που; απο τα καλωδια που πηγαιναν στα φωτα ομιχλης;

Link to comment
Share on other sites

http://www.r32-club.de/showthread.php?t=9134

οι αναλυτικές οδηγίες...

πολύ μανίκι όμως....

ακριβως αυτο..οταν λεω πηρα 2ο σετ πλαστικα εννοω τα πλαστικα τις μασκας οχι λεντακια πλαστικα....

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι ρε παιδια αλλα εμεις με μασκα gt gti δεν μου πολυ αρεσει μαζι με τα προβολακια!

δλδ εγω αν το εκανα που το ψηνω θα επερνα πλαστικα χωρις θεση για προβολακια και θα εβαζα μονο τα λεντ

Link to comment
Share on other sites

εσυ ασε τα αυτοκινητα για εμας κ πιασε τα decks σου γιατι αυριο πεζει να σκασω μυτη κ αν δεν εχεις guy gerber θα παω στο του του σου κ θα γραψω με spray τα παραπονα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.